Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

roxi
6. nov 2009

fruchtbar 😀 , no mne ten môj kamoš a teda ešte jeden mi to potvrdil vravel, že je to akoby som si teraz dala odrezať hlavu a zamraziť, že možno raz ju použijú a vytvoria zvyšok môjho tela a budem si žiť o pár storočí kľudne ďalej - no to je síce prehnané, ale inak možno niekedy v budúcnosti aj celkom možné, ale zas ktovie možno raz budem ľutovať, že som tú pupočníkovú krv nedala odobrať, človek nikdy neviem, no svoje dôvody som už napísala v predchádzajúcich príspevkoch,

fruchtbar
6. nov 2009

my byvame na dedine,skoro az na konci sveta,tak dufam,ze to sem nedojde..........a potom si myslim,ze tato afera je len zbytocne nafuknuta,ludom narobili paniku,len aby sa dali ockovat a zase len aby korunky cinkali.........kazdu jesen je nejaka smrtelna chripka,raz spanielska,raz vtacia,teraz zasa prasacia...a to pockajte,co bude buduci rok ?!!!!
Len co zacne poriadne mrznut,zamrznu vsetky bacile a bude pokoj...toto je pre nich zivna poda,raz je pekne ,raz prsi.....baby ruky umyvat,vyhybat sa vydychanim priestorom (autobusy,metra,elektricky,diskoteky....) navarim poriadnu silnu cesnakovu polievku (prirodne antibiotikum) a papat vela kiwi,anannasy,mandarinky.....

roxi
6. nov 2009

a aby som nezabudla všetkým babám, ktoré už majú úspešne za sebou AFP testy blahoželám, už sa môžete tešiť na krásne a zdravé bábätka 🙂

roxi
6. nov 2009

a vo veľkom nakupovať výbavičku 😵

lubkamik
6. nov 2009

Dobre rano 🙂
citala som ze ste nacali diskusiu o pupocnikovej krvi - ja sa totiz neviem rozhodnut ci si to dat odobrat alebo nie 😒 Citala som totiz ze na Slovensku sa to vyuzila iba v jedinom pripade (vlastna krv) a v 2 pripadoch krv od surodenca. Mne sa to zda ako dobry biznis a hlavne ked je tej krvi malo a orcia ze sa da pouzit iba do 40kg vahy dietata :( Co u chlapca moze byt uz v 8 rokoch, nie? Tak neviem ci to stoji za to vobec...

adasik
6. nov 2009

Na Slovensku to robí len 1 firma, alebo je ich viac? Aj by som tam zavolala a informovala sa, ak viete nejaky kontakt napiste...dakujeeem

tantama
6. nov 2009

ahojte babulky....
práve som prišla s poradne... tak aj môj dr potvrdil dievčatko a afp máme super.... tak sa vytešujeme... a čo sa týka tej pupočníkovej krvi je to fakt hrozne drahé a tiež do toho nejdeme... mne to pripadá ako keby sme niečo privolávali.. ani pri synovi som to nedala a ani teraz...

lubkamik gratulujem k chlapčekovi

lubkamik
6. nov 2009

dakujem 🙂
tebe gratulujem k dievcatku 🙂
adasik, myslim ze su dve firmy co to robia - skusim pozriet na nete ;)

lubkamik
6. nov 2009

Nasla som toto:
http://www.eurocord.sk/
http://www.ceptra.sk/

neviem ci to je ta ista firma?

roxi
6. nov 2009

ja viem len o jednej firme, ale možno sa to už zmenilo: www.eurocord.sk

lubkamik
6. nov 2009

mna osobne to velmi nepresvedcilo - mozno to dame pre jedno dieta - pre istotu ale niesom velky fanusik

adasik
6. nov 2009

Dakujem lubka+roxi 🙂

cicimon
6. nov 2009

minka - ja som na tom presne rovnako - dalsia poradna 1.12 a na tej v pondelok mi tiez vela nepovedalo, posledne sono este v 12tt.....fakt onicom 2 mesiace cakat na pohlad "zvnutra"

a co sa tyka ockovanie - tiez sa neplanujem zaockovat....to fatk radsej vitaminy

a ta pupocnikova krv - pridavam sa k nazoru, ze ak niekde najde zvysne prachy...

ludka140281
6. nov 2009

ahoj kocky...krvicka je dobry napad,no peniazkov je malo,takze mi asi nie,ale ak by som vedela,ze dietatko ma bit c
hore,tak ano........testy mam ok..po odpadnuti mi robila sono ci to nebolo koli babu,ale to je ok,ja mam prezmenu teplotu do 39 a beriem atb...lezie na mna chripka ☹

martaina
6. nov 2009

firma je len jedna CEPTRA, eurocord je nezisková organizácia a je to vlastne to isté. Ja osobne neviem či by som si to dala, ale svokra bola šťastná, že môže niečo pre svoje vnúča urobiť a vyhovárali by ste to? Je to dosť drahé, ale vačšina peňazí z toho ide doktorovi čo Vás rodí, sestričke... U syna je bezproblémové použitie do 65 kg. To záleží od použiteľnosti materiálu. Ak víde nízka hmotnosť - niektorým to vyšlo napr. do 10 kg, tak vracali peniaze. Neviem či celú sumu.

vejula
6. nov 2009

Čavte kočky. Ako dnes slniečko svieti.
Ľudka rýchlo sa vylieč, aj ked viem že pri maličkej asi moc v posteli nepoležíš. KEd je také šidlo ako si hovorila 😉
Inač kočky, koľko to vychádza ta pupočníková krv???? Ja o tom rozmýšlam ale neviem. Z7as aby som neskôr nelutovala že som si to nedala. Som uplne v rozpakoch tak 50:50

oliinka
6. nov 2009

ahojte babule.ja som dneska akási unavená len zývam a premáham sa,aby som sa zahrala aj s malým,chcela som sa spýtať v poradni som bola v utorok,ale nevyšetroval ma,len sono tak postojčky či bije malinkému srdiečko.výtok mám stále od začiatku tehu,alew občas ma to svrbí,tak dva dni a týžden pokoj a zase,doktorovi som nehovorila lebo vtedy to bolo v pohode.ten výtok je taký vodnatý,mliečny a svrbý to ked to vytečie a je ho viac čo si mám nato dať,nechcem isť zase k dokimi ked som tam bola v utorok,čo by som mohla skusiť aj s lekárne?poradte.máte to niektorá? ☹

adasik
6. nov 2009

Moja kolegyna mi povedala, že to stojí 25tis.SKK/neviem kolko Eur to je teraz...+každý rok nejakých 500-1000 korun za "uschovné"...

oliinka
6. nov 2009

no je to dosť penazí,myslím,že malo kto si to može dovoliť v dnešnej dobe,nedali sme to ani pri prvom a ani pri druhom nedáme, a čo s tým výtokom mi niektorá poradíte,

vejula
6. nov 2009

Fúúú tak poriadna pálka to je. No ešte si to necháím prejsť hlavou a prediskutujem s polovičkou.
A Olinka to bude zrejme mykoza. No ja som mala také svrbenie, a volala som dokimu. Ten mi poradil rosalgin na výplach pošvy. Ale treba to robiť opatrne a nezavádzať to moc hlboko a treba si dávať pozor aby si si tam nenahnala vzduch. Je to v poho, celkom to zaberá. Ja som si výplach robila asi len trikrát a potom som sa tým roztokom len oplachovala zvonka. Vyskúšaj. Ak to neprejde tak ti dá zrejme niečo iné. Bývalý doki mi dal aj nejaké čípky, na obale bolo napísané že sa môžu aj v tehu, už neviem ako sa volali. Ale ked som prešla k novému dokimu tak povedal nech to radšej vysadím a robím len ten výplach. To každý doki má iné metody. Byť tebou ak ti to neprejde tým rosalginom tak zavolaj dokimu.

oliinka
6. nov 2009

dakujem vejula takže skočím do lekárne a popýtam sa nato,dufam,že to bude ok,dala som si zatial len canesten krem z vonku a je to teraz ok,tak neviem

vejula
6. nov 2009

No ja ked som to mala bolo to v prvom trimestri a dala som si ten krém candibene. Ale ked som sa potom pýtala dokiho tak mi povedal aby som radšej ani ten krém nenatierala, že iba ten rosalgin... Ale neviem možno len preto že som bola v tretom mesiaci a ten je taký najnebezpečnejší. Ale viem že potom ku koncu sa mykoza musí liečiť lebo že ked sa bude dieťatko mohlo by dostať nejaký zápal očiek či také čosi...

oliinka
6. nov 2009

no ja som to mala aj pri malom pred porodom a musela som vtedy užívať antibiotivá a ešte aj tesne pred porodom a aj infuziu som dostala aby malý nič nedostal a teda chvala bohu bolo to ok

blondy12
6. nov 2009

ako vidim pekne sa tu rozbehla tema pupocnikova krv 😀
no ja som o tom citala uz davnejsie, a dokonca aj som videla raz jednu relaciu, vedela som, ze nemusis tu krv pouzit, a ze dokonca pre tvoje dieta ak ti to zmrazia tak potom moze sa stat, ze nebude vhodna, ale mne ani tak neslo pre seba si ju nechat uschovat...kedze stale je tam vacsie riziko, ale skor som sa rozhodla, este davnejsie, ze ak budem tehotna, a ked budem moct, tak do toho verejneho registra to dam...

mna sa na to osobne pytal moj gynekolog..neviem aku proviziu vezme odo mna, ked som povedala, ze iba do verejneho registra dam, lebo mi povedal, ze pre mna keby som si to chcela uskladnit to je 700Eur, tak to fakt sorry...ale dat tolko penazi a to este nemas ani 90% sancu, ze by to pomohlo keby sa nieco stalo? a este nechapem, ked to davas do verejneho registra, tak predtym ako porodim, mi budu robit ovela viac vysetreni, ci som vobec vhodny darca, a ako to mam potom chapat?keby som nebola, tak ani pre moje babo by nebolo vhodne, lebo pre tvoj odber sa az take vysetrenia nerobia??? 😒

no mne je jedno ci tu krv pouziji na nejaky vyskum na vynajdenie nejakeho super lieku, alebo to vyuzije niekto kto bude potrebovat...ale aspon budem mat ten pocit, ze som to urobila 😵, ono ani tie vyskumy nie su zle, co ak raz vynajdu fakt, nejaky super liek 😀 😀 😀

oliinka co ja viem tak canesten krem je podla mna najlepsi, na take svrbenie...ja som ho pouzivala ked ma tak nieco palilo, a keby to bolo silne tak mas aj dovnutra...

blondy12
6. nov 2009

inac tantama gratulujem k dievcatku, ach aj ja by som uz chcela vidiet nase babo, aj vediet co to bude..no snad 16.11 po odbere na tripple mi urobi sono, a maline bude hore a bude vidiet co to je, a bude mi to chciet povedat 😀 😀 😀

vejula
6. nov 2009

No tak teda neviem.
Tak ako to tu čítam tak sa to ani moc neoplatí, ked vlastne ani nevieš či to vôbec pomôže alebo nie. Mno tak mám taký pocit, že asi skôr nie ako áno. Ked su na to také nie príliš pozitívne ohlasy.

ludka140281
6. nov 2009

vejula...dakujem,o malu sa zatial stara mamca....mimochodom dnas,pred 3rokmi som rodila 😀 😀 tiez by som uz chcela vediet co to vo mne rastie........ 😀 hlavne,ze je ok

oliinka
6. nov 2009

blondy takže možem ten krem aj dovnutr?je ludka malá ma dnes tri ročky?moj maj malý mal v juli,rýchlo to ubehlo čo,

oliinka
6. nov 2009

takže blahoželám slečne 🙂

cheerlady
6. nov 2009

ludka tak vsetko najlepsie Sarke k narodeninkam! 😀 ako si spominas na porod? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre