Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
17. feb 2010

dakujem babulky,nejako je uz lepsie,aspon nevracam,pospim si a uvidim....
Ked som bola pred dvoma dnami na kontrole u lekara,bol tam aj maly chalan,ktory vracal,tak si myslim,ze som od neho cosi dostala....nasadime dietku a uvidme,doktorka ma aj tak posle len do nemocky,tak prinajhorsom,tam mozem ist rovno aj sama!

Prajem vam pekny den a dobre napady na vselijake pochutky... 😉

kamilakd
17. feb 2010

no poslednu PM som tiez mala ako ty ja 16.7 a neviem kedy som otehotnela ale 14.9 crl 16mm a to bolo 8+2tt

na matersku idem az 15.3 mi lekar povedal...a TP mi vyratal 25.4

kamilakd
17. feb 2010

veve mna asi ani neminie tabletka na vkladanie 😅 uz sa tesim nejak som dostala vytok a zozltol..a lepsie je ako tak cez den vecer a vnoci mi pilka skriabe hrdlo...a koliska sa ti pacila? mali aj inu ako tuto co som poslala link?

cicimon tak ten cesnakovy langos by som si dala teraz nech prehlusim tu hnusnu chut v ustach

kamilakd
17. feb 2010

susanita ty si uz asi off line

seuska
17. feb 2010

fuuu Stani diky za videjka, haluuuuz.,... uz teraz mi chodi mraz po chrbte...

Frucht asi fakt radsej skoc doktorovi,,, len pre istotu...

Ta koliska je uzasna fakt, len je to fakt neprakticke na dlhsi cas... ale snivala som aj ja o takej.... Ja teraz zhanam to polohovatelne lehatko vibracne na inzerat... vcera som si konecne aj vybrala jedno a uz bolo predane ☹ tak skusim dalej....

Susanita uz som na teba myslela ze si sa dlhsie neukazala... a preco vlastne ides rodit do Levoce a nie KE?

fleury
17. feb 2010

kami skus na hrdlo pastilky Isla, zaberaju aj na suchy kasel

kamilakd
17. feb 2010

fleury ja mam ATB ,hedelix a do zily mi davaju calcium 😅 bo ja som ani hlas nemala...a max kloktam slanou vodou nech ten krpec nedostava uz nic

seuska a ake vybracne zhanas?

veve23
17. feb 2010

Kami, tusim boli tam 2 al. 3 kolisky a aj jedna taka ovalna postielka, len ta bola srasne draha, v inych obcodoch bola vzdy len jedna koliska , to si pamatam lebo kolisky sa mi pacia, tak ich vzdy pozeram, je to taka klasika

kamilakd
17. feb 2010

veve ja by som chcela tuto ovalnu a vraj je to koplet sada aj perinky aj obliecky madrac a baldychin len neviem ci je aj v inych farbach toto som nasla na nete

veve23
17. feb 2010

no to neviem Kami, oni su tam v detskom vystavene, a vysia tam take vysacky ci je hned k odberu alebo skladom, ale neviem presne ci maju ine odtiene.....to som nepozerala, ale podla mna bude takto jak je na obrazku, vsak skus tam brnknut a vypytaj si detske oddelenie, povedz kod a nech ti to zistia, ak by boli neschopny, zajtra sa chystam kupit ziarovky, lebo sa mi vybili, tak idem to Hornbachu, tak by som sa ti tam kukla ze ci ju maju 😉

fleury
17. feb 2010

kami to je bylinny vytazok z lisajnika islandskeho, ja som na tom ficala ked ma mm nakazil chripkou..tak skore uzdravenie!

lubkamik
17. feb 2010

Ahojte 🙂
ja som od vcera na materskej. Bola som v poradni - maly narastol a uz ma 2200g 😀 Som zvedava kedy sa prihlasi von, hehe.
Stanusa, pozerala som si tie videa s porodmi a uz teraz sa bojiiiiim 🙄
Dnes idem na Antolsku na prednasku o EPI ale vobec neviem ci ju dat ci nie...

kamilakd
17. feb 2010

veve ja som tam uz volala a tie truby mi nic nevedia povedat len ma prepajaju 😅

fleury no ja ale neviem ci to mozem ja tu mam arzenal liekov ci uz to nebude vela aj ked je to na prirodnej baze

fleury
17. feb 2010

lubkamik tak fajn, ze ti poradna dopadla dobre. Ako si na tom s krckom?
A tu EPI tu viacere riesite, ze ju platite vopred..u nas treba len poucenie mat vopred, a pri porode sa zena rozhodne ci chce alebo nie. Ak ju vyuzije, pri odchode z nemocnice zaplati. Kazda sme ina, jednej EPI pomoze inej nezaucinkuje..taka mala loteria si myslim, ale u mna plati placebo efekt, takze ju asi vyuzijem 😀

lubkamik
17. feb 2010

no krcok mi ani nepozerala - iba maleho cez ulrtrazvuk 🙂 🙂 Hadam sa to nezhorsuje... Aj mi vcera dala zmluvy na pódpis - chystam sa zazmluvnit si moju lekarku.
S tou EPI dufam ze sa to neplati dopredu - hadam len idem na prednasku a ak ju budem chciet tak potom zaplatim 😠

veve23
17. feb 2010

Kami, klasika, neschopnost vladne svetom...idem teraz s autom do servisu, tak keby si chcela a nedovolala si sa tam, tak zajtra ked pojdem na ten smer by som sa ti popytala co a ako.

fleury
17. feb 2010

kami je to len na prirodnej baze, takze ublizit ti nemoze 😉 Ja som sa cele tehu vyhybala ATB a nakoniec ich do mna napchali v nemocnici preventivne pred zapalom po zasiti, som myslela, ze ma porazi.

cicimon
17. feb 2010

lubka - ty planujes rodit na antolskej? a na izby si sa bola pozriet? nevies, ci okrem tej EPI prednasky byvaju aj nejake ine? ja by som mozno na nejaku sla, ked budem na MD, len neviem, kde zohnat info

kamilakd
17. feb 2010

veve super a keby sa ti este chcelo pofotit 😕 bola by som rada

fleury mne sa inak nedalo zial hnoisava angina ma skolila a to sa uz inak nedalo 😠

fleury
17. feb 2010

lubka no pisali tu uz baby, ze si boli dopredu vyplatit EPI a ze ked nevyuziju tak im peniaze vratia potom..logickejsie sa mi vsak vidi vyplatit az ked vyuzijem .. 🙂)
Tiez som pocula, ze v niektorych nemocniciach cez vikend maju problem zhanat anesteziologov alebo dalsie caste pripady su, ze sestrickam sa velakrat zda jednoduchsie zenu nechat vytrapit sa a povie im, ze uz su otvorene natolko, ze sa uz EPI nepichne..

lubkamik
17. feb 2010

cici, hej budem rodit na Antolskej. Izby som videla - standardne ako vsade inde 😀 😀 Ale aspon WC a sprcha je pre dve izby lebo v Ruzinove je len na chodbe 😖
Viem ze prednasky o EPI su kazdu stredu o 14,00 na anesteziologickom oddeleni ale maju aj ine prednasky - myslim o spravnom dychani pri porode, starostlivosti o dieta a tak...

kamilakd
17. feb 2010

ja tiez celkom zurim na to ze aky mame postup...nechapem jedno ako to nemozu stihnut pichnut ked pridete sice v bolestiach ale maloktora pride otvorena na 6prstov a ide hned rodit 😠 tiez sa mi zda ze je vela arogantnych a zakompexovanych sestriciek!nech sa vytrapime ved mi to pride ako v praveku ked trpeli oni musim aj ja?ja som sa o tom debatovala so Spankom s ruzinova a ten mi tvrdil ze je hovadina nestihnut pichnut EPI !

cicimon
17. feb 2010

lubka - ja som v nemocke nikdy nebola a na antolskej uz vobec nie, ale pojdeme niekedy pozret 🙂 A kde sa da dozvediet o tych prednaskach? ci len si tam zavolat?
daj potom pls vediet, ake to bolo a ci budes za alebo proti 🙂

kiwinka
17. feb 2010

dobre rano, ci dobry obed uz 😀
ako sa dnes citite? o Vaneske ziadne nove info? uz som taka zvedava 🙂

fleury
17. feb 2010

kami no mna lekarka v nemocnici ukludnovala, ze v tehu sa zenam davaju fakt take ATB, ktore babu neublizia aj ked sa uzivaju dlhodobejsie, ja som brala 2 tyzdne. Ja som taka antitabletkova povaha, furt som sa liekom vyhybala .. u teba to je ine, skor by sa malinkemu ublizilo neliecenim, to je jasne 🙂 tak nech sa rychlo vyzdravies

kamilakd
17. feb 2010

fleury dik snazim sa ale uz ma to nebavi sa musim priznat

kiwinka no dobre ranko 😀 minka sa neozvala

cicimon skus sa poinformovat u svojho lekara ten by mal mat take info

fleury
17. feb 2010

kami presne tak, tiez to nechapem s tou EPI..zial realita je taka, ze sa to stava a vela mamiciek nechaju vytrapit sa .. tazko mi je hovorit, kedze som nerodila, mozno aj ja budem v takej bolesti, ze nebudem ani vnimat co uz so mnou robia, ale aj preto si tam beriem mm, aby to tam koordinoval kusok 😀 a bol mi oporou samozrejme 🙂

seuska
17. feb 2010

Ved toto s tou Epinou ma strasne hneva!!! Akoze fakt jak Kami pisala, vykopte jamu tam odrodte a nepindajte! Normalne mam nervy na tento system tu. Akoze dobre ja vymyslam s tym cisarskym, ale ved ked chcem Epi tak co s tym robia take caviky? Ved to su len pre nemocnicu peniaze!!! Silne uvazujem ze sa na Humensku porodnicu vykaslem a skusim to stihnut do Kosic, kde vraj s Epi nemaju az taky velky problem!

Inak tie videa porodu su fakt husteeeeeeeee!!!! Pomooooooooc.

KAmi mne je jedno ako bude to lehatko, len chcem aby trosku vyzeralo a vibrovalo a chcem kupit tak do tych 30-40 eur. A to len na inzerat, lebo nove stoja okolo 60 eur.

Lubka gratulujem ti teda k malemu mackovi, pekna vaha.... inak ja vediem tabulku v priberani +20 kg 😀 😀 dozenies ma?

silvia7
17. feb 2010

ahojtee..
lubka - jeej tak maly bude pekne babatko 😉

kami - este stale je ti tak na figu? teda, tolko liekov a onicom .. 😒 inak tie cumlacie cucu, co ti fleury spomínala, tak aj ja som cumlala ostošest ale mne nejak neucinkovali, ale tak ja som mala riadne chytene hrdlo vtedy, tiez mi nasadili Zinnat ... snáď ti to čoskoro prejde moja..
a tá kolíska je nádherná teda 😵

som od dnes "slamenná vdova" drahý šiel na školenie do Brusna až do piatku, no dnes po príchode tam mi už volal, že možno zajtra večer je doma 😀 sám nechcel odo mna odíst - sa aj bal, ze dufa, ze ked sa vrati budem este 2v1 lebo včera počas chodze v tescu som normalne ostala stát a nechcela som sa pohnut, lebo maly sa nejak "pohol" a taky divny pocit ma chytil - nemávate to?? hlavne ked idem rýchlejsie trosku...
a ako na potvoru sa mi snívalo o malom, ze som musela íst na ultrazvuk, lebo sa mi nieco nezdalo a malinky ze robil ksichtiky a očičká som mu normálne videla akoby ani v brušku nebol 😀 a okolo neho take modre akoby bacily lietali - no sen ako naozaj teda ... 😀 včera večer mal malý taaaaku silnú a dlhú štikútku - prvýkrát som to postrehla tatko .. asi 3minuty vkuse... 😵

susanita555
17. feb 2010

uz som aj online idem do levoce lebo moja mama tam je vrchna sestra na gynekologii a je porodna asistentka tak preto inak by ma na tu levocu asi nikto nenahovoril 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre