Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

veve23
15. mar 2010

Janka....este neviem ci som poz. alebo neg. zatial tam mam len HSB......vysledky mam vo stvrtok, dnes mi len robil ten ster a bral krv

moni
15. mar 2010

fleury, veru, niet nad dobre susedske vztahy 😀

janka, este velmi nevitaj veve, este nema vysledky na streptokoka.

aktakk
15. mar 2010

Janka- a ty si pozitivna na HSB? Som nevedela, ja ze si mi len rady davala a ty si tiez 😒 .

Moni, tak snad to vyjde s tym bytikom.

fleury
15. mar 2010

mne budu brat ster vo stvrtok, otazne je ci stihnem aj vysledky este

seuska
15. mar 2010

TAri ahojky 🙂 Tak toto presne som ja zazila v piatok na poradni, ze mala mala zle odozvy... a na drzhy krat jak som ju nadopovala v bufete colu uz sa mrvila jak bense psisko 😀 moja piškotka mala 🙂 Hlavne ze mate peknu vahu a vsetko ostatne je ok. NA to poucenie som aj ja bola v piatok. No dve hodiny som necakala! Ale hlavne ze to mame urobene... Tak sa vidime v porodke????

Moni ver mi ze ja som sa taka spotena este nezobudila po takom sne.... Muz sa ma pytal rano ci som fajcila marisku vecer ked on uz spal 😀 😀 A ja mu hovorim, ze nie, ale prasati sa len o kukurici sniva 😀 😉 Tiez pekne haluzis s tymi kocikmi... 😀 😀

jankako
15. mar 2010

aha,som čítala medzi riadkami 😀 prepáč veve..
no hej som aktakk...a ešte na kadečo ine..no,ale chvalabohu aspoň ADIDAS/aids/nemám pozit..ked už tolko toho mám 😀

tarinka333
15. mar 2010

Seuska, tiez som to nase mrnusiatko prehovaralo, nech sa pekne zobudi 🙂
Kedy ides najblizsie na poradnu? Ja na 25.3. som objednana. Inak, v januari som mala vo vytere toho streptokoka a mi dnes vravela Dr., ze pravdepodobne tam bude aj teraz ☹ Uvidime v stredu, vtedy budu vysledky. ufff.

kika29
15. mar 2010

no a o zuzke a maxíkovi neviete nič nové?

ráno som sa aj ja zobudila spotená. nohy som mala vlhké až som sa zľakla že mi odtiekla plodová voda 😀 hned som sa chytala či som velmi mokrá a mm ma ukludnil že som sa isto len spotila.

moni
15. mar 2010

janka, ty si chcela veve ako pozitivnu partacku...priznaj sa 😀

fleury, kamoske veru nestihli, lebo krpec sa poponahlal. po porode vyfasovala do ruky recept, doteraz nechapem naco 😅

ja idem zajtra rano na poradnu, a asi budu robit ster.

veve23
15. mar 2010

janka....v pohode 😉

cicimon
15. mar 2010

no mne co sa za cely den podarilo je, ze som skoro zbalila tasku do porodnice....to aj na dovolenku toho treba asi menej....a pre babo nemam este nic zbalene

fleury
15. mar 2010

janka vidim, ze ty toho streptokoka doprajes aj inym 😀

moni tak to uz potom bolo fakt zbytocne, ja sa len bojim, aby sa nim pripadne mala nenakazila..a moze sa nim nakazit aj v pripade cs, keby bol?

cicimon
15. mar 2010

fleu - pri CS asi nie, to ide inou cestou ako normalne 🙂

moni
15. mar 2010

fleury, nie pri CS sa nemoze nakazit, lebo ten bacil je v porodnych cestach.

cici, no prosim este si len tyzden na materske ja uz mas vsetko hotove 🙂

cicimon
15. mar 2010

moni - to ze som poprala a pozehlila neznamena, ze je vsetko hotove 😀 este sa musim dokopat k tomu, aby sme popratali jednu izbu a niekde dat tie veci, co sa mi uz nezmestia do komody 🙂

a uskutocnit plan tyzdna....pretriedit svoje veci a nieco povyhadzovat, to bude na dlhsie 🙂))

ale tento konik je taka zavislost.....mohol by nam obcas vypadnut net alebo konik 🙂

jankako
15. mar 2010

hej,ja akože že v tom nie je sama veve....viete?? 🙂 fleury može sa nakaziť,preto je jedno či rodiš pri pozit.HBS normál alebo cs.pýtala som sa na to,a bolo mi povedane že nemusim isť kvoli tomu sekciou,lebo je to jedno...može sa nakaziť aj tak,aj tak..

fleury
15. mar 2010

janka aha, takze ak porodim skor ako mi zistia ten vyter tak mam smolu ..

veve23
15. mar 2010

jaaaj baby, ze poprat a pozehlit, to ma este caka, ale nasla som si super vyhovorku, cez vikend ma byt 18 stupnou, tak to necham vsetko pekne vyschnut na slniecku 😀 a pripravym len to zo treba na zaciatok, zbalim tasky a je to, mne sa tak nic nechce, a ked stojim na jednom mieste ma vsetko boli, som pre mm zehlila, to bolo utrpenie...........ale vsak treaba si vsetko nechat na koniec 😀 😀 😀 , to aj ja mam vplane vypratat skrinu s vecami co nenosime, ale musim sa dokopat aby som zacala, potom to uz ide...len zacat 🙄

jankako
15. mar 2010

neboj sa,nemusi sa nakaziť....aspoň si myslim...bohvie či nedávaju antb.aj tak,ked ešte nemaš vysledky..preistotu..ja sa tiež bojim tak či tak,aj ked mi daju antb.či sa nenakazi z tolkych pliag..
furt mi niečo na to dávaju,antb.vklady a kadejake ine a nič..nepomáha..
ale jedna čo bola somnou v nemocke,tej dávali aj užívať antb.a nič..ona ich potom už aj odmietla brať..ju liečili skoro 2 mes.no a ja tiež,od novembra sa to somnou ťahá..

fleury
15. mar 2010

tiez ma napadlo, zeby mohli preventivne dat atb snad..potom co pisala lucinka, ze jej maly bol na tom zle prave vdaka streptokoku mi to teda jedno nie je

jankako
15. mar 2010

aha,to som nevedela...no ved uvidime..a ja budem dúfať že antb.zaberu..aby sa malinka nenakazila..tiež mi to nie je jedno. fleury držím palce,aby si ho nemala,alebo aspon včas vysledky...ja som mala vysledky zakaždym max.za 4 dni..

kika29
15. mar 2010

dúfam že v stredu už budem mať aj ja výsledky na toho streptokoka. tak velmi ma bolí chrbát neviem si nijako lahnúť ani sadnúť 😖 ani na boky.

treba mi žehliť no už 2 dni to odkladám 😝

kolko sa počíta % z platu na MD neviete?

zuzka sa neozvala?

fleury
15. mar 2010

ktovie ako to riesia ked zeny porodia skor ako ten ster urobia, ved deti sa rodia predcasne bezne..ked ti daju tie atb pred porodom tak by to uz malo byt v pohode pre male, aspon tak som to pochopila..tak snad bude vsetko ok pre kazdu z nas 🙂

kiwinka
15. mar 2010

tak som tu zas, sme boli na PIZZA HUT s mm a svokrou, tak som si dala do nosa a malinka sa hybe ako divá 😀
snad mi uz dnes nebude tak ako vcera ... ☹ zatial sa citim dobre relativne.

ja mam zajtra na poradni vysledky z toho streptokoka,,, tak uvidim ci sa to tyka aj mna,, a zas mi budu brat krv kvoli EPI... ci mi ju mozu podat ak bude potrebna.. tak zase rano na lačno HM, monitor, tlak, moč, kontrola krčka a domov ... boze, este musim spravit "očistu" tela 😀 😀 😀 oholit sa ! jajáááááj 😀

kika29
15. mar 2010

a ten streptokok sa dá zistiť len v posledných týždňoch? alebo aj skôr?

kika29
15. mar 2010

čo platíte za tu EPI to je len pri cr alebo aj riadnom pôrode?

fleury
15. mar 2010

streptokoka je zbytocne liecit skor, lebo mamine neublizuje len babu pri porode moze

veve23
15. mar 2010

Kika..ten streptokot sa robi okolo 36tt, a ak je poz. tak ti ajtak daju ant. az pri porode. u nas je Epi okolo 100 eur

Fleury...inak mas pravdu, co ked zena porodi skorej, alebo nechodi na poradne, alebo strati tehu knizku a zabudne ci ho ma, tak potom co urobia dr. , alebo nahle zacne rodit v zahranici.

kiwinka
15. mar 2010

ten streptokok je dost nebezpecny, ja by som odporucala kazdej riadne absolvovat poradne a vsetky nevyhnutnosti v obdobi tehu... mali by to zeny dodrziavat veru. 😒

v BA- kramare EPI = 106eur 😀

aktakk
15. mar 2010

Tarinka- udajne aj ked zistia streptokoka v 20tt a liecia ta, tak sa ATB. podavaju...Aspon teda v TN je to tak. Pre istotu, ked si ho uz raz mala.

Minius to pisala tusim, ze im v zahranici vobec nerobia tieto stery na streptokoky...a myslim, ze sa to kedysi vobec nerobilo. A ak vam nepodaju ATB tak asi vedia na babatku zistit, ci nie je nakazene alebo nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre