Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jankako
8. mar 2010

dobre,tak aviváž nebude.prach mám pre babätka..dik za upokojovanie,toto som cela ja...stresaňa...už som sa ukludnila ked ste ma ,,vyhrešili,,..

aktakk
8. mar 2010

Jankako- staci povedat, ak bude treba hresit, daj vediet...sem tam mi dobre padne "vyventilovat sa" 😀

jankako
8. mar 2010

oky aktakk..zapamätám si 😀

minka21
8. mar 2010

zuzka to druhe netusim,lebo nas prestahovali na ine oddelenie,sme boli na JIRS a sme pre novorodencov s nízkou hmotnostou,takze postupujeme🙂

moni
8. mar 2010

ahojte, idem docitat, 5 stran ste pocmarali 😅

fleury
8. mar 2010

ivka vidim, ze si pridala fotku stastnych rodicov, ktori este netusili kedy sa princezna prihlasi na svet 🙂

grekyna23
8. mar 2010

tak tamtamke aj my drzime zajtra palce 😉
minka, mala je nadherna a vidno, ze pekne pribera, len tak dalej a zachvilku ju budete mat doma a budes sa s nou zvrtat a my budeme este len v ocakavani 😵
moj mm tiez nebude pri porode, u nas chlapov volaju az v tej poslednej faze a tam mi uz moc nepomoze, ja by som ho chcela hlavne v tej prvej faze, ktora moze trvat aj niekolko hodin...
a vecicka na kolkatke periete? plinka asi treba vyvarit a na 90 stupnov, ale co vecicky?

tarinka333
8. mar 2010

Seuska, definiciu sexiku Ti moozem poskytnut, ak chces, ale z vlastnej skusenosti som aj zabudla, ze ako sa to vykonava... 🙂 Bruskobolenie som mala asi pred mesiacom a potom som povedala mm, ze najblizsi sexik az v 38tt 🙂

Vejulka, ja som napr. prala vsetky vecicky na 40 stupnov v detskom prasku (som nasla taky speci, trosku iny ako Lovela) a pridala som trosku detskej avivaze (ze tiez neobsahuje neviem ake alergeny, ako niektore klasicke avivaze). Cela skrina mi teraz tak krasne detickovsky vonia, lebo ta avivaz ma aj taku vonu, no a potom som vsetkoooo (vratanie ponoziek, ciapociek,...) vyzehlila a hadam som tym "spalila" vsetky bakterie, ktore sa ete mohli drzat.

Inak kocky, aj Vas tak bolia panvove kosti? Ja napr. ked vela chodim, tak ma tak velmi zaboli hlavne prava noha, ze normalne krivam... citim, ze to nase babuliatko sa chodzou nejako posuva nizssie, ci co... hm...

Tantamka nam ide rodit??? jeje, drzim prsteky silno silno silno 😀

jankako
8. mar 2010

no minka mala je fakt pekne pribrata...to je super že sa jej tak dari...
grekyňa plienky som šuchla na 90...farebne ako ružove a tak na 40 a biele košielky a návlačku na perinku na 60...

moni
8. mar 2010

jeej, no tak zajtra pribudne dalsie babatko 😵 drzime palce tantamke aj gretke!

mne akurat vcera prisla zlava na detsky prasok, tak uz nemam vyhovorku, a idem kupit. a hadam aj prat 😅 cez tyzden ale nestiham vobec, a cez vikend som rada ze som rada 😝 nastastie tu su obrovske pracky takze to tam trepnem na jeden-dvakrat a je to.

mm bude pri porode, ale absolutne suhlasim s tym ze je to rovnako ich volba, ako volba mamicky. tu mozes mat dokonca 4 ludi pri porode...cely fanklub nasackovany na izbe 😀

minka, malicka je ozaj papacik 😵 o chvilu pojdete domov!

fleury
8. mar 2010

moni tak to je ina kava, ta moze odrodit rodina cela, kebyze ju tam mas 😀

jankako
8. mar 2010

no baby,ale ja som asi ina,moj keby nechcel byť pri porode,tak sa hnevam..
aj teraz mi vravel,buduci týž.ide do práce do At,tak ak začnem rodiť že čo..no čo čo,odrodiš ako somnou tak aj bezomňa...som sa nahnevala..ja ho tam chcem strašne mať..možno po porode zmenim názor...
moni vieš ako som včera písala o tých nurofen čipkoch???tak dokonca som tam vyčítala že to nemožu ani ženy,ktore chcu ostať tehotne,že sposobuje akoby momentálnu,čiže počas užívania neplodnosť,sila čo???nechápem čo je to za liek.. 😖

aktakk
8. mar 2010

Jankako- kazdy mame iny nazor na to ci ono, inak by to bolo asi na tomto svete nudne 😉 .

Ja som prala vsetko na takom programe pre deticky...aj plienky.

aktakk
8. mar 2010

Moni- tak to si mozes rovno tím rozlieskavaciek zajednat...este aj s tymi brmbolcami, co to maju na rukach. 😀

fleury
8. mar 2010

janka mozete urobit telemost, ked to nestihne 😀

fleury
8. mar 2010

jaj no moja je inak hyperaktivna, zas kope jak besnucka, a furt len nalavo 😅

moni
8. mar 2010

fleury, no presne tak to vyzera, cele rodiny chodia na porod 🙂 kvoli H1N1 maju teraz obmedzenie ze "len" dvoch roztlieskavacov mozes mat 😀 ked sme boli na prehliadke nemocnice, jedna holka mala slzy v ociach ze ako vyberie iba dvoch ludi 😅

janka, aj mna by mrzelo keby mm zmenil nazor, to zas nerobim so seba hrdinku. ale napriklad mam kamarata ktory odpadava pri odbere krvi, takze som chapala, ze ho jeho manzelka nepresviedcala aby isiel.
nurofen ma ucinnu zlozku ibuprofen. a to je teda "svinstvo" ale ako niekto napisal, vyrobca napise pre istotu kazde vedlajsie ucinky aby bol kryty.
nic sa neboj, tvojej malickej sa isto nic nestalo 🙂

aktakk
8. mar 2010

No a to naozaj chodia aj 4 k tomu porodu? Ja si to neviem predstavit. Nie som velmi hanbliva, ale toto mi pride dost intimna zalezitost.

tarinka333
8. mar 2010

fiha, mat 4 ludi pri porode.. myslim, ze ich tam bude dost aj bez pribuznych... mm by som chcela a zatial sa aj chysta, no ci nevycuva, netusim... ale dost. Koho este? mamku, ocka a bratov, nech kazdy pokuka ako sa trapim??? 😀 fiha, to by som asi ani nezvladla 🙂

fleury
8. mar 2010

moni hehe tak to je sila..ja si ani neviem predstavit koho by som este k porodu mimo mojho mm dokazala zniest 😅 A to aj platite za pritomnost inej osoby pri porode? Tu mi to pride dost na hlavu, ze otec dietata si musi zaplatit, aby videl ako jeho potomok prichadza na svet 😠

moni
8. mar 2010

tari, aktakk, no niektori ludia naozaj maju 4 ludi...mamu, svokru, surodencov. koho len chces mozes dotiahnut.
ja si to tiez neviem predstavit 😕

jankako
8. mar 2010

no ja mu dám taky telemost..dopráši a hotovo..on chce isť pri porod,ale nerobi z toho taku vedu ako ja..
včera večer som mu dala chytiť stvrdnute brucho...nechápal,že:ty kokšo to čo je???no moj zlaty,keby si vedel ake krče mám pritom,brrrrr 😖
no ty kokšo,to sú praktiky,že možeš mať ludi kolko chceš..trošku prehnane...tiež mi to príde take intimne...
no dúfam že naozaj bude ok po tom čípku...

jankako
8. mar 2010

dobre si z toho uťahujete že fun klub pri porode 😀 😀 😀 😀

moni
8. mar 2010

fleury, tu sa neplati nic, ved to je ozaj padle na hlavu 😠 akoze ake vydavky s tym maju? vypratie toho munduru v ktorom je otecko? nerozumiem tomu 😕
jedine co tu platis, je jedlo ktore objednas pre toho hosta, mamicka ma jedlo zadarmo. lenze sestricka bola srandovna ked povedala, ze mamicka ma narok zjest po porode kolko chce, ako casto chce...tak neviem ci vobec niekto plati a nedojedaju 😅
navstevy na poporodnom su 24hod denne.

fleury
8. mar 2010

moni no vidis to, to co je inde samozrejmostou a chapu to ako prirodzenu vec, tu za to musis zaplatit 😠 Fakt chore, kolko penazi musi zena zaplatit za to, aby rodila aspon ako tak dojstojne..ze navstevy 24 hodin denne..ak nechytis nadstandard mozes snivat o tom, ze ta niekto pride pozriet vtedy kedy to ty potrebujes..alebo pozriet babatka, povedia ti, aby chodili rodinni prislusnici naraz, oni predsa nebudu ukazovat kazdu pol hodinu .. ktovie o kolko rokov, teda skor desatroci budu aj u nas zeny rodit dojstojne ..

lucinka1104
8. mar 2010

MINKA malá je nádhernučká som rada že sa tak dobre držkáte len tak ďalej

aktakk
8. mar 2010

Moni, este aj jedlo sa da zajednat? ...TO akoze z "divadla rovno do restauracie" ??? 😀
No veru, u nas viem ze na nadstandartnych izbach je mozne, aby navsteva bola aj do desiatej, ale inak v TN je to celkom okej aj na "normalnych izbach". Navstevy su sice na chodbe ale od 10tej az do vecera kedykolvek. To ze sestricka hunde, to je uz jej problem.

tarinka333
8. mar 2010

Fuh kocky, ja som taka zvedava, ake problemy tu budeme riesit po porode 🙂
Inak som pripadal foto bruska do albumiku, mozete kuk 🙂

moni
8. mar 2010

fleury, po prehliadke porodnice som mala zmiesane pocity. na jednej strane som bola unesena zo vsetkeho, co sme videli, na druhej strane mi prislo velmi luto v akom stave je to doma 😔 stale mi prislo, ze ked sa chce, tak to ide. a nie je to len o prachoch 🙄
tu je standard jednotka izba (porodna aj poporodna), velka kupelna, TV, rozkladaci gauc pre otecka (alebo fan klub 😀 ). vsade krasne cisto, vsetci usmiaty...no naozaj ako vo filme. vsetkym by som take priala!
tu poistenie nie je povinne, a teda ako samoplatca by som porod platit nechcela (som zvedava na to vyuctovanie co mi poslu, aj ked nebudem platit). a aj tu su poistovacie spolocnosti nenazrate, ale stale maju zaujem zlepsovat sluzby. moja poistka su horibilne peniaze kazdy mesiac, chvalabohu ze to plati zamestanavatel 🤐

moni
8. mar 2010

aktakk, na poporodnej izbe je niekolkostranove menu z ktoreho si mozes objednat medzi 7 rano a 7 vecer! jedlo ide bud vyzdvihnut otecko, alebo ich mozes poprosit aby ti to doniesli na izbu. mne to cele prislo ako v hoteli, na dovolenke, a nie v nemocnici 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre