Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

klongova
9. sep 2009

u mňa je trochu iný problém mám svokru, ktorá sa o mňa a moju rodinu vôbec nezaujíma keď chce vidieť malého musíme príjsť my. A pritom býva v tom istom meste ako ja len v trochu odlahlej dedinke. Keď sme jej povedali že som tehotná dobre že ma od "radosti" nezjedla cez telefón ale od vtedy nič. Najlepšie bolo má sa sťahovať bližšie k nám a povedala keď sa ti to narodí príď a ja ti pôjdem kočikovať. Takže ja svorku v podstate vôbec nemám žiadna pomoc z jej starny pre našu rodinu, ako sme sa osamostatnili sa všetko zmenilo. Asi to berie tak že sa nechce starať tak nech je tam kde je a nestará sa. Môj syn ju vpodstete ani nepozná minule sa spýtal a to na tej fotke vedľa ocka je kto ? Povedali sme mu že starká a on na to, ale to nie je moja starká túto tetu ja nepoznám. Takže o čom to je. Na jednej strane sa akože teší a na druhej nieje schopná prísť pozrieť ani jediného vnuka. No škoda reči. 😝 😝 😝
Možno by som chcela mať svokru, ktorá by aspoň trochu mala záujem o mňa a moju rodinu no to by som sa musela rozviesť a znova vydať a to sa mi nechce. 😎 😉 😅

cheerlady
9. sep 2009

ked pocujem slovo svokra,zdviha sa i tlak,tep a chlpy na celom tele 😠 😠 😠 zazivam si toho dost a este to ani zdaleka nevyzera na koniec boja.. 😢 viac na mojasvadba - tema svokry

kiwinka
9. sep 2009

michalag ano ja beriem femibion ten do 12tt...a uz ho aj doberam, pomaly zacneme druhy trimester tak uz musim kupit nejake ine vitaminky. ale mne ten femibion asi ani dobre nerobil mam pocit, zhorsila sa mi plet a koža vseobecne..ked som braal calibrum baby plan po tom mi zas dajako od zaludka bol ozle, ja neviem...
uvidime co teraz vyberiem na druhy trimester.

baby mate skusenost?niekto vam nieco konkretne doporucil? 😅

kiwinka
9. sep 2009

ja som s priatelom od roku 2001 a od tej doby som si velmi oblubila jeho mamu, zu terajsiu svokru 😵 a je fakt velmi zlata !
uvidiem co bdue ekd sa narodi babetko nase,,,ale myslim si, ze ostane taka fajn ako doteraz , takze mne pri slove svokra sa nestavaju chlpy :D

tantama
9. sep 2009

kiwinka buď rada že náš dobru svokru.. ta moja je celá nadšená že budeme mať mimi ale namiesto aby mi navrhla pomoc mi oznámila že ona sa bude o malé starať a ja nech idem do práce... to som samozrejme odmietla... a dnes ma obvinila že som nenormálna a šialená matka lebo som jej (hlupaňa) povedala aké chcem t´dať mená... podla jej slov sú ako pre bastardov.... 🙄

kiwinka
9. sep 2009

preboha,,uff,no to je blazniva svokra =(
a ake mena sa Ti pacia?
my chceme Karolinku a šimonka :D

tantama
9. sep 2009

ja som chcela najskôr Elle a tiež šimonka ale teraz sme sa manželom a synom dohodli na Grétke a Matiasovi.. mne sa to velmi páči len teraz neviem... 😢

zuzana1971
9. sep 2009

ahojte babulky, prisla som sa s vami rozlucit 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

mame od 1.9. novu veducu v robote, taku mladu modelku, vsak si viete predstavit preco prave ju sef zvolil za veducu oddelenia 😝 😠 , no a ta mi dnes z cista jasna oznamila, ze bud pojdem od zajtra na PNku a donesiem internetovu kartu naspat, alebo dojdem normalne do roboty...ona mi asi neveri, ze som krvacala a gynekolog nechce aby som isla robit, alebo si chce dokazovat svoju moc

takze od zajtra nebudem mat pristup k internetu a nebudem sem moct chodit 😠 😢 😢 😢

najhorsie je, ze povodne sme mali mat platenych 60 dni PN v roku, ale zrazu, ze to nie automaticky, ze to musi schvalit manager a ten to vraj neschvali som sa uz dopocula, lebo nie som perspektivny pracovnik, kedze odchadzam na matersku... 😠 😖 , takze teraz neviem ako budem platit hypo, a ci neskoncim na ulicieste 😔

tak tu dnes budem do vecera a od zajtra uz nie

najhorsie je, ze tu zase cely den revem, a stresujem sa, a nechcem aby to zle posobilo na mimi, a to som uz vcera revala kvoli syrovym bakteriam... 😔

ta krava mlada vie o vsetkych mojich zdravotnych problemoch, ale ziadna ludskost z jej strany, este mi ublizi...ach jaj...vsak jej sa to raz vrati

zuzanka.j
9. sep 2009

aj ja beriem femibion 800. odporucila mi to lekarka koli tomu kys. listovej ktora sa lahko vstrebe. (mam poruchu jej vstrebavania/ okrem toho uzivam este kys. listovu 1000mg + B12 250mg. no proste megadavky. pri minulom tehu som to tak nedodrziavala, lebo som nevedela co viem dnes... 😔 mozno aj preto som o mimi prisla ☹

tantama
9. sep 2009

Ach jaj Zuzi máš dosť desný týžden... kašli na tu mladú kravu a chod na pn nech ti potom firma pol roka platí matersku a od dokyho si nechaj napísať aj vychádzky a sem tam zajdi do net cafe.... alebo skus vlastný net.....

lubiku
9. sep 2009

Zuzanka to mi je velmi luto, no ako so tam videla tolko smutnych tvariciek hned som pomyslela na to najhorsie, takze mi vpodstate odlahlo, ze je to len praca ☹ 🙂
Nestersuj sa, hlavne ze bude babo v klude rast a ty nas mozes obcas pozdravit od nejakej kamosky,albo z inter. kaviarne, stale budes medzi nas patrit 😉
Hlavu hore, vsetko bude dobre 😎

zuzanka.j
9. sep 2009

zuzana1971 ja som sa strasne zlakla pri tej tvojej vete, ze sa lucis, ze sa nieco stalo babatku. 😲
kasli na tu veducu. 😉 nejako sa to da doporiadku, hlavne nestresuj a neplac. babo je prvorade 😉

zuzana1971
9. sep 2009

babulky ja sa vam urcite pri kazdej moznosti pristupu na net prihlasim...
babo je prvorade, seriem na tu mladu bezcitnu kravu, len neviem ako platit hypoteku a vsetky tie povinne veci okolo bytu, atd, co sa mna ja sa viem uskromnit, nepotrebujem znackove handry a kazdy den novu kabelku, ale povinne poplatky mi nikto neodpusti 😔 a jest treba 😝
ja si urcite poradim, vsak cely zivot som si musela sama poradit, len mi to ta krava teraz poriadne vsetko stazila a skomplikovala...keby na to mala aspon nejaky dovod, ale viditelne si len uziva svoju moc... 😠

a budete mi chybat 😢

civavava
autor
9. sep 2009

ahojte tehulky,

Zuzi boze tak som sa zlakla ked som zbadala tvoju vetu ze sa ides rozlucit..hned sa mi vybavil MA ☹ ale ako pise lubiku, NASTASTIE je to praca a mimi aj ty ste OK...
pocuj Zuzi a nechces si dat na doma internet? my mame od Tmobile ze mobilny internet a stoji to 30 EUR mesacne, vlozis si do PC alebo notebooku datovu kartu a fici to super..nemusis mat kable ani nic,,,,

Meno Elana je velmi pekne, to si kde nasla? Inak v aprilovkach 2009 je jedna mamicka, ktora dala dcerke meno Elaia, aj to je nadherne. Ale aj to tvoje povodne, Christiana...mas tazky vyber teraz, z tolkych super mien 🙂

juj dufam, ze sa tu medzi nami ukazes co najcastejsie!!!! Nestresuj sa prosim..a neboj, hentej p....i sa to vrati, mozno v tom, ze aj ona raz bude na rizikovom a potom pochopi.... 😠

ja mam svokru dobru, ale nanestastie byvaju v Sali, tak aspon na letne prazdniny budu OK. Problem je len vyssi vek, skoro 68 rokov..ale su zatial zdravotne celkom OK tak nech im to vydrzi...

inak, mam sa tak pomaly, je mi zle, jem len na silu...v piatok idem k dokymu tak snad je vsetko OK...

idu k nam moji rodicia tak sa s vami lucim a ozvem sa opat niekedy, drzte sa a vela sily pre mimisov 😉

civavava
autor
9. sep 2009

zuzi, ved ked ides na PN, aky plat ti bude chodit? PN je platena, nie?

kiwinka
9. sep 2009

tantamka to su krasne mená, take rozkosne! 😀 jeeeeej, kasli an svokru a daj meno ake sa paci Tebe, tvoej dietatko to bude a ty si ho porodis a mas ho v brusku 9mesiacov!

zuzi to mi je luto ze taku kozu mas za veducu práve 😒 ona nechape co to je byt tehu a mat zdravot. komplikacie... bzoe jaku by som jej nalozila na papulu. trosku ludskosti preboha. krava hlupa!
drzkaj sa a neboj,,sme spoluuuuu vsetky! 😉

tantama
9. sep 2009

Kiwi dakujem.. 😀

Zuzi my máme net doma od orangu a platíme mesačne 14.90€ a plus máme od nich aj notebook a tam je splátka 10€........ je to neobmedzený a v pohode....

verím že si nejak poradíš a pre teba tiež platí to čo pre ikushik... SME TU!!! 😉

subidubi
9. sep 2009

caute babiny 🙂
ZUZANA1971...na ten ultrazvuk (NT-nuchálna translucencia) čo sa robi medzi 11tt - 14tt idem 22.9. do GPN to je v ruzinovskej poliklinike, sukromna gynda, robi to Dr. Ditte. Niekde na www som nasla ze je na to vyskoleny.
... dost pisete dobre sa to cita len nestiham tolko prispievat 🙂

eridani
9. sep 2009

zuzana1971: Vsetky ti drzime palce a myslime na teba. Idealne by bolo aby si mala internet aj doma, teraz sa daju najst aj pomerne lacne riesenia. Urcite si nechaj napisat vychadzy, ako pise tantama. Lebo sediet zavreta medzi styrmi stenami a naviac bez moznosti kontaktu s okolitym svetom cez internet, to teda da riadne zabrat psychike. A ty teraz potrebujes klud a pohodu a nie trapit sa a zbytocny stres. Ked budes cokolvek potrebovat, tak nam daj vediet. Sme tu viacere z Bratislavy a urcite ochotne pomoct.

zuzana1971
9. sep 2009

civavka...maju aj lacnejsi internet nez 30 euro, ja uz som sa raz pytala, ale neviem z coho zaplatit hypo, z PN mi to nevyjde, tak si nemozem dovolit internet 😝 , obcas chodim k nasim, odtial napisem, ked sa bude dat, alebo z internet kafe...mam ju blizko v poluse...tak obcas si to zaplatim...len asi nebudem stihat citat vsetky prispevky a bude mi chybat vasa podpora a povzbudenie...a mozno po mesiaci, ked bude vsetko ok, pojdem na chvilu robit, aj ked by som tu kravu najradsej uz v zivote nechcela vidiet!!!!!!!!! 😠
ja som taka, ze ked mi niekto velmi ublizi, necitim sa uz dobre v jeho pritomnosti...boooze tak vsetci nechceli, aby sa ona stala veducou!!! ale zial na slovenku sa funkcie este stale nedostavaju za dobre vykony, ale ze ine "vykony", aj v inych robotach to bolo....v Rakusku som sa s tym nikdy nestretla, vzdy si vazili ked som dobre robil a snazila sa, alebo som mala stastie, ze som robila vacsinou v inteligentnych rodinach pravnikov, lekarov...ti sa spravali ku mne na urovni, vazili sa mna a moju pracu, vykali mi, bola som pani Zuzana...viem, ze je vela rakusakov co su nahovno, vela ich aupairky zneuziva, ale nie vsetci su primitivi....Kolegyna robila casnicku v Rakusku, ta si uzila aj zle zazitky od ozratych rakusakov, ale ja som sa v takych kruhoch nepohybovala...

idem si este precitat ako je to s pn, ci su vychadzky, ci chodia kontroly, atd...

zuzana1971
9. sep 2009

civavka PN je platena len nejakych 55 percent, to mi nevyjde ani na hypoteku a poplatky na byt

ikushik
9. sep 2009

zuzii.. ☹ ojooj tak to je na nervy s tou pracou...pristup ludi je fakt nevyspytatelny ☹ a ako si sa rozhodla pojdes na pn alebo pojdes do prace?

tantama
9. sep 2009

Zuzi inak ak si zamestnávateľovi oznámila že si tehotná máš nárok na úpravu pracovnej doby a podobné vymoženosti... skus zákonník práce ale nie podobné... možno sa to bude dať nejak nakombinovať aby si zarobila ale aj trochu oddychovala...

zuzana1971
9. sep 2009

babulky dakujem, nieco budem musiet vymysliet s tym internetom, hned zajtra ked pojdem od lekara, pojdem sa spytat ake maju teraz akcie na mobilny internety, asi si to radsej zaplatim

tantama
9. sep 2009

to malo byť alebo niečo podobné 😀

tarinka333
9. sep 2009

Zuzi, kto je veducim Tvojej veducej? Pretoze v takmto pripade by bolo moozno najlepsie ist za najvyssim sefom a porozpravat sa priamo s nim... povedz mu, aky mas problem, ze nechces vypadnut z prace kvoli hypoteke, ze chces pracovat ale klasicka pracovna doba a disciplina je momentalne pre teba obtiazna. Ak by si sa dala vypisat na PN, tak prve tyzdne ti ju plati sef a potom socialna poistovna. mysilm, ze je to vo vyske 55% z tvojho momentalneho platu...
Inak, zmestite sa este do svojich veci???

ikushik
9. sep 2009

no ja som v podobnej situacii zuzi uz 4 mesiace, od kedy nemam pracu, ledva stihame platit najom lebo mama robi len na ciastocny uvazok za minimum penazi.. a vyzit z pn je pre mna dost problem..
z tej kravy nafunkanej si nic nerob, taky ludia su boli aj budu... s tym nikto nic neurobi..

zuzana1971
9. sep 2009

tantamka keby som mala inu veducu vselico by sa dalo dohodnut...ale s toto nie...vies ked sa mlada hlupa namyslena modelka dostane k moci, tak s nou sa tazko dohaduje...moc dava niektorym ludom doslova zbran do ruky...no ale z mojich dlhorocnych pracovnych skusenosti vo vela firmach viem, ze takymito ludmi vo vedi=ucich funkciach to oddelenie pojde dolu vodou a skor ci neskor to vyjde najavo...okrem toho ju tam nikto nerespektuje, lebo nema respekt, kedze nema mat preco, vsetci ju tam maju s prepacenim za ku...tak si chcela dupnut aspon pri mne...lebo vedela, ze ja nemam na vyber....a ja sa s nikym hadat nebudem, to je pod moju uroven, ja sa nasilu nikam netlacim, ked ma tam nechce, tak tam nebudem...ona mi aj tak davala v poslednej dobe aj jje robotu, lebo jej sa nechce robit, tak nech si to teraz robi sama hahaha 😅 😀 , ale ona si najde inu obet ktorej svoju robotu strci

zuzana1971
9. sep 2009

tarinka tadial cesta nevedie, kedze ten vyssi sef vola sa to manazer zvolil tuto minisuknicku za veducu...uz som to cez neho skusala, lebo ked sme mali predtym toho ineho veduceho, ten bol inak VYBORNY, tak on suhlasil aby som robila doma, aj manazer, lenze teraz minisuknicka nechce a manazer kvoli suknicke lebo je z nej makky dava za pravdu jej, chapes? uz som sa snazila s nim spojit, ale povedal, ze ona uz rozhodla, ze on nebude dementovat jej rozhodnutia a ze sa porozpravame, ked budem zdrava... 😝 Ale co od neho cakat, ked sa ho pytali ostatni ludia, ci mozu aj oni robit doma na pocitaci, ako ja, tak im povedal, ze az ked budu TEHOTNI. Ibaze ja som neni domalen za to, ze som tehotna...ja som este s vysokorizikovym tehotenstvom normalne robila, aj nadcasy, keby som nezacala krvacat (spinit) tak by som normalne chodila do roboty, teda ja som chcela aj tak, ale doky mi strasne nadaval, ze v takom stave nemozem riskovat v 38 rokoch potrat a mam mysliet na babo a nie davat robotu na prve miesto...a to som mala byt PN a takne som robila doma na pocitaci, aby doki nevedel, ved by ma zabil...ale asi som mala byt radsej na pn, takto som robila ako idiot, aj tak si to nikto nevazil

tantama
9. sep 2009

no ja mám aspoň v tomto výhodu.. moja zamestnávatelka je zaroven aj moja kamarátka..... ked som jej povedala že som tehu tak šplechla že NO ZBOHOM ale inak sa normálne teší a všemožne mi vyjde v ustrety a tak sa aj ja snažím byť jej nápomocná... ale máš pravdu z niektorými to proste nejde... možne najdeš nejakú prácu na pc aj na doma alebo len na 3-4 hod denne... uvidíš bude dobre...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre