Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
21. mar 2010

kika náš má meniny 24.3. a narodky bude mať pár dní po, keďže mm nechce o Sebastiánovi ani počuť - ale druhý už môže byť - tak zostáva Gabriel...určite budeme oslavovať meniny a potom narodeniny, nech nie je ukrátený, dostane dvakrát darčeky, nevadí že tak po sebe...

kiwi pichne ma občas, ale len zriedkavo, je to prípravou na pôrod, kontrakcie si predstavujem skôr ako krámové bolesti

moni
21. mar 2010

cici, no mne teraz tiez byva teplejsie ako pred tehu. lenze ked sa to tak vezme, to babo ide z nemocnice kusok po vonku a hned do auta takze mi nepride ze sa s nim bude labzovat po zime, nie? 😕
no ved kazdy nech si urobi podla seba.

kika, ja to viem len preto ze 29.3. je miroslav a to sme doma zvykli oslavovat.
mne teda vobec nevadi ako su narodeniny a meniny, tu sa meniny vobec neoslavuju a asi najjednoduchsie je dat 2 darceky, nie?
zase ma na to kazdy iny nazor 🙂

kikarv
21. mar 2010

stanusa presne ako hovoríš tak tie kontrakcie sú podobne ako mrcha. začne bolieť trocha a postupne sa to zhoršuje. ale vždy sa dá ta akože mrcha vydržať 😀 my sme silné len tak sa nedáme zlomyť 😠

cicimon
21. mar 2010

moni - to aj ja tvrdim, ze to bude len par min po vonku, v aute bude teplo a potom tiez len par min medzi autom a bytom, tak to asi netreba prehanat..

my ideme tiez oslavovat miroslava - mm 🙂

kiwinka
21. mar 2010

aha,, takze kontrakcie su nieco ako mrcha a silnie to.. fajn,,tak tie moje debilne pichania su teda nieco ine HM..
dakujem za vysvetlenie 😀

kiwinka
21. mar 2010

baby inak,,ako to poriesite s holenim tam dolu?
ja si tam teda voobec nevidim, a ked som sla na slepo tak som sa tak dorezala davnejsie,,, pomaha mi mm!
a neviem kedy sa mam oholit teda,, ze ked to urobim dnes napriklad a porodim az o tyzden,, tak o ten tyzden mi chlpky vyrastu a nemozem sa vtedy oholit zas lebo by boli kratke a dorezala by som sa,, vadia im minichlpky pri porode?
no chapete ma, ze? ano, ja viem blbe otazky,,ale tykaju sa nas vsetkych 😉 xixi

moni
21. mar 2010

kiwi, ja som mala take pichanie uplne na zaciatku tehu ked sa asi mala zavrtavala, a teraz ku koncu to mavam po bokoch kde su upony. ako ked zle dychas pri behani, taka ostra bolest. ale zdola ma to len obcas pichne ked ta potvora velmi tlaci na krcok.

cici, podla mna tiez radsej prehodit decku ako tolko vrstiev...no ale u vas je este chladno.
to my uz mozno pojdeme so zapnutou klimatizaciou 😅

tak teda poslickovia su mrchove bolesti, krce v podbrusku, bolave krize...dobre si myslim?

stanusa
21. mar 2010

len na mrchu som sa natlačila ibalginom a bolo v pohode, neviem či aj na kontrakcie môžem... 😲 ale asi nie

kiwi mne pomáha mm, teraz budeme častejšie ako raz týždenne, nech ma nedorežú v nemocke
🙄

evil15
21. mar 2010

kiwinka ja sa holím raz týždenne a pomáham si zrkadielkom a aj ked sú tie chlpky malé tak používam ostrú žiletku nie jednorázovku lebo to by bolo krvy ako na zabíjačke a dúfam, že im nebudú vadiť chlpky malé pri pôrode snád si nemyslia že sa budem holiť každý deň 😠

no ja bábo oblečiem tiež tak akurát a radšej dám naňho hrubšiu deku pre istotu 😅

moni ano tak nejako by to malo byť, neboddaj už ich máš???? 😨 😨 😨 😨 😨

kikarv
21. mar 2010

moni áno predstav si siloné bolestivé krámy: bolia velmi kríže, podbruško bolí, tlaky na konečník ako by ste sa išli po...ť, tvrdé bruško. Aspoň ja som to tak mala. Doma ešte v pohode a v nemocnici už som sa škrabala na kozu v krčovitých bolestiach. Podotýkam že tie bolesti sa dajú vydržať aj ked v danom okamihu to tak nevyzerá.

kiwi ja sa oholím raz za týždeň lebo aj tak sa často holiť nemôžem lebo mám vyrážky a velmi to svrbí mám podráždenú pokožku. takže ked im budú vadiť malé chlpky tak nech si ma oholia tak ako to oni potrebujú.

stanusa
21. mar 2010

moni tak z poslíčkov poznám zatiaľ len tie mrcha bolesti ale slabučké a kratučké a vraj prejdú po sprche, ale KONTRAKCIE NIE

tak sa majte, idem na telku

kikarv
21. mar 2010

moni ja som ti opísala už pravé kontrakcie čo som ja mala nie poslíčkou aby som to dala na pravú mieru. 🙂

cicimon
21. mar 2010

moni - no tu je tak okolo 17C, aspon podla teplomera...

ja holenie prevadzam tak 2x do tyzdna...neviem, ci az tak velmi akoby trvalo - tiez neviem, ci treba vsade celkom nahladko ci kde sa sustredit...

ja riesim dilemu ci ist na poradnu do nemocky zajtra ci v utorok...

monva
21. mar 2010

kiwi - vobec to nie su blbe otazky, ja som sa tu to uz tiez pytala 😀 mam rovnaku dilemu, holim sa sama 1x tyzdenne, kebyze chcem castejsie, tak to velmi krvaca, akurat som rozmyslala, ci sa skulturnit dnes, mam take cudne bolesti, picha ma vlavo na spodku bruska v kuse, nie ako kontrakcie (no na obed som robila hraskovu polievku, tak neviem, ci tie bolesti nie su z nafukovania), alebo pockat do utorka, lebo v stredu mam poradnu.

Baby nepozerali ste teraz kriminoviny na JOJ-ke? Sa tam pytal divak Packu (tusim je to prezident Polic. zboru) ako ma doviezt manzelku s novorodencom z pôrodnice a on na to, ze je to mimoriadna situacia a ze moze mat mamicka male na rukach !?!?!?! 😕 😕 😕 ma to normalne sokovalo, by som od neho ocakavala praveze opacne rady a to, ze bezpecnost dietata nadovsetko a nie ze moze na rukach. Normalne nechapem a neverim vlastnym usiam, asi si to pre istotu pozriem este zo zaznamu na internete.

veve23
21. mar 2010

inak teraz bolo v spravach na Jojke, ze s porodnice moze ist babo v perinke, povedal to policajny prezident Packa. To len citujem, co prave povedal, keby ste nahodou isla niektora domov s babom v perinke tak sa odvolajte na dnesne spravy ze Packa povedal ze z porodnice moze ist v perinke.......

kikarv
21. mar 2010

monva ja som sa mu túto otázku chystala poslať tiež 😀 niekto ma predbehol 😀

monva
21. mar 2010

takze veve dobre som pocula, no to je ina haluz

monva
21. mar 2010

Seuska - som rada, ze si sa ozvala a si o.k. 😀 ozaj som uz zabudla, kedy mas dalsiu poradnu? Ja mam teraz v stredu CTG o 12:00, no chceme ist skor, ak by ho zase trebalo opakovat, no pre istotu uz budem cestou pit vodu a tlacit sladke 😀 teda ak dovtedy neporodim ...

kiwinka
21. mar 2010

jeeej babule, no som rada, ze tu rozoberame aj holenie! lebo je to podstatne pre nas vsetky 😀 no aj ja raz tyzdenne,,,tak snad im to bude stacit!
uz je mi blbe na poradni ked mi tam kuka a ja tam vyrazku , zacervenanie a tam chlpok a tam zase oholene,, no sranda ,,ale snad to ti lekari chapu , no nie? 😀

monva,, aj ten hrasok moze vdit jasne,, aj mne sa to deje po strukovinach..
ja som dnes mala kapustu knedlu mesko a krpata je podozrivo ticho po kapuste,, az sa cudujem 😅

evil15
21. mar 2010

no jasné teraz sú múdry môžete mať bábo na rukách, alebo v perinke alebo čo a ked Vás zastavia tak Vám dajú také pokuty až sa Vám spraví černota pred očami 😠 😠 😠 😠 😠 ved oni nevedia čo robia a hovoria ... minule ma zastavili policajti a tak sa zvozili že nemám pás až mi bolo do plaču tak som sa ich spýtala či vedia ako to tlačí a hlavne to že ja ako tehotná som neni povinná mať pás ked preukážem že som vo výššom štádiu tehotenstva ... asi to nebolo na mne vidieť 😉

cicimon
21. mar 2010

evil - a co ti na to povedali? "že ja ako tehotná som neni povinná mať pás ked preukážem že som vo výššom štádiu tehotenstva " - uznali to?

kikarv
21. mar 2010

moja sestra išla do KE a stopli ich dopraváci pre rýchlosť dostáli pokutu. Sestra sa opýtala policajta medzirečou že či ona ako tehotná musí mať pas a on jej nevedel odpovedať. Bola pripútaná ale že keby nie ako by to riešili tak on nevedel a dopravák čo by toto mal vedieť.

práve som zjedla dva pomaranče snad ma nezačne páliť záha.

juliap
21. mar 2010

no tak k tomu pasu zas ja mam info od policajta, ze ako vodicka musim byt priputana aj ked som tehu vo vysokom stadiu, ale ak som ako spolujazdec, tak nemusim ... to je logika? asi sediet na "sedadle smrti"ako nazyvaju spolujazdca, je bezpecnejsie ako za volantom podla nich ... 😅

cinocka
21. mar 2010

evil - no pás musíš mať vždy...tam ťa neospravedlňuje že si tehotná 😒 takto mi to bolo vysvetlené...tak neviem teda kde je pravda 😀

kikarv
21. mar 2010

jeden ti povie tak druhý onak a potom si vyber ktorý má pravdu. Dakedy ani oni sami nevedia.

cinocka
21. mar 2010

juliap: aha, uz si mi to vysvetlila :D

moni
21. mar 2010

evil, no veru mavam poslickov. prvykrat som zostala poplasena (asi pred 2-3 tyzdnami) ale kedze to nebolo nic nie pravidelne, tak som to rozdychala. lekarka povedala ze je to v pohode.

k tomu packovi, a vseobecne dopravakom sa radsej vyjadrovat nebudem 😠 v tomto mam nekompromisny nazor 😔

cinocka
21. mar 2010

holky, mám otázočku: detské doktorky ste si vopred zajednali, či netreba 😉

cicimon
21. mar 2010

no pozrela som tu reportaz na nete a Packa povedal "myslim, ze nie je problem ked je dieta v autosedacke"
mysliet ze sice pekne, ale on by mal vediet, ci to tak moze byt alebo nie

evil15
21. mar 2010

no zostali na mňa pozerať ako telce na nové vráta a nevedeli čo povedať, ale odišla som bez pokuty ... Podla mňa ani oni nevedia či ANO alebo NIE ... ja som sa potom pýtala známych a aj policajtov kamarátov a povedali že namusím mať pás ak mám bud papier od doktora že mi to ohrozuje bábo, alebo som už vo vyššom štádiu ... tak ja neviem ako to je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre