Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

marika1902
27. okt 2009

baby a poculi ste o tom ze ak ma zena 4 a viac dioptrii je predpoklad ze bude rodit cisarsky rezom koli tlaku v ociach. ze sa moze poskodit zrak ked tacime. Ja mam len 2.75 na oboch ociach.

cicimon
27. okt 2009

caute
marika - ano, o tom som pocula, ja som bola aj na laserovej operacii oci a ocny mi minule povedal, ze ziadne tlaky a pod. A s gyn si sa o tom uz bavila?

vejula
27. okt 2009

Ved jasnačka. Maš krásne fotečky marika. Ja ešte nemám žiadne... Som nevedela že sa to dá požiadať o to... No ale najbližšie si už určite nejaké poriadim

klongova
28. okt 2009

vejula - nič v zlom no vidno, že je to tvoje prvé bábo. Nevieš do čoho ideš takže si hovoríš aj 4 5 detí. Ja mám svokru a ona má 4 deti, tri po sebe po roku a to posledné má 10 ročným rozdielom. Ono nie je problém tie deti urobiť a ani nie je problém teoreticky tie deti porodiť ide o to aby si sa vedela o tie všetky deti postarať. Ona porodila, trochu sa postarala pokiaľ to bolo nutné a potom tie deti rástli a vychovávali sa "samé". Ja neschvalujem mať 4 deti a keď potrebujú nič pre ne neurobiť. Svokra sa proste na ne vysrala, keď ona niečo porebuje všetci kmytáme a keď potrebujeme my tak žiadny záujem. Tým deťom trebať dať aj niečo do života. Nechcela som od nej nech kúpi byt alebo niečo podobné no napr. také sporenie do budúcnosti nech sa to dieťa má od čoho odraziť na to žial zabudla. Teraz všetci dávajú mame lebo je rozvedená a má málo no mne kto dá ak mi nepomôžu moji rodičia tak nik. Nie je to namierené proti tebe, len treba zohladniť aj kakéto jednoduché a podľa mňa základné veci - dať dieťaťu výchovu ale aj nejaký základ do života. Možno keď sa ti narodí toto prvé bábo, rozdodneš sa že to bude aj posledné. Každé dieťa potrebuje veľa lásky a keď budeš mať 4 tak neviem ako to zvládneš. Ale všetko je na tebe a je to tvoja vec.
Prepáč rozpísala som sa no z príkladu mojej svokry som as poučila a povedala som si že budem mať radšej jedno a dám mu všetko čo porebuje ako viec a nedám nikomu. Toto čo teraz čakám vpodste nebolo plánované ale tešíme sa s mm a Samkom

seuska
28. okt 2009

Ahojte babulky. Dlho som tu nebola a teraz rano som vsetko precitala. Mame sa celkom dobre. Vo stvrtok ideme na poradnu, uz by mali byt konecne aj vysledky tripple testov, tak som zvedava, aj ked vsade pisu ze su nespolahlive. Ja by som teda na ten odber pv urcite isla, ale samozrejme poradim sa s lekarom. Sesternica tiez bola a vsetko v pohode aj malu ma krasnu a zdravu. Asi by som to nenechala na nahodu, ako pise Marika, ta nevedomost je este horsia. Pohyby este necitim, ale uz by som fakt chcela aby sa aspon nieco dialo...
4 deti????? ani omyloooom... to chce fakt odvahu...

tarinka333
28. okt 2009

Bre ranko.. hm, to ake temy ste nahodili... Myslim si, ze pocet deti je na kazdom, na jeho pocitoh, odvahe a aj inych materialnych moznostiach.
kazdopadne verim, ze keby ste necakane cakali tretie, stvrte, hoc aj sieste, lubili by ste ho rovnako. Su samozrejme ludia a ludia. Su ludia, ktori by dali detom aj to posledne a mozu si to dovolit, no zial, su aj taki, ktori by dali aj posledne a zial, nemaju na to. A potom su aj taki, o ktorych hovorila klongova, ze su aj taki, ktori nic nemaju, nikomu by nedali aj keby mali a este pytaju viac a viac...
Netreba odsudzovat. My sme o jedno dietatko prisli a keby som teraz aj stvorcata cakala, budem ich lubit rovnako a dam im vsetko, co budem moct. Nie sme milionari, ale verim, ze by som bola dobrou mamickou 🙂
Inak klongova, som rada, ze Ti to nejedenie ovocia vecer pomohlo 🙂

lubiku
28. okt 2009

Ahojte maminy 🙂

Ja len zo svojej skusenosti, viem ze su rodiny s tromi, styrmi a maju toho plnu rit a nic nestihaju a taky priklad odradza. no my cakame stvrte a u nas je to v systeme a vsetko v pohode funguje. Take zakladne veci musia byt, ako dom(v dvojizbovom byte, by som urcite nemala styri deti), dve auta a dobra financna situacia(aby clovek nemusel rozmyslat, ci kupi 4 alebo 5 jogurtov). Vsetko ostatne je uz o schopnostiach zeny. Ja mam cas postiskat a venovat sa kazdy den kazdej babulke a najst si pre nu cas. Naopak, casto krat sa spolu tak super hraju a navzajom obohacuju(ale aj biju 😀 ), ze mame s muzom klud a nijaky jedinacik nam neknuci, ze sa nema s kym hrat.
Vsetko ma svoje vyhody a nevyhody. No mat jedinacika, nikdy.

To ja len tak z druhej strany 😵

stacynka
28. okt 2009

dobre ranko, ja dnes od piatej hore, este som sa snazila maleho presvedcit ze je noc ale o siestej sme vyliezlii spostele. ranajky za mnou, som si dala vianocku s maslom a dzemom, tak som si posmakla 😝 🙂

no ked tu hovorite o tych detoch neda mi nepridat sa
moja mama nas mala pat, a otec je teda velmi s peniazmi nepomohol, ale ona sa snazila kazdemu volaco dat, styria sme uz "na poriadku" 🙂, kazdemu vystrojila svadbu, kazdemu nejaku tu korunku dala aj ked to teda neboli svety, a aj teraz sa snazi pomahat ako sa da... ma uz 8 vnucat, pat deti+nevesty a zatkov a kazdemu ku sviatku aspon aku taku korunu da, aj ked je vdova a zije z jedneho platu, vzdy bola sporovliva a vsetko do domacnosti si dokazala pomalicky aj ked na splatky
je to fakt len o tom aky je ten clovek. ludia su vselijaky...
zasa nepochopim ako moze mat niekto kto nema absolutny vztah k detom ani jedno a nieto este tri ako so vyjadrila jedna znama.... ale to uz je kazdeho vec svedomia
ja a deti, chceme dve a mozno ak budeme v pohode s peniazkami o nejakych 10 rokov este jedno ale mozno si to dovtedy rozmyslim, alebo pan boh zmeni nase plany. 😉
vejula inak klobuk dolu styri deti 🙂

stacynka
28. okt 2009

lubiku aj tebe klobuk dolu styri deti, ty uz to mas v dohladnej dobe 🙂

lubiku
28. okt 2009

stacynka dik,sklanam sa pred tvojou maminou, ozaj cely svoj zivot venovala len rodine a detom (je to obeta). 😔 🙂

klongova
28. okt 2009

nechcela som nikoho uraziť no dosť ma štve aká je svokra a že nám vôbec nepomáha a nezaujíma sa o nič. Keď som jej povedala načo jej bolo 4 detí tak povedala pritrafili sa no tak sa nemala s otcom toľko válať v posteli a starať sa o 1 max 2 a dať im aspoň niečo.
Moji rodičia majú 2 deti a mali nato aby každému kúpili vlastný byt a dali aj nejaké peniaze na rozbehnutie. Lenže nehovorím že sme mali veľa peňazí mali sme to čo sme potrebovali a nevyhadyovalo sa na debiliny. Ona stále tvrdí, otec alekoholik všetko prepil, lenže keď mala peniaze čo jej dal otec z fušiek tak ich prehajdákala a kupovala čo nebolo treba. Ak nemám peniaze kúpim to najnutnejšie a ak sa dá trochu ušetrím. Môj muž nepracuje od 5/09 len sem tam nejaká fuška a ušetrili sme skoro 550 EUR tak o čom to je ?

stacynka
28. okt 2009

klongova vobec som sa neurazila, ja viem cloveku to je luto ked ma taku rodinu.... da sa vselijak ked sa chce
my sme tiez nikdy nekupovali blbosti, ani nic navyse fakt len co bolo treba, ale jest sme mali co aj obleceni sme boli, aj ked ako pubertacka, by som chcela viac handier a pod. tak ale povedzme si uprimne pre pubertacku ich nikdy neni dost :D :D :D
ale teraz vsetko chapem, ked ma clovek svoju rodinu...

klongova
28. okt 2009

už dosť o svokre, pretože sa iba zbytočne rozčulujem. S mm sme sa dohodli, že sa o rodičoch doma nebavíme tak mi to trochu ušlo. Prepáčte už som ticho.
libiku - teba naozaj obdivujem pretože vieš do čoho ideš a čo ťa čaká a predsa si sa na to dala. Si asi stvorená na to aby si mala veľa detí a dala im všetko aj to posledné. Chcela by som aj ja byť taká ako ty. Som určite dobrá mama ale človek chce byť stále lepší a lepší. 🙂

lubiku
28. okt 2009

klognova urcite si dobra mama, pre svoje deti ta najlepsia 😉.
Ja ani z daleka niesom taka "dokonala"aka by som chcela byt, ale snazim sa 😀

roxi
28. okt 2009

dobré ránko baby, ako sa dnes cítite, ja sa stále neviem rozhodnúť či ísť na amnio alebo nie, najradšej by som nešla, bojím sa, aby som neprišla o bábo, na druhej strane, no neviem ak by to bol down asi si bábo nechám, ak by to ale malo byť nejaké oveľa ťažšie postihnutie, už by som to asi viac zvažovala, nejaký čas som pracovala v ústave pre postihnuté deti, tak bohužiaľ viem čo všetko by ma čakalo a aj to bábo, netušila som, že rozhodnutie či ísť alebo neísť na amnio bude tak ťažké ☹

zuzi - nevedela som, že máš nejaké zdr. problémy, držím palce, aby bolo všetko v poriadku a bábätko sa narodila v termíne a zdravučké, a hádam aj tvoja polovička sa čoskoro spamätá a zmení prístup, je vpravda, že ani ja sama neviem prečo sa ten môj tak divne správal a neviem čo od neho môžem čakať do budúcnosti, niektorí chlapi sa zrejme boja zodpovednosti alebo čo, tak nevedia čo zo sebou a napokon jednoducho radšej zdupkajú, u nás to už tak vyzeralo, že zostávam s deťmi sama, niekedy neviem, či by to aj nebolo lepšie 😖

roxi
28. okt 2009

a vidím, že ste rozoberali početnejšie rodiny, myslím, že je to aj o prístupe rodičov, niekto môže mať jedno dieťa a vôbec sa mu nevenovať, niekto aj 5 a nájde si na ne čas, ale jasné, že pri 5 už je to viac aj o finančných možnostiach rodiny aj o tom, či sú nejaký starý rodičia poblíž a môžu občas vypomôcť, inak sa tým deťom naozaj nedá dostatočne venovať

lubiku
28. okt 2009

roxi, asi je tazke sa rozhodnut, ale tripple testy ti ako vysli? Ak su v poriadku tak by som asi nesla len pre vek (a kolko mas rokov?) a ak by vysli zle asi by som isla (riziko tam je, ale malicke). Je to tazke ☹

roxi
28. okt 2009

lubiku - no višli v poriadku, ale žiadna sláva, keď sa zohľadnil môj vek 36, tak to je 1:230, pri Lee som to mala oveľa horšie, ale opakovaný odber bol ok, teraz mi robil AFP tiež 2x, stále rovnaký výsledok

klongova
28. okt 2009

roxi - to ti teda nezávidím ja som na tripple ešte nebola a ani sa dáko nechystám stresovať. Akurát som včera hovorila s maminou a ona mi povedala že táto doba je horšia ako bola tá ich pretože nevedeli toho tak moc a ani neboli také vymoženosti. Kebyže nechodím na koníka tak ani o nejakých tripple testoch a podobných veciach neviem a ani sa nestresujem. Veľa vecí sa dozviem tu. Môj doki dáko o tom nehovorí a má pravdu načo bude tehulku stersovať zbytočne. Ak by som sa mala rozhodnúť ja tak určite nejdem, ako som čítala je to predsa riziko a to by som nepodstúpila. Ale všetko je na tebe. Určite sa rozhodneš správne a budeš s tým rozhodnutím spokojná.

lubiku
28. okt 2009

roxi, pokial ti robili 2krat testy a vysli relativne v poriadku, tak 1:230 je len cislo. A pokial mas 2rocnu Leu zdravu, tak ja by som na odber nesla. Vek 36 nieje az taky "hrozny". Poznam nejednu 40tnicku so zdravim babatkom.
Bude to v poriadku, uvidis.

lucinka1104
28. okt 2009

Ahojte lásky moje všetky ste mi strašne chybali moje dieťa mi zablokovalo kona a aždnes tomuž opravil......

mam veľa noviniek dlho osm bola chorá a ešťe stale sa to somnou ťaháno mam ajhoršie ato že mi začala odtekať zatka skrátil sa mi krčok ma len 31 mm mam prísny kľudový režim , etlesné šetrenie a asi ma budú šiť. Stále mam dole ešťe aj toho streptokoka a podľa dr budem mať aj dáku zavažnú infekciu ako chlamídie a tie spôsobujú že som začala už rodiť tak muž jena očérke a ja sa snažím šetriť.
Pribrala som zatial 1 kg a čakáme divečatko - Olíviu.

Dufam, že ste všetky ok vôbec nemam prehľad ked mi tak dlho nešiel kôn

lenka7984
28. okt 2009

Lucinka a to sa ti ako prejavuje že ti začala odtekať?

lucinka1104
28. okt 2009

dostala som normálne silné menštruačné bolesti ana konci zo mnavyšlataká naťahujúca blana hnusne povedané ostalo toho zo mna veľa vysieťjasom topotiahla a tym som si ju vitiahla celú ale vraj sa dotvorí len nesmiem chodiť no ja mammalé dieťa tonerozumie že s ním nemôžem chodiť ale snažím sa

lubiku
28. okt 2009

lucinka, tak sa opatruj, no krcok 31mm nieje az taky hrozny (bezna dlzka je okolo 4cm). Ja som pri prvej mala od 20 tyzdna krcok 1,9cm aj 1,4cm a tym ze som lezala sa narodila az v 38 tt. Tak hore hlavu, bude to ok.

lenka7984
28. okt 2009

no ja mam tiež prísny kludovy režim už asi mesiac lebo som krvacala a bola som aj v nemocnici.
No teraz už môžem aspoň trošku isť na prechádzku ale zase mám minimalne chodiť po schodoch a ja kým vindem von z domu tak mám 32 schodov. Tak idem von len raz za 3 dni.

carrie4
28. okt 2009

luci, tak sa držkaj a veľa kľudu a všetko sa skoro vráti do normálu. To človek ani nevie, čo sa môže prihodiť a jaké choroby všelijaké sú. Tak sa hlavne opatruj a gratulujem k dievčatku 🙂 Budete mať doma pekný párik s Lukáškom

carrie4
28. okt 2009

ozaj babule, som dnes volala k dr. a že výsledky sú ok... tak za 3 týždne idem na morfo utz, tak verím , že bude všetko ok ... a snáď sa dozvieme či to bude dievčatko alebo chlapček... no neviem sa dočkať

lubiku
28. okt 2009

carrie gratulujem k vysledkom 😉
lucinka tebe gratulacia k dievcatku 😵

lucinka1104
28. okt 2009

dakujem už si pojdem lahnuť lebo som dlho hore navyše mi je ťažko od žaludku lebo posledné 3 dni chodím staršne obžratá spať tak mi večer chutí a potom mi je na druhý den blbo

približne furt po dvoch hodinách ležania vas prídem kuknúť 😉

lubi ved to žeteraz jemuž doma ale nebude dlho a potom sa mi nebude dať stale ležať akurát as nebudem nadrapovať s malým no ja hned ako sa postavím dostanem menštračné bolesti a to neni ok

cicimon
28. okt 2009

baby ako dlho sa caka na tie tripple testy? ja idem v pondelok..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre