Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
6. máj 2010

a nam v nemocketak odporucali,vraj je to dobre pre brusko,najlepsie sa zrelaxuje..........ono je to tazko,ja nikoho nepocuvam,robim si ako chcem,lebo kazdy vravi inac,to by som sa z toho zblaznila!
A vy kupete kazdy den?

fruchtbar
6. máj 2010

civi,pekna karta,to sa isto potesi 😉

michalag
6. máj 2010

civi, drzime palce 😉 🙂 .... a krasny pozdrav ste vytvorli pre tatina 🙂

bolo by pekne napr. Aprilovky a ich deticky alebo nieco podobne, ale ja sa tiez prisposobim 😉

a pridavam foto malickej ako kukame na okolity svet a ako sladko spinkame 🙂

michalag
6. máj 2010

frucht mi sa kupeme kazdy druhy den

fruchtbar
6. máj 2010

ja kupen kazdy druhy - treti den,bez mydla a olejceka....moju mamu skoro vystrelo 😀

michalag
6. máj 2010

frucht, nam povedali ze staci kupat kazdy druhy den a tiez nepouzivam nic na kupanie ale vcera som malickej kupila krem lebo sa mi strasne supe po brusku a nozickach a rucickach, to mame od narodenia tak nech sa jej trosku premasti pokozka a potom skusim prestat

tie co kojite aku polohu pouzivate pri kojeni???

fruchtbar
6. máj 2010

ja kojim vo vsetkych polohach a dokonca aj za chodzi,lebo moj milacik si nevybera,ked je hladny v obchode,musim kojit a hotovo !

seuska
6. máj 2010

To je sranda ze vsade inak odporucaju s tym spanim na brusku... ale asi by som nebola kludna keby mi spala na brusku... ja ju nechavam tak 20 minut nech si hlavicku precvidci a potom po kupkani vecer jej trosku masirujem chrbatik a nozky olejcekom.
Ja kupem malu kazdy den zatial v cistej vodicke. Len kvoli rezimu, ze by si zvykla, ze sa o siedmej vzdy kupe, napapa a spinkat! Uz je normalne tak zvyknute, ze uz o 18:45 vyvadza a place lebo sa chce kupkat, akonahle ju zacnem uz vyzliekat tak sa utisi a uz vie ze ideme do vodicky 😵

seuska
6. máj 2010

Civi krasny pozdrav pre tatina... 😵 ..sa bude isto tesit... som zvedava jak dopadnete na sone klbikov, lebo nam kazali balit stale na siroko...

Miska Lucka je rozkosna...milujem aj ja nasu malu ked tak spokojne spinka.... 🤐

vejula
6. máj 2010

čavte kočky my sme mali yly noc ☹ maličky oc nespinkal-asi bruško...

veeelka gratulacia moni 😵

inač som počitala pomer pohlaví a nakoniec sa zda že o 1 vyhrali dievčatká 31:30

a na brušku nam zakazali spať vraj je to rizikova poloha vzhladom na syndrom náhleho umrtia 😒

cicimon
6. máj 2010

caute

Moni - gratulujem !

cicimon
6. máj 2010

moja posledne 3hod nechcela vobec spat, zacina byt nejaka nenasytna. a v noci som spala tiez az 2hod, co by len jedla a prebalovala sa a tak..

ja som za zachovanie ttejtp temy 🙂

ani ja nenechavam malu lezat na bruchu dlho, len chvilku pod dozorom

tarinka333
6. máj 2010

Ahojte dievky,
no ja vobec nestiham konikovat...
S Karolinkou sa mame dobre, akurat stale bojujem s ragadami. Neviem malu odstavit od prsnika, lebo su ragady na oboch prsnikoch... Jajaj, uz som vyskusala hadam vsetky maste, tak mi ostava dufam, ze si moje prsia na bolest zvyknu (obcas mam pocit, ze som si aj zvykla), lebo odsavat s ragadami je podla mna horsie ako kojenie... a uz neviem, aku mast pouzit...
Sidielko moje male spinka, ako sa jej zachce, niekedy sa v noci bude iba kazde 3 hodinky a spinka dalej, niekedy sa o druhej v noci rozhodne, ze je uz vyspinkana a nie a nie ju uspat...
A na brusku mi spinka iba cez den,ked som pri nej, tak dokaze spinkat aj 2,5 hodinky. Hlavicku si sama obracia na pravo a na lavo, takze ja len kontrolujem, ci dycha 🙂 Je to nase zlaticko.

kikarv
6. máj 2010

my sa tiež kúpeme každý deň a používam detské mydlo DETTOL SENSITIVE ale striedam jedeň a mydlom druhý deň len vodou a olejujem olivovím olejčekom. malá má suché nôžky aj rúčky a sa jej to šúpalo ale už to má dobré.
Lea sa rada kúpe len potom pri obliekaní na mňa kričí 😀.

ja som vždy pri malej ked je na brušku.

michalag
6. máj 2010

tarinka, tak mame rovnaky problem s tymi potvorami ragadami, tiez som vyskusala uz vsetko ale nejako sa to nejde zahojit a niekedy ked mala zacne pit o dusu tak vydim hadam aj vsetkych svatych pri tej bolesti .... uz som ju skusala aj nekojit ale odsavacka mi uplne neodsaje mlieko a potom ma prsia bolia viac ako keby som tych 10 minut bolesti vydrzala, aj ked najviac to boli na zaciatku kym roztaha mliecko

kika a za ako dlho sa jej prestala supat koza? nasa mala ma to iste ale ja som kupila len krem od hipp a natieram jej len tie suche miesta

fruchtbar
6. máj 2010

Hrozba SIDS je len u rizikovych deti.....mama fajciarka,predcasne narodenen deti,nizka porodna hmotnost alebo podobne umrtie v rodine!
Tak isto sa neodporuca,aby dieta spalo v posteli s rodicmi......

fruchtbar
6. máj 2010

mne sa maly tiez supal,trvalo to mozno 3 dni,ani raz som nenatrela.... 🙂

vejula
6. máj 2010

frucht - ked som bola ja malá tak som spala len na bruškoú inač som ani nezaspala, lekári to odporučali, že je to najlepšia poloha pre bábo, neudusi sa grckou, posilnuje si svaly a tak, no a ked sa narodil môj najmladší brat tak doktorka hovorí preňboha len nie na bruško, že detičky čo maju slabšie srdiečko tak môžu umrieť... Tak to vieš v každej dobe sa povie niečo iné 😒

No a s tou postelou to máš pravdu... Tiež davam malého do postielky ale mám ju v spálni.. No ale dnes v noci sa mi stalo že som maleho davala odgrugnuť som sa oprela maleho dala na seba a nie a nie odgrgnuť až som tak s ním na chvílku zaspala... No tiež dosť nebezpečn= 😒 Ešte že sa nič nestalo

kikarv
6. máj 2010

už ste strihali nechtíky? mojej by sa zišlo len sa bojím 😅 .
zajtra ideme do poradne a potom s nožičkami. my máne dnes 28 dní 🙂

vejula
6. máj 2010

kika no aj by som tiež mala, ale ked malý stále ručkami hrabka a tiež sa bojim. a dnes si zaškrabol zrovna do vyražky čo mal ta som mu to biele nechtom trochu zotrela, sa bojim aby sa mu to nezapalilo sakra, aby potom nemal jazvu ked bude velký 😒 čo myslíte???

fruchtbar
6. máj 2010

ja som strihala nechtiky uz na druhy den po porode,boli dlhe sa skrabal a pri prepustani mi vravi sestricka,ze nechty by sa mali strihat az po 4 tt,tak uz som ich dokopy strihala tri krat a maly ma len 3 tt,robim to,ked spinka,lebo bojim sa,ze by sa mykol a by som mu zastrihla!

fruchtbar
6. máj 2010

jemu rastu nechty strasne rychlo a stane sa,ze sa skrabne nechtiac az do krvi... ☹ ....v nemocke vraveli,ze ich len tak poolamovat (neviem ako ) a niektore mami to ohryzu 😲 😅

cicimon
6. máj 2010

no ja striham nechty hadam kazdy druhy den, rastu jej ako z vody 🙂 bud pri spani alebo pri kojeni

a kupem len cistou vodou prip tak 2 kvapky oliv. oleja a tie suche miesta jej zmizli asi po 3 tyzdnoch, nenatieram ju zakazdym

cicimon
6. máj 2010

frucht - malej sa nechty akoby same nalomia, tak do 3/4 a ja to potom len tak odtrhnem

fruchtbar
6. máj 2010

ja som vcera pridala do vody na kupanie materske mliecko,taku krasnu hebku vlacnu kozu z toho mal,jedna radost.....dala som tam asi tak 40 ml,tolko nazbieram pri kojeni z druheho ciciku,je mi to skoda nechat kvapkat do handerky ,tak to nechavam kvapkat do flasky 😉 😉 😉

vejula
6. máj 2010

frucht 😀 😀
Mne zas včera pred kupani začal malý cikať a rovno si cikal do pusy 😒 no prsný je 😝 A potom sa mi vycikal aj do vaničky, takže ja som mala takýto pridavok vo vode 😅

fruchtbar
6. máj 2010

heeeeej,Vejula,ten tvoj divoch 😀

vejula
6. máj 2010

frucht 😀 😀 to keby si videla... To vyzeralo že mu z ust niečo strieka a potom kukam že nie z ust ale do ust... Tak takého mi máme doma gurmána 😝 😀

cheerlady
6. máj 2010

ja striham nechtiky pri kojeni,ked uz pomaly zaspinkava-vtedy mu mozem robit co chcem 😀

fruchtbar
6. máj 2010

vejula 😀 😀 😀 ,tak take nieco sa nevidi kazdy den,to by chcelo video ! (na pamiatku)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre