Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

alicc
8. apr 2010

idem ja od vás ten moj uzlíček sa dožaduje pozornosti, tak sa držkajte 🙂

zuzadula
8. apr 2010

Miska 🙂.. no to su presne oni.. nasi mili zmatkari.. oteckovia 🙂.. poznam jedneho takeho, co to si to v strese sinul s mamickou na porod ako pretekar.🙂 . a z nemocky s babatkom brzdil premavku.. 😀

michalag
8. apr 2010

zuzi 😀

toto bolo prve take, zazmetkovanie, alebo to nedava az tak najavo .... ale aspon vieme ze nas maju radi 🙂

zuzadula
8. apr 2010

Kikus len si daj..🙂 dobre jedlo pomaha vylucovaniu endorfinu...tevyvolava dobru naladu a pohodu a nasledne aj lahsi priebeh porodu.. 🙂

kikarv
8. apr 2010

no aj môj mm stresuje. dakedy mám pocit že on sa bojí viac ako ja. hlavne v noci ked sa snažím pregúlať na druhý bok tak skáče že či ideme 😀 a oči jak pinpongové loptičky vyvalené. ešte ja jeho musím sem tam ukludňovať aj v noci ked som mala ten výtok už išiel volať svokru ku malej bo sa zľakol a chodil po kuchyni jak bez duše kým som nevyliezla z wc.

zuzadula
8. apr 2010

no inak.. dnes je krasny den.. mamulky.. hm? myslim, ze tak pozitivne.. aj na rodenie dobre.. 😉

fleury
8. apr 2010

joj tak to moj mm sa v noci nenecha zobudit, mozem funiet a otacat sa ako slon, behat po zachodoch a on veselo chrape 😀

veve23
8. apr 2010

Zuzadula...ja solim minimalne. A tekutiny sa snazim pit, lebo mam kamienky v ladvinach tak ma od 5 teho mesiaca kontroluju, a musim dodrziavat pitny rezim.....ak by nieco, zajtra rano som u dr. tak sa uvidi. A ako vas , myslim Duly prijali doktory a hlavne porodne asistentky? Tiez si musite platit ako sprievodne osoby?

Cici...gratulujem k 4 hod. spanku, uvidis pomalicky bude vsetko ok.

zuzadula
8. apr 2010

dievcata, na druhej strane zase lepsie, ked maju o nas starost.. ako by im tomalo byt jedno.. 🙂 kamoska mala presne tento typ muza.. ten sa ani neskotulal z postele.. este proste potreboval spat.. tak ona cakala.. tak mi pride dost nechutne!!! 😠

kikarv
8. apr 2010

zuzadula ja by som si aj dala len nechcem sa už teraz velmi prejedať že ked to na mňa príde aby som im to tam nepošpinila. prepadla by som sa od hamby 😒 ja mám taký divný pocit z toho klystíru že až. ako sa to správne píše? 😅

zuzadula
8. apr 2010

veve, tak potom bude asi dobre, ak to povies lekarovi.. ak mas aj problem s oblickami.. tak zajtra na poradni urcite konzultuj
🙂 .. co sa tyka nas dul.. tak je stale este v plienkach.. je to beh na dlhe trate.. medzi personalomsu rozni ludia.. takze sa najdu taki, ktori nas v nemockach vitaju a aj taki, co su neprijemny a davajunam to pekne pocitit.. ale to je tak v globale.. v ramci nas dul na Slovensku.. ale sme tu pre vas maminky.. a pripravene bojovat 🙂

fleury
8. apr 2010

kika sak nebola by si prva ani posledna 😀 klystiru sa ja osobne bojim najmenej z celeho porodu 😀

veve23
8. apr 2010

Fleury...no ten moj tiez spi jak medved, ak sa nahodou prebrie tak sa ma opyta ci je vsetko ok a chrni dalej. Cez den mi vola 2-3 krat ci nieco nepotrebujem ......ja mu pre istotu nevolam 😀 . Dnes mi uz volal rano ze mi kupil oskvarkove pagaciky 😀 😀 , len skoda ze mi ich donesie az vecer ked pride domov

zuzadula
8. apr 2010

Kika.. nemaj z toho strach.. personal je na to pripraveny.. a po klystire ani nemozu nic ine cakat.. !!! Viem, ze vediabyt neprijemny.. ale to si netreba vsimat.. niektore maminy si davaju klistir doma.. same..da sa kupit v lekarni.. a aj tak.. to co zjes teraz.. aj keby si sla rodit hned, tak bude este niekde na plceste, prip. v zaludku, tak ten klystir na to nebude mat vplyv.. ale ja mam pocit, ze ty sa uz klystirujes prirodzene sama.. nie? 🙂 to je len znamka toho, ze je tam uznejaka maternicna cinnost a cela panva a brusko su prekrvene 🙂

fleury
8. apr 2010

veve ten moj je nastaveny tak, ze ja proste v noci rodit nebudem, takze sa nejako nestresuje 😀 zato cez den si to nadrobi aj za noc 😀 Tiez vola on mne a nie ja jemu. Uz sa jeho kolegovia vyzvedali, ze co a ako, ze uz vidno, ze mame za tym, tak im vysvetlil, ze tie kruhy pod ocami su predporodne stale 😀 😀

zuzadula
8. apr 2010

no inak k tym mangelom!!!.. mne total liezlo na nervy, ked som v noci dojcila maleho a moj muz sa ani len nepozrel.. ani hlavu nezdvihol.. chrapal o dusu. a ja som bola na nervy!!! 😠 teraz sa uz z toho smejeme.. a vravel, ze by bol vstal, ale vedel, ze to zvladam a nikdy som nepovedala, ze potrebujem pomoc.. !!! tak teraz si uz pytam 😀

kikarv
8. apr 2010

veru zuzi klystír som mala aj v noci 😀 ja sa nebojím ani klystíru len toho že mi ho nestihnú dať a p.. ... sa im na koze 😒
chcela som povysávať ale ako si sa mi nechce navlačovať s vysávačom však po obede povysávam, mám teraz akýsi útlm.

tarinka333
8. apr 2010

Ahojte kocky, Ludka, gratulujem 🙂
Sasikas, ano ano, ete ja som pred VAmi.
Inak kocky, pvy termin porodu pred vcerom, druhy vcera a ja som furt kinderko 😠
Dnes som bola na poradni. Vysledok: Stav od utorka nezmeneny a ak do pondelka sama neporodim, v pondelok sa mam rano hlasit na hospitalizaciu....
Seuska sa pomalicky bali - alebo je na ceste - do Sace na vyvolavacku... Joj moja zlata, coskoro bude Saska na svete 🙂
Idem varit, zatial sa lucim 🙂

fleury
8. apr 2010

kika pri tvojich navstevach wc by som sa toho p...a naozaj nebala 😀

fleury
8. apr 2010

a u monvy plati to iste 😀

zuzadula
8. apr 2010

jaaaj.. Kika neboj 🙂 .. vsetko sa prezije.. aj na to su tam vybaveny.. a ked nam prednasala na dulach porodna asistentka z CR, kde chodia rodit aj doma.. tak vlastne klystir ani nie je potrebny... ten maly sulcek sa vycisti bud sam.. tak ako si sa cistila ty v noci, alebo teraz rano, alebo ho vytlaci hlavinka babatka. a nikdy vraj nezazila hruzy pri tom.. ved vminulosti nemali nic podobne.. a rodili v pohode.. doma.. 🙂

vejula
8. apr 2010

zuzadula ja som chodila na ten predpôrodný kurz bez mm sama... Tam manželia ani nechodia, bo ženy si stam nacvičuju pôrod hlava medzi nohami, asi preto aby to nebolo tým kočkam trapne pred cudzími chlapmi, alebo ja neviem prečo. Proste manželia tam nechodia. No a čo sa týka lekára, tak ja zazmluvneného doktora nemám, ale chodím ku Paučinovi a on máva v CA službu v sobotu, tak preto by som celkom chcela v sobotu rodiť 😉 LEbo mu verím, myslím že je velmi dobrý...

Civi takže aj ty budeš mať pizzový den 🙂 Super že malý lepšie spinkal, uvidíš už bude len lepšie. Inač zajtra by si mala termín kebyže nejdeš cisarskym 😉

zuzadula
8. apr 2010

divecata sa ospravedlnujem.. dnes pisem ako z pomocnej skoly.. sama chyba 😅

vejula
8. apr 2010

kika ja sa zas bojim aby mi stihli dať tie ATB kvôli tomu streptokokovi 😒 Ale ako prvorodička hadam neporodim do troch hodín 😖

zuzadula
8. apr 2010

vejula dakujem.. ja som o tych kurzoch v CA len citala.. zatial sme sa v Ca este neboli ako duly predstavit, tak zbieram info.. 🙂 Myslela som, ze na kurzy chodia aj manzelia.. aby vedeli mamam pomoct.. ale asi vedia, preco to tak robia 🙂 Dr. Paucin je velmi mily.. u neho sme uz my duly boli a nemal vyhraduk spolupraci s nami a dokonca on bol ten historicky prvy lekar, co rodil s dulou tu v ZA 🙂 A kamoska vravela, ze bol uzasny.. aj babatko hned prilozil po narodeni na brusko.. 🙂
Tak ti drzim prsty. nech vam to v sobotu dobre dopadne.. 🙂

vejula
8. apr 2010

Fááákt???? To som ani nevedela, sa mi nepochválil a to som bola u neho v stredu na poradni. Joj no keby nám to tak v sobotu vyšlo, keby sa tak maličkému zachcelo v sobotu vykuknuť na svet. To by bolo super. Inač Paučin mi aj odporučil CA že je tam dobre a dobrí lekári su tam, už tam odišli aj nejaký lekári zo ZA...

kikarv
8. apr 2010

vejula neboj to len cicimon mala rýchli priebeh 🙂 určite ti stihnú dať tie ATB.

kikarv
8. apr 2010

zuzadula s tými chybamy niesi sama ja tiež píšem ako počujem 😅 slovenčinárka by mala zo mňa radosť červené more 😅

kikarv
8. apr 2010

mňa tak dnes velmi tlačí malá na mechúr že v jednom kuse behám na záchod 😒 my sa nedoplatíme na vode 😒 hemží sa v tom bruchu a tlačí sa na každú stranu. toto mi aj bude chýbať len tie tlaky isto nie 🙂

fleury
8. apr 2010

a kde mame frucht? dufam, ze ma nesklame a pride nas este z poradne kuknut 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre