Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
4. feb 2012

@aaangella mam kamosku ktora to takto presne spravila tiez ako ty, ale dala ju do statnych jasiel tak ju to menej stoji...🙂) co si ja myslim?? neviem no v BA je viac moznosti, mam kamosky s detmi ci uz tu kde byvam alebo v okoli tak vacsinou sme skoro kazdy den s niekym, aj ked malemu to niekedy nestaci, strasne rad je s detmi...ja neodsudzujem mamy ktore to takto riesia, ja mam moznosti a som rada zatial ze je to tak ako to je, bala som sa zimy ako to bude zo zaciatku som tiez bola zufala ale zvykli sme si...docentier som s nim moc nechodila uz ani nechodim koli chorobam ktore sa na nas velmi lepili...teraz sem tam zbehnem, ale len do tych novych sice platenych ale ked je vonku uz tak ze sa neda ist von vtedy idem...len sa vzdy bojim ci sa mi o dva dni nezobudi so soplami...ale berieme lieky tak snad sa to zlepsi...tiez som nad jaslami rozmyslala ,ale som si povedala ze kym som na materskej budem s nim a budem si to uzivat este sa v zivote dost narobim🙂))

aaangella
4. feb 2012

@karmelka77 tomu ver este sa dost narobime neboj ja za tie try hodiny co ju nemam tak navarim operem upracem proste vsetko tip top a poobedie uz mame len a len na hranie.Ja som sa statnych bala koli chorobam tak preto som sla do sukromnych aj ked je to zdieranie z penazi 😀 tunak kde ja byvam nemam ani susedy len 3 takze ked sa poobede prechadzam tak sama dufam ze coskoro sa sem nastahuju dajaky ludia 😀

aaangella
4. feb 2012

@aaangella inac porad dajake dobre centra zajtra sa dakam vyberieme

aaangella
4. feb 2012

@karmelka77 poslala som to sama sebe

karmelka77
4. feb 2012

@aaangella no toto je riziko byvania v novovystavanych stvrtiach🙂)) a kolko pytaju za pol dna u Vas v jasliach ak sa smiem spytat?? Lebo tu to funguje tak ze ked je dieta aj pol dna chcu zaplatit cely, ze koli nedostatku miest, pri tom tu kde ja byvam su uz 4 sukromne a stale maju plno🙂))

karmelka77
4. feb 2012

@aaangella my chodime do Retra super velke nove detske centrum a potom na Zlatych Pieskoch v Shoppingu otvorili obrvoske...

aaangella
4. feb 2012

@karmelka77 ja nosim do vrakune a tie 3 hodiny plus obed je 210e na mesiac a ked je dieta chore peniaze sa nevracaju dost je to poradis mi dajake centra prosim

aaangella
4. feb 2012

@karmelka77 a dnes sme sli okolo retra tak zajtra pojdem a nechodi tam vela ludi?

karmelka77
4. feb 2012

@aaangella no je to dost penazi ale aspon mas moznost platit pol dna, tu jedny jasle co mame chcu 380 na mesiac + este obedy sa zvlast platia a ked das na pol dna platis celu sumu...ale zas dostavas rodicovsky tak to mas zajedno skoro🙂) si vybav teraz ked ti znizia rodicovsky ten prispevok na jasle ak sa to na ne vztahuje a preplati ti stat mozno celu sumu🙂)) V tom retre - no my sme tam vacsinou chodili doobeda a v pohode nebolo nejak vela deti a je to dost velke tak sa da...na tych Zlatych Pieskoch je to este vacsie takze aj tam ked to vyzera ze vela tie deti sa tam stratia...🙂)

aaangella
4. feb 2012

@karmelka77 ja nedostanem prispevok lebo nechodim do prace myslim ze to je tak ze musim doniest potvrdenie z roboty a skoncit matersku a oni vtedy mi daju ten prispevok aspon myslim .Zajtra poobede pojdem pozriet do toho retra ked chces dojdi rada pokecam my pojdeme okolo 3 pol 4

karmelka77
4. feb 2012

@aaangella mozne to je, ale mas rodicovsky tak je to ok🙂)) uvidim este co zajtra lebo asi niekam pojdeme poobede ale chceli sme ist skor na tie Zlate Piesky🙂)) ved keby nahodou tak aj my v tom case chodime🙂)

lenocka84
5. feb 2012

baby z BA, pozrite si, www.photokids.sk chysta sa Den otvorenych dveri 😉

p69majka
5. feb 2012

Takže náš režim:
7:30-8:00 vstávame, pijeme mliečko
9:00-9:30 papáme jogurt alebo pribináčik a pod.
12:00-12.30 papáme polievku
13:00 ideme spinkať
15:30-16:00 vstávame a papáme väčšinou kašu
18:30 papáme výživu alebo puding
21.00 ideme spinkať a mliečko už moc nechceme piť
medzitým papáme aj nejaké chrumky alebo sem tam aj kúsok čokošky, pár lentiliek alebo gumené cucu a ovocko. Pijeme tak 0,2 l vody, čo je dosť málo, ale viac do nej nedostanem. 😝 🙂 😀 Papáme málo druhé, maximálne tak palacinku alebo placku, pečivo tiež moc nechce, ale miluje chlebík vo vajíčku. 🙂

karmelka77
6. feb 2012

@p69majka ze aky pekny rezim mate🙂)) u nas je takyto:
6.00 - 6.30 budicek hned pijeme mlieko cca 270 ml.
11.00 obed medzitym len take nieco ako bebe dobre rano a jablcko
12.00 - 14.00 max. spanok
15.30 - 16.00 papame bud uz druhe z obedu, alebo toastik, alebo chlebik so sunkou
19.30 pijeme mliecko alebo tekutu kasu cca 250 ml.
20.00 ideme spinkat asi s 1 dcl. cajiku viac mu radsej nedam aj keby chcel
cez den vypijeme cca 1,2 l. cajiku
odmietame uplne jogurty, ovocie ine ako jablka...
Meriame cca 88 cm a vazime 14 kg. 🙂)) a este moc nerozpravame aj ked vposlednych tyzdnoch sa nam zacina jazyk trochu rozvazovat...

p69majka
6. feb 2012

@karmelka77 dobre pijete čajíku, to nám nehrozí. My máme 12,5 kila a už musím zmerať a dopíšem. Aj Sárka už viac hovorí a tiež niekedy neviem čo 😀.

pandrholka
7. feb 2012

ahojte, ak môžem rada by som sa k vám pridala trošičku, aj my sme aprílový 🙂 čo sa režimu týka tak my sme na tom asi takto:
6.30 - 7.30 budík, to hneď 240 mlieko, pak rožtek s niečím abo chlebík, niekedy je to aj 1 a pol pečiva, pak mu nakrájam celé jabko a polku hrušky, to zblajzne jak nič
11.30 papáme polievku, zväčša vývar bo mi s inými začal štrajkovať
12.00 - 14.30 /15.00 spánok
pak cca pol hodinu po zobudení papáme zväčša druhé, ale keď nechce tak dám zase nejaké to pečivo
Poobede mu zase dám jabko a napr. banán
17.30 - 18.30 spapáme zase nejaké pečivo, bo častokrát nechce teplé nič okrem polievky
20.30 spíme aj s cca 120ml mlieka

čaju za deň vypijeme tak od pol litra do litra, jogurty nám nič nehovoria už posledných pár mesiacov ale zato cottage cheese ten je schopný zjesť aj celý ten 180g kelímok.
Myslím, že na tak malé dieťa toho popapá habadej a naša váha?!?!...tak plus mínu 10,5kg 😅 čo sa výšky týka máme 87cm, čož je krása keďže pri narodení mal 45cm 😀

Dúfam, že sa nehneváte, že som vám sem vpadla

p69majka
7. feb 2012

@karmelka77 tak my máme 84 cm, včera som poctivo merala. Nosíme veľ. 86, 92 🙂

p69majka
7. feb 2012

@pandrholka a ty si tu nebola? a to prečo, moja? Ďakujem , že si hodila režim, aspoň vieme porovnávať. 🙂 Tak malý je riadny papkáčik, a ani neváži na to tak ako moja krpaňa to ona nezje toľko pečiva, ani druhé , to málokedy. No výšku má super. Aj veľa ovocíčka papáte, to je super. 🙂 moja jablko a banán len strúhané. My papáme celé oba hrozno a mandarinky. 😀

pandrholka
7. feb 2012

@p69majka veru nie nebola som v tejto téme, ja som sa zo začiatku radila k májovkám bo malý mal byť 16.mája narodený, ale nakoniec sa narodil 27.apríla...no ja sem na vás chodím nakúkať už zopár mesiacov, ale nechcela som sa vtierať 😀 , ale dnes už mi to nedalo 😅 ....jablko mi štupeľ strúhané nechcel nikdy, čiže keď bol ešte maličký tak sme ho nejedávali, papával banán z lyžičky a včul už šecko krásne žuváme....hrozno ľúbime veľmi, len väčšinou bývajú veľmi veľké bobule tak mu to prekrajujem nech s tým všetko neokydá keď by mu "strelila" pri zakusnutí, mandrinky patria tiež k obľúbenému ovociu, ja mu z nich však dávam dole aj tú tenkú šupku čo majú na sebe, bo aj ja to tak jedávam 😝

p69majka
7. feb 2012

@pandrholka tak vitaj a som rada, že si medzi nami 🙂 . malá dnes konečne zjedla druhé - rizoto. som rada, že už jej viacej chutí. 🙂

karmelka77
7. feb 2012

@pandrholka no vitaj, k tomu hroznu - v lidli zvyknu mat male a bezkostkove🙂))

pandrholka
7. feb 2012

@p69majka ďakujem za privítanie...tak super, že jej chutilo, len tak ďalej
@karmelka77 ďakujem za privítanie...a vďaka za radu s tým hroznom 😉

lenocka84
10. feb 2012

tak pridam aj nas rezim: 😉 😉 😉
7.30 -8:00 budicek, hned po nom 250ml mliecko, a smer nocnik
10:00-10:30 jogurt, vyzivka,
13:00-14:00 zaspavanie, spanok zvacsa 2hodky, (16:30 a este spime)
16:00 -resp po spanku polievka
17:00 - ryzove chlebicky, jablcko, alebo banan, co mame doma
19:00-19:30 vecera,
vecerne mlieko uz nemame, a netravi sa zeby mu chybalo
spat chodi cca po 20:30 a neskor

a miery su 89,5cm a 13,8kg
a staaaaaale rastieme, a dost rychlo na moj vkus, nestihame satnik menit 😅 😅 😅

aaangella
11. feb 2012

ahojte aj ja pridam
5:00 budicek pije mlieko za hodinu papa roztek s prazencicou,syrom ,pastekou a ide spat vstane okolo 8
9:00 jogurt
11:30 polievka plus druhe spapa obe jedla
12:00 ide spat do 15:00
poobede vyziva,dakedy si da este raz druhe jedlo ako napr cestoviny,medzi tym soletky a brumik alebo chrumky plus ovocie ale len jablko nic ine nechce
19:00 mlieko 220ml
19:20 uz tuho spinka
caju mi za den vypije tak zhruba 250ml

lenushka
15. feb 2012

Ahojte 🙂 My vstavame okolo 7mej, potom si vypyta mliecko, ale len 120ml, ked ma/nas vytiahne z postele, dostane kasicku (do 150ml), väcsinou cely den chodi s rozkom alebo chlebikom v rucke. Maslo nehrozi... maximalne syr, ale len cisty. Bud papa chlieb/rozok alebo syr 😀
Okolo 10tej, pol 11tej si vypyta jogurt al. Pribinacika...
O pol 12tej, max o pol jednej papa obedik, poväcsine este stale "ten jeho detsky" mixovany na kasu... ☹ Papa aj kusky, ale poväcsine ked mu samostatne naberiem, to nie. On len z nasho taniera.....
Olovrant okolo 15tej papa co si vyberie.. rohlik, chlebik, jogurt, Pribinak, ovocie-banan, jablko....
Na veceru, o 17tej papa kasicku, opät max 150ml. Kupkanie a mliecko max 150ml.
Od pol siedmej o nom väcsinou nevieme... 🙂
Ano, spravne ste si vsimli, nas maly je asi jedine dieta, ktore cez den NESPI ☹ ☹ ☹ Jednoducho v postielke prereve aj 3 hodiny, ale spat nie. Takze som ho uz ani davno pradavno spinkat nedavala.... Aj ked sa okolo 14tej obcas vypyta spinkat, zavola ma do izbicky, lahne na koberec, vankusik, ukaze háá á ááá, vypyta si mliecko, no ked mu ho prinesiem, uz lieta a väcsinou ho ani nevypije ☹ Takze tak ☹ Vela si pyta keksiky, burizony 🙂 Dom vysavam kazky den, co su vsade omrvinky alebo rosypane burizony 😀 😀 😀 Nevadi 🙂 Von chodime podla pocasia alebo "potreby" 🙂 Kolko vypije, neviem, pije len a len vodu- Lucku z tej malej pollitrovej flase s cucakom a ma ich viacere "strategicky" rozmiestnene 😀 Ale snad aspon tych 150ml to je, dufam 🙂 Vazi cez 12kil a meria asi 86cm

annika11
15. feb 2012

🙂 nakukla som,vidím, že riešite režim dňa 🙂 tak prispejem naším
6,20 budíček ( ak nejdeme do škôlky, tak si podriemkáme do 8,00, ale v poslednej dobe si už zvykla na 6,20)
papáme mliečko
7,00 raňajky
8,30 ovocná desiata
9,30-11,30 podľa počasia pobyt vonku alebo hry vo vnútri, po najnovšom milion krát pozeráme spievankovo alebo na vlásku a mamka medzitým varí
12,00 obed
12,30- 15,00 popoludňajší spánok
15,30 olovrant
16,00-18,00 hráme sa, kreslíme, modelujeme, tvoríme....čo nás napadne poprípade, ideme na prechádzku k babke alebo krstnej
18,00 večera ( nie je pravidelná, lebo ak sa malá moc naje, nechce mliečko a potom je počas spánku nervozna...je to skôr podľa situácie a len niečo malé, jogurtík alebo piškotky...a pod)
19,00 kúpeľ
19,20 mliečko a umyť zúbky
19,30 spánok

po najnovšom pijeme denne 1 fľašu 300ml čaju a poobede tatikov sirup s rumovou príchuťou 😀 😀 😀 tiež jednu fľašu 😀 rastie mi tu nejaký rumoholik alebo čo 😀 😀 😀 😀
a takmer vôbec nepoužívame kočiar 😅 cvičíme kondičku, dokonca aj do škôlky chodíme pešo 🙂 ani neviem...možno sú to už aj dva-tri mesiace čo sedela v kočiari 😅 😀
a od januára je bez plienky, má ju už len na noc, sama sa vyzlečie, ked ide cikať a pokúša sa aj obliecť, ale väčšinou si to natiahne spredu a riťuša je holá 😀 😀 😀 no a odkedy nemá plienku, stále sa nám v najnevhodnejšej chvíli povyzlieka 😀
a vôbec mi nechce papať dobroty ako ryžový nákyp alebo buchty, palacinky tiež nie....jediné, čo jej zachutilo boli lievance, ale aj tie len tak prázdne bez džemu

luka03
21. feb 2012

Ahojte!
@aaangella nad jaslickami rozmyslam aj ja, hlavne zo zaciatku tehotenstva by mi to velmi pomohlo kes som sa kami poriadne nevenovala lebo mi byvalo zle ale nestihla som nic poriesit a teraz je mi uz lepsie 😉 ale ked sa drobec narodi, tak by som ju asi tiez dala aspon na nejake 2-3 dni do jasliciek. Jednak ona je rada s detickami a mam pocit, ze so mnou sa uz nudi a jednak aj mne to pomoze... a kasli na to, co si kto mysli (preco si ju dala do jasli ked nechodis do roboty... atd), urob si ako ty uznas za vhodne ako je najlepsie tebe a malej a hotovo! 😉

Co sa rezimu tyka, tak u nas to vyzera takto:
8:00 budicek (donedavna sme jej davali hned po zobudeni mliecko ale potom nechcela ranajkovat, tak uz nedavame)
okolo 8:30-9:00 ranajky - chlebik/roztek s maslom, sunka, zelenina (paradajka, paprika, uhorka, redkovka - co mame); alebo jogurt s musli)
10:30 desiata - mliecko alebo ovocie(chuti jej vsetko - jablko, hruska, banan, pomaranc, melon, hrozno...) alebo ovsena kasa s ovocim
12:30 obed - co sa podari navarit 😀 strasne rada ma masko a polievocky
13:30 - 15:00 spi, malokedy spi dlhsie ako tu hodinu a pol
15:30 - olovrant - ovocie alebo jogurt
okolo 17:30 - druhy olovrant 😀 co si vypyta, vacsinou ovocie alebo nejaka vyziva s keksikom, mlieko
19:00 veceria, bud nieco z obeda alebo roztek so syrom a zeleninka, cottage, jogurt... co pride, podla toho, co papala cez den
potom sa ide kupat a okolo 20:30 az 21 zvykne zaspat.

Kolko pije neviem, lebo pije z pohara, to jej priebezne ponukam alebo si sama vypyta a pije aj zo svojej flase so sosakom, ale rano k ranajkam vypije pekne skoro celu salku caju (cca 2,5 deci) a potom tak priebezne cez den pijeme, odhadujem, ze tak pol litra - 6 deci vypije (mimo mlieka) a to pije len cistu vodu z vodovodu a caje, najradsej ma bylinkove (medovka, harmancek, sipky), ovocne jej velmi nechutia lebo ja jej caje vobec nesladim a tie ovocne su bez cukru dost kysle.
vazi cca 10,5 kg (uz dost dlho), ale nie je nejaka podvyzivena a papa a kaka pekne, tak neriesim... meria asi 85 odhadom.

@annika11 haha, s tym rumovym sirupom si ma pobavila 😀 a kocik uz skoro vobec nepouzivame nei my. jedine ked potrebujem ist do obchodu alebo nejaku dlhsiu trasu, tak ju fuknem do kocika, aby sme sa netrajdali dve hodiny, ale inak chodime peso 😉 A gratulujem k bezplienkovaniu 🙂 U nas su uspechy striedave, raz sa pekne vypyta, potom sa pokadi do plienky a neriesi, ale snazime sa, denne je x-krat na serbli, vacsinou aj pekne urobi co ma ale este to nie je ono... no ved ma este chvilku cas 😉

@lenushka fuuuha, tak bez spanku to musi byt drsne... aj ked zase vecer vam skor zaspi a mate pokoj 😉
@pandrholka vitaj 🙂
@karmelka77 niekedy sa mozme stretnut v tom retre, my tam blizko stvrtky chodievame cvicit do babyfitu ale v tom detskom centre som este nebola, tak by som tam niekedy tiez chcela ist a tie zlate su tiez dobry tip 😉 Inak v mamalande pri strkovci si uz bola?

karmelka77
21. feb 2012

@luka03 no vitaj stratena🙂) a co to bdue uz vies???🙂)) hej bola som v Mamalande, akoze super ze sadnes si a niekto sa ti hra s dietatom,to sa mi paci, akurat tam clovek nemoze chodit casto lebo na tom pidikusticku ich to dlho bavitnebude🙂) ale kludne mozme ist niekedy spolu do retra ked bude zle pocasie, iba vtedy chodime, a vzdy dufame ze tam nieco nechytime🙂) ale radi Vas opat uvidime🙂)

aaangella
23. feb 2012

ahojte poradte mi babule mala bola pred mesiacom chora kasel sopel atd. Dr nam nedala leiky tak 2 tyzdne sme sa pulirovali a teraz sa jej to vratilo od pondelka berie Klacid ATB plus sinecod na zastavu kaslu na noc a davam aj hedelix to mi povedala dnes je stvrtok a kasel katastrofalny hlienovy lebo na noc co dam ten sinecod tak jej uplne zastavi a rano sa to spusti a trochu sopli do toho poradte co mam uz urobit s tym kaslom podla mna ATB nepomahaju vsak ich berie 4 den a hrozne chrchle a najhorsie na tom je ze je nabita baterkami na 120 stupnov a neviem ju doma udrzat tak aspon na pol hodinu chodime von ale uz ani to neviem ci je dobre co mam ako robit dalej ?????
mam ju drzat len doma a zblazime sa tu alebo ist znovu ku DR alebo ja uz neviem vlastne co je dobre

karmelka77
23. feb 2012

@aaangella pokial nema teplotu nad 38 mozes s nou chodit von, na tieto kasle je praveze dobry studeny vzduch, akurat ze teraz ako sa oteplilo by mohla chytit zas nejaky virus, ale tak ten prinesiete domov aj vy...co sa tyka toho kasla - na noc jej treba davat antitussika, neviem co je ten sinecod, ale pozri to, urcite jej nedavat na noc nic na vykasliavanie lebo ju to drazdi...dalsia vec co vidim u nas ze zabera a velmi dobre je zvlhcovac vzduchu, je velky rozdiel ked je zapnuty maly vtedy skoro nekasle...dalej som davala prieduskovy caj pit taky normalny popradsky a spravila som cibulu s cukrom - nalozit nechat odstat a potom jej dat tu stavu...je pravda ze 4 dni ked berie atb uz by to mohlo byt citit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre