Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cinocka
26. júl 2010

no ja neodsavam 😒 ja mam pocit ze po papani mi tam aj tak nic neostane ☹
@lenushka - gratulujem k 3 mesiacikom 😵

maya30
26. júl 2010

@lenushka aj ja gratulujem, prvy stvrtrok uz maju nase babatka za sebou ! 😉

@zuvinka102 a ako je maly na tom s vahou ? Pribera ?

lenushka
26. júl 2010

@zuvinka102
tak to vazne vydrz a neprikrmuj, radsej castejsie prikladaj. Nas maly nam malo priberal, dokyna kazala prikrmovat, ja som zacala a cim to islo dalej, tym maly menej papal moje mliecko a viac ziadal UM. Teraz som stastna, ze si potaha 7 maximalne 10(a to uz skacem) minut. ☹ Takze vydrz. Samozrejme, nie aby nepriberal alebo zacal chudnut... Drzim palce

@cinocka jeeeeeeeej, dakujemeeee 😉
Ani si to neskusala? Ja strasne dufam, ze sa mi zvysi produkcia...

zuvinka102
26. júl 2010

@maya30 od prepustenia z nemocnice sme pribrali 1560g podla mna malinko ale lekarka povedala, ze to staci

lenushka
26. júl 2010

@maya30
dakujem 🙂 Ale to leti, ze? Vy ste kedy mali? Aj ja gratulujem 🙂

zuvinka102
26. júl 2010

@lenushka len u mna je ten problem, ze mne papa len z jedneho prsnika druhy mi odmieta.. a vyzera to divne lebo jeden mam velkost ledva B a ten druhy D az viac 😝

cinocka
26. júl 2010

@lenushka - zo zaciatku aj hej, ale to bolo max 20-30 a to sa neoplati ani mrazit 😒 musim s tym ale zacat, a budem dufat ze sa to rozbehne aby sme mali aj nieco do zasoby 😀

lenushka
26. júl 2010

@zuvinka102
ciii, ja som teraz pocitala, ze ked mal maly 2 mesiace a 3dni sme boli na poradni a to dovtedy pribral 1125g. Dalsie vazenie budeme mat v stredu...

lenushka
26. júl 2010

@zuvinka102 🙂 Kaslat na to :-P hlavne, ze maly papa aspon z jedneho. A z toho druheho neodsavas?
@cinocka ja takisto viac nevytiahnem, praveze tach 20-30 je uz uspech u mna, ale ako som sa docitala, odsavat a zbierat mliecko mozes 12hodin. Mne sa za dnesom podarila 100-ka zazbierat 😉

cinocka
26. júl 2010

@lenushka - parada, tak mas stovecku 😉 vidis, tak to som nevedela ze mozem zlievat a pak dat mrazit...takze od zajtra skusame 🙂 ...ale najhorsie je ze mam tu predpotopnu odsavacku (pakovu) to bude o drzku 🙄

maya30
26. júl 2010

@zuvinka102 tvoj maly sice nezlomil ziadny rekord v priberani 😉 ale za mesiac by malo taketo babo pribrat od 500 do 1000g, takze ste "v norme". Moj prvy syn bol plne kojeny a priberal veru riadne (az moc) a napriek tomu byval nespokojny, casto sa budil hlavne v noci a hladom to urcite nebolo...tak ak mas pocit ze mu nieco chyba, mozno to ma aj inu pricinu (je mu teplo, zima, chce sa nosit...) Co sa tyka rozdielnych prsnikov, po odstaveni sa to upravi, ja osobne si myslim ze stoji za to nejak tuto docasnu vadu "pretrpiet" 🙂

@lenushka alex sa narodil 21.4., oslavovali sme v stredu 😉

zuvinka102
26. júl 2010

@lenushka nejde mi z toho ani odsavat, takze len dufam, ze sa to potom napravi .. a 12hodin moze byt ak je v ladnicke ale v mrazaku dlhsie no ja nemam zamrazenu ani kvapku nakolko mi malemu davame vecer kvapky a na flaske zaspava takze to vzdy vecer miniem

lenushka
26. júl 2010

@cinocka no, neuveris, ale aj ja mam pakovu, Avent Isis. Nastastie v pribehu tyzdna budem ma t elektricku, tak snad to bude lepsie 😉 Dam vediet 🙂 Inak, drzim palce 🙂Aj ty napis, ako ste dopadli 😉

cinocka
26. júl 2010

@lenushka - jaaj, pockaj tak som myslela piestovu este...proste staru asi 10 rocnu 😉 jj, ozvem sa 😝

kiwinka
26. júl 2010

fleury, s malou v kociku v tatrach behame a je to fajn 🙂 je tu spokojna, akurat trosku strajkuje so zaspavanim na noc...

lenushka
26. júl 2010

@cinocka fuu, tak to neviem, aka je, ale snad to pojde 🙂 Ved ked to fungovalo pred 10-mi rokmi 😝 😀

zuvinka102
26. júl 2010

ja mam odsavacku aj pakovu aj elektricku ale pakovou mi to ide lepsie takze som @lenushka zvedava ako to bude u teba.. ale najlepsie je aj tak ked odstriekavam

anicka20
27. júl 2010

@lenushka no lenze ja z odsavacku nic nevytiahnem a uz sa mi aj trati to mlieko ked ju nekojim

iva87
27. júl 2010

Ahojte, tak mne dnes maly taha prestavky 3 hodiny v papani tak som stastne ako blcha, aj citim, ze mam viacej mliecka, to predtym som mala prsia ako spongie 😀 😀 Inac ja vobec neodsavam, kupila som si aj odsavacku hned ako som isla z porodnice ale ked sa mi spravili chrasty tak som s odsavanim prestala a kedze sa mi hojili prsia az 2 mesiace uz som sa k odsavaniu ani nevratila a teraz uz nemam mliecka navyse takze neodsajem nic ☹

cinocka
27. júl 2010

takze ja som dnes skusala odsavat a bieda...z jedneho po papani mozno 5 kvapiek a z druheho pak ledva 10 😒 ked Timko taha az do uplneho vyprazdnenia cicika a samozrejme z toho aj grcka 😠 😠

susanita555
27. júl 2010

caute mamule ja len na skok idem vas pozriet ako sa mate vidim ,ze su tu uz mamicky aj zo zamknutej temy tak 😉
to je super 😀 pekne sa to tu rozbehlo
precitam vas zajtra co mate nove kedze teraz uz ledva cumim na pc
tak dobruuuuuu

lenushka
29. júl 2010

Ahojte 🙂 To uz sem opät nikto nechodi? Ci tak ako ja, asi kazdy 2-3 den? :-P
My sme mali vcera poradnu 🙂 Nas poklad vazi 6085g 😀 Len skoda, ze je to z UM a nie z MM ☹ Ale dostali sme pochvalu, ze dohnal to, co zameskal v prvych mesiacoch.. a ze je velmi sikovny 😉
Pytala som sa aj na prikrmy, ale kedze nebola nasa pani doktorka, ale zastupujuca asi 85-rocna minimalne, vela som sa nedozvedela... ☹ Mame prist buduci tyzden, ked sa chcem rozpravat osobne a nie cez telefon s dokynou... Sestricka mi len ukazala 2 kase, ktore mu mozem zacat robit od uk.4.mesiaca, ale mne sa to nepozdava, pretoze ja chcem najprv urcite domace robit...
Zabudla som sa jej opytat na salyciovu mast. To je na hlavicku na supinky. Este ich tam zopar maly ma a nechcem, aby sa mu zapalili alebo nieco podobne... Mate s nimi skusenosti? Ako ich odstranujete?

juliap
29. júl 2010

@lenushka pekne rastiete, tie kase, co ti poradila, su celkom fain, ja som ich davala martine, ale az od 6 mesiaca, jedla ryzovu ... su prakticke v tom, ze ich zamiesas s teplou vodou ako UM a su hotove.
na tie supinky mozes dat aj olivovy olejcek vecer, votriet medzi vlasky a rano vycesat s kefkou, malo by to ist pekne

@susanita555 ty si teraz uz v KE alebo v PO? chodis kocikovat na tu cemjatu?

lenushka
29. júl 2010

@juliap 🙂 Dakujem 🙂 Ja kase chcem davat, ale sa mi ako na zaciatok zdaju nie najlepsie, kedze vsetky su väcsinou viaczlozkove..asi tak zacnem, ako pises, od toho 6.m
Ten olej nam na kurze tiez radili, za studena lisovany...ale taky som nenasla. Myslis, ze mozem dat ten klasicky kuchynsky olivovy? (Aky mame doma?) Inak dakujem 😉

maya30
29. júl 2010

@lenushka my sme mali tiez problem s krustickami v hlavke, ale maly mal toho dost vela, tak nas poslali ku koznej. Predtym som mu na to davala detsky olivovy olej od Dr.Hoj, nechala 1-2 hod pred kupanim posobit a vycesala, ale nemalo to taky ucinok ako salicyovy olej co nam predpisala kozna (miesali nam ho v lekarni). Do tyzdna sme vycesali uplne vsetko 🙂

lenushka
29. júl 2010

@maya30 🙂 Dakujem, pojdem si ho dat predpisat 😉Nech uz ma peknu hlavicku 🙂 Mal to po narodeni na cielku, ale to mu uz davnejsie krasne zmizlo, uz aj obocie mame dlhsie ciste (asi vyse mesiaca) aj hlavicka sa mu pekne cisti, len chcem, nech uz to je za nami 😉

maya30
29. júl 2010

@lenushka presne, aj Alex to mal aj v oboci, v podstate cely ten prvy mesiac bol chudatko "zubozeny" kadejakymi vyrazkami a exemami, druhy mesiac supinky a teraz je uz z neho krasny fesak 😀 Inak, od toho salicyoveho oleja to po par dnoch islo lahko odlupnut aj bez kefky, prstom, len musis dat pozor aby si nahodou neodlupla privela, len tolko kolko ide samo...

cinocka
29. júl 2010

aj my mame supinky...dnes skusim ten olivovy olejcek 😉

maya30
29. júl 2010

dievcata, este som sa chcela spytat ako casto strihate detickam nechty ? Ja musim kazdy tyzden, a zakazdym je to horor, maly si odtahuje rucicku, ja mu ju samozrejme pevne drzim, on place, ja som spotena ako... 🙄 no proste mam pocit ze mu tie nechty rastu strasne rychlo, stale je doskrabany. Pripadne poradte nejaky trik ako ho zabavit alebo co, ja uz neviem ☹

lenushka
29. júl 2010

@maya30 Aj my strihame asi raz tyzdenne, no mozno aj castejsie, ý 5.den. Striham, ked spinka, alebo ked ho kojim. Podlozim ho vankusmi na mojich kolenach, aby mi nespadol, pridrziavam a striham. Najprv jednu rucku, otocim na druhy prsnik a druhu rucku 😉 Uz som strihala aj ked bol tak napapany, ze sa nevladal ani hybat 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre