Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
7. feb 2010

inak od dnes som oficialne na MD 😵 😵 😵
ozaj baby,uz ste niektora zacali s masirovanim hradze??? 😕

cicimon
7. feb 2010

ja nemam ani detsky prasok a najblizsie tyzdne nejdem ani prat. A este potrebujem vypratat izbu, ktora bude raz detska, je v nej stale viac a viac neporiadku, kedze ju mame momentalne skor ako sklad 🙂

a postielku budeme mat snad do 2 tyzdnov a matrac nie je na sklade odkial ho chcem..

cicimon
7. feb 2010

cheer- ja asi ani nezacnem, ako nam hovorila na cviceniach, neda sa tym vraj docielit taky efekt, aby netrebalo nastrihavat....tak neviem, ci to ma zmysel..

pochutnavam si na mnam jablkovom kolaci, co som dnes piekla 🙂

veve23
7. feb 2010

cici..aj ja si myslim, nove veci len preprat, a vyzehlit nech sa pozabijaju bacily 😠 , ruznym sa nic nemoze pokazit, ja ked sa bojim nieco oprat, tak to supnem na 30 a rucne alebo jemne pranie a nic sa nemoze pokazit, dam le menej prasku aby tam neostali bodky, len eraz ma napadlo..ako cistite baby matrac do postielky?
juliap..pekna rodinka, ....a ten teplomer sa dava kam? taky som este nevidela...

cicimon
7. feb 2010

veve - presne tak, zbytocne to teraz prat na vysokej teplote, ked to je v podstate ciste, len fakt trochu preprat, ved ktovie kolko im to niekde stalo...

treba cistit aj matrac? a aky kupujete?

juliap
7. feb 2010

cheerlady teplomer ja aj do uska, aj na dotyk na cielku, meranie do 3 sekund, pamet na poslednych 25 merani, ked je teplota vysoka, upozorni ta este aj nejakym signalom, da sa nastavit aj na meranie teploty v miestnosti, stoji sice 32 eciek, ale je to investicii na dlhsie, aj predavacka co nam ho ukazovala, hovorila, ze ho ma a je s nim spokojna, baterku menila po 2.5 roku, tiez to upozorni, ked je slaba, tak sme ho kupili. ten klasicky digitalny som mala pri kockach, martinka to brala normalne, ale emka od pol roka, to bol problem, nechcela si ho davat do dupky ... no a dudlikovy zase nechcela martinka, ta nemala cumlik vobec, takze teraz sme zvazili vsetky pre a proti a vysiel nam tento ako najoptimalnejsie riesenie

cheerlady
7. feb 2010

cici aha,ja si tiez myslim,ze pri prvorodickach to asi moc vyznam nema..
inak u nas su vsetky predporodne kurzy plne,takze ja neviem,odkial sa naucim ako dychat a podobne ☹
a skusate niektora ten balonik EPI-NO??? 😕 baby si to velmi chvalili,co som citala tu temu..

cicimon
7. feb 2010

cheer - co to je?

aktakk
7. feb 2010

Ahojte kocky...
Tak sa nam to pomaly krati....Alicc. Ja mam termin 1.aprila a vobec si z toho hlavu nerobim. Ved a co, je to den ako kazdy iny si myslim. A ked sa narodi malinke, tak to bude dokonca ten najkrajsi den....ci je to 1.aprila alebo iny datum.. Hlavne nech je zdravucke.
Baby, mavate niektora zahu??? Ja neskutocnu a neviem co na to. Je to niekedy na zblaznenie.
Seuska, ja mam nohy opuchnute tiez riadne, treba si davat na to pozor. Ja beriem aj magne B6 na to a este aj inekcie som dostavala. Nastastie uz do prace nebudem chodit, tak si snad odpociniem a nohy odpuchnu.

alicc
7. feb 2010

cheerlady: cisárskym budem rodiť preto, že aj malá bola cisárskym (bola opačne otočená) a aj tento zázrak je opačne otočený a aj tak po prvom cisárskom sa už robí aj ten druhý porod cisárskym.

cheerlady
7. feb 2010

cici to je taky nafukovaci balonik,s ktorym trenujes tlacenie pri porode.postupujes podla navodu-najprv ho nafuknes len velmi malinko a postupne pridavas,nejak okolo terminu porodu by si pri pravidelnom trenovani mala uz vytlacit balonik velkosti hlavicky babatka.no a baby,ktore tam pisali uz po porode si to pochvalovali,viacere pisali,ze ich nemuseli ani nastrihavat.

juliap
7. feb 2010

cheer len sa prosim neuc dychat podla americkych filmov, je to blbina ... 😅

aktakk
7. feb 2010

Cheer, tak o tom som este nikdy nepocula...

jana3
7. feb 2010

Ahojte...
alicc... po prvom cisarskom este nemusi byt automaticky druhy cisrasky, ja som prve rodila cisarskym, ale verim, ze druhe pojde normalne.

veve23
7. feb 2010

joooj, tak poslednych par prispevkov je pre mna jak spanielska dedina....to som ako dobre pochopila ze balonik si strcim dole a vztlacim??? alebo sa mylim , vsak tlacit sa nemoze....no som z toho debil

jana3
7. feb 2010

K tomu praniu... ja ani neviem, ci idem veci po malej vobec prat.... vsak som ich odkladala ciste, do sackov a do skatul... No... este musim pozriet, v akom su stave... len myslim, ze sa k tomu dostanem tak najskor o mesiac 😉

aktakk
7. feb 2010

No veve...vyzera to tak, ze mas skor cvicit svalstvo...a az na zaver vytlacit, po skonceni cvicenia...No zaujimave.

cheerlady
7. feb 2010

inak mne by sa datum 1.4. pacil 🙂 mm stale hovori,ze to bude maly blazonko 😀
no tak podla filmov urcite nie,vcera sme s mm kukali pozri kto to hovori a on,ze jejdanenky,dufam,ze ty tak vyvadzat nebudes 😲 a ja,ze co si sisi,sak to je komedia 😀 on si predstavuje,ze ja tam budem vrieskat odkedy dojdem az kym neporodim 😀
alicc aha,tak to je jasne.
aktakk ani ja,kym som tu neotvorila tu temu a nepochopila som o com ide,ak chces,precitaj si par prispevkov..

jana3
7. feb 2010

K paleniu zahy... Pokila je to mierne, tak mi celkom pomaha par hltov vybublinkovanej Fatry... len je to dost slana mineralka, takze to s nou netreba velmi prehanat

alicc
7. feb 2010

jana3. mne doktorka povedala, že po prvom cisárskom ten druhý je viac menej jasná volba, ale mne to zjednodušilo aj toto druhé bábo, ktrorému sa tiež nechce otočiť a je KP

aktakk
7. feb 2010

Cheer, uz som to hodila do google, tak uz viem o co ide. Inak nemusi to byt zly trening, dokonca si myslim, ze lepsie ako nejake predporodne cviky, lebo tu si realne zvacsujes vlastne ten priestor pre babatko. Ale bala by som sa zas, ci sa nemoze tym urychlit porod alebo co.

jana3
7. feb 2010

Jasne, KP je jasny, ale poznam dost mamiciek, co po cisarskom rodilo normalne... Je sice vyssia pravdepodnost, ze sa cisarsky zopakuje v pripade komplikacii, ale nie je to automaticke.... No dufam, ze ja budem rodit normalne 😉

kiwinka
7. feb 2010

čiči diik 😉 tiez to chapem takto ako si to napisala 😝

cheer biele aj s plienkami som dala na 95 aj s predpierkou,,, a druhu varku farebne som dala na 40jemne pranie,, som spokojna, uvidime ako bude reagovat pokozka babetka na to...

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...
veeelmi dobra webstranka cco vsetko treba vybavit po porode!!!! velmi uzitocne a celkom lahko napisane pre mna 😀 😀 😀

alicc
7. feb 2010

držím palce ale ked mám byť úprimná, mne sa ulavilo

kamilakd
7. feb 2010

ahojte tehulky dakujem vam za blahozelanie 😉 ja som mala celkom zaujimavy a dlhy vikend...fotili sme brusko a bolo to fajin vybrali sme zopar fotiek ktore nam upravia...zatial nam ich ukazali v PC a boli podla mojich predstav badokonca moja polovicka pekne spolupracovala 😀 potom sme sli na chalupu kde nas prislo pozriet kopec kamaratov a rodinka tak nas bolo ako hadov trocha sme posankovali popapali pooslavovali

ja mojho krpca citim asi vsade nejako sa mu nechce otocit dolu hlavickou a mam pocit ze je navalene na pravej strane.

veve23
7. feb 2010

uz som pochopila, som to kukla co je Epi/no, moc sympaticke mi to ale neni, .....radsej budem trpiet 😠

veve23
7. feb 2010

ahoj Kami,tak uz si o rok starsia 🙂

kamilakd
7. feb 2010

veve epi no som konzultovala s lekarkou aj lekarom je to to iste ako masaz hradze vsetko je to o tom ze sa ukludni nasa hlava a pocit...ak mas predpoklady sa nenatrhnut tak sa nenatrhnes a pri tom tlaceni si mozes raz dva privolat porod skor...ja som to aj rdzala v ruke ze ako to vyzera a ten balonik nafuknut na ten priemer a potom vytlaci no uuuuf vam poviem..

kiwinka
7. feb 2010

masirovanie hradze?, huuups 😀 xiix

kamilakd
7. feb 2010

veve no veru veru oslavili sme to ako 2v 1 aj blondy sa nam tu prihlasi ako pani...a este dnes ma niektora narodky a neviem ci nie michalag 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre