Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
21. nov 2009

ja som na rizikovom doma,,takze preto na kramare ja chodim.. :D
som absolutne spokojna so vsetkym...
ja sa tiez bojim trosku,ale nesmieme sa baaat :D ! ja dufam, ze budem moct EPIdural pouzit a z porodu budem mat pekny zazitok..

blondy12
21. nov 2009

ach kiwinka vidim, ze to nemas lahke, ale podla mna vsetko dobre dopadne, mozno trosku viac sa pomodlit, aby to dopadlo dobre, ale tiez tvoj ujo by ti nechcel zle si myslim, a este ked ti poradia ini to iste, ze neist, tak by som asi ani ja nesla, drzim palce kiwinka nech vsetko dopadne dobre, ja tiez cakam na vysledky tripple testov, a teda cakam aby mi nezavolal, tak snad bude vsetko v poriadku u nas vsetkych

inac baby mam svoje prve tehu rifle 😀 , kupila som v HM, jedine co mi boli dobre a celkom cenovo prijatelne

silvia7
21. nov 2009

aha, jasne, tak už chápem kiwinka 😅 a už máš aj doktora vybratého alebo máš niekoho teraz stáleho ale nezazmluvneného???
to je otázok, čo 😝

začali ma bolieť kríže, ale to asi z toľkého sedenia na tejto stoličke k PC... kiwi a odkial z BA si? ja z Lamača... čiže tiež by mi Kramáre vyšli naj naj čo sa týka blízkosti a dostupnosti..

heh.. no ja svoje tehu rifle nosím už 2 týždne!!! taaakže.. som ako "mobidik" už.. sa cítim extraaa - pomaly bundu nezapnem zimnú z min. roka.. a ja som si rifle kúpila z bazaru tu... baby sú zlaté, všeetko mi pomerali od dlžky, širky šetkého možného.. a za 10eur som kúpila a vyzerajú aj sú ako nové.. teraz mi majú už druhé prísť aj tričká dáke.. nie som bohužial ochotná za každé rifle vypluť vyše 40eur a nosiť ich cca ešte 4-5mesiacov..... 😎

silvia7
21. nov 2009

neviete niečo nové ohľadne zvýšenia materskej?? minule bolo niečo v správach ale to o rodičovskom príspevku, popravde ma táto "skvelá" situácia na SK lezie krkom...

kiwinka
21. nov 2009

inak babulky, ktore mate moznost ist do viedne,, vzadu v shopping city sud- SCS vo viedni, za viednou,,, je tam aj CA aj HM,,ale v CA maju lacnejsie tehu gate, rifle, tricka, svetre ako u nas, aj mensie, aj vacsie cisla.
u nas maju skor cisla od 40 viac.. ja napriklad som zacinala so 34 a teraz 36.. a u nas som ozaj mala problem zohnat...

vejula
21. nov 2009

kiwinka moja, nebojaj, aj ked viem že určite to nieje také ľahké že my mamičky sme na všetko teraz také opatrné. Ale jednoznačne sa tiež pripájam ku názoru že amnio nie. Moja krsná sa po amnio začala otváraťa predčasne porodila, myslím že v 6 mesiaci, bábo sa horkoťažko z toho vyhrabalo. No ona išla na amnio lebo sa jej blížilo ku 40. No a mojej mamine lekári nadávali ked v 40-tke odmietala isť po tejto skúsenosti na amnio,tak všetci lekári jej nadávali, že čo je to za matku, že jej je jedno že sa dieťa bude trápiť ked bude choré no a takéto keci. Mama až musela zmeniť lekára. No ona mala aj zlé krvné testy ale bola si istá že bábo si zobrať nedá, lebo už raz také niečo spravila a potom mala príšerné výčitky svedomia dlhé roky. No a nakoniec zdravučké bábo. Tak zlaté dieťa ako môj malý bráško som ešte nevidela... zatiaľ 😉

kiwinka
21. nov 2009

vejulka dakujeeeem!!!
a mas moc pekne brusenko, take velke uz ! :D aj ja am podobne,,ale trosicku mensie...
my mamičky to teda nemame lahke,,, veru tak,,vsetky si zelame zdravucke babetka!!

vejula
21. nov 2009

Jej ďakujem kiwinka, však hod aj ty svoje brušeno do albumiku 😉 No ja idem vo štvrtok na morfo tak uvidíme čo a ako. No a ja osobne mám také skúsenosti, že väčšinou tým ktorých strašili so všeličím tak mali na koniec všetko dobre.... Ako aj mojej mamine a množstvu iným dievčatám.
Inač Zuzi minule v obchode tiež okolo mna prefrčal taký fagan čo sa rozbehol a vozil sa na tom nákupnom vozíku. No ale takým štýlom že keby ma nabral tak neviem neviem. Fakt aby si človek dával pozor teraz aj ked nikdy nevieš kedy sa odkial može na teba vyrútiť. Hrozné by som tým rodičov čo si nevedia dať pozor na decká riadne vyčistila žalúdok.

kiwinka
21. nov 2009

neviem zatial ako sem mam dat fotku xi,,ked na to dodjem, isto pridam bruško :P
ja verim, ze budeme v poriadku a nase babetko je uuplne zdravuckee! tak sa uz tesime na nasu malinkuu, velmi. planovali sme abbenko,,, na stvrty mesiac sa nam podarilo a boli sme nesmierne stastni :P !!

blondy12
21. nov 2009

no silvi ja by som si rada kupila aj zo sekacu ale bola som v troch a neuspesne, tak som proste musila ist za drahsimi, ale stali 35eur no co narobim, aspon jedny potom budem dalej zhanat zo sekacu ak sa bude dat ..

vejula
21. nov 2009

Kiwinka je pravda žwe je to trochu problém tie foto. Lebo max rozlíšenie tu bere 700kB a tak sa niektoré fotky musia upravovať. Ale ked tam dáš foto z mobilu tak nemusíš nič upravovať, bo tam je nižšie rozlíšenie. No a dáš si fotoalbumi potom moje albumy a dáš vytvoriť album, a potom už len hádžeš fotky a čakáš kým sa nahrajú. Tak sa s tým môžeš skúsiť pohrať.
No inač ja mám tehu gate z Polska za nejakých 700KČ a nemôžem povedať že by neboli kvalitné, nepúšťaju ani nič také takže som spoko zatiaľ. No ale väčšinou aj tak nosím len tepláky alebo legíny na gumičku, také su najpohodlnejšie 😉

adasik
21. nov 2009

Ahoj babenky
prave som vás dočítala a
kiwi-strašne vam držím všetky palce, nech je malulinke ok! Tiež osobne neviem, či by som na amnio šla, over si to iste z viacerých zdrojov-ale asi by som nesla....
ja už nosím tehu gate 3-4 týždne, bolo to pre mna pohodlnejsie ako klasicke rifle a mam 5.5kg navyše...
aj ja s mm ideme na morfo na bud.týžden, tiež mam z toho trocha obavy... 😒 ale verím, že všetko bude 🙂
A ten ketamínový vrah je uplný psychoš...aj ja mam blbý pocit ked stojim sama na zastavke...

vejula
21. nov 2009

Tak adasik máme veľký týžden abe. Mne povedal doki nech so zoberiem kľúčik a že mi tam nahrá 4min videjko. A možno sa už dozvieme čo to bude. Ale je mi jedno čo hlavne nech to dopadne dobre 😔

adasik
21. nov 2009

Vidís-veju, dobrý napad s tým klucikom aj ja si pre istotu zoberiem...možno mi to nahra na CD, uvidim,,,držme si všetky palce 😉

minius
21. nov 2009

kiwinka drzkaj sa, to rozhodnutie nemas veru lahke ale ked uz ta jedna cysta uz mizne tak vari si to aj ta druha "rozmysli"!

Blondy gratulujem k k prvym tehu rifliam 😉

My sme objednany na 02 Januara na 3D tak dufame ze do noveho roku vkrocime tou zdravou nozkou.

vejula
21. nov 2009

Jasnačka adasik, minius, držíme si palčeky a budem prosiť tam hore 😔
No a adasik, mne ale povedal nech je to aspon 4 gigový kľúčik nech sa to tam zmestí, takže pôjdeme kúpiť nový 😉

minius
21. nov 2009

vejula ty sa ale mas, tak nech sa vam babenko krasne ukaze a nech nie je hanblive ako to nase. 😀

vejula
21. nov 2009

🙂 No doteraz bolo aj to naše hanblivé... Tak dúfam že sa osmelý najbližšie... No Vám tam v zahraničí zrejme nerobia tak často prehliadky čo???? Ale ono to zbehne do toho januára ani sa nenazdáš. Vianoce, nový rok... stále čosi 😉

minius
21. nov 2009

my tu mame iba 2 x ultrazvuk a potom par krat poradnu no ziadna slava... ale zatial babo aj ja sme v poriadku (no poklepkame).

Vejulka tak si to tam riadne uzi a nech vam to vsetko dopadne velmi dobre!

jana3
21. nov 2009

kiwi: ja som bola na amnio kvoli vysokemu NT...
v prvom rade sa porad s viacerymi lekarmi, odbornikmi. Ja verim, ze vsetko bude ok a babatko budes mat zdrave... Ale ak nahodou nie, je dobre este pred porodom vediet, ze nieco nie je v poriadku, aby sa to dalo cim skor riesit. Nemyslim tym prerusenie, ale skor ako sa zariadit, pred porodom, kam ist rodit, pripravit sa na pripadne postihnutie... Z plodovej vody je mozne totizto okrem DS a podobnych vad, zistit aj ine choroby. Spytaj sa na to, co vsetko moze s tymi cystami suvisiet a ci je to mozne zistit z genetiky.
Ja viem, ze to nie je jednoduche, vsak sama som toto rozhodovanie podstupila... Prisla som najprv s nazorom, ze amnio urcite nie, ale po konzultaciach s viacerymi lekarmi som sa rozhodla predsalen ju podstupit...
Ale moj pripad je uplne iny ako Tvoj, preto by som dala na to, co Ti povedia odbornici.
K tym rizikam amniocentezy... Po 19tt bohuzial je riziko vacsie, ako predtym... a ak si na rizkovom, tak je to tiez len horsie... Naozaj, treba to poriadne zvazit, no v Tvojom pripade by som sa asi pravdepodobne rozhodla proti amnio. Ale nechaj to fakt na odbornikov, vyznaju sa v tom lepsie, ako my vsetky spolu....
Prajem vela stastia 😉

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vejula
21. nov 2009

minius ďakujem 🙂
A Jani, neviem ja mám na tot asi iný názor, pretože krsnej to tiež odporučili "odborníci" len kvôli tomu že mala 38.... A amnio vyšlo super, že bábo zdravé. Ale krsná dostala infekciu plodovej vody a začala sa otvárať v 6 mesiaci a bábo malo kilo a museli ho viackrát oživovať, takže bábo malo nejaké tiene na mozočku a mala potom veľa problémov. Ledva chlapček prežil... No chvalabohu sa to nakoniec podarilo, ale ešte teraz má určité problémy s nejakými reakciami, chodí stále po špičkách a také podobné veci. Keby nešla na amnio tak by to mohlo byť uplne ináč. A mojej maminu tí odborníci doslova pod tlakom prehovárali aby išla na amnio ale odmietla, a brat je zdravučkí... Nechcem zhadzovať lekárov, ale podla mňa by mal mať človek aj vlastný rozum a využívať ho.

blondy12
21. nov 2009

no ohladom toho amnio sa musi kazda sama rozhodnut, taky minipriklad ako je to u toho ockovania proti tej chripke, tiez mame kazda svoj nazor...a v podstate obidve rozhodnutia mozu byt zle ale aj dobre...nikdy nevieme co sa stane

vejula inac sa chcem opytat ten morfo ultrazvuk je vlastne to 3D co ste sa objednali???alebo je to nieco povinne co robia gynekologovia?co nas vlastne caka este okrem tych tripple testov co sme mali?

vejula
21. nov 2009

No morfo môže a nemusí byť 3D. My nemáme 3D, ono to je ultrazvuk ktorý trvá dlhšie ako zvyčajne a doki kukne všetky orgány či su v poriadku pomerá hlavičku a tie základné miery bábatka aby videl či sa všetko vyvíja ako má.... No môj doki dáva aj možnosť že sa toho môže zúčastniť aj manžel a vtedy si na to vyhradí viac času a robí to poobede mimo ordinačných hodín. A povedal že sa nám bude venovať asi hodinu aby nám všetko poukazoval. No a nahrá nam aj videjko na USB kľúčik, ale je to platené okolo 20 Eur. Ale myslím že to morfo už robia každej žene. Kedysi to nerobili, ale teraz čo sa rozprávam s kočkami čo su tehu tak to robia všetkým...
No a s tým amniom, je to určiteže na rozhodnutie každej ženy.... Preto si aj myslím že nátlaky lekárov, nie celkom vhodné, ked si je žena istá že to nechce riskovať. Určite máme každá vlastný rozum a intuíciu a vieme vycítiť čo je pre nás a naše miminka najvhodnejšie 😉

blondy12
21. nov 2009

aha a to morfo sa robi teda tak v 21tt???plus minus 1tt???ja idem 21.12 a to budem tak v 21-22tt lebo moj doki mi dal taky tyzdenny TP, ze nevie presne 😅 takze moj TP je od 24.4 do 1.5
ale inak mi nic nehovoril, ze nieco budem platit alebo tak, moj mm bol hned pri prvom ultrazvuku v 11tt a nemal nic proti...no nic no uvidim, ale tak ja nosim na kazdu poradnu moc, aj ma prezrie a urobil zatial ultrazvuk..tak neviem on je dost taky svedomity aj tie tripple mi robil hoci mam iba 23

no mne napr.co sa tyka toho zaockovania proti chripke povedal gynekolog, ze je to na mne, ze on mi nepovie co je dobre, a tak som pochodila aj u obvodnej doktorky, skor teda bol naznak aby som sa nedala ockovat, ked som este ockovana nebola ani proti obycajnej chripke..a ani nechcem

vejula
21. nov 2009

No myslím že keby mi to morfo robil len počas ordinačných hodín bez partnera tak by to ani toľko netrvalo a ani by som toľko nedoplácala, myslím že preto toľko doplácam lebo je to poobede a bude to trvať dlhšie, čiže to ide na ukor jeho voľného času... Aspon tak som si to vysvetlila ja 🙂

blondy12
21. nov 2009

jasne chapem a dakujem za info 😉

ach mne bude stacit ked budu tripple v pohode, a ked aj to vysetrenie pred vianocami bude ok, a nech mi povie, co to bude, to bude pekny vianocny darcek 😀

blondy12
21. nov 2009

na to 3d som sa chcela objednat ale nemaju volne, a potom ja zas nebudem doma, a vo februari je uz neskoro tak mozno inokedy pri druhom si to doprajem

jana3
21. nov 2009

vejula:
jasne, ja nehovorim, ze amnio je bez rizika, je strasne, co sa stalo Tvojej krsnej, ale medicina je raz taka. V 199 pripadoch sa nic nestane, ale ten dvesty je s nasledkami. Bohuzial ona mala smolu. Ale nikto to nemohol predvidat, ze sa to stane prave jej...
Na druhej strane sa aj stava, ze sa narodi dieta trebrs s DS, alebo inou poruchou, ktoru mohla amnio zachytit, lenze to sa zisti az po porode a to uz moze byt neskoro a babatko moze niest za to nasledky. O tomto aspekte amnio sa prilis nehovori, ale bavila som sa o tom s jednym lekarom co robi na novorodeneckej JISke a mavaju aj take pripady, ktore by prave informacia z amnio vedela zachranit, alebo aspon zlepsit sance.
Ja mam dobru skusenost s lekarmi. Snazili sa mi pomoct, ako vedeli, a ked mi styria z piatich povedali, ze by osobne v mojom pripade amnio urcite podstupili (bez ohladu na to, ci si babo v pripade zleho vysledku nechame, alebo nie) tak som si povedala, ze hadam sa stretavaju s takymito pripadmi omnoho castejsie a vedia o tom viac ako ja. Chvalabohu u nas to dopadlo dobre.
V medicine nie je nic iste. Kazdy zakrok nesie so sebou iste rizika. Ale je ulohou lekara posudit, ci su rizika mensie, ako je prinos. Je to ako na vahach: Pojdem na nejaky zakrok (operaciu, ockovanie) a riskujem, ze sa nevydari, alebo nan nepojdem a riskujem, ze sa mi v buducnosti prejavi nejaka choroba?
Verim, ze vacsina lekarov je zodpovednych a chcu ludom poct, nie im poskodit. Ze im to obcas nevyjde, nie je (vacsinou) ich vinou, ale suhrou rizik plynucich z podstupenej liecby a nepredvidatelnych nahod. Bohuzial najdu sa aj medzi lekarmi lajdaci...

majca424
21. nov 2009

ahojte, je tu ešte niekto?
chcem sa spýtať či má ešte niekto také problémy so spávaním ako ja 😒 😒 😒 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre