Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

veve23
4. mar 2010

Domi....ja som to poslala do roboty so ziadostou, a oni to uz musia dalej vybavit na socialke.

domika9
4. mar 2010

s akou žiadosťou? to mi da tiež doktor?

stanusa
4. mar 2010

prisla som pozriet ci mame novinky o zuzke, tak dufam ze zajtra sa dozvieme co je s nimi

domika zalezi ako sa dohodnes s uctovnickou, ja som poslala do prace a v pondelok si pojdem po opeciatkovane papiere aj s vypoctom materskej a odnesiem to osobne do poistovne
inac mozno ti to poslu aj oni a ty tam nebudes musiet ist...treba sa s nimi dohodnut
😉

domika9
4. mar 2010

no tak to tam pojdem odniesť a nech si s tym robia čo maju 🙂
a ta žiadosť čo spomínala veve? o aku žiadosť ide?

veve23
4. mar 2010

Cici...presne, nasi chodia ku mne tak 2-3 krat do roka, to vtedy inak drhnem 😀 , pritom byvaju tak 15-20 min autom. Jaaaaaj keby tak urobili niekedy prepadove komando. To ja chodim skorej tam.

stanusa
4. mar 2010

mam len 1 papier na nastup materskej a druhy ten je o ukonceni pn

domika9
4. mar 2010

ok dik od zajtra som na Md tak aby som vedel čo a ako

veve23
4. mar 2010

Domi...to je formalitka, podla spravnosti si napises ziadost o MD. Normalne ako list zamestnavatelovi kde ho ziadas o MD.....ale nepyta to kazdy. Moja mama je ekonomka, tak ona mi vzdy taketo veci robi. A podla spravnosti by sa to malo. Inak vybavit ti musi vsetko zamestnavatel, vypocita davku a opeciatkuje a posle na socialke.

cicimon
4. mar 2010

veve - no ja som ziadnu ziadost nedavala, len ten papier od gyn o nastupne na MD, vraj to staci. A ze zam. to uz nahlasi na SP. len neviem, ako je to s tym vypoctom...lebo ked som sa pytala, vraj to pocita SP....ty aj vies kolko budes dostavat?

kika29
4. mar 2010

domika ja som ho nechala v práci v účtarni

cicimon
4. mar 2010

kika - a kto ti povedal kolko dostanes?

veve23
4. mar 2010

Cici, tak to asi netreba, vies ako to je ked mama je mzdarka vsetko musi byt tak ako ma byt, ja jej vzdy vsetko dam, ona mi to kukne , da dokopy a ja to poslem 😀 , moja firma je taka sisi, tak vzdy vsetko posielam tak ako ma byt. Materska je podobne ako pn-ka, priemerka, niak 55% z brutta na den, tak niak. Mama mi to pocitala, tak som celkom spokojna......Inak by va to niekedy na paske...neviem ako je to tam nazvane, ale nieco v tom zneni....nieco pre vypocet pn, alebo denna priemerka ci tak niak , uz som zabudla

veve23
4. mar 2010

Cici, to ti pocitaju v robote tak jak pn, mzdarka ti povie presne, a potom ti posle socialka list ze ti priznavaju matersku vo vyske XZ a to budes dostavat bud 28 alebo 37 tt ak si slobodna matka

cicimon
4. mar 2010

veve - nie je to polozka Hruby prijem? ta sa zrata za cely rok, spriemeruje a potom z toho tych 55%?

cicimon
4. mar 2010

no ja som z toho jelen, lebo mne mzdarka povedala, ze mi to vypocita SP..

kika29
4. mar 2010

cicimon ešte nikto ja neviem kolko dostanem

cicimon
4. mar 2010

tak ja som zvedava, kedy poslu zo SP ten papier

veve23
4. mar 2010

cici, SP ti len prizna co ona vypocita, vsak priemerku vie len mzdarka kolko si zarabala, nebola si nahodou niekedy teraz pn???? je to 55% z brutto na den, to sa nasobi poctom dni v mesiaci, lebo pnka aj MD sa nasobi dnami v mesiaci, max. materska je okolo 600 eur. Dostanes cca 50% co mas brutto na paske. Ale to zaokruhlujem.

moni
4. mar 2010

este ze ste mi pripomenuli, musim si zajtra pytat od lekara potvrdenie 🙂

cicimon
4. mar 2010

veve - nie, este nikdy som nebola pn

to mam pozerat kolonku priemer na hodinu?

vejula
4. mar 2010

jaj kočky nieste ešte unavené ja už celkom áno 😒 asi pôjdem zalahnuť 😝

moni
4. mar 2010

no veru pomaly vas treba ukladat na spanie 🙂
dobru veji!

vejula
4. mar 2010

task tak moni, aj už pekne idem. Nec sa vyspim poriadne 🙂
Tak bru nocku kočky 😉

kiwinka
4. mar 2010

a neviete v akom case asi dostanem list zo SP o uznani materskej??? ja som od 8februara na MD a stale mi nic nedoslo sakra... ale uz som poslala prilohu A - ziadost aby mi dalej fičal 2pilier... a B prilohu az po narodení bejbynka.

cicimon
4. mar 2010

kiwi - neposlala si skoro tu cast A? co ja viem, to treba az ked ti dojde to priznanie materskej

veve23
4. mar 2010

ono je to presne 55% z denneho vymeriavacieho zakladu...take nemas na paske, ze vymeriavaci zaklad pre vypocet nemocenskeho???

cicimon
4. mar 2010

ze DVZnemoc? ale to mam kazdy mesiac to iste, je to ok? aj vtedy ked boli premie a pod?

cicimon
4. mar 2010

to DVZnemoc mam kazdy mesiac rovnake ale zas Hruby prijem nie....nema sa to pocitat z toho?

veve23
4. mar 2010

Kiwi, to im niekedy trva, niekedy dojde list neskorej ako peniaze

cicimon
4. mar 2010

tak uz som to nasla http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat... cize by to mal byt ten hruby prijem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre