Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenocka84
19. nov 2010

@maya30 ja som tu kocku v draciku nenasla ☹

karmelka77
19. nov 2010

@miska246 ja mam ten problem od zaciatku, maly mi dokonca odgrgava po sediacky na kolene od malicka...lebo mam problem s rukami, bolia a nevladzem ho dlho drzat a chrbat uz ani nehovorim...co uz vydrzime🙂)

karmelka77
19. nov 2010

@lenocka84 ja to oddalujem iba koli chrbatu, aj ked kupeme vzdy dvaja🙂))

lenocka84
19. nov 2010

@karmelka77 ja mam tiez problem dvihnut sa ked ho dokupem, ale vanicka padla uz fakt skoro, bo maly bol v nej nervozny

p69majka
19. nov 2010

@karmelka77 ahoj. ja už som ti o tom písala. Sárka toto robí skoro stále, ona už má asi pár mesiacov tých 8 mes. 😀 Ona je spokojná, keď som pri nej a smeje sa a preto ju aj často nosím v babyvaku. No chrbát mi ide odpadnúť. No čo už, tak nejako to musíme "maminy" vydržať. Už sa teším na chodítko 🙂 len koľko ju to bude baviť? Je v tomto taká istá ako Filipko. Aj pri ňom som musela stále byť a meniť mu polohy, aktivity. No ja už mám také detičky živé a temperamentné. 🙂

p69majka
19. nov 2010

@miska246 ja tiež kúpem vo vaničke a kope ako žeravá a keď ju dávam na bruško, tak už sa mi zaprie a nemôžem ju pretočiť. 🙂 Nesedí sama a preto vo vani nemôžem kúpkať. Kríže ma už bolia, ale pri veľkej vani to bude asi to isté a možno aj horšie, myslím s tými krížami. 😀

p69majka
19. nov 2010

@karmelka77 to sa máš, ja kúpem vždy sama. Asi dva krát kúpala sestra a neter. Inak si sama aj vodu chystám, no komplet všetko robím sama ☹ tata stále len pracuje. 😒

miska246
19. nov 2010

@p69majka aj ja kupem stale sama, ocino pracuje v cechach, takze sme s Timuskou na vsetko same ☹ ☹ ☹ Ale teraz posledne som si zaviedla kupanie kazdy druhy den... 😝

p69majka
19. nov 2010

@miska246 my sa kúpkame stále každý druhý deň. Iba v lete sme sa kúpali každý deň. Aj tak sa cez deň umývame po papaní a po kakaní, tak už potom nemusím každý deň kúpať. Asi je vám aj smutno za tatinom ☹ môj je doma, ale má dve roboty a sme spolu málo ☹ no čo už narobíme, keď peniažky je treba. 😒

maya30
20. nov 2010

caute baby, neskusate uz pomaly serblik ? Podla mna by si uz maly mohol zvykat, lenze ked som ho tam posadila tak spustil rev a nechcel tam zostat...tak neviem ci ho to tlacilo alebo studilo....skusim este nacvik nasucho v teplackoch a s plienkou

p69majka
20. nov 2010

@maya30 My určite nie, mne malá ešte sama nesedí. A aj tak sa mi to zdá skoro. 😉

cicimon
20. nov 2010

@maya30 nie, ved pokial same nesedia, tak nasilu davat sediet...a tie deti aj tak este nechapu, co od nich chces, tak to by si len clovek posedel pri nich 🙂)

karmelka77
20. nov 2010

@p69majka no nase kupanie vo dvojici mame take zohrane, ze by si sa smiala keby si nas videla, za 2 minuty sme hotovy, lebo kazdy ma svoju rolu 🙂)) ale kupeme kazdy den, ja by som sama nevedela byt bez sprchy kazdy den, tak aj jeho kupem...dokonca aj po plavani este vecer kupem...

karmelka77
20. nov 2010

@maya30 tvoj maly uz tusim sedi sam pekne ze? Mne mama tiez hovorila ze ked uz bude sediet sam mam ho zacat davat na serblik, a v lete mozno aj bez plienky ucit🙂) no uvidime, uz som zazila aj to ze si cca dvojrocne dieta same povedalo ze uz nechce plienky...🙂)

maya30
20. nov 2010

@karmelka77 ja tiez viem tak, ze ked uz sedi, treba skusat, vsak ho tam nebudem drzat nasilu...no, som zvedava, kedy sa oduci od plienok, starsi sa oducil v lete ked mal 2 roky, s alexkom to budem skusat buduci rok v lete, ved je vela deti ktore to zvladli uz ako 1rocne

p69majka
20. nov 2010

@karmelka77 tak to je super, že vám to tak pekne ide. 🙂

karmelka77
20. nov 2010

AHojte, tak sme dnes neodolali a kupili sme choditko🙂)) ked je uz taky nevroznejsi teraz snad ho to zabavi🙂))

p69majka
20. nov 2010

@karmelka77 jéééj krásne. Už sa aj my tešíme na to naše. 🙂 Tak nech sa malému dobre bežká a nech ho to hlavne dlho baví.

taanak
21. nov 2010

Ahojte, mozem sa aj ja pridat? Aj moje druhorodene dietatko je aprilovciatko, tak obcas je fajn podelit sa o spolocne problemy 😉 . Starsia dcerka uz bude mat styri roky, tak mame doma veselo. Cez tyzden uz ale chodi do skolky, inak by som to neviem ako zvladala 😅
Citam, ze rozoberate serblik. My to uz dost dlho robime tak, ze pri prebalovani maleho podrzim nad takou miskou, ktoru si pridrziavam stehnami. V praxi to vyzera tak, ze maly mi akokeby sedel na nohach, ale pod sebou ma tu misku. A musim povedat, ze uspesnost v cikani je velmi velka. Ale toto si netreba zamienat s cielenym pytanim sa na nocnik alebo s nutenim do niecoho. Pre nas je to vyhoda, lebo balim do latkovych plienok a ked sa mi takto pri prebalovani vycika, tak viem, ze bude dlhsie v suchej a cistej plienke 😉

juliap
22. nov 2010

@p69majka dik za ochotu, kupila som teraz v akcii u nas v tescu tu krabicu pampers, tak nam vydrzi a potom snad budu na nete zas kuponiky ...

juliap
22. nov 2010

no a od soboty sme v sportaku, maly bol napasovany vo vanicke od do a v sobotu na prechadzke cirkus, nemal kde natiahnut nohy, tak sme ju zrusili a uz je veeeelky frajer 😀

taanak
22. nov 2010

@juliap deticky nam rastu ako z vody, my sme v sportiaku uz vyse mesiaca. Hlboky nam bol na dlzku este dostatocny aj s rezervou, ale maly pan sa chcel uz pozerat a na to mu nestacilo ani polohovanie v hlbokom 😉

miska246
22. nov 2010

@karmelka77 Aj my mame choditko a je to super vec, ved ja som si uz pomaly ani nemohla ist bez malej umyt zuby, no a teraz sup do chodacika a drobcek je vysmiaty, ide aj s maminou do kupelne 😀 😀 😀

karmelka77
22. nov 2010

@miska246 no my este nejdeme ani kusok, zatial sme nepochopili naco mame nohy, okrem ich zuzlania🙂))

karmelka77
22. nov 2010

Dnes sme sa prvy krat kupali vo velkej vani, parada...straaasne sa mu lubilo a skusal veci ako na plavani🙂))

miska246
22. nov 2010

@karmelka77 ved ani my sa ani nevieme posuvat, ale ja ju zdvihnem aj s chodakom a prenesiem... Ja sa niekedy fakt citim ako Rambo 😀 😀 😀

miska246
22. nov 2010

@karmelka77 A co chrbat ako? A cupela si, alebo klacala? Boze ten moj drobcek sa dnes zase sardinkoval vo vanicke a chcela kopkat a chudatenko moje, tak sa buchla... Az mi luto prislo ☹

karmelka77
22. nov 2010

@miska246 chrbat v pohode, ja som sa len pozerala🙂)) ale moc sa neda cupet, mame rohovu vanu 🙂)

taanak
22. nov 2010

ja maleho kupem vo vedierku a prave teraz zacala poriadna zabava - postavit sa, sadnut, postavit sa, sadnut, ... a pri tom co najviac spliechat. Uz som ho parkrat kupala aj so starsou vo vani a to sa mu tiez strasne pacilo. Mne uz menej, lebo hoci som ja vo vani nebola, mokra som bola tiez 😅

karmelka77
22. nov 2010

Neviem ci som Vam pisala ale boli sme sa fotit...posielam prvu fotku ktoru som videla, ostatne este nemam🙂))
A hlavne ich nemozem inde zverejnovat, lebo budu ako darcek k vianociam🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre