Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
10. feb 2010

asi tu masaz skor, neviem co by na prietokoch zistili 😕

civavava
autor
10. feb 2010

cici, mne tiez furt trpnu prsty na rukach,ale tak divne - ze v noci..rano ked vstanem su take strpnute a spuchnute ze ich ani poriadne neohnem,aj to boli....ale potom jak sa zacnem hybat, tak je to OK, dokonca aj obrucku si mozem dat dole...

😠

ja som este nepocula, zeby trebalo vodu prevarat na kupanie mimi....takze sa to nechystam praktizovat ani ja....

prasok na pranie som mala pre babatka nejaky nemecky, ekuty a avivaz som nedala, ale potom budem prat normalne v tom istom v com aj nase veci....persil tekuty a tak....akurat mozno bez avivaze...a tiez zehlit asi netreba, som sa pytala tunak 4 mamiciek, ani jedna nezehlila a vsetko je OK s detickami...tak ja som spravila kompromis, prve vecicky su vyzehlene, ale potom uz zehlit nemienim 😉

civavava
autor
10. feb 2010

ja som bola na prietokoch vcera a vsetko je OK...som blba, ze som mu nespomenula to trpnutie, na dalsej poradni mu to uz ale poviem.... 😠

moni
10. feb 2010

civi, a to puchnutie/trpnutie v noci mas ked spis na chrbte? vtedy sa to zvykne 😖
ja som si sice kupila zehlicku, ale neviem ako dlho ma bude drzat to predsavzatie zehlit pre malu 😅 nase veci vobec nezehlim (az na vynimky), fuknem do susicky a je pokoj. prvu varku jej isto ozehlim a potom sa uvidi 😅
v nasej bytovke su spolocne pracky a susicky kedze byty nemaju pripojku, tak som zase v trochu inej situacii ako vacsina 😒

cicimon
10. feb 2010

ja mam tie prsty strpnute cely den, v noci viac....ale len na lavej ruke, prava je ok..

civavava
autor
10. feb 2010

moni, na chrbte moc nespim, tak to asi nebude tym.. 😲

cici, a aj teba bolia, ked ich chces skrcit?
ja to mam na oboch rukach 😖 ....snad to nebude cosik vazne, do kelu 😒

cicimon
10. feb 2010

no ja citim to trpnutie nezavisle od toho, aky pohyb tou dlanou robim, nie je to silne, ale take stale....a hlavne v noci sa dakedy az zobudim na do, ze mi strpne dlan

moni
10. feb 2010

hmm, vazne to nebude, ale verim ze je to neprijemne 😔
tej mojej kamoske povedal lekar ze je na to jediny liek - porod. tak to asi dievcata budete musiet vydrzat 😖

veve23
10. feb 2010

ahojte,
som unavena ja kon, som si zas vymyslela, varit, upratovat, no a zehlit, lebo uz polovicka brblala ze nema ozehlene tak som si dala zavazok ze vsetko mu ozehlim, teraz som skoncila a vsetko ma boli a vypila som hektolitre sirupovej vody, dnes sa uz ani nepohnem, len telka a net
Moni tak ty zas oddychujes doma, no vsak uz len 2 dni a je zas vikend. Alebo si to musite nahradit?

moni
10. feb 2010

veve, no deti si musia nadrobit skolu, ale mna ani nehne 🙄 v praci travim bezne 10-11hod tak nech mi vylezu na hrb 😝
ty si aka sikovna dnes bola, krpec neprotestoval?

alicc
10. feb 2010

moni, tak som videla v telke že to tam máte stále perné s tým snehom, sesternica býva New Yorku a práve včera sa jej narodilo bábo, tak hned si užije sneh 😉

veve23
10. feb 2010

moni..trosicku, ale nechal mamicku makat, ale zistila som ze mi nerobi dobre stat nad sporakom, lebo ide odtial teplo, tak vo velkom musim vetrat, lebo mam asi nizky tlak a troska tocaky a zehlila som jak stara babka, po kazdej druhej veci som si sadla a funela, no a boleli ma nozicky 🙂 , ale zvladli sme a mame to za sebou....vsak zajtra budem oddychovat, dnes som si nadrobila 😉

moni
10. feb 2010

alicc, fuu tak rodit v tomto pocasi by som naozaj nechcela. v baltimore zatvorili cesty! len zachranne vozidla su povolene 😕 dnes to zhorsuje ten silny vietor, darmo budu odhrabavat cesty ked vietor flusne vsetko naspat 🙄
ani vonku sa neda ist, mame -8C a s vetrom -18C 😝

veve, ja nemozem stat v kuchyni bez prezuviek 😅 asi som tazka alebo co, mne idu nohy odpadnut. ked varim tak stojim bokom ku sporaku aby som si nepripiekla pupok 😅 no a zehlenie nehrozi 😝

veve23
10. feb 2010

moni...no presne, aj mna akokeby boleli dole nohy, som mala papucky a som sa musela vyzut lebo mi bolo teplo, no a potom ma bolie slapy, no ja tiez niekedy zabudnem na moj kotlik, potom ho mam cele oprskane, mokre atd. ....no asi ani zajtra nepojdes do roboty ked to takto u vas je

alicc
10. feb 2010

veru ani ja určite prevárať vodu na kúpanie nebudem, pri prvej som to nerobila a bolo všetko v poho.

moni
10. feb 2010

veve, no podla mna nas nechaju aj zajtra doma. zase budem vecer zbesilo klikat na tu stranku kde to oznamuju 😅
ja si zakydam tricko na brusku kazdy den, hlavne ked cosi ochutnavam, tak to skonci na pupku 😅
tie slapky bolia asi ozaj z tej vahy, nase fifipierkove kostricky nie su zvyknute na tych X kil navyse 😅

dejna3
10. feb 2010

mne tiež zavadzia bruško pri varení... v podstate mi v kuchyni dosť zavadzia 😅
mne dnes bäbätko pritlačilo nejaký nerv a bolesť mi vystrelovala až do močovej rúry... akoby mi tam rezali zaživa 😝 presne tento nerv mi stláčala aj sofinka 😒

moni, včera som to zakríkla, dnes som už zasa mala tie ms bolesti 😖

dejna3
10. feb 2010

ja si vždy na tie kg navyše spomeniem, keď pešo šľapem domov, na 4. poschodie 😖 väčšinou som už na druhom totálne k.o. 😒

veve23
10. feb 2010

moni, no niecim to bude, asi uz tie nase kostricky citia tu nadvahu a nozicky nas neunesu, no tie tricka zaspinim tiez kazdy den, uz som niekedy jak chlap s pupkom a mastnym trickom, sa zabudnem a pohladkam si koltik mastnymi rukami , tak si predstav jak vyzeram 😵

moni
10. feb 2010

veve, presne ako ja 😵

dejni, no tak uz radsej tie bolesti nebudeme spominat 🤐
na stvrte poschodie? uff, a nebodaj este aj s malou na rukach? to by som nedala 😝

alicc
10. feb 2010

veru s tou chodzou po schodoch to je zaujímavé, hlavne ked idem na poradnu, tá je na tretom poschodí a ja slapem vzdy peso a zoberie ma sestrička dovnútra hned ako prídem na meranie tlaku, tak ju dopredu upozorním, že som šlapala -teda po schodoch, aby nedošlo k nejakému omylu. ale mne to aspon trochu zdvihne tlak inak mám aj 90/50, 80/50 tak potom mám 100/70, ale tiež fučím ako lokomotíva 😠

cicimon
10. feb 2010

ja chodim tiez na poradnu peso....z domu to mam asi 300m a potom na 2p rychlym krokom, este dobre, ze tak hodinu cakam, tiez by mi ten tlak vyskocil 🙂) ...ja akosi neviem pomaly chodit,to mi aj kolegyna hovorila, ze ani sa nezda, ze som tehu, ze mam tolko energie 🙂

alicc
10. feb 2010

dejna dúfam, že tie bolesti sa znovu tak lahko neobjavia.

juj malá zase kope ako divá a ona je tuším v celom bruchu, cítim ju od podbruška až po rebrá

veve23
10. feb 2010

no to ja prejdem kusok a funim, byvam na prvom, to sa este da, ak si nenesiem nakup, vtedy sa najprv vydycham az potom vybalim veci......no a k nasim slapem na tretie, tak to som vzdy total ko, tak teraz tam uz tak casto nechodim

alicc
10. feb 2010

no babulky idem sa trošku natiahnuť do postele, zajtra si vás dočítam
dobrú noc 😉

dejna3
10. feb 2010

moni, veru s malou... a občas aj s nákupom 😝
alicc, a ty ako? nemáš ešte tvrdnutie bruška alebo bolesti?

alicc
10. feb 2010

dejna, veru bruško mi tvrdne aj viac krát za den ale nejako tragicky to neberiem, bude to asi po väčšej námahe ale bolesti nemám, inak sa cítim fajn akurát som trochu viac unavená ako inokedy, predsa len pri prvej som mala o 7 rokov menej

kiwinka
10. feb 2010

ahojteeeeeeeee 😀 chcem s aporadit ohladom vysielaciek- babysitter,,, ake mate vy? neviem sa rozhodnut,,,aj cenovo su rozne, tak neviem co sa oplati...

moni
10. feb 2010

dejni, tak to klobuk dole 😕

cici, ja sa tie vsade zeniem, minule som sa rozbehla dole po schodoch 😀 fakt niekedy zabudnem ze mam brusko 😅 az ked zacnem lapat po vzduchu tak si pridem smiesna 😅

cicimon
10. feb 2010

moni - to poznam 🙂

prave som hodila foto bruska do albumu - vie niekto, kde to poslat civi, aby to hodila do albumu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre