Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
1. okt 2009

civavka aj ja idem zajtra rano 😉 a buď rada mne už trčí pupok, do konca budem vyzerať ako sloník 😀 ja som pribrala len pol kg ale brucho to je iné kafe 🙂

civavava
autor
1. okt 2009

tantami viem, uz teraz ti drzim palceky a budem netrpezlivo cakat na tvoje spravy 🙂

juj no ja by som uz chcela mat aspon dake brusko, nech viem, ze som tehu a nielen kvoli nevolnostiam 🙂)

ozaj baby, co pracujete, uz ste to oznamili zamestnavatelovi????? ja este nie, chystam sa zajtra, alebo pondelok....

tantama
1. okt 2009

ja som to šefovej povedala je to šéf a kamoška v jednom a velmi sa teší... dokonca sme sa doodli že ked chcem a ja chcem v akej miere zostanem v práci aj keď sa mimi narodí....jasne že dám vedieť a aj ty sa potom hneď ozvy ako ste na tom.. 😉

cheerlady
1. okt 2009

ahojte babule 🙂 tak mna od vcera skrabe hrdlo,tak som dnes nabehla do lekarne a v robote sa liecim-dali mi homeopatikum Homeogene a este som si kupila ovocny caj,ale akoze 2,60eur za caj,tak to je trochu moc 😠 a to som zobrala ten najlacnejsi 😒 ako sa inak mate? mne sa dnes snival strasny sen - ze som mala mokro v nohavickach a myslela som si,ze krvacam,ale potom som nastastie zistila,ze to bol plany poplach,uz mi z toho fakt asi sibe 😅 ja som zamestnana u mm-respektive u jeho kamarata-oni spolu podnikaju,takze u mna to nie je problem,nastastie 🙂 inak rozmyslali ste uz odkedy zostanete doma?ja by som chcela uz po vianociach byt doma,pretoze v januari mam skusky na vyske a nech uz mam klud a doma chystam vecicky 😵

klongova
1. okt 2009

tak nakoniec tie výsledky boli zlé no nemá to nič spoločné so štítnou žľazou ale s tým že som prekonala hlbokú pneubotrombózu ( alebo tak nejako ) proste zápal žíl. Jeden výsledok mi vyšiel zle asi mám moc riedku krv, tak mi doktor nasadil injekcie. Mám ich cca 40 ks pichať každých 24 hodín. Nie som z toho moc nadšená pretože mi ich bude musieť pichať muž. Ten má strach už teraz - posero 🙂
Inak ja všetko OK - meral mi tlak, robil EKG tak som celkom spokojná

klongova
1. okt 2009

ja pokiaľ sa budem cítiť dobre tak chcem ostať do konca marca 2010, no uvidíme čo mi povie doktor je to ešte dosť skoro.

civavava
autor
1. okt 2009

klongova, super ze je vsteko OK a tie injekcie - nejak to zvladnete, aj ked je to asi tazke, ja by som si tiez sama nedokazala pichat ☹((

co sa tyka nastupu na DM, aj ja planujem pracovat do konca marca 2010. samozrejme zavisi to od toho, ako sa budem citit a tak.

klongova
1. okt 2009

ja som to povedala už asi pred 2 týždňami - vedúcej chodím dosť k doktorom a potrebovala som jej to nejako vysvetliť. Ostatným som ani nemusela hovoriť videli to sami 🙂

cheerlady
1. okt 2009

no baby,lenze na matersku sa musi nastupit 6tyzdnov pred terminom porodu - pokial by ste chceli zostat dlhsie,tak by mal zamestnavatel problemy v pripade,ze by sa vam nieco stalo 😨 my sme to riesili vo firme,kde som robila-jedna baba chcela brigadovat a uz bola v tej lehote 6tyzdnov pred terminom,tak sme ju nevzali.

civavava
autor
1. okt 2009

u nas sa nastastie moze nastupit kedykolvek, ked to lekar odobri. vMam kolegynu ktora este min.piatok bola v praci a v sobotu porodila 🙂)))

klongova
1. okt 2009

cheer - to si ma teda prekvapila, myslela som že je to na doktorovi a keď sa dohodne že môže ostať v práci lebo napr. nemá namáhavú prácu tak môže ísť kedy chce. NO ak je to tak že musím nastúpiť na MD 6 týždňov pred termínom tak pôjdem nemám s tým nejaký problém aspoň si oddýchnem a všetko pochystám čo treba.

tantama
1. okt 2009

ved aj v tehu knižke je napísaný lekárom dátum nástupu na MD...ja asi zostanem doma koncom januára... robím v predajni a to je stále na nohách a občas je toho dosť...

cheerlady
1. okt 2009

civavava no a moja sefka si len "odkocila" porodit a hned bola naspat - maleho supla mamke a ta sa o neho vlastne stara uz furt - asi to ma maly aj v hlave pomiesane,ze kto je vlastne jeho mama,ked svoju poriadne ani nevidi - take zeny by nemali mat deti! 😠
tantama ja tam ten datum zatial nemam 😒

tantama
1. okt 2009

no teda mne ho tam napísal hned ako mi knižku vystavil spolu s dátumom pôrodu... 😉

cheerlady
1. okt 2009

no ja tam mam ako prvy TP napisany 4.4.2010 - ale to bude asi o tyzden neskor kvoli posunutej ovulke. aj ked aj taky datum by sa mi pacil 😀

tantama
1. okt 2009

ja mám TP 11,4.2010 a nástup na MD 28,2,2010... ale hovorím že pôjdem asi predtým na pn ....ale ešte uvidím ako mi bude 🙂 .

pipimiska
1. okt 2009

ahojte 🙂

potrebujem radu,neviete ci na herpes sa mozu pouzivat naplaste?v lekarni mi mgr.povedala ze urcite,ale potom som si na internete na pribalovom letaciku precitala,ze ak ste tehotna poradte sa o uzivani s lekarom 😒
pouzivala to niektora z vas?dik

lubi44
1. okt 2009

cheerlady,uplne stebou suhlasim,ja by som to nemohla spravit,ze by som porodila a dieta dala mame al.svokre nech sa staraju a ja ist do prace?no v ziadnom pripade,ja si chcem drobceka uzit a tak isto nech si zvyka on na mna
baby ja este nemam tehotensky preukaz,tu v irsku to maju akesi ine,ale chcem sa na to spytat,ked pojdem 20teho okt.na prvy scan 🙂

jankako
1. okt 2009

Pridávam sa k Vam ak možem..Termin 2.4.2010/zatial/.Je to moje druhe tehotenstvo,ale bude to prve dieta..Dúfam že už všeto dobre dopadne...
Baby,mávate aj Vy ako MS bolesti,alebo prípadne ine bolenie podbruška???

cheerlady
1. okt 2009

pipimiska tak v tom ti neporadim,ja mavam herpes raz za rok,ale este som naplaste nemala 😒
lubi ja som ho tiez dostala az v 12tt a som na svk 😉
jankako ahoj a vitaj 🙂 ktory tt si?vypln si pas a bude ti to zobrazovat 😉 no ja som tie bolesti mavala ale asi tak do 9tt,teraz uz chvalabohu nemam,bolo to dost neprijemne ☹

pipimiska
1. okt 2009

jankako,jam mam niekedy pocity ako na ms,ale nie vkuse a nie kazdy den 😉 sem tam ma daco pichne po bokoch ako su vajecniky,sem tam ma zaboli v strede...
podla mojich vyskumov moze sem tam pichnut aj boliet,ale nie intenzivna bolest a silne krce 😉

pipimiska
1. okt 2009

dakujem cheerlady 😉

tantama
1. okt 2009

pipimiška ja som tie náplaste používala lebo mne sa herpes urobí hneď keď mám stres a keď som sa pýtala sestričky čo môžem na herpes povedala že všetko nič z toho vraj neškodí lebo to nie je dlhodobo...

pipimiska
1. okt 2009

tantama dakujem,jak myslis ze nic z toho neskodi?super tak si to hned idem dat 🙂

mirka20
1. okt 2009

pipimiska, myslim, ze sa nemozu. ale skus si na herpes prikladat sacok z repikoveho caju (luhovany - teda mokry sacok 🙂 ). mne to pomaha.

cheerlady
1. okt 2009

neni zac,moc som ti nepomohla 😒

tantama
1. okt 2009

že tie naplaste ani masti neobsahujú analgetiká... tie su v liekoch a tie sa nesmú......a skus ešte aj čajovníkový olej... je hnusný ale moc pomáha.. dostať v lekárni

jankako
1. okt 2009

No 15tt začínam až v sobotu..No ja mávam niekedy tie MS bolesti..Do nejakeho 11tt boli intenzívne..V 12tt som bola na sono,mimi je nádherne..No a tiež sem-tam pichne vo vaječníkoch/to mi ale ostalo od potratu/,sem-tam mám take mierne tlaky v brušku...No a takto mi krpček robi pantu..No po poslednej skúsenosti mám stále strach a toho sa nezbavim cele tehotenstvo...Bohužial..

lubi44
1. okt 2009

jankako,ja mavam tiez sem tam bolesti,tiez sa bojim,ale nemozes na to mysliet,nies u sice intenzivne,tiez sem tam nieco pichne a neboj vsetko dobre dopadne,musis si verit a aj drobcekovi musis verit

cheerlady
1. okt 2009

jankako veru,mysli pozitivne,ked je drobcek v poriadku,tak je to ok 😉 inak ja uz by som chcela citit pohyby babatka,nech som kludnejsia a viem,ze je vsetko ako ma byt 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre