Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenushka
15. júl 2010

Ahojte 🙂 Konecne som tu. Cez vikend sme boli na Domasi a teraz cez tyzden sme lietali po vonku 🙂

Skusim sa pridat k temam- na noc obliekam cele pyzamko s dlhymi hohami aj rukami. Ale ako vidim, mozem ho obliect aj lahsie 😉 a prikryvam plienkou, ked uz idem aj ja spat.
Ritku sme mali uz zaparenu, ale kamaratka mi poradila uplne obycajnu indulonu a verte, pomohlo a od vtedy mame pokoj 🙂 Sudocream nam uz akoby nechcel ucinkovat ☹
Vlasy, nevidim nejaky rozdiel medzi tehotenstvom, pred a po. Myslim, ze stale rovnako.
S malym sa hrame pred prebalovanim, to cvicime nozkami a ma z toho srandu, paci sa mu kolotoc nad posielkou, vie mu davat poriadne boxery 😀, paci sa mu aj v kresielku, kde sa zacina chytat hracky na hrazdicke 😉, a na hracu deku sme ho teraz zacali davat, tak aj tam sa vie vyhrat 🙂 Tiez sa snazime, ako Annika, hrat sa s hrkalkou a chytat ju a z coho nevie pustit ocka a sa vynadivat, je este moja stara klasicka gumena piskacia ruzova kacicka 🙂 To ked je zazraty a mu ju vezmeme z dohladu, spusti taky srdcervuci plac... Musime pockat, pokial ho omrzi 😀

S mlieckom som sa nejak zmierila a myslim, ze sa to aj zlepsilo 🙂 Vcera mi zaspinkal o pol 9tej bez toho aby vypil flasku. Musela som odsavat a kedze z praveho pil, tam sa mi podarilo uz len 10ml, ale z laveho az 60ml. Ako, neviem, ci je to malo alebo akurat, ale ja som sa upokojila, lebo som bola presvedcena, ze vytiahnem max 30-ku. Samozrejme, ze sa potom zobudil o pol 12-tej....Este stale mi neprespi celu noc, spinka tak 5a pol hodin, co je tiez pre mna uspech a sanca oddychnut si 🙂 Na druhej strane som aj rada, lebo pisete, ze sa vam prestalo v noci tvorit mliecko. Ja som stastna, ze hlavne v noci ho viem uspokojit a nemusim mu robit flasku.. 🙂

Ako vam babätka spinkaju cez den? Ja neviem, ci je to teplom, ale mojmu sa akosi uz nechce cez den spat. Samozrejme, ze je unaveny a sucha si ocka, ale zaspinka mi asi len 2krat po 45min. Uz som aj zufala, lebo je potom nervozny..... Aj teraz. Mame podkrovnu izbu a neda sa tu vydrzat..preto sme vcera kupili klimatizaciu. Na chcvilku som ju zapla aby sa ochladil vdzuch a lepsie spinkal. Zaspinkal ihned, o pol 12tej, ale uz od 12: 20 je hore. Hra sa v postielke...... Tak ja uz neviem.

lenushka
15. júl 2010

@lenushka
Este k tej perinke. Ja som prestala davat do perinky, ale ked som zistila, ze sa v noci nebudi ruckami, nozkami, ked je zviazany, tak so opat zacala davat. Lenze teraz je tak horuco, ze sa to neda... Ale urcite sa mu lepsie spinkalo, hoci nemohol kopkat nozkami...

annika11
16. júl 2010

ahojte
rebecca tiež akosi málo spinká cez deň, zaspí max. na hodinku , myslím, že to bude z toho tepla. My bývame tiež v podkroví a je to tu peklo. Ale zato v noci spinká pekne od pol deviatej do siedmej osmej, kedy ako. Aspoň sa aj my vyspíme 😉
čo máme, ale my nové, ani neuveríte...v dolnom ďasienku máme dve biele čiarky 😀 s mamou sme tomu nechceli veriť, ale tak sa zdá, že sú to ozaj zúbky, lebo po týždni ich vidno už výraznejšie. Ja som myslela, že máme ešte na toto času, sestrin malý má 6 mesiacov a zúbok sotva jeden sa črtá. Slintáme odušu 😀 😀 😀 a nová najlepšia zábavka je ožužlávanie mamkinej ruky 😉

lenushka
16. júl 2010

@annika11
jeeeeej 🙂 Supeeer 🙂 Prave vcera som opät pozerala, kedy by mal vykuknut prvy zubcek 🙂 Okolo polroka, ale je to ohromne individualne 🙂 To musi byt krasne 🙂 Budes jej davat aj ten gel na dasienka, aby ju "to tak nebolelo"? Ja to mam v plane, len si musim este raz zistit, ako sa volal 🙂
Nas pre istotu rastie ako z vody. Ked mal dva mesiace, zacala som mu kupovat oblecenie na 3-6m a to mu je teraz akurat... Manzel sa smeje, ze bude mat 205cm. Nema byt po kom az taky vysoky... Takze deticky sa nam vyvijaju tak, ako im vyhovuje 🙂
Uz pekne konikujete? Nas sa uz nevzpiera, ked ho dam na brusko, uz sa mu to aj paci, hoc len chvilku, ale podopierat ruckami sa nechce. Len hlavicku dviha 🙂

annika11
16. júl 2010

@lenushka
naša sa pekne podopiera, jej sa stále páčilo byť na brušku, keby mohla tak už lezie do sveta 😀 minule sa manželovi zaprela nohami a posunula sa 😉 ako taký malý červík
gel na dasienka jej dám, lebo sestra ho veľmi odporúča, ale ešte nie teraz, až ked budem vidieť, že tie zúbky ozaj rastú. Už jasne vidno, že sú to zúbky, ale mama povedala, že to ešte môže dosť dlho trvať, kým narastú 😀 tak uvidíme. Zatiaľ sú to také dve pomlčky 🙂 🙂 🙂

maya30
16. júl 2010

ahojte, ako vidim tak my sme celkom naopak - cez tieto horucavy mi maly spi ako dudok. Doobeda 3 hodiny a poobede este dvakrat po 2 hodky. A v noci od osmej do osmej s jednym papanim a jednym kakanim 😵 . A to mame teraz v dome 28 st. 🙄 .
@annika11 prave dnes som si vsimla ze aj nam uz vidiet v dasienkach zubky, som sa zlakla ze dako skoro, lebo uz aj slinta dost silno aj vsetko pcha do pusinky (dnes uz stihol ozuzlat plysaka, hrkalku aj moj vankus 😀 ) ale asi to chvilu potrva kym sa prerezu, uvidime...Ja som pri prvom davala gel na dasienka Citrogrep, odporucila nam ho doktorka, chvalabohu sme ziadne velke problemy pri prerezavani zubkov nemali, ale teda neviem, ci mal na tom zasluhu ten gel, skor nie...
Maly si uz pekne drzi hlavicku ked ho mame na rukach, aj na brusku je frajer, no ale ved uz budeme mat v stredu 3 mesiace 😵 Aj vase deticky s vami "komunikuju" ? Nas sa vie tak vyrozpravat ! Hlavne ked sa rozpravame doma medzi sebou tak sa prida a mrnka si tou svojou recou 🙂

annika11
16. júl 2010

,,komunikujeme,, a ešte ako 😀 😀
ked sú kolo nej ľudia a rozprávajú, tak sa aj ona po svojom zapája do rozhovoru a ked ide spinkať, ešte asi 10-15 min sa rozpráva sama so sebou v postieľke 😀 dokonca urobila objav, že sa dajú robiť zvuky, ked má pästičku v pusinke, takže to je jej najnovšia hra 🙂

myskapipiska
20. júl 2010

baby, nechodi k vam petra z povazskej bystrice? nick ma nejako ze petka555 ale tak nejak, potrebujem ju zohnat

lenushka
20. júl 2010

Ahojte 🙂 Zase to tu zacina viaznut? ☹ ☹
My sme sa nejak polepsili 🙂 Maly nam uz spinka asi 3x cez den, no len po hodinke maximalne. Raz som si lahla aj ja a ked sa zobudil, vzala som ho k sebe, si potahal a spali sme dalej este hodinku a pol 🙂 Ja som rada aj za tu hodinku, lebo vyzera, ze mu to staci 🙂 V nedelu sme si poriadne s mm oddychli. Pozreli sme si tri filmy po sebe 🙂 Maly bol zlaty, na striedacku papal, spinkal a hral sa pod hrazdickou 🙂 Neplackal, dovolil nam oddychnut si 🙂
Nas si tiez uzasne dzavoce 🙂 A ked sa s nim aj rozpravame, to je parada, ako sa vie vytesovat 🙂
V noci mame "uspech", spinkame uz 6 hodin, sa napapa asi za 25 min a spinka este kedy ako max 3 hodky, potom ho beriem k sebe a spinkame este po hodinke.
Inak, som rozmyslala, ze vlastne vase babätka su starsie asi o 2 tyzdne, takze nie sme na tom zle 🙂 Uz sa aj nas maly zacina podopierat o rucky 🙂 Poradnu mame az 28., takze dufam, ze nas pani doktorka pochvali... 🙂

lenushka
20. júl 2010

@myskapipiska
myslim, ze nie ☹

susanita555
20. júl 2010

ahojte mamulky fakt tu nikdy nikto nieje 😖

@lenushka a ty este kojis? ja kym som kojila tak maly spal maximalne 3 hodinky v noci teraz uz pospi aj tych 6 😀

lenushka
20. júl 2010

@susanita555
My to mame trosku komplikovanejsie... Kojim aj dokrmujeme. Rano sa maly budi pri mne okolo osmej najnovsie a to je napapany, takze mu asi o hodinku a pol urobim 120-ku Nutrilon HA. Potom ide spinkat. Ked vstane, je este napapany, potom mu davam len prsnik a teraz, okolo stvrtej, piatej, nanajvys pol 6-tej, ked vidim, ze je nervozny a viem, ze nevydrzi na mojom mlieku ( lebo citim, ze ho tam nemam vela), mu spravim druhu 120-ku, plus kojenie, ked si este prosi. A potom papame uz len okolo 8-mej 150-ku po kupkani a to uz zaspinka ako som pisala na tych sest hodin 🙂 V noci sa zobudi, nakojim, nastastie to mam prsia naliate 🙂 mi ich vyprazni a spi ako dnes, nanajvys 3 hodinky. Potom ho beriem k sebe a papame, spinkame...do osmej.
Inak, Teba tiez nevzali do sukromnej temy? Ved Teba mali aj v tabulke, aj si prispela, myslim... ☹
Ty este aj kojis? Aky mate rezim vy? Pytam sa, lebo mne Annika velmi pomohla 🙂
Dufam, ze nam to takto ostane aspon do 6 mesiaca, ked sa inak neda. Snad mu svojim mlieckom pomozem...

susanita555
20. júl 2010

@lenushka vzali vzali mne je len luto,ze ste tu niektore zostali tak sem nakuknem ,ze ako sa mate a co vase deturence ja som aj aj 😀
no ja uz nekojim vobec dostala som mykozu a bolo po kojeni a teraz uz beriem aj lieky na chrbticu takze nekojim asi tyzden sme len na UM
no my papame kazde 3 hodinky a papa kedy ako niekedy 200ml niekedy 180ml chodime spinkat okolo osmej vzdy a vstavame o pol stvrtej niekedy aj skor napapame sa a spime do pol deviatej 🙂
no tomu ver kazda kvapka tvojho mlieka je super

lenushka
20. júl 2010

@susanita555
jeeej 🙂 to si zlata 🙂 A ako sa maju ostatne baby? Urcite dobre 😉 Aky tam mate pomer MM a UM ? Civi sa dari kojit? Naposledy to riesila aj s lakt.poradkynou. V Maminke maju krasnu fotku 😉 Mozes jej odkazat 😉
Daj tip, aka tema sa teraz riesi... Lebo ja mam toho tolko, len proste sa neda vsetko pisat...
So spinkanim to mate super 🙂 Ja som aj uvazovala, ze mu v noci spravim mliecko vo flaske, aby spinkal dlhsie do rana, ale velmi rychlo som si to rozmyslela. Mlieka urcite nemam na rozdavanie a tak nepridem o posledne chvile... Len kvoli tomu, aby som sa vyspala... Ved spat budem cely zivot 😀 Nie??
Nase babätka uz maju +- 3 mesiace...Necaka niektora dalsie babätko? 😉 Ak si myslis, ze nemozes zo sukromnej temy nic napisat, tak neodpovedaj. Nechcem "problemy" 😕
A balenie na siroko. Najde sa mamicka, ktora vobec nebalila alebo balila len velmi velmi kratko?

annika11
20. júl 2010

🙂 ahojte ženičky, tak sme dnes boli na poradni, máme už 6 kíl, ani neviem, myslím, že je to priemer na tento vek. Neočkovali nás, lebo dr. sa nepozdávala chrastička, čo zostala po predošlom očkovaní, takže nás čaká ešte kontrola na pľúcnom a tam povedia, či sa môže očkovať.
Dostali sme inštrukcie, ako odobrať moč 😉 treba ho odniesť na kontrolu, ale ak mi dáte nejaké tipy, ako to urobiť budem vdačná 😀 😀 😀

susanita555
20. júl 2010

@lenushka no ja som mamicka ktora skoro vobec nebalila na siroko len asi prvy mesiac 😝 na kontrolu mam ist na druhy tyzden tak uvidime ,dufam,ze to bude ok
no vsetky baby sa maju super babatka rastu priberaju vsetko ok 😉
no tam sa riesi stale nieco nove ,ale v podstate ockovania,priberania a tak ........
urcite v noci vstavaj ja viem,ze je to namahave ,ale v noci sa ti tvori najviac mliecka tak to nejako vydrz vies co by som ja dala zato aby som mohla este kojit fak ti to kojenie zavidim samozrejme v dobrom 😉

@annika11 my sete tiez niesme zaockovany a asi tak skoro ani nebudeme lebo moja dr ma dovolenku tak cakame 😖
no a s tym mocom to ti asi velmi neporadim ale ja ked dam malemu cajik tak potom pisa viac neviem no skus

lenushka
20. júl 2010

@annika11
6 kil 🙂 Pekne 🙂 Ja pocitam, ze podla "tabuliek" by mal nas Viki vazit na poradni 5450g. Som zvedava, kolko to bude a ci nas pochali pani Dr. Myslim, ze je to dobre 😉 Keby aj nas chcel tolko vazit🙂
S mocom Ti neporadim. Nam ho na poradni berie takym sposobom, ze maly zatial vzdy pani doktorku chcel ocurat, no podarilo sa mu len plienku 😀 😀 😀 Tak sestricka prilozila ten testovaci prizok k plienke 🙂
S ockovanim vieme svoje..... My patrime do tej skupiny deticiek, ktore nezareagovali na ockovanie nejlepsie... Takze u nas je ockovanie 2.vakcinou pravdepodobne v nedohladne... Drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku. Naozaj 🙂

lenushka
20. júl 2010

@susanita555
na to balenie na siroko sa preto pytam, lebo ked sme boli na 4t kontrole, tak nam Dr. povedala, ze je vsetko v poriadku a ze mame DALEJ balit nasiroko. Lenze my sme predtym nebalili, ved zo Sace nas pustali s tym, ze balit netreba. V sprave sme mali napisane, ze doporucuje balit na siroko...2x bol zabaleny, aj to len v noci. Nepacilo sa. Tak som prestala. Ako, keby nam povedala, ze musime balit, tak jasne ze balim, aj ked by sa mu to nepacilo, ale ked sme to nemali pikazane.... Tiez sa modlim, aby vsetko dobre dopadlo. My ideme o 3 tyzdne. Som si myslela, ze som jedina "nezodpovedna", ako si urcite starsia generacia mysli.. 😉
Si zlata 🙂 Dakujem 🙂 Nerozumiem tomu, preco nemoze kazda zena kojit kolko chce a ako dlho chce ☹

susanita555
20. júl 2010

@lenushka no tomu nerozumiem ani ja ☹
no starsia generacia ma namietky na viac veci aspon moja svokra to som sa napocuvala ,ze preco maly nema perinku?atd.atd. ale to bola ina skola tak to beriem s rezervou 😉
ja som maleho nebalila do perinky od prveho mesiaca,lebo ho bolievalo brusko a ked bol volne tak si pokopkal poprdkal a bolo vsetko ok 😀
inak ak dokrmujes tak co davas? ja som davala nutrilon potom som to zmenila na sunar ale teraz som zasa kupila nutrilon kedze od sunaru mal dost zlu stolicu
ty si z kosic? teraz som si vsimla 😀 😝

lenushka
20. júl 2010

@susanita555
jaaaj, tie reci poznam... Katastrofa. Asponze moja mamka, aj ked mi pripomenie, ze pred 20 rokmi... ale aspon akceptuje dnesnu dobu, informacie, rady... Ale ostatni su ako z doby X. Nieco nevysvetlis... Nas tiez nie je v perinke asi od 1.m. Teraz davam perinku len na noc, lebo som zistila, ze lepsie spinka 😉 Oni nemali pred 20timi rokmi koliky ani reflux a milion dalsich veci...
Davame mu Nutrilon HA, lebo som "vylieceny" alergik 😀 Nastastie, na mliecko si zvykol a nema s nim ani z neho ziaden problem 🙂 Lenze je drahe... Ako kazde. Jedna plechovka nam vydrzi myslim na 4 dni. Aj HA-cko je len 400-ka. Asponze poistovna nam preplaca do 1.roka polovicu, takze nas to vyjde rovnako, ako 800-ka obycajneho 😉
Preco si chcela vymenit mliecko? Ma lepsiu cenu? Neviem, nesledovala som to este 🙂
Noo, z okolia Kosic 🙂 Viem, ze aj Ty 🙂 Kolko km od?

susanita555
20. júl 2010

no ja som to vymenila pre cenu,ale uz nesetrim 😀 😀 😀
ja som povodom z po ale manzel je kosican 🙂 a byvame na furci

susanita555
20. júl 2010

@lenushka mali aj koliky aj reflux len to nevedeli pomenovat babo plakalo tak plakalo dali rascu a bolo dobre 😉

lenushka
20. júl 2010

@susanita555
ano, ja viem. Nemali to pomenovane, ako vela inych veci a to nie len v obore babätiek. Podla mna odtiat je fraza "nechat vyplakat". Ved kazda bolest po case prejde a tak to riesili. Lenze teraz len prekrucaju ocami, ze to je mamickin maznacik, bude rozmaznane, len po rukach bude chciet byt...atd atd. Neakceptuju dnesnu dobu a jej nazory..a vyskumy ci studie ci co 😀
Ja som z Ke, ale byvame v Kysaku 😉 Na Furci mam babku 🙂
Ja som si povedala, ze na malom nie je co setrit. Zatial pije len mliecko. A ked sa to tak vezme, nepreje viac, ako my dospeli. Maly si nemoze dat ani zmrzlinu ani drahe neviem co 😀 Tak preco mu nedopriat aspon dobre mliecko? :-P Nie? 😉

susanita555
20. júl 2010

Jasne ja cenu neriesim vobec 😉
tak my sme uz okupany a napapany ale niesom si ista ci sa mu chce spinkat kedze spinkal cele poobede 😝
lezi v postielke a sleduje kolotoc tak dufam,ze zaspi

lenushka
20. júl 2010

@susanita555
🙂 Tak a ja vobec neviem, co mam robit. Maly mi zaspal pred pol siestou a este stale spinka! Nechcem ho zobudit, ale este nie je okupkany a napapany... Snad bude spinkat aj v noci 🙂 Nechapem to. Zmeram mu aj teplotku, hoci mu nic nie je. Nezvykne vobec spinkat tak dlho.. Ale dycha. Pravidelne ho kontrolujem 😉

ludka140281
20. júl 2010

@lenushka pekne 😉 ...moja asi pred tyzdnom spala cely den,len raz som kojila,inak ani nejedla,nepila 😕 ...spala aj c 😕 lu noc 😕 ...tak som ju vzala k doktorke,nic jej neb 😕 olo a d 😕 oktorka sa len smiala 😀 😀 ....vraj to robi vela deti

lenushka
20. júl 2010

@ludka140281
Ahoj 🙂 Takze je mozne ze mi teraz bude spat celu noc? Nemam ho budit? Spinka mi krizom vez nasu postel pod hrazdou 😀 😀 😀 "Nastastie" manzel isiel do nocnej, tak si mam kam lahnut 😉

ludka140281
20. júl 2010

@lenushka no ja by som nekupala,len nakrmila a cakala co urobi .....spat dalej a mozno sa zobudi v noci a bude sa uz chciet hrat,no nepovol....noc je tma tiCHO A MA SA SPINKAT..

lenushka
20. júl 2010

@ludka140281
🙂 dakujem 😉 Tak spravim 🙂 Este stale spinka 😀 Ciiii 🙂 Nechapem 🙂 Idem do vane a prichystam mu mliecko 🙂 Si lazkam k nemu 😉
Dam vediet, ako sme dopadli 😉 Zatial pa

ludka140281
20. júl 2010

@lenushka drzim prsty,nech si oddychnete obaja 😀 pa...rano napis,ako bolo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre