Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ikushik
28. aug 2009

luci ,gratulujem ku srdiecku :D a aj ja som pocula ze v tehu by nemala byt macka v blizkosti ci co..ja mam doma sice psa,ale neviem no..

lucinka1104
28. aug 2009

ja mam zajaca,ale odkedy som tehu je chudák na balkone 😝 a dakujem 😵

kats
28. aug 2009

s mackou sa neodporuca byt koli moznej nakaze toxoplazmozou. Treba aby ti dr spravil vysetrenie na toxoplazmozu, da sa dat aj macka vysetrit, ak je to len bytova macka nemal by byt problem. O inych zvieratach neviem ze by mohli byt nevhodne. Pes je praveze vhodny ako prevencia alergii 😀 lepsie ako pes je proti alergiam uz len krava 😀 😀

lucinka1104
28. aug 2009

hej kats maš pravdu,ale vraj sú aj častejšie potraty som počula,ale asi je to blbosť 😒

jannuulik
28. aug 2009

Najlepšie si dať skontrolovať mačku 😉 , ak to prekonala super ak nie jednoducho jej nedávať surové mäso a nepúšťať ju na lov 😀
Zajace sa môžu infikovať , ale neprenášajú to a....... aj mačka vás môže infikovať len pár dní po nákaze, respektíve jej hovienka 😒

zuzana1971
28. aug 2009

babule, ked som potratila pred 9 rokmi, MA, nemala som ziadnu macku

kedze sa uz dlho snazim otehotniet, dr mi robi pravidelne skusky na toxoplazmozu, aj minule pri tehotenslych odberoch, povedal, ze to samozrejme

vie ze mam macku nikdy ani slovkom nespomenul, ze by to vadilo

aj som si to X krat overovala na internete

moj kocurisko, len doma sedi uz minimalne rok nechce chodit von, robilo mu to take stresy, ze uz ho neberiem vyse roka. Okrem toho je ockovany, este aj na dalsie choroby navyse, co ani nie je povinne, neje surove maso, on totiz maso neznasa 😀 , ani varene, je len suche granulky...a nie je vobec v styku s inymi mackami, zvieratami, ludmi, len so mnou (chudak 😝 ho lutujem 😀 )

takze nakaza a toxoplazmoza by nemala hrozit, na internete som kdesi citala, ze zena skor dostane toxoplazmozu z masa, alebo z mliecnych vyrobkov, nez od macky, no a od bytovej uz ani nehovorim...

no a jasne, ze si umyvam ruky vzdy ked ho maznam, nepusinkujem ho, nedojedam po nom 😀 , a ja si celkovo stale umyvam ruky, pred jedlom, atd, vsak ako normalne, este aj navyse 😀

akurat si davam pozor pri cisteni jeho wecka, aj ked nema nakazene vykaly, nema cim, ale pre istotu

on je taky zdravy koren, v zivote este ani len hnacku nemal

inak ani mliecne vyrobky neje

tak dufam, ze okey

zuzana1971
28. aug 2009

a je vykastrovany, chudak 😅

babule dobru noc, ja uz od unavy nevidim, ale este som kecala s kamoskou co sa jej nedavno narodilo babo...

ikushik
29. aug 2009

dobré ranko.uff nemozem spat 😒 zuzi to je super ze to s kocurikom je fajn 😀
co planujete na vikend? ja vobec netusim :( tak skuste poradit 😉

stanusa
29. aug 2009

dobré ránko 🙂
ikushik ďakujem, myslím že už pri najbližšej návšteve lekára. môj ich má vyložené na skrini.
mám taký dobrý článok o toxoplazme, škoda že vám ho neviem skopírovať...ale to najpodstatnejšie ako sa dá nakaziť: nedostatočne uvarené mäso alebo z mačacích výkalov - zárodky môžu byť na neumytej zelenine a ovocí v pôde alebo aj v pieskovisku.

ideme na svadbu kámoške, už sa tak teším 🙂

lucinka1104
29. aug 2009

ahojte byby mne je tak strašne zle, ja sa teda fakt nechcem saťžovať, ale mne toto je na nevydržanie, to proti tomuto mi teda s lukym nebolo nič 😖

ikushik my musíme isť do mesta ,ale inak budeme len doma ja niesom aj tak schopná nič , grciam 2 x denne som slaba ako mucha

stanusa
29. aug 2009

lucinka a tie lízatká neskúsiš?

ninuska8
29. aug 2009

stanusa ta k to budeme dve i ja idem na svadbu, len mam nervy lebo vlasy mam jak...joj soky 😲

michalag
29. aug 2009

Ahojte,
luci ☹ ☹ ☹ .... ale na druhej strane blahozelaaam k srdiecku 😵
stani, ninuska, jej tak to mate o zabavu dnes postarane 🙂

ja som sa zobudila az teraz 😅 , kedze maly je u starkej tak som to vyuzila, lebo inak je hore dost skoro
no mne nic zatial nie je, tak snad to uz tak aj ostane 😅 🙂

civavava
autor
29. aug 2009

dobre ranko kocky,

zuzi, neboj, ja mam 2 kamosky co boli tehotne, obe maju macky (pocas celeho tehu aj po porode), jedna dokonca na dedine s mackou, ktora chodila hocikedy do domu a vsetko bolo OK, pokial clovek zijuci s cicou sa stara o cistotu, tak sa nema co stat. Vraj sa takym ludom vytvoria aj protilatky proti toxo, ked su s mackami dennodenne.

som povysavala a idem si lahnut, dnes budem lenosit a zajtra poobede ideme s partiou k tehotnej kamoske, ktora ma 3 tyzdne do porodu dcerky, ideme odovzdat darceky, pokecat a tak..tak dufam, ze mi nebude velmi zle, dnes sa mi zda ze je to lepsie ako doteraz.

pekny dnik zatial

😉

lubiku
29. aug 2009

Ahoj kocky, u nas leje, vcera sme sa este na dvore kupali 😵

Varila som segedinak, no ci ho budem jest? Nejak nemusim maso.

Luci, mne bolo kazdy den ako po opici, pocit na vracanie, zaludok na vode, nieco desne. Odkedy beriem tie homeopatika je mi ovela lepsie. Nechces ich skusit?

civavava
autor
29. aug 2009

lubiku,ako sa volaju tie homeopatika? dikes

lubiku
29. aug 2009

Jedny sa volaju ipecauanha a druhe sepia officinalis,beriem z kazdych 5 guliciek rano a vecer. Nemaju ich bezne,u nas som si ich musela objednat,no na druhy den uz som ich mala. Ozaj mi je o 80% lepsie, snad pomozu aj vam.

seuska
29. aug 2009

Ahojte damy, tak som nakukla, lebo mm je sice doma z tyzdnovky, ale sa mu nakopilo prace tak som ho videla vcera asi hodinu kym nezaspal. Noc bola strasna zaspala som okolo 00:30 a to som sa v kuse prehadzovala, potom som sa zobudila o 2.30 do 6:00 zasa prehadzovacka, rano som vstala o 8:00 a tak ma 3 x nataaahlo v kupelni, som hotova, unavena zle mi je, no takto mi este nebolo, poobede ideme na oslavlu 30-tky ☹ no vygrcana som z podoby... asi fakt objednam tie lizatka na skusku.... Svadbu by som asi dnes nezvladla fakt...

Luci gratulujem ku srdiecku som zabudla...

lucinka1104
29. aug 2009

dakujem divčatá lubiku aké homeopatika cucculine? Ja mam doma skoro všetko a nič nezaberá 😒

zuzana1971
29. aug 2009

ahojte, ja som si dnes pospala do 9,30 kedze vcera som bola dlhsie hore, v BA prsi o stosesto, tak sa mi nikam nechce ist, doobeda som triedila stare casopisy noviny, co sa mi nakopili, tj vsetky vyhodim, len som si odtial povystrihovala recepty, zaujimave clanky, rady, atd
teraz som sa napapala, chvilu si oddychnem, poobede by som trochu chcela upratat a vecer asi vyrazim do Polusu, nieco pokupit, nieco si dat papat na veceru...
slobodne kamosky su vacsinou na vikendy u rodicov mimo BA alebo s frajermi a vydate nechcem otravovat...

ja budem mat asi fakt chlapceka, ked negrcam

zuzana1971
29. aug 2009

civavka, este k tomu, co sme sa rozpravali, kolko by malo mimi merat v 9 tyzdnoch. Ja som myslim registrovana na www.rodinka.sk a dostavam kazdy tyzden mailik pre brusko. Cast z neho ti tu davam:
9. týždeň tehotenstva
Milá mamička

Vaše dieťatko ste počali pred 7 týždňami.
Od vašej poslednej menštruácie ubehlo 9 týždňov.
Ste v 1. trimesteri - v 3. lunárnom mesiaci tehotenstva.

Ako rastie vaše bábätko
Zárodok vo vašom brušku už budú odborníci nazývať plod. Nečudo: vaše dieťatko už má ruky i nohy, a zároveň kolená, lakte, plecia, boky... Všetko dobre rozoznateľné. I prstíky sú už hotové, chýbajú im iba nechty dokonca sa už aktívne pohybuje, len je ešte maličké na to, aby ste to cítili. Momentálne je veľké asi ako fazuľa či menšia jahoda – cca 20 - 25mm. Dá sa dokonca rozoznať tvár – oči, čeľuste, nozdry, špičku nosa a jazyk! Pokračuje tvorba zubov. Dieťa vie otvárať a zatvárať ústa. Oči sa začínajú prekrývať viečkom, dieťatko ich ešte nevie otvoriť. Sú ďaleko od seba, po stranách hlavy. Uši sú ešte nízko, tesne nad krkom, formuje sa ušnica. Vytvárajú sa vnútorné orgány sluchu a rovnováhy.

I keď genetika to už dávno vie, až v tejto chvíli sa začínajú vidteľne odlišovať dievčatká od chlapcov. Z falusu, (v tomto období sa to ešte u oboch nazýva rovnako), ktorý ja na prvý pohľad ešte nerozoznateľný čím bude - u oboch pohlaví, sa začne tvoriť penis alebo klitoris. Onedlho sa už dá rozlíšiť, čo sa narodí.

Látková výmena už beží na plné obrátky. Hlavička tvorí takmer polovicu celkovej veľkosti tela. Dieťatko ňou skúša pohybovať na všetky strany. Chrbátik sa vyrovnáva z embryonálnej polohy, chvostík mizne.

Ruky i nohy rýchlo rastú, a dieťatko nimi intenzívne trénuje. Pociťovať to ešte nebudete, ale na ultrazvuku sú pohyby jasne viditeľné. Vaše bábätko, už vie taktiež hýbať prstíkmi, pretože blanky, ktoré medzi nimi boli sa vytrácajú. Na 70. deň od počatia je už ruka kompletná.

Všetky vnútorné orgány už vznikli, len niektoré ešte nie sú uložené na správnom mieste.

motylik6
29. aug 2009

ahojte,
pozeram, ze tu sa uz vikenduje 🙂 my mame este len sobotu rano a o hodku a pol klusam do prace 😝

tak mne kvoli tomu vytoku robili aj vyter vcera, ale vysledky cyto este nemam a som zvedava, ze kedy to dorazi
inac ma ubezpecili, ze mimco je zatial fajn, ma takmer centimeter a dvojicky to nebudu 🙂

vcera som do seba dala smazenu rolku, vecer kura na smotane a vobec mi nebolo zle, hm
dost ma to prekvapuje, lebo predtym mi bolo uz len pri pomysleni zle 😨

ikushik
29. aug 2009

jooj dievčence 🙂 nám tu popršalo dosť. celý den sedim doma,nudim sa 😒 nieje nikoho s kym by som isla sa aspon prejst , vsetci su niekde prec ☹ doľahla na mna akási depka 😕

cicimon
29. aug 2009

caute,
ja od rana umyvam okna a podlahy po vcerajsom vymienani okien, ruky uz mam celkom vysusene....este pockat, kym doperie pracka a vyvesat a prezliect periny...a to je popratane len pol bytu...uz nech je dalsi vikend 🙂

civavava
autor
29. aug 2009

dobry vecer babule,
zuzi dakujem za textik o mimi, super to je, idem sa aj ja zaregistrovat.

ikush, aj ja som doma cely den 😒 , akurat co idem von rano a podvecer so selmami...

uz sa tesim do BA, letim buducu nedelu, na 14 dni 🙂

cici, moc neupratuj, nech si mimi nezvyka 😀, aj ked viem si predstavit aky bordel ti narobili robosi 😠

a je mi zleeeeeeeeeeeee, fuj ☹ idem si radsej opat lahnut, tak pa zajtra 😉

zuzana1971
29. aug 2009

ikushik, ja som sa mala dnes tiz nudit, ale nakoniec som zavolala kamoske, poobede sme sa stretli, isli na pizzu, mnam, mnam a pokecali si dobre o vselicom, o zivote, ponadavali na chlapov 😀
asi neni dobre ked budeme len doma sediet a depkovat 😝

zuzana1971
29. aug 2009

civavka a civavky idu s tebou lietadlom, ci ako to riesis?

civavava
autor
29. aug 2009

zuzi, hej, prvykrat budu letiet, tak som zvedava 🙂 budu hore so mnou v kabine, kupila som prenosnu tasku tak uz to len prezit. V aute su velmi dobre, tak hadam budu OK aj v lietadle...
Inak, male zvieratka, do 5kg mozu letiet hore v kabine, vacsie uz musia ist ku kufrom do podpalubia 😠

mnamm pizza, moje NAJOBLUBENEJSIE jedlo, jedno z mala, pri pomysleni na ktore mi nie je na grc 😉

civavava
autor
29. aug 2009

este cosi pre babenky, co ste kratkozrake, ohladne porodu CS, alebo nie:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

cicimon
29. aug 2009

civavava - dobre linky, som zvedava, co mi povie gyn., inac - to na prvom vystreni sa pytaju na operacie, choroby a pod?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre