Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ivka1603
20. dec 2010

@aaangella
Ahoj.....mne malý vypije denne jednu fľašu čaju, čiže 250ml.....ale to až teraz v zime tak málo, v lete vypil aj 500ml denne
@karmelka
Ja sa čudujem, že Filipko nechce papať detské výživky, mu nechutia? Väčšinou deti nechcú jesť zeleninu....ovocie a výživky áno, lebo to je sladké 🙂

karmelka77
20. dec 2010

@ivka1603 no vidis, ja som zacinala zeleninovymi prikrami s tym ze ked zvladne zeleninu, ze s ovocim by nemal mat problem, myslim s chutou...tak to aspon vsade pisali...a on nakoniec nechce ovocie..od zaciatku nechcel jablka a banany, papal iba hrusky, broskyne...jedol aj vyzivy s tymi nemal problem...ale odkedy nekaka poriadne a nepije prestal jest aj ovocie, ked mu dam tak mi ho vyvrati proste to nechce a ani vyzivy uz, co bola donedavna moja zachrana...neviem co s tym ani ako na to, mam mu to zevraj odstavovat a davat stavy ale ako ked ani pit nechce? Som rada ze posledne dva dni zacal trochu pit caj...jablko odstavene sme mu davali lyzickou, ledva 20ml...ale vacsinou to potom vygrcal...

ivka1603
20. dec 2010

@karmelka77
fúha, tak s týmto som sa ešte nestretla ☹ ani ti veru neviem poradiť, čo by bolo dobré, aby sa naučil piť viac.....možno mu skús dať nejaké zeleninové šťavy - napr.mrkva, keď mu chutí zeleninka, mrkva a jablko....ja neviem...

karmelka77
20. dec 2010

@ivka1603 no veru mrkva a jablko na to sa chystam...🙂)) trochu zacal pit, tak uvidime co bude dalej...tak mozno je po maminke a nechce papat ziadne ovocie, ale po kom je v tej zelenine?? Lebo tu tiez nemusim, asi po tatinkovi🙂)) aspon nieco po mne nechytil🙂))

maya30
20. dec 2010

caute baby, my mame nejaky problem s vyrazkami na chrbatiku ☹ zacalo sa mu to robit presne pred tyzdnom a stale sa to zhorsuje....su to take zhluky malickych vyrazok, zdialky to vyzera ako cervene flaky a ma to iba na chrbatiku....co by to mohlo byt ? Najhorsie je, ze koznu najblizsie 2 tyzdne nezozeniem a sudokrem nezabera ☹

ivka1603
20. dec 2010

@karmelka77
Musí si len zvyknúť na pitie, bez toho nemôže existovať, lebo by mal stále problémy so zápchou a pod ☹ Ináč je Filipko celý po maminke 🙂

ivka1603
20. dec 2010

@maya30
Ahoj....aj malý mal také červené fľaky na chrbátiku...natierala som mu to Holtovym krémom a postupne mu to prešlo 🙂 Predtým mal tento krém na červené fľaky na líčkach....to mu už úplne zmizlo, klop,klop 🙂

karmelka77
20. dec 2010

@maya30 nejedol nieco nove? ci sa z niecoho nevyhadzal, aj ked to by mu asi ustupilo uz...alebo prasok nemas novy? My mame tiez iba na tvaricke take, ale tie su zo zimy som zistila, musime premastovat stale...

karmelka77
20. dec 2010

@ivka1603 no to ano🙂) este aj povahou - nervacisko maly🙂) mas ho vidiet ako vie zurit🙂)

ivka1603
20. dec 2010

@karmelka77
...tak to si neviem predstaviť 😀

karmelka77
20. dec 2010

@ivka1603 v tehotenstve som mala strasne nervy...kazdy mi hovoril aby som sa ukludnila lebo budem nervaka maleho...no ale nedalo sa to🙂)) uz viem aj preco...porucha stitnej zlazy ktora sa mi spustila tehotenstvom, a je to jeden z priznakov bohuzial...aj ked som uz vyliecena, ale malemu to ostalo🙂)))))) a Filipko si teraz vrcanim vydobija svoje🙂)

maya30
20. dec 2010

@ivka1603 @karmelka77 jedina nova vec co papal je zvolensky jogurt vanilkovy, ale to neverim ze to je z potraviny, lebo by to mal aj inde
este rozmyslam ci to nemoze mat od spacieho vaku, ak je mu v nom v noci teplo alebo co.....pripomina mi to atopicky exem, ale preco len na chrbte ?!
Idem pozriet co je ten holtovy krem zac a skusim zajtra kupit....

karmelka77
20. dec 2010

@maya30 mne ked sa maly vyhadzal zo zltej cukiny tak mal bodky iba okolo prs...na jednom mieste...tak vylucuj, nedaj ho do vaku a uvidis ci to bude ustupovat...a po par dnoch skus dat jogurt...

ivka1603
20. dec 2010

@maya30
môže to mať z toho spacieho vaku, keď sa v noci spotí...je to niečo ako potničky, ale nezmizne to tak rýchlo ako na krku alebo na tváričke....chrbátik je veľká plocha ☹

maya30
20. dec 2010

@ivka1603
@karmelka77 uvidim zajtra, do vaku som ho nedala, ale ako bude spat to neviem, zvyknem mu obliekat body a pyzamove nohavice, davam ho do vaku a zakryvam paplonom az po plecia a aj tak je v noci studeny, myslim ze mu je skor zima ako teplo, ale mozno sa mylim.....jaaaj uz len toto mi na sviatky chybalo ☹

lenocka84
20. dec 2010

@maya30 cicus ked ho das do vaku aj zakryjes je jasne ze mu bude horuco 🙂
nas spi len v pyzame, taky overal ma a ani ho nezakryvam bo to by nespal vobec
a take vyrazky na chrbatiku mal aj patko ale zmizli
skus ho okupat v hypermangane. zvykne pomoct
my mame zase tak zaparenu dupku a neviem co s tym. az male vyrazky tam mam, cervenu dupku

karmelka77
20. dec 2010

@lenocka84 nedavala si mu puder? Ze ci z toho to nema...inak nam pomohol Imazol na to, ale ked sme mali zapareninu pod pazuchou aj s vyrazkou tak pythiol (boze teraz neviem tie icka🙂)) zmiesany s canestenom...cervene zmizlo rychlo a ta vyrazka to trochu ttrvalo ale zmizla nakoniec...mozu to byt kvasinky z tej zapareniny, preto canesten... to nam lekarka vtedy dala..

lenocka84
20. dec 2010

@karmelka77 vtedy pomohol ale uz ho nedavam
takneviem chystam sa na ten imazol, tak snad pomoze
bo ma to boli za neho ☹

karmelka77
20. dec 2010

@lenocka84 no mohol by...inak to je na porazenie takto na sviatky aby im nieco bolo...nasa lekarka bude mat tiez dovolenku ale vieme kto ju zastupuje keby nieco...je to v ramci centra kam chodime...ale aj tak...

lenocka84
20. dec 2010

@karmelka77 ja zajtra nabehnem do lekarne a uvidim co bude

annika11
21. dec 2010

@karmelka77 a prečo mu neurobíš špenátik so zemiakom a žltkom 😕 my sme akurát včera mali, ale morčacie, špenátik a zemiačik...to akože kvôli špenátu? ja malej špenátik dávam... 😉
tie kašičky s mliečkom ktoré myslíš, také čo sú v krabičkách? lebo tie my papáme od 5 mesiaca 😉 stále ked sme niekam išli tak sme brali takú kašu zo sebou a potom len preliali do fľaštičky a zohriali, ked sme boli na svadbe alebo sme cestovali do maďarska, tak sme brali zo sebou a mala na obedík, teraz by jej to už nestačilo, ale napríklad na noc by som to v pohode dávala...my teraz papáme krupicu, čo nám doniesla svokra z rakúska ( mikuláš 😀 ), je to krupička, ale obsahuje aj mliečko, takže sa zamiešava s vodou a naša malá spí jak malá buchta skoro 12 hodín v kuse 😀 od 20.00 do 7.30.
A čo sa týka toho pitia, mne dr. povedala, že detičky majú vypiť 500ml denne, ale v tom sa počíta už aj polievočka, čajík, šťava z ovocia, proste aj tekutiny obsiahnuté v jedle, možno preto tvoja dr. nerobila vedu z toho, že nepije až toľko čaju. Naša tiež teraz akosi nečajíkuje, odkedy má na fľaštičke namiesto cumlíka náustok, vypije len niečo kolo 150 ml na deň, ale ráno pije 210 mlieka a večer papá krupičku, kde sa dáva 180ml vody, takže to neriešim....

annika11
21. dec 2010

@lenocka84 naša mala tiež taký podráždený zadoček, nám pomohlo, že som ju stále umývala, ked som ju prebaľovala, opláchla som, umyla a poriadne natrela sudocremom, tak za 3 dni zmizlo. Už som aj ja chytala paniku, že čo iné použijem a nakoniec nám sudocrem pomohol...ja som vtedy myslela, že jej pôjdu zúbky, že nám také kaká a nič z toho aj naďalej sme bezzubý 😉 niekto tu spomínal už viac krát ten hypermangán ( fialová vodička), my sme to odskúšali na sestrinom malom 😅 😀 a jemu to zabralo...treba ísť do lekárne, lebo cez sviatky bude všetko zatvorené

karmelka77
21. dec 2010

@annika11 spenat davam, ale donedavna mi nechcel zemiaky, tak som to myslela ze som este nerobila jedla ako nam, ale vzdy to je nejaka zelenina skombinovana s masom, alebo cestovinami, ale nema to hlavu ani patu...ano tie mliecka som myslela...ja som nejaka opozdena, dosla som na ne az teraz🙂)) ale chutia mu...a aku krupicu myslis z rakuska? My kupuje kase v rakusku obilninove Milupa je to, u nas to nepredavaju, a tie mu velmi chutia🙂)) s tym pitim, len problem je v tom ze mne maly vobec cajik ani vodu nepije...preto som sa bala...pred dvomi dnami mal svetlu chvilku ze vypil konecne 200ml. ale tym to asi aj skoncilo...

lenocka84
21. dec 2010

@annika11 hypermangan doma mam, tak ho asi dnes pouzijem
no vudime ako bude snad prejde

karmelka77
21. dec 2010

Caute, pred chvilou ma skoro porazilo, spustil sa nam alarm na monitore dychu:(( utekame ako o dusu do izby maleho a on na nas nechapavo pozera...tak si predstavte ze nase skoro 10 kg. dieta sa dostalo mimo podlozky!!! sa nejak skrutil na sirku uplne do rohu a dostal sa mimo...fuj...tak sme ho napravili a spinka dalej🙂))

cicimon
21. dec 2010

@karmelka77 a este potrebuje monitor dychu?

lenocka84
21. dec 2010

@karmelka77 a este ho pouzivas? odporuca sa do 6m, vtedy zanika to riziko sids

karmelka77
21. dec 2010

@cicimon
@lenocka84 uz by asi nepotreboval, ale raz mu asi zachranil zivot a odvtedy sa bojim...neviem si predstavit ze mu ho dam prec...musim sa na to pripravit...a potom ho dam prec...ale takto som kludnejsie, a hlavne on nespinka s nami v jednej miestnosti ale sam vo svojej izbe..

lenocka84
21. dec 2010

@karmelka77 ale to bol mensi, a uz je velky, zacina sediet a vtedy to cele zanika
a nesmies mysliet na zle.

karmelka77
21. dec 2010

@lenocka84 ved ano ja viem🙂)) takto to bolo pre mna pohodlnejsie...a istejsie...🙂))) ked som teraz utekala hore schodami sa mi premietol ten moment ked sme ho vtedy kriesili...budem to riesit po novom roku🙂)) dam to potom uz prec...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre