Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ivka1603
15. dec 2010

@karmelka77
mňa malý zobudí o 6h. a potom by už sám nezaspal, tak ho zoberiem ku mne do postele, manžel odchádza do práce a baby sa samé chystajú do školy.....dám mu trocha čaju a potom ešte do 7:30 zaspí a potom už musíme vstať 🙂

karmelka77
15. dec 2010

@ivka1603 on mi uz takto rano po celej noci nezsapi, sme hore az do takej 9.30 - 10.00 a potom este chvilu spi, niekedy vydrzi az do 10.30:))) a potom si nachvilu zdriemnie🙂)

ivka1603
15. dec 2010

@karmelka77
malý mi vydrží hore 2-3 hodky, potom začne byť mrzutý a ide spať.....dnes ideme cez obed na polikliniku, tak vstával aj papal skôr a už od 8:30 spíme znova.....niekedy vydrží 30min, inokedy aj 1-1,5hod.....záleží od počasia vonku 🙂

karmelka77
15. dec 2010

@ivka1603 asi mame rovnake deti v tomto🙂))

ivka1603
15. dec 2010

@karmelka77
😀 😀 😀

karmelka77
15. dec 2010

Takze vysledok dnesnej poradne: 9730g. a 75 cm🙂)) ide nam zevraj 9ty zub🙂) mozme zacat nenapadne cukrit a solit, mozme odstavovat a pricukrit aby maly pil...jogurty mozu kludne aj ovocne...🙂))

aaangella
15. dec 2010

Dievcata v celej Ba neviem zohnat Vigantol a uz nam dochadza vsade mi povedali ze bude az v January neviete mi dajak pomoct????

juliap
15. dec 2010

@aaangella asi vsade tak s tym vigantolom, hlavne ze ho maju deti brat, ale od leta su s nim problemy ...

cicimon
15. dec 2010

@aaangella ja som kupila v kaufaci v petrxke, aj ked to bolo este v oktobri..

aaangella
15. dec 2010

no ja ho mam tak na par dni a co mam potom ako robit?
Nemate dva kupim si od vas ?

karmelka77
15. dec 2010

@aaangella ja som dnes kupila u nas v Prievoze maju, na Orieskovej ul. v lekarni, lekarka mi dala dva predpisy takze mam dva...a uz je slovensky. Odkial si?

annika11
15. dec 2010

@karmelka77 čítam práve spätne, že sa ti malý zošuchol z gauča....nám včera naša kočka zaparkovala čelom o podlahu a vôbec nie elegantne 😉 , ale ani plaču nebolo, len mala červenú otlačku...no čo už stáva sa, hlavne teraz, ked sa už tak šikovne pohybujú 🙂

annika11
15. dec 2010

keby si hľadala v košiciach, vedela by som ti poradiť....my sme po mesiaci zohnali až včera, ako sme išli na poradňu, práve v lekárni dostali tovar 😉

annika11
15. dec 2010

Včera sme boli na poradni, malá má 76 cm a 8500g, pribrala za posledný mesiac kilečko 😉 oproti vám ostatným, máme doma vyžličku 😀 , ale toto má po mne, ja som bola kedysi ako dieťa tiež taká vychrtlinka. Vážili tam s nami zároveň, jedno 4 mesačné dievčatko, ktoré malo 9000g, ja som skoro odpadla 😀 😀 😀 manžel len poznamenal, že keby toľko nekakala za deň, tak by mala aj viac kíl 😀 😀 😀 no čo už rýchly metabolizmus má. Zje všetko, čo sa jej mihne pred očami hehe
Predvčerom sa nám už pohla dopredu, pomaly, ale isto začíname štvornožkovať a dnes sa nám po prvý krát posadila sama v postieľke a o chvíľku pozerám a ona si stojí, skoro som odpadla druhý krát 😀 😀 😀 😀 takže tatino hned makal a roštu na postieľke nám posunul nižšie, aby nezaparkovala na podlahe

annika11
15. dec 2010

jáááj a zuby ešte stále nemáme, možno ich donesie Ježiško 🙂 pár dní kakala take redšie ,,veci,, tak sme sa nádejali, že to už od zubov a stále nič...asi uzavrieme tichú dohodu, že nám zuby netreba, všetko vieme krásne pohrýzť ďasnami. 😀

fraufrt
15. dec 2010

@annika11 ked to tu tak citam, tak mozem len v dobrom zavidiet. My sme prisli v pondelok z poradne s iba 7400g. ☹ Papat nam nechuti, priberame velmi pomaly, ale zato v den 8 mesacnin sme sa tiez 1 x v postielke postavili. Dnes sa uz stavia ako nic a po byte lozi uz asi mesiac , tak niet co divu, ze nepribera. Dr. nam poradila davat probiotika, tak uvidim, ci ju to trochu nastartuje, lebo to co zjedia priemerne deti na 1 x, ona ma na 3 razy. 😀 . A zo zubkami sa netrap, my sme k nim prisli, ani sme nevedeli ako...a hned 2 naraz. 🙂

cicimon
15. dec 2010

@fraufrt no nesmut, moja ma len 6,5 kg 🙂 ale aspon nie je tazka na nosenie 🙂

fraufrt
15. dec 2010

@cicimon Jee, to si ma naozaj potesila, ze nie len my mame doma zizalku. Moja sa na-stastie nosit velmi nechce, kedze objavila moznost volneho pohybu. 😀

aaangella
16. dec 2010

@karmelka77 ja byvam kusok za Ba ale dnes idem do Bratislavy a mozem hocikedy pomohla by si mi?

karmelka77
16. dec 2010

@aaangella ako potrebujes pomoct???

karmelka77
16. dec 2010

@annika11 my sme ani otlacku nemali🙂)) ale vsetko je nastastie o.k. aj ked to bola supa, ale doktorka povedala ze oni maju taku elasticku hlavicku teraz...🙂) ze vsetko zvladnu🙂)) inak my sme rost na postielke tiez uz posunuli, lebo maly sa stavia aj ked s pomocou sam este nie, ale clovek nikdy nevie kedy zisti ze to vie aj sam🙂)) no s tou vahou je to tak, ze lahsie deticky sa skoro hybu🙂)) my mame este chvilku casu...🙂)) my sme moc velky...

annika11
16. dec 2010

@fraufrt to naša na minulej poradni pribrala len nejakých 400g a teraz spätne za mesiac sa nám nejako rozjedla, už papá skoro všetko, tak sa to rozbehlo....ja som bola také nejedácke dieťa ked som bola malá a mamina do mňa vždy všetko tlačila, až raz jej doktor povedal, načo to robí, ked nie som hladná...pokiaľ je dieťatko spokojné, netreba riešiť váhu. 😉 ja dokonca aj teraz v dospelosti zjem len detské porcie 😀 malý žalúdok a ber to tak, že ešte vždy lepšie, ako by malo bábo nadváhu a ty by si musela na rukách nosiť 😅
Naša má síce 8,5 kg, ale je aj dosť dlhá, tak tiež vyzerá ako taká žížalka 🙂

aaangella
16. dec 2010

@karmelka77 ci by si mi ten jeden predala lebo sice mam recept ale uz ho mam tak 3 tyzdne a neviem kolko plati lebo ked pojdem do Ba a nezozeniem ho tam u teba v lekarni tak ma picne ja uz som skoro vsetky pochodila a nic

cicimon
16. dec 2010

@fraufrt moja tiez uz lozi po celom byte, ale obcas ju treba aj niekde preniest 🙂

@aaangella recepty platia zvycajne 7dni..

karmelka77
16. dec 2010

@cicimon ale na vigantol nie, daju to aj po termine, a hlavne v tejto lekarni som s tym nikdy nemala problem, dokonca ked vigantol vtedy stiahli mi kazali nechat si recept a ze ked bude mozem ho nanho vybrat...ved uvidime ci sa jej podari...🙂)) ale som presvedcena ze ano...

ivka1603
16. dec 2010

Ahojte kočky!
Mne sa konečne po dvoch mesiacoch podarilo zohnať Vigantol ! U nás na poliklinike mali ešte pár posledných kusov...normálne som z toho vytešená, že konečne môžeme pokračovať dávať kvapky 🙂

lenocka84
16. dec 2010

ahojky
aj nam sa podarilo zohnat vigantol, a dokonca mi v pohode vzali aj stary recept, uz mal mesiac 😅
takze raca-tbiliska

lenocka84
16. dec 2010

@aaangella ahoj u nas v raci maju, zatial

miska246
16. dec 2010

Maminy co sa chystate dat spapat svojim detickom zo stedrovecerneho stola? Neviem co sa moze dat a co nie, tak sup sem s radami... 😉 😉 😉

cicimon
16. dec 2010

@miska246 ja jej asi nebudem nic vianocne davat, dam jej klasicky olovrant - ovocie alebo kasu
akosi neviem, co by mohla.... ani ryba, ani salat ani kapustnica 🙂) na take ma este cas
tak nechcem, aby mala obed 2x za den 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre