Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
19. nov 2009

No zuzka aj ked cikám a chvílu ked docikám. A Lenik gratulujem ku dievčatku, tak konečne do t abuľky nejakú babu bo je tu prevaha chlapcov sa i zdá zatiaľ.

zuzkabar1983
19. nov 2009

Leni gratulujem k dievcatku!!!

lenka7984
19. nov 2009

Dakujem Vám velmi pekne

blondy12
19. nov 2009

lenka gratulujem k dievcatku, takze Nina je pekne meno 😀
ja som dnes hotova, dnes bol strasny den 😒

blondy12
19. nov 2009

ale zaroven mam aj pekny den,malicke zase citim, dlhsie som ho necitila tak silno ako teraz, ale zvlastne, ze stale na lavej strane, si robim z mm srandu, lebo ja som tiez lavacka a on velmi nechce aby to nase bolo 😀 , nevie si zvyknut,a s nozom v ruke ma teda nechce vidiet a nie to krajat 😝

michalag
19. nov 2009

lenka, aj ja ti blahozelaaaam k dievcatku 🙂

klongova
20. nov 2009

Dobré ránko,
roxi - gratulujem k dobrým výsledkom a verím že aj amino ti vyjde dobre a dík za radu ohľadom morfo

atakk- tvrdnutie bruška sa prejavuje akoby si mala kontrakcie - také riadne tlaky v podbrušku. Objavuje sa to hlavne vtedy keď dlhšie stojíš, chodíš. Pomáha na to magnézium. Ja som tiež mala včera takéto tlaky no len 2x trvá to asi 0,5 minúty max 1 minútu no je to dosť nepríjemné.

leni - gratulujem k dievčatku

lucinka1104
20. nov 2009

Krásne ránko mne tvrdlo hlavne po sexe, zavisíod toho čito tvrdnutie prechádza do kontrakcií, pokiaľ len tvrdne a do 8 x denne tak je to normálne maternica sa chystá na pôrod magnézko je na to super

malalady
20. nov 2009

prajem krásne dobré ranko 🙂 😀

martina05
20. nov 2009

Ahojte, tak dnes sa chystám na psychoprofylaktickú prípravu .... už sa teším, aspoň sa trošku rozhýbem ....

malalady
20. nov 2009

mata tak potom napíš,že jak bolo 🙂

tantama
20. nov 2009

dobré ránko...
lenka gratulujem k dievčatku, a martinka hod potom správu aké to bolo ako to prebiehalo🙂)

malalady
20. nov 2009

tantama ahoj🙂

aktakk
20. nov 2009

Ahojte, prajem krasne dobre ranko..

Dakujem Vam vsetkym za informacie, budem uz vediet. Tlaky v brusku mavam aj ja a niekedy mam pocit, ze ma ide rozrhnut. Mozno je to tiez ono. 😒
A treba na to upozornit lekara alebo iba ak su nejake komplikacie?

tantama
20. nov 2009

malalady ahojky 🙂

aktakk lekárovi to povedz ale neboj sa to nie je nič vážne.... to ti potvrdí aj on🙂)
😉

michalag
20. nov 2009

Ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,,

kika29
20. nov 2009

ahoj baby. No ja som mala dnes strašnú noc. Veľmi ma bolia kríže a budila som sa každú chvílku ☹ . Aj ja mávam také napäté bruško ale v robote mi povedali kolegine že to je od námahy a únavy. Netrvá to dlho ked si sadnem alebo lahnem hned to prejde ale dakedy je to nepríjemné hlavne ked chodím musím zastáť. Ako keby sa mi maternica sťahovala a uvolňovala alebo ako by som to opísala. Ale na dotyk nemám tvrdé bruško.

Ja som bryndzu jedla nedávno. Robila som pomazánku a poriadne som sa jej napráskala. Prečo by sa nemohla jesť bryndza? Nečítala som až tak ďaleko.

Všetkým gratulujem k dievčatkám a chlapčekom.
Ozaj stretla som sa v poradni s jednou mamičkou a hovorila mi že jej najskôr doktor povedal že budú mať chlapčeka a muž sa jej veľmi tešil a teraz v 7 mesiaci jej oznámil že to je dievčatko. Dobré nie!

klongova
20. nov 2009

no to teda je kika aspoň viem že nemám sa spoliehať na 100 % čo mi povie i keď ja ešte neviem a ani ma to nejako neláka. Aspoň nemusím klamať keď sa ma všetci pýtajú. Možno vydržím až do pôrodu veď už to nie je tak dlho.
🙂

kika29
20. nov 2009

klongová 😀 že nieje to tak dlho a ty kedy chceš rodiť o mesiac? Ale to som si nevymyslela to mi ozaj jedna povedala čo chodí k tomu istému doktorovi čo ja. Mne teraz v stredu povedal že asi dievčatko lebože nevidí pinďúra ale že to nieje ešte isté.

Poznám babu čo jej celé tehotenstvo hovorili chlapček aj rodiť išla chlapca a porodila dievčatko. Bola sklamaná ale bola rada že je zdravučká. Mala vecičky pre chalana kúpené. A porodila asi pred 2 mesiacmi. Takže tie ultrazvuky asi niesu 100%.

A chcem sa opýtať kolko stojí 3D ultrazvuk. Doktor sa ma pýtal či nechcem že to stojí okolo 1000 korún. Oplatí sa to dať si urobiť? Ja sa neviem rozhodnúť. Aj chcem len tá cena. Stojí to za to ???

klongova
20. nov 2009

kika veď už máme polovicu za sebou a mám pocit že tú horšiu - nevedeli sme či je živé pokiaľ sa nehýbalo teraz je to lepšie už budeme len priberať a priberať. Ja sa na toto obdobie teším ani nevolnosti už nemám. Ani sa nenazdám a sú vianoce potom veľká noc a už máme detičky na svete. Nechcela som ťa nejako nahnevať no ja mám pocit že to ide rýchlejšie ako tá prvá polovica som v 5 mesiaci takže už len 4 to je super nie ? 😀

A rodiť chcem vtedy keď to bude potrebné teraz určite nie čo by som s takým malým robila nech je ešte tam kde je tam mu je dobre a teplo. 🙂

lubkamik
20. nov 2009

Ahojte 🙂
Dnes sa mi dako nechce pracovat 🙂 Uz nech su 3 hodiny, hehe. Este som aj hladna a v noci som sa nevyspala - maly stale kopal a boleli ma krize 😠

civavava
autor
20. nov 2009

dobre ranko babenky 🙂

lenka7984
20. nov 2009

Ahojte babenky - čoskoro mamičky.
Ešte raz Vám všetkym velmi pekne dakujem za gratulacie.

michalag
20. nov 2009

civavka ahoj 🙂
lubka, dnes je take blbe pocasie, ale snad poobede bude slnieckovo

blondy12
20. nov 2009

dobre ranko babenky 😀
inac to fakt az tak Vas kopu, ze nemozete spat? ja sice uz citim, ale iba obcas take silnejsie, ale tuto dobu sa mi spi najlepsie za cele tehu, spim uplne ako drevo, neviem ci to je tym, ze sa pocas dna totalne unavim a potom by ma uz nezobudil ani tank... 😀

katka444
20. nov 2009

ahojte, ja pohyby asi teda este stale necitim. aj ked uz 2x sa mi zdalo, ale niesom si ista. to citite kazdy den? a do kolkeho tt je to normalne, ze este necitim?

michalag, ako je to u teba s kocikom? mas po samkovi? alebo ides kupovat? kde v ZV sa daju ist pokukat nejake kociky?

civavava
autor
20. nov 2009

katka, nestresuj sa, ani ja pohyby este necitim, moj doki povedal ze je to OK, najma aj ked mam placentu vpredu.
😉

michalag
20. nov 2009

katka, normalne som citala ze do 21tt, ale prvorodicky ich mozu zacat citit aj neskor 😉
my mame po Samkovi kocik a ak nam ho mysi nerozhryzli, tak budeme mat ten, hoci ja by som racsej brala novy ... vo Zv sa daju kupit v Bambine, Baby mava, a teraz je aj novy obchod v Obchodnom dome u Wittmana (pri divadle)

katka444
20. nov 2009

to sa budem musiet este asi dr. spýtať ci ju aj ja nemam nahodou vpredu. ja som aj citila tento tyzden 2 x akoby prasknutie bublinky ale ked neviem ci to neboli len creva 😅

kika29
20. nov 2009

klongová ved si ma nenahnevala 😀 ja som sa len zasmiala ked som sito prečítala pobavilo mato. Ja viemže už máme polovicu za sebou len teraz budeme ako slonice a budeme sa ťažšie hýbať 😀 len keby do roboty netrebalo chodiť 😝 Aj ja sa teším lebo už cítim malé síce ešte nekopká silno a stále len sem tam ale bude to už len silnejšie. Neboj ja sa nehnevám sorri ked to tak vyznelo. ja som to myslela v dobrom.

blondy veru bude to aj horšie. ku koncu budú kopance až nepríjemné. Teraz sa ich nevieme dočkať a potom budeme chcieť aby už boli deťúrence na svete. Ešte nás potrápia s tými kopancami a budeš ich poriadne cítiť a aj vidieť ako sa ti bruško bude nadvyhovať. To bude len sranda 😀 Ver viem čo to je jedno ma už skopalo poriadne 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre