Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
18. máj 2010

ahoj improvizacia. Ja som šla nakoniec cisarskym takže ti neviem poradiť ale tvoj prispevok skopčim do sukromnej temy 🙂

fruchtbar
18. máj 2010

Ahoj improvizacia,ak kojis,tak si tam daj mliecko,mozes si spravit aj sedaci kupel a po curani sa neutieraj,moc totizto dezinfikuje,preto to aj stipe!

jankako
18. máj 2010

improvizácia ja som si to odzačiatku dezinfikovala liehom..ale tiež sa mi stalo že sa raz jeden raz druhy štich zapálil..dokonca sa mi podliali aj krvou.som si to prepichla aby tá krv vytiekla,lebo to aj dosť bolelo...no a ,,vylízala,,som sa z toho..tiež to bolo kadejake.. 😖

myly
18. máj 2010

ahojte, chcem sa spytat som na materskej od 1. marca a viem a malinka sa narodila 1. aprila, viem, ze mam narok na rodičovsky prispevok a rodinne ododna narodenia dietata a chcela by som vediet ci mi teraz v maji doplatia rp a rodinne za april, alebo to dostanem iba za maj? dakujem

juliap
18. máj 2010

improvizacia, v nemocke nam odporucali na to ten rosalgin, mne sa zapalili tiez 2 stehy, ale nastastie po 2 tyzdnoch uz mam pokoj, casto som si to oplachovala a natierala cicadermou, co je na prsia ... ale ked pises, ze uz mas 3tt od porodu, radsej by som to zverila uz do ruk odbornika, ci sa ti tam nezaniesla pri porode nejaka infekcia a preto sa ti to nehoji

improvizacia
18. máj 2010

dakujem vám za rady, tak ja niečo asi vyskúšam... díííky

majca424
18. máj 2010

ahoj myly,nám sa tiež narodil 1.apríla a doplatia Ti to aj spätne za apríl, neboj sa 😉

kiwinka
19. máj 2010

improvizacia,,mozno by si maala zajst na gyndu... daju ti antibiotik,,ja som mal nieco poodobne,,,dali mi antibiotik na tyzden a zabralo ,repík a z vonka natieraj framikoinovou mastickou!

kikarv
19. máj 2010

ahojte tu od rána nieje nikto?

michalag
19. máj 2010

kika vacsinou sa diskutuje v sukromnej teme

myly
19. máj 2010

majca424, no dufam, ze mi to doplatia, lebo uz je 19.mája a este mi to nedoplatili a ved este pockam tento tyzden a ak nie musim tam behnut

dejnas
19. máj 2010

rodičovský príspevok sa vypláca mesiac pozadu.. t.j. za apríl sa vyplatí v máji a za máj až v júni... prídavky na deti - tak isto... len na upresnenie 😉

kika29
19. máj 2010

baby ja som si teraz konečne spomenula na moje heslo so stareho koňa 😀 pod nicom kika29 😀 to som ja kikarv 😀

myly
19. máj 2010

nooo ja som z toho jeleň, jeden vravi tak a druhy zase inak. .....dejnas, to by znamenalo, ze mi to teraz nedoplatia, ale ti peniaze dostanem ked mi bude koncit materska ci ako?

majca424
20. máj 2010

dejna, nám ten RP prišiel asi týždeň dozadu a prišlo mi aj za apríl a aj za máj... malo by sa to vraj vyplácať o mesiac dopredu, tak neviem,,, mne to vyplatili a to mi stačí 😀

janicka11
20. máj 2010

Baby,nehnevajte s aže sa dotoho vášho rozhovoru miešam.ale jak tak čítam,vy sa bavíte o rodičovskom prísepvku stále?Ved prvý pol rok dostavame matersku a od pol roka je ten rodičovský pripevok....TEda neviem či s ato volá materská ale isto sa to nevolá rodičovský prispevk,bo som si ho vybavovala,a ten je až od pol roka dieťata....To je ten zvýšený na 256eur mesačne...

janicka11
20. máj 2010

Majca jak ti mohol dojsť aj zamaj?Ved oni ho vyplacaju mesiac doazadu..Mne došiel minuly tyžden aj za marec aj april..Kedže v aprili namna zabudli a nedali mi nič za marec...Takže viem na isto že to takto vyplacaju..Nedali to tak aj tebe nahodou?Bo za máj dostaneš v juni..A pochybujem že tam u vas je to takto...

dejnas
20. máj 2010

janicka, ak žena nepracovala, tak materskú nedostáva... dostáva hneď rodičovský.... a tých 256e, tiež nedostane aždá mamička...
majca, neexistuje, aby ti prišil RP za máj... asi to boli nejaká iné príspevky... za máj prídu peniaze až v júni

myly
20. máj 2010

dejnes a to dostanem RP o š roky ked mi skonci materska tak mesiac pozadu ci ako? presne tak ja som nerobila tych 9 mesiacov pre materskou tak ja dostavam ŔP ja chcem len to vediet ci mi ho doplatia aspom za ten april, lebo ja som na materskej od 1.marca, ale na RP mam narok az od vtedi co sa mala narodila a to ties preto, ze som nerobila tych 9 mesiacov pred materskou...takze za april by mi to mali doplatit ci nie?

dejnas
20. máj 2010

myly - apríl 2010 ti bude (resp. je) vyplatený v máji 2010 😉

majca424
21. máj 2010

janicka, dejna, tak potom čo mi to prišli za peniaze???????????

majca424
21. máj 2010

počkať, tak to by mi malo prísť tých 25 tisíc ten príplatok pri narodení dieťaťa, potom materská a potom ešte prídavok čo je nejakých 21,99 e, tak??? tak teda teraz bola ta materská za apríl a potom bude za máj??? Lebo mne to poslali všetko v kope tak neviem konkrétne tie sumy, ale ak je to tak ako som teraz napísala, tak sa to asi ozaj vypláca o mesiac pozadu 😀 😀 😀
sorry baby 😀 😀 😀

myly
21. máj 2010

dejnas- tak to znamena, ze budem o mesiac dlksie brat rp a rodinne?

sasurin
21. máj 2010

ahoj mamuľky nestíham vás čítať, ak je to možné aj ja chcem byť v súkromnej skupine, tiež nestíham chodiť na stránku ale ak mám čas tak občas sem zájdem.

z toho počasia mi tiež švihá, ešte k tomu som od pondelka chorá mám angínu a beriem atb. ale už je to ok ešte že malý je zlatý a pekne spinká. 😀

malý už hlási hlad tak idem prajem vám všetkým nech ste zdravé a bábätka nech rastú a priberajú. 😵

dejnas
21. máj 2010

myly - v podstate áno... rodinné prídavky budeš poberať až do plnoletosti dcéry 😉

lenushka
24. máj 2010

Ahojte. 🙂 Konecne som Vas docitala a zistila, ze tu uz nikto nie je. Som s Vami od zaciatku, prezivala som s Vami vsetky radosti i strarosti, aj som si parkrat poplakala...Do apriloviek som sice neprispievala, ale rada by som Vas citala i nadalej, velakrat som sa nasla vo vasich problemoch, cize ste mi vela nepriamo poradili. Bola by som velmi rada. Dakujem 😉 Kto iny by mi poradil?? 🙂 S pozdravom, Lenka a Viktorko

lucinka1104
29. máj 2010

Ahoooooooooooooj konečne mame net všetkým maminkám gratulujem ku krásnym detičkám, naozaj sú nadherné, prajem všetko dobré veľa zdravíčka a je mi uprimne ľuto anielika čo musel odísť do nebýčka čítala som len sa mi nedalo prispivať , maminke veľa sily, aj ked tu sú všetky slová zbytočné 😔 😔 snáď čas zahojí bolesť z tej veľkej straty....
My sa mame fajn, pôrod ok až na posledných 5 minút, rodila som v 41 tt malá bola nadherná veľká a to jej aj ostalo pekne priberá už ma 4500g a 57 cm hlavička jej narastla o 3 cm, len je prefíkaná ,chce sa nosiťlen na rukách inak vrešťí o sto šesť .
Problémy mame ale s jej bračekom ktorý ma obdobie dáke vzdoru len to trvá už 3 -4 mesiace všetko rozbíja , hádže na zem , zuri, nepočúva, rozbil už radio , niekoľko pohárov , fľiaš....malú šťípe, nas hryzie.....no bojujeme s trpezlivosťou aj ked už mi aj ruka vyletela nenechám malú šťípať arozbíjať čo sa da no občas a mame aj pekné dni a malý je ako anielik krásne recituje , spieva .... ako sa narodila malá tak sa aj on začal častejšie kojiť takže kojímj raz jedného raz druhú a mam o kilo menej ako ked som otehotnela s Timeikou .
V domčeku sa býva skvele, nelutujem ani trochu ...
musím malý zase zlostí ale už s vami budem každý deň, tak ste mi chýbali

lucinka1104
29. máj 2010

tu su fotky ale len z mobilu 🙂

bubinkaaa
30. máj 2010

lucinka1104- - - Prajeme s Tomaskom Vela trpezlivosti s deturencami maminaaaaa 😉

adika32
31. máj 2010

Caute baby, gratulujem k detickam!!!! Su to take nase uzliky stastia, take sladke a chutnucke. Som teraz taaak strasne nevyspata, ale kedze som mala tehotenstvo rizikove /a to je len slabe slovo/, tak si to teraz vychutnavam. Je to nase prve a vytuzene. Bude este fungovat toto forum? Bo ja som vas sledovala, aj som si poplakala /malalady/, ale nepisala som velmi, som poverciva a kym som stastlivo neporodila, tak som sa nijako nehrnula prispievat. Ku koncu som ani internet nemala, lebo som si to poctivo odkrutila v nemocke. Nerodili ste niektora v Brne na obilnom trhu? Kto je tu z blavy? Pendlujeme teraz medzi brnom a blavou, je tu niekto s podobnym osudom, zijete niektora na morave? Caute zatial Adka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre