Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
23. nov 2009

ja idem na poradnu 1.12 a na morfo 7.12...konecne snad nieco uvidim

len furt necitim ziadne pohyby..

lenka_ba
23. nov 2009

ahoj blondy, dakujem za privitanie 🙂 urcite chceme vediet co to bude (aby sme ho uz neoslovovali len babo alebo krpec 🙂 ), no uvidime ci sa nam neotoci zadockom. manzel by velmi chcel chalana (typicky chlap 😀 ), ja zo zaciatku dievcatko, no budeme sa tesit urcite rovnako, hlavne nech je zdravucke

stacynka
23. nov 2009

ahoj lenka ba aj ja chcem ist na antolsku rodit 🙂

vejula
23. nov 2009

jj moni. Ja mám presne to isté akurát že mne to vystreluje do pravej nohy. A ked chodím je to pre mna normálne utrpenie. No mám strach že ak sa to bude zhoršovať, tak vôbec chodiť nebudem môcť, lebo už teraz sa ledva vlečem. No dúfam že to prejde a ked to bude len horšie tak asi navštívim lekára. No ale samozrejme, že ak nič nepomôže tak vydržíme 😉 Len by ma mrzelo keby som bola taká imobilná. No ale hovorím si tak že niektoré tehu musia ležať celých 9 mesiacov, a vydržia to. No uvidíme... A myslíš že tie masáže by mohli pomôcť???? By som aj vyskášala. Daj vedieť ked by si sa rozhodla že na ne pôjdeš, že či to pomohlo 😉

lenka_ba
23. nov 2009

peky vecer lubka a ak nezabudnes, mohla by si hodit nejake foto zo 4D ultrazvuku do albumu 🙂

lenka_ba
23. nov 2009

ahoj stacynka, a timiho si kde rodila? tiez na antolskej? ma tu niekto uz skusenosti s porodom na antolskej?

moni
23. nov 2009

veji, mne je najlepsie ked lezim. vtedy aj zabudnem ze ma cosi boli, a potom to aj tak vyzera ze prudko vstanem alebo sa nejako blbo otocim a od bolesti vidim hviezdicky 😔
nemala som nikdy problemy s chrbticou, ale je pravda ze tym ze som nikdy pravidelne necvicila, mam slabe svaly na chrbte. nasla som na nete nejake cviky, lenze pokial to boli ani najmensi pohyb sa mi neda spravit. tie masaze by snad mohli pomoct, dam ti vediet.
tiez sa bojim ze to bude horsie, ja som taka musia vaha, brusko skoro ziadne, pribrala som len 3 kila takze co to bude o par mesiacov. ale utesujem sa ze teraz je krpec natlaceny uplne dole a snad ked podrastie tak sa uvedomi a bude rast smerom od chrbtice 🙂

vejula
23. nov 2009

No moni, asi to môže byť tými slabšími chrbtovými svalmi. Ja som síce cvičila pre otehotnením, ale viem o tom že cviky kde bolo treba chrbtové svaly tak som nikdy neurobila, ako napr. sklapačky. Snažila som sa ich posilnovať, ale zrejme to nejako nepomohlo 😖

majca424
23. nov 2009

ahojte, ja som si dnes kúpila moje prvé tehu rifle 😀
som myslela, že mi ta guma bude veľká cez bruško, ale pohodka 😉

kamilakd
23. nov 2009

🙂 ahojte tehulky citite uz pohyb?vasho mimi?

moni
23. nov 2009

ahoj kamilkakd, tie pohyby su velmi individualne. podla toho ako je babo ulozene, kde je placenta, ake mas brusko.....ja ich citim uz skoro 3 tyzdne, a nabera to na intenzite takze neviem co to bude o par mesiacov. asi vyskoci 😀

kamilakd
23. nov 2009

moni a uz viete co bude?ja mam teraz taky curo problem tak som si kupila brusnicovy extrakt v lekarni takesacky co sa do vody davaju.nemas nahodou skusenosti?uf taky rezak jak das

moni
23. nov 2009

nevieme na isto, robili sme taky domaci test ale nevyslo to jednoznacne takze cakame do 8.12. na morfologicky ultrazvuk a snad sa ukaze.
snad ti tie brusnice zaberu, niekto tu spominal (alebo v inej teme?) ze ma urologicke problemy a vraj to pomaha. mna trapia "len" krize a pricviknuty nerv 🙂

blondy12
23. nov 2009

juj babenky uz mame vybrate snubne prstene 😀

az pred vianocami nam ich urobia, ale je cas....no aspon na vyber snubnych prstenov mame srandovnu spomienku 😝

minka21
23. nov 2009

cawte kocky, tak ja uz pohyby tiez citim,slabunko ale je to sranda 😵 v stredu idem na poradnu a 1.12 na morfo,tak dufam dufam ze zistia pohlavie,ak nie tak idem na 3D,ja to potrebujem vediet pred vianocami,nech viem co si kupit🙂a co mi maju kupit 🙂inak ja vobec nemozem mlieko!ani nic mliecne!staci mali glg mlieka a musi ist von!a ja tak lubim kakauko🙂a pribinacika:(((

idem si vas precitat som tu dlhsie nebola,

vejula
23. nov 2009

jeee blondy a aké máte??? KEdy sa vlastne beriete? My sme si dali prstienky robiť také kombinované z bielehoa žltého zlata. Sme si sami navrhli a zlatníčka sa nám s nimi pohrala. Ale myslím že sa celkom vydarili.

blondy12
23. nov 2009

vejulka tento :

http://www.zlatokov.sk/main.aspx?menuid=produkt...

ale ja mam z bieleho a moj mm si vybral bielzo zlty...on nosi zlte a biele mu ani velmi nepasovalo,tak si dalo takto ja som sa pozrela na nete on siel do zlatnictva vybral a objednal 😀

ani som nikde nebola, nenervovala som sa, akurat on bol nervozny, ze zabudol pin 😀

my sa budeme brat 4.2. zatial na urade, a potom neskor si urobime v kostole aj s hostinou

vejula
23. nov 2009

jeeej su fakt krásne... Tak to máš dobré že ti takto nastavajuci behá vybavovať 😉
A v kostole chcete mať až ked bude maličké narodené?

moni
23. nov 2009

blondy, nakukla som aj ja tie obrucky lebo som zvedava 🙂
velmi pekne ste vybrali!

blondy12
23. nov 2009

hej asi az v lete......urobime si dve 😀, vsak s malickym mi ma kto byt, mam aj velmi dobre kamaratky, ktore sa o to malicke pobiju 😀 , a hlavne u niektorych partneri netancuju tak sa aspon zabavia takto, aspon takto mi to povedali, ale aj z rodiny by mi postrazili ...

no ono to bolo docela srandovne, lebo ja som teraz v prahe este normalne na dennom studiu, a pridem az pred vianocami a v zlatnictve mu poveali, ze neviem preco ale nerobia objednavky na snubne ani v januari a to by sme nestihli, tak sme museli hned vybrat...lebo aj on ide na sluzobku tak by sme nemali cas to vybehat tesne pred vianocami...tak mame o jednu starost menej...akurat sme si nenechali vyrit datumy ale iba mena a hovorim, ze to urobime hoci dodatocne ako darcek, aby nemal starosti, ze zabudne, ale tak tu na urade by nemal lebo to bude na moje meniny 😀

blondy12
23. nov 2009

dakujem moni, ale prosim keby som ich chcela skryvat tak ich tu tak nedam...sa ja aj trosku chvalim 😀 😝

z tej ponuky co tam je sa mi najviac tieto pacili, a aj mojmu mm sa pacili tak to objednal, a celkom ma vkus tak mu verim, ze vypadaju aj v skutocnosti pekne, ja sa necham prekvapit ked pridem domov

kamilakd
23. nov 2009

blondy nakukla som aj ja vybrali ste krasne ja mam taky akurat cely v bielom zlate...a tiez sme zazili vselico neviem ako nas pomerali ale ked prisli dali nam velke nam padali z prstov 😀 MONI aj ja dufam ze to pomoze ten extrakt bo vies ake ziletky pri cikani???

vejula
23. nov 2009

jasnačka. tak vy máte teraz taký predsvadobný absťák od seba 😀 No neboj, to chlapi si veľmi dobre pamatajú kedy ich priravíme o slobodu 😉 SDamozrejme v dobrom... Však čo by bez nás robili 😀

blondy12
23. nov 2009

no hej mame taky abstacik mensi 😀

ale tak mu hovorim uzivaj si, lebo potom sa ma tak lahko nezbavis.. 😝

moni
23. nov 2009

my sme na snubaky cakali skoro 2 mesiace, ale to mame za to ze sme vymyslali a trepali sa kvoli nim do prahy 😀
ale nelutujem, ani peniaze ani ten cas.
my mame aj vygravirovane aj datumy kedze niekomu robia cisla problemy 🤐

vejula
23. nov 2009

chichi blondi, no ten môj si aspon pánsku jazdu užil, ked už ho otravujem nejaký ten čas, kedže spolu bývame už rok a pol...
Jej moni vy ste sa zasnubili v prahe???? A boo to v nejaký výnimočný dátum?

blondy12
23. nov 2009

no my sme nedali tak narychlo, lebo tu svadbu mozeme este zmenit keby nahodou niekto z nas pochorel, to je iba na urade tak som hovorila, ze potom si dame aj ked budeme vediet svadbu v kostole a dam uz rovno oba nech pamata 😀

no v prahe maju velky vyber ale cenovo mi pridu predrazene, no tie snubne maju podla mna uz iba 200% prirazku len preto, ze su snubne...

moni
23. nov 2009

veji, praha v tom bola nevinne 😀 zasnubeni sme boli uz dlho ale ja som na nete objavila jeden atelier ktory robil zaujimave prstene (ja som trosku uchyl na prstene 😅 ) tak som ukecala draheho ze ked uz tak uz. mame kamaratov v prahe takze sme si urobili vylet, obzreli prstienky a kamarat ich doviezol.

blondy, vsetko okolo svadby ma 200% prirazku...od kytice cez uces, topanky... 🙂
ale clovek ide do toho len raz za zivot 🙂

vejula
23. nov 2009

jaj takto 🙂 ... No a s tými prirážkami tesa máte pravdu. No ale stojí za to aby ten den bol krásny, a to obchodníci dobre vedia, že na svadobnom dni sa nešetrí a ľudia zan vyvalia toľké peniaze. Ale tak sama som si bola vyberať druhé šaty ked mi nesadli tie za ktoré som už zaplatila zálohu a prepadlo mi 70Eur, ale som spokojná že som totak spravila, to by bolo o ničom keby som mala na svadbe šaty v ktorých si nepripadam pekná 😖

saudi
23. nov 2009

lenka_ba - ja som rodila v juli 2008 na Antolskej, celkom sa dalo, len som sa musela na vsetko pytat (potom boli ochotni poradit) a nejako moc nepodporovali kojenie (kazdu chvilu nukali umele mlieko). ale vsetci boli mili, aj prostredie uslo, len mi strasne liezli na nervy vysoke postele co tam maju. po porode a nastrihu je to horor sa tam vyskriabat. ja teda nie som nejaky krpec, mam 169 cm, ale vyliezt tam som mala s sitim riadny problem. denne som na to x-krat nadavala :(
ale teraz tam asi pojdem zas, ale budem sa snazit dostat na nadstandard, tam su postele ok.
tiez mi vadilo, ze deti sme si nemohli sami okupat, a tak sa to naucit, ale nam to len ukazali na jednom dietati hromadne. na kramaroch si to trenujes sam, my sme to museli riesit az doma sami.

ozaj, tvrdne vam uz niektorym brucho? ja mam pocit, ze sem tam uz aj hej, zvacsa ked lezim. nepamatam si, ze by sa mi to stavalo aj pri Adelke uz tak skoro.

ozaj a uz vieme, ze to bude asi chlapec. povedala nam to lekarka na 3D USG, aj ked to este nechcem brat na 100%, lebo to bolo v 16.tt, ze ci sa nemohla pomylit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre