Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

juliap
15. jan 2010

nanika, vitam ta medzi nami. s tym detskym lekarom je to asi vsade inak, u nas v po nemusis mat lekara pred narodenim, spravu o babatku ti daju v nemocke pri prepustani a do 3 dni sa mas prihlasit u lekara, ktoreho si babatku vybrala s tym, ze mu staci zavolat, nahlasit ze ste doma, adresu bydliska a lekar so sestrickou pride k tebe skontrolovat babo. potom ked je vsetko o.k. tak ides az v 1 mesiaci na poradnu.

roxi
15. jan 2010

ahojte baby,

ja zas len na skok, lebo ideme s malou do centra, spoločnosť detí jej prospieva, tak nech sa vyhrá, len sa neviem rozhodnúť, či ju už zapísať do škôlky alebo ju ešte rok nechať doma, baby čo máte takto staré detičky, ako to budete riešiť, moja sa už pýta do školky, doma už pre ňu neviem čo vymyslieť, aby som ju zabavila, ale veľa mamičiek mi vraví, že keĎ je to staršie v škôlke tak len veľa chorôb nanosí a tie sa potom lepia aj na to malé, tak neviem, tiež je pravda, že tu v ba, sú škôlky plné a keĎ vidia, že je matka tehu, alebo že je na materskej tak také deti ani nechcú vziať, no na druhej strane, keby bola v skôlke, tak by som si mohla z domu aj privyrobiť, čo sa už pri 2 deťoch doma dať nebude, tak sa neviem rozhodnúť

tamtam - super, že ste už doma, len vás zbytočne stresovali, ale takto aspoň vieš, že je všetko ok

roxi
15. jan 2010

a vidím, že viaceré asi budeme rodiť v marci, ale aj tak je to divné, že vám popresúvali termíny až teraz, lebo mne presunuli hneď na začiatku, teraz to len stále potvrdí, aj keď to vyzerá, že ani malý nebude nejaký drobec, ale už doki mi tvrdí, že ten termín je ok,

a nebojte s bábom sa rýchlo naučíte namipulovať, iná možnosť nie je 😀 , ja som z toho tiež mala strach, ale potom to nejako prišlo samo, dokonca zavinovačku som používala len v nemocke a potom doma len asi týždeň aj to nie vždy, lepšie sa mi kojilo, keď som ju mala bez zavinovačky, či perinky, ale návšteve som ju dávala zabalenú,

a z pôrodnice sme šli vo vajíčku, ono keĎ bábo poriadne naobliekate a ešte tam prehodíte hoc nejakú obyčajnú deku a poprikrívate tak by to malo stačiť, viem, že by nemalo byť vo vajičku tak malé bábo viac ako 3 hod. v kuse, ale asi nikto tu nejde rodiť až tak ďaleko, ale zas to vajíčko netraba zneužívať, už som o tom asi písala, že v štátoch niektorí rodičia tam nechávali deti aj doma a keĎ je tam bábo dlho tak hlavička tlačí na hrudníček a bruško a pár detí sa takto udusilo, keď tvrdo zaspali, pri cestovaní je to iné, ale doma by som tam dlho bábo nenechala, nebolo týchprípadov veľa a možno boli aj iné dôvody, prečo to dopadlo tak tragicky, ale pre istotu,

roxi
15. jan 2010

a odsávačky - tak to viem, že tie pákové a elektrické sú dobré, ako tu už ktosi písal, tiež som od viacerých mamičiek počula, že tými balonikovými a piestovými nemohli nič vytiahnuť a bolo to namáhavejšie, ja som mala chicco pákovú tak aj takú si kúpim teraz, dúfam, že keĎ pri malej som mala mlieka aj pre dvoch tak hádam aj teraz budem kojiť, aj keď tonie je pravidlo, mám kamoška tá svoje prvé bábo kojila do 2,5 roka a druhé pár týždňov a to musela od začiatku prikrmovať, no uvidím, hádam takto nedopadnem, predsa len MM je MM, s UM sa nedá porovnať

stacynka
15. jan 2010

ahojte baby, konecne mam docitanu celu diskusiu....
len uz neviem na co vsetko chcem reagovat :(

co sa tyka sedaciek tak ja tiez som za sedacku aj ked draheho babka a mama ze co to je za vymysel a veci podobne ze by malo mat chrbatik rovny a volakedy neboli sedacky a dobre bolo a bla bla a sak to poznate ale som si to obhajila ze ved volakedy bolo 5 a pol auta na ceste a teraz je obrovske mnozstvo... a ci si zoberu na zodpovednost ked sa nieco stane a je klud
akurat dnes ide muzik pre autosedacku do prievidze som z konika objednala po jednom dietati tak som vytesena...
v stredu som bola na tej glukoze, akoze dalo sa to vydrzat, dala mi tam ta teta trochu kyselky, tie dve hodky uz boli horsie, som si zobrala knihu ze budem citat a po tristvrte hodine bola docitana, ale nastastie som tam stretla kamosku tak dalsia tristvrte hodina ubehla :D a potom uz sa to dalo vydrzat to cakanie, som zvedava na vysledky, mam volat buduci tyzden lebo mi brali aj na nejake vysetrenia krv...
este som si potom isla EKG vybavit ale to som zasa cakala, no to vam bol den cele doobedie v keli a potom cely den zmorena....

tamtama sa tesim ze ste uz doma, len teraz pekne papaj 🙂

lubkamik
15. jan 2010

Ahojte baby 🙂
Po dlhej dobe som tu - stale som na PN-ke - pokusam sa lezat ale je to hruuza. Brucho mam ako balon - ledva sa uz hybem 😀 K lekarke idem 1.2. a som strasne zvedava ci ma supne do nemocnice ☹ Dufam ze nie a ze vydrzim este mesiac doma, hehe.
Este mam aj slaby signal na nete tu doma tak sa ani vela nepripajam...
Asi vas nemam sancu precitat odkedy som tu nebola 😀
Vidim ze sa bavite o autosedackach - ja som si tiez vypocula od rodicov ze naco mi je pre male babo a ze sa kedysi na rukach iba drzali a ze tam ma krivo chrbatik a bla bla ale sme rozhodnuti ze vajicko kupujeme - je ku kociku a urcite ho vyuzijem 🙂
Odsavacku mam tiez uz kupenu - avent elektricku - uvidim ci bude treba 🙂

kamilakd
15. jan 2010

stanusa neviem preco ta preslachut s vanickouv aute ale ta moja sa da priputat o sedacku a vo vnutri je pas pre mimi a vcera ked bola ta debata o bezpecnosti tak toto splna vsetky bezpectnostne prvky a ba dokonca zatial vsetky co som kukala sa dali pouzit napr jane concord casual play bugaboo...a do kazdej sa dajunasadit aj bezpecnostne pasy tak vanicky tak razne nezzavrhujte dievcata 😉 len to trba zistit ja mam sice tiez trojkombinaciu ale vanicky sa bat urco nebudem 😀

k zavinovackam a perinkam inak ja som tiez nasla jeden nosic od red castluhttp://www.swissnatural.sk/produkty9.html co na to hovorite???je to dobre???

fleury
15. jan 2010

Ahojte baby. Mozem sa k vam pridat? Pred mesiacom som skoncila v nemocnici, museli ma zasivat. Odvtedy mam leziaci rezim, tak len polihujem, kukam telku, citam, beham po nete a nicim si zrak 😀

civavava
autor
15. jan 2010

ahojte babulky,

tak som nazad od dokiho a zial nemam dobre spravy, mam vysoky cukor, musim nasadit dietu na 3 tydne a 9.2. mi budu opakovat glukozovy test 😖 😖 😖

kamilakd
15. jan 2010

stacyka vymysel ziadny ale zakon a mala si povedat ze ked oni mali deti nebolo tolko aut na cestach ...ved je to o bezpecnosti ked ich mame v brusku tak sa strachujeme co jeme a ci nieco neublizi a ked uz budu vonku tak sa vykakame na bezpecnost??? niekto to tu dobre vystihol....

vejulcek dufam ze hlavinka uz neboli....

lubkamik ked budu mat oni zas mimi nech si nosia na rukach boze neskutocne ako niekto rozmysla to je to iste ako mne znama povedala ze toto kedysi nebolo a dobre bolo a toto si naco kupujes len to peniaze stoji...ja som na to povedala ze ma to nezaujima a ked to ma byt k mojmu pohodliua pohodliu mimi a mam na to preco by som to nekupila ved mi to oni neplatia a moja mamina s tatom boli najlepsi ale volakedy bolo volakedy a teraz je teraz nech si kupi co chce...samozrejme ze kopec veci nie je pre mimi ale pre mna a moju pohodlnost vid prebalovaci pult ze naco som to kupovala a neprebalujem na stole alebo v postelke...jasne a v celom byte budem mat bordel a roztahane veci nie? jaj som sa rozohnila prepacte dievcata 😀

kamilakd
15. jan 2010

civi juj no to si nas nepotesila a o kolko mas zvyseny cukor???a nejedla si vecer pred vela sladkeho???a neboj vo feb to bude vsetko ok...

flery ahoj tak tu si zrak troska ponicis tu sa pise o 106 😀

lubkamik
15. jan 2010

kami, take veci treba pocuvat jednym uchom dnu a druhym von 😀
Ja to uz neriesim - spravim si po svojom a hotovo 😝

jankako
15. jan 2010

ahojte aprílovky...tak dneska som volala o vysledky z tej štitnej,tak je to vporiadku 🙂 Som nesmierne rada..
Asi len takto moj organizmus reaguje na tehotenstvo...jednoducho to nezvláda... 😠
A všetky tie stavy vyzerali na problem so štítnou...chvalabohu aspoň nejaky negativny vysledok...
ešte sa musim nejako zgabať tých pliag v pošve... ☹ ☹ Vlastne možno ešte pojdem na to kardio kvoli tomu vysokemu tepu...ale to budem vedieť až 29.1.na poradni..nevadi...viac som sa bála týchto vysledkov...

jankako
15. jan 2010

fleury,prečo nie,ked si aprílovka.. 🙂

kamilakd
15. jan 2010

lubka ale to je uz hruza vies mm mi na to nic nepovie ved povie kup co uznas za vhodne ale nekupuj zas extremne hovadinya nasi tiez...uz zacinam byt podrazdena a pritom ani nespominam ze co mam a co planujem...ale tak co uz a este to bude horsie lebo ked sa nam mimina narodia vsetci nam budu chcit radit a komentovat....ja napr planujem obliekat mimi len 1mesiac tak babatkovsky dupackovo a potom uz mam nakupene riflicky nohavice kosielky atd to si vypocujem

civavava
autor
15. jan 2010

kamilka, do 140 je idealne a ja mam 171 /ale neviem ako sa to meria u nas na SK, tam som videla ine hodnoty/ 😢 tu ma taky maly digitalny pristroj, kde kvapol krv z prsta a hned sa mu to nacitalo....

vecer som zjedla o 21:00 jedno jablko....a jablka sa mozu....tak neviem..pritom mam vzdy cukor znizeny....

a este nebol happy ze som od zaciatku tehu pribrala 8,5 kg...vraj tolko sa ma pribrat za CELE tehotenstvo
🤐 😨

povedal, ze po diete mam ocakavat , ze schudnem tak 3-4 kg...no to sa uz "tesim"....idem si vytlacit z netu infosky co mi kazal.... 😕 😖

fleury, nanika, udaje do tabulky doplnim doma vecer 🙂

kamilakd
15. jan 2010

civi to je pekna blbost ved u nas je v norme pribrat cca 9-13kg to co ta stresuju 😠 a aku dietku budes mat? co budes papat? ved ked si nepribrala 20kg tak preco dieta nerozumiem

fleury
15. jan 2010

kamila ..mame rovnakych manzelov 😀

lubkamik..ja mam tiez kontrolu 1.2. a uz teraz mam stresy, aby som zase neskoncila v nemocnici. Ved ja som skoncila v nemocnici uplne ako blesk z neba, ziadne problemy, otvaranie, krvacanie a pod. a zrazu pri kontrole mi zistilli, ze som natolko otvorena, ze ma musia sitt. Rano som bola u gynekologicky, poobede uz v nemocnici a na druhy den ma uz sili. Dufam, ze sa tam dostanem az pred porodom 😒
Hlavne nech su tie nase babatka v bruskach zdrave 🙂

jankako
15. jan 2010

no civavka mne zakázli deň pred odberom cukru akekolvek ovocie a sladkosti..jablka viem že nemožu diabetici,lebo z toho cukor stúpa..
Tak a ja som si myslela že moj lekár preháňa ked hreši za kila...Ja som pribrala 8 kg,dnes začínam 30tt a bol rád že som vela nepribrala...a to moj je inak prísny na kila a na všetko...ešte ked poviem babám ako hreši za kila,že možem max.12-13kg pribrať za cele tehul,tak su pohoršene,že im nikdy take niečo lekár nevyčítal...a to poznám baby čo pribrali od 15 kg hore...
myslim že tvoj to trošku prehnal,ved len miminko kolko váži,placenta,a plodova voda...takže?????

kamilakd
15. jan 2010

fleury ja neviem ale myslim ze ked sa budes setrit tak do nemocky pojdes az ked budes rodit...jaj no este ze nie som taka ze kupujem fakt blbosti 😀 ale veci ktore hadam vyuzijem

cheerlady
15. jan 2010

ahojte baby,tak ja sa hlasim po 2dnoch-som sa ucila na tu vcerajsiu skusku,este neviem ako dopadla a na moje pocity nedavam,lebo vzdy to dopadne naopak,ti profaci si to opravuju podla toho aku maju naladu 🙄 ak by som ju spravila,tak uz ma caka len jedna 🙂 vcera som bola zase poupratovat na domceku a keby som tento vikend nerobila,tak uz sa stahujeme,ale robim,takze az cez tyzden,ale uz sa tesiiiiiiiiim 😵 no a mna najblizsie caka 28.1. sono a 1.2. poradna.inak som sa vazila a som schudla 1kg,ja tomu fakt nechapem 😕

civavava
autor
15. jan 2010

kami, janka sak aj mne sa zda ze som pribrala tak akurat, ani vela ani malo, sak sa aj super citim, dokonca mi ludioa vravu ze som nic nepribrala, len na bruchu....ty koki iny kraj, iny mrav...

s tym jablkom som to asi nemala vcera, ale dnes mi povedal, ze z ovocia pocas diety jablka ano....

no, v podstate ta dieta nie je az taka hrozna, musim vyradit sladke, niektore ovocia, cestoviny a ryzu len celozrnne mozem ale to som jedla aj doteraz tak....ale ziadna PIZZA .....a sladke....a mandarinky...len jablka, ktore teda nemusim ...co uz.....

dal mi webstranku odkial si mam vytlacit komplet zoznam co mozem jest...tak som zvedava .....

inak ze mozem maso, zeleninku, netucne mliecne vyrobky.... tak nejak to tie 3 tyden vydrzim, kua....

janka, tesim sa, ze je tvoja stitna zlaza OK, aj ostatne vysetrenia
😵

sasikas
15. jan 2010

civi- ja si tiez myslim ze to si pribrala tak akurat..poznam baby co mali okolo 28tt +12 kilov.....nehovorim ze to je dobre, ale plus 8 je uplne v pohode....sak aj v knizkach co pisu, aj na nete ked pozres...nechapem... ☹

a mozes sem hodit tu webstranku co ti odporucil?...len tak zo zvedavosti, co tam pisu, by som pozrela... 🙂

jankako
15. jan 2010

Civi naozaj prehnal...moja kámoška má termin ako ja a doteraz pribrala 13kg..to mňa by už dávno poslal na odtučňovaciu kúru...fakt si nájdi na nete kolko váži mimi,kolko placenta,a plodova voda a uvidiš že kolko malo máš na sebe kg z jedenia..
Ja by som nedietovala...to je somarina..A myslim že naozaj skreslil ten vysledok jablko...lebo to v noci v tebe kvasilo a to vytvára cukor potom...Mohol Ti povedať že nemaš ovocie a sladke deň predtym,ako aj mne zakázali..
No civi aj ja sa tešim...len ešte sa musim zgabať tej pliagi dole... ☹ to ma ešte sužuje.. ☹

jankako
15. jan 2010

ved aj na fotkách v albume čo máš,si aka štíhla,nemaš ani velke brucho...len pekne papkaj... 😉

jana3
15. jan 2010

ahojte, ozyvam sa po dlhom case... chytila ma brusna chripka, vcera som hnackovala, pobede a v noci som mala aj teplotu, ale teraz uz mi je lepsie... Dufam, ze zajtra uz budem uplne fit 😉 Inak som za tieto dva dni schudla dve kila...

zuzuj
15. jan 2010

civavka: to co mas za debila doktora..ved to som este v zivote nepocula, ja uz mam aspon 17kg hore a ze ho pozdravujem...moja kamoska vychrtnuta pribrala 30 kg a do 3 mesiacov bola na povodnej vahe...Priberanie neovplyvnis , to je genetika...napr. ja zatial nemam ani jednu striu a to mam z Vas asi najvacsie brucho...prosto kazdy ma nieco..
Vsade pisu ina toto ( dokopy 13 kg) : vaše dieťa 3-3,5 kg
:placenta 0,7 kg
: plodova voda 0,7 kg
prsia a deloha : 1,3 ( to ja mam aspon kazde 3 kilove)🙂
krv a tekutiny naviac 3kg
zasoba tuku pre kojenie 3,5 kg
mam to z tehotenskej kucharky toto.
Urcite nedrz ziadnu dietu, ved priberas normalne, tak asi tvoje telo si pyta co potrebuje....
Fakt ma to normalne nasralo...
Mne tiez lekar povedal, ze mam drzat neslanu dietu ( lebo ze naberam vela vody) a ja sa pytam co to znamena a on ze celkovo nesolit...tak som si pozerala stranky a tam pisu, ze je to tiez zastaraly nazor. Ja vsak priberam naozaj vela aj som sa bala, ale kedze on mi zase nedal ziadne recepty alebo nejaky plan ten neslanej diety tak len neprisolujem ale jem normalne. Lebo obsahuje vsetko sol aj celozrnne pecivo ktore jem a syry a vsetky mliecne vyrobky...No kebyze to vylucim a jem len neslanu ryzu, tak co uz len moja krpana bude mat za vyzivu...tak vsak vsetky kamosky mali po porode minimalne - 10kg a viac tak a tie ostatne spalime pri kojeni a potom nejaky sportik...
Ja to budem mat horsie, lebo po cisarskom budem musiet 3 mesiace cvicenie odlozit,...pomaly sa s tym zmierujem...

civavava
autor
15. jan 2010

babenky, dietu musim drzat 3 tyzdne kvoli tej cukrovke.....

😖

tu su tie jedla co mozem a co ne, cervene musim na 3 tyzdne uplne vyradit .ale je to po anglicky, da sa tam zmenit jazyk aj na ine, ale na SK nie

http://www.montignac.com/en/ig_tableau.php

zuzuj
15. jan 2010

Inak az teraz som si vsimla, ze ti povedal o cukrovke....ja vsade citam ze prejavom je chudnutie....tak ale ked mas cukrovku, asi budes musiet nejake sladke obmedzit ( teda drzat dieta) ale nie kvoli vahe ale kvoli hladine inzulinu v krvi....NO ale aj tak nechapem co ma z Tvojou vahou....debil...

zuzuj
15. jan 2010

drzat dietu...sorry preklep 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre