Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
31. mar 2010

fleury tu zvyknu pichat injekcie 5 dni, potom davaju taky cipok na otvorenie krcka a ak ani to nezaberie tak to uz nepretahuju a poslu na cisarsky
ty si sa uz poodhalila niekedy na kratky cas

mam opat hlienovy vytok aj brucho ma pobolieva a tvrdne, som zvedava zajtra rano ci sa nieco pohlo, maly nech je aj prvoaprilovciatko, len aby uz bolo vsetko v poriadku...hlavne malicky, dnes na ctg bol dost zaspinkany, nakoniec sa trosku prebral 🙂

roxi
31. mar 2010

tari - to, že sa neotváraš podľa mňa ešte nič neznamená, môžeš nás ešte všetky predbehnúť, tak neboj, ono je to u každého individuálne, mne napr. teraz vôbec netvrdne brucho, nemám žiadne kontrakcie, vôbec nič a doki tvrdí, že idem rodiť, pri malej som mala kontrak., brucho ako kameň a neotvárala som sa a pôrod trval nekonečne, takže aj keď som druhorodička vôbec neviem, čo mám čakať

kiwinka
31. mar 2010

roxi a ku komu chodis na kramare????
aj ja budem sviatkovat na kramaroch zrejme,,, 🙂

martina05
31. mar 2010

Inak baby, ak by som si mohla vybraž 4.4. je super dátum .....

seuska
31. mar 2010

Mati coooo? 6 hodin???? Ja si to predstavujem do 3 hodin s tymi nasimi homeopatikami 😀 😀 Tss! Naivka 😉

fleury
31. mar 2010

ja by som teda vyvolavackou rodit nechcela, verim, ze moja malicka bude poslusne dievcatko a pride na svet pekne v termine 🙂 Uz mamku vytrapila dost, tak snad pri porode bude empaticka 😀

martina05
31. mar 2010

Stanus, 1.4. má narodky viac známych a sú super, takže neboj... hlavne nech ste obaja ok...veď ono je to úplne jedno...

roxi
31. mar 2010

kiwi - chodím do rizikovej amb., k doc. Plánkovi, tak vravíš, že sa možno uvidíme, keby som ťa náhodu nespoznala, tak ma prosím ovaľ po hlave 😀 , ok 😉

fleury
31. mar 2010

stanus tak nech sa malicky narodi cim skor, nech to uz mas za sebou a malickeho pri sebe 😉

martina05
31. mar 2010

No ja by som tiež chcela tak ale na prvorodičku sa ráta v priemere cca 12-15 hod. aspoň podľa toho čo som čítala a počula, takže keď je to po injekcii za 6 hod. asi je to v pohode... Homeopatiká ale papám poctivo, tak dúfam, že zaberú

martina05
31. mar 2010

Seus, inak vieš čo ma napadlo, že či budem schopná sledovať počas 1. doby pôrodnej tie intervaly na užívanie guličiek... asi tam zo mňa v nemocke skolabujú, len dúfam, že nenatrfím na nejakých "homeoskeptikov "

susanita555
31. mar 2010

fleury ja som v pohode az na tu nocnu nespavost s ktorou je spojena aj každodenná únava 😒 maly je totiz v noci velmi aktivny a neda mi spat zajtra idem na ctg tak uvidime ci sa nieco pohlo 😉

seuska
31. mar 2010

Mati koksoooo kolko? 12-15 hodin? No ja si davam aj EPI tak to kolko mi toho budu davat? Boze, som jak tela, vobec neviem co mam robit a co kedy kde ako? Ja si stale vsugerovavam s tymi homeo ze musim si sledovat cas kazdych 15 minut davat. Neboj nejak to zvladneme. Potom porovname ze komu ako zabrali ok? A tohoto sa aj ja bojim, ze ako si pred lekarom tie homeo obhajim ak natrafim na nejakeho co bude proti.... Ale jednoznacne budem trvat na tom aby som ich brala!

kikarv
31. mar 2010

martina nie vždy trvá pôrod u prvorodičky tolko hodín. mne začala odtekať plodovka pri malej ráno okolo 5h a začali bolesti potom odtiekla zátka, bolesti postupne zosilňovali okolo 9h som išla do pôrodnice tam mi aj praskla plodovka úplne a o 13:15h bola malá na svete. no približne 8 1/2h to trvalo celé. tak snad aj teraz to bude rýchle 😅

kiwinka
31. mar 2010

fleury, no ja cakam na to druhe oko aspon 🙂 xixi 😀 😀 😀

seuska, ty nestresuuuuuuuuuuuuuj, takto sa uplne vystresujes,,musis klud . 🙂

martina05
31. mar 2010

Kikuš, jasné, že sú výnimky a bodaj by sme tak dobre dopadli všetky....
Seus ja epi nemám a ani neplánujem, možno budem ľutovať - neviem ale lekár mi to dosť vyhováral....Takže sa spolieham na tie homeopatiká a nejaké lieky na tíšenie bolesti, ktoré ti počas pôrodu môžu podať...

martina05
31. mar 2010

Seus a Kiwi má pravdu, hlavne KĽUD ono stres na to dosť vplýva, môžeš si tým spôsobiť psychický blok ...

martina05
31. mar 2010

Baby prišiel mi MM tak sa mu idem venovať... Držte mi zajtra palčeky !!!!!!!!!!!!!!!!!! A som zvedavá koľko prvoprílovčiatok budeme mať .... Držte sa

kiwinka
31. mar 2010

fleury, no podmeee, sprav nam radost 😀 aspon druhe oko ! 🙂
ani neviem ako ma to napadlo teraz prave,,ale ako som kukla na tvoje foto tak som spozornela ze fakt tam mas len 1 oko 😀

seuska
31. mar 2010

Ja sa snazim byt nad vecou, ale niekedy ma to tak nejak prepadne ten strach, ze potom som stresmanka prvej triedy. Viem ze psychika vela urobi, no ale nemozem za to.... Ja som Vam to hovorila ze sa najviac zo vsetkych apriloviek bojim 😀 😀

Idem domkov z prace, vecer nakuknem.... pa vsetkym zatial...

seuska
31. mar 2010

MAti drzim palce zajtra, kazdopadne sa ozvi ako ste dopadli... 🙂

kikarv
31. mar 2010

ja o nijakých liekoch pri pôrode neviem. tie epi sú asi len pri CS? a homeopatiká vám dal doktor či odkial to máte. mne o liekoch nikdy nikto nič nehovoril pri malej.

vejula
31. mar 2010

ahojte kočky... No tak ja dnes na poradni poriadne nič nové. Tak ako pred týždnom na 1 prst otvorená krčok 2cm dlhý... Jaj, no na tento týžden to nevidím ☹ A to som chcela rodiť v nedelu. No velmi pochybujem, na monitore len mierne kopečky žiadne himalaje. No a ešte som sa dozvedela že do nemocky sa ide až po 41 tt čiže kludne ma nechaju aj 2tt prenášať a to ja nechcem, lebo toho sa strašne bojim, aby sa maličkému niečo nestalo. Inač na prehliadke strašna bolesť, ja fakt neviem čo budem robiť pri pôrode, lebo teraz čo mi tam robil, no strašne sto bolelo až slzy v očiach som mala, a to čakam že zajtra ma zas tak bude bolieť podbruško jak minuý týžden po poradni. No ved uvidíme 😔

fleury
31. mar 2010

kiwi 😀 ja som tu uz mala fotku celej tvare, ale vratila som sa k tomuto variantu, mozno ju zase vyhrabem 😉

civi sa nam to rozrasta 🙂 gratulujem k Renkovi 🙂 ozaj ty si pisala, ze najhorsi zazitok z porodu si mala zo zavadzani infuzky?? to ako si myslela?

fleury
31. mar 2010

vejul nebud smutna, aspon sa Dominik pekne dovyvija v brusku, pre neho je to velkeee plus 😉 Este mas tyzden do TP, moze sa to rozbehnut kedykolvek 🙂 Mna tiez pustali z nemocky s tym, ze je sanca donosit do TP, ale aj expresne porodit kedykolvek pri mojom stave, ale ja som vdacna za kazdy den, aj ked mam uz toho dost, lebo z toho lezania som neskutocne unavena. Strasne vela robi aj psychika. Hlavne pri porode, takze netreba sa fakt zbytocne stresovat.
Tie prehliadky v nemocnici vedia byt fakt bolestive, chvalabohu moj dr je citlivy a odkedy uz nemam steh tak je to v poho 🙂

vejula
31. mar 2010

jej civavka, dakujeme za tabulečku, takže zatial vedu chlapčekovia a ešte + silvia

vejula
31. mar 2010

ja viem fleury, ked ja sa ešte bojim kým ho nemám na očiach či je tam vo vnutri všetko OKI. A keby už bol vonku, tak by som si ho pekne sledovala 😅 Stačí že sa malý dlhšie nehýbe a ja už stresujem a chcem isť do nemocky... Aj som dnes hovorila dokimu že sa už tak menej hýbe a potom na monitore sa tak rozkopal, že to vyzeral jak keby som mu pred tým klamala, ale to ten drobec určite urobil naschval...
A hlavne nechcem prenášať ani den, kvôli tej placente a plodovej vode, aby všetko bolo ako má.

fleury
31. mar 2010

Neboj vejul, ved uz ti robia prietoky pravidelne na poradniach v nemocke, nie? Keby tam videli, ze je malo vody alebo prezreta placenta nenechali by ta prenasat ani den. Ja som si v nemocke vypocula od novorodeneckych lekarov aky neocenitelny prinos je pre babatko, ked je v brusku co najdlhsie, aj ked to uz mamicky maju ku koncu tehu fakt dost, pre babatko je to obrovske plus 😉

vejula
31. mar 2010

fleury práveže mne už nerobí sono, čiže ani prietoky 😒 minulý týžden mi robil sono posledný krát, že aj to už bolo akože na vyše, lebo počas tehu hradia poisťovne len 3 soná. Ale tak dufam že ked už bude po termíne tak mi tie prietoky budu robiť. Ak nie tak si niečo vymyslím že ma zoberu do nemocky aby ma tam poriadne sledovali, lebo radšej ako by som mala niečo zanedbať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre