Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuvinka102
11. mar 2010

seuska no mna tiez zacina chytat panika, ale stale sa rozhodujem ci chem ist rodit s epiduralkou nakolko som este nebola na tych vysetreniech.. aky mate vy nazor na epi??

cicimon
11. mar 2010

inac....ohladom epi ani ja nie som rozhodnuta a na poradnu idem az 23.

fleury
11. mar 2010

ja by som si epi dala pichnut, ved preco nepotlacit aspon kusok bolest, ak sa to da 😉 otazne je, ci mi aj zaucinkuje, ak to bude bleskovy porod, ej ale si fandim 😀

juliap
11. mar 2010

fleury, tak 18.4. idem aj ja na poradnu a som tiez zvedava, co mi povie a ci ma nesupne do nemocky, vcera na sono prietoky mi povedal, ze maly je velmi nizko, no ale uz nestresujem, sak je tak 3 mesiace ... 😀

zuvinka102
11. mar 2010

cicimon mne dr povedal, ze rozhodnutie je na mne ale,ze na to vysetrenie musim ist do 36tt

michalag
11. mar 2010

tak ja idem rodit bez EPI, podla mna sa ta bolest da vydrzat a to malicke stvorenie stoji zato, potom clovek aj zabudne ze mal nejake bolesti, len dufam ze ak ma budu opat sit ze ma to nebude steklit, lebo dokina to nechapala ako ma moze steklit sitie ale hlavne ze sme sa smiali

juliap
11. mar 2010

ja nad epi ani neuvazujem, jednak pri eme som mala taky rychly porod, ze by to ani nestihlo zaucinkovat a druha vec je ze tam kde sa to picha medzi stavcami mam ja tie dva stavce poskodene, takze by som neriskovala ...

fleury
11. mar 2010

julia nam to nejako spolocne vychadza 😀 takze uz mate potvrdeneho chlapceka?A meno ake date? 🙂 Ja sa uz tiez nestresujem kvoli polohe, skor by ma vystresovalo, keby sa zrazu posunula vyssia, to by aj na zadok dostala 😀

cicimon
11. mar 2010

zuvi - takze som prepasla sancu? aj ked stale som viac ze nie ako hej
a ty sa ako rozhodujes?

minius
11. mar 2010

miska a ty si prve rodila bez epi?

Aj ja by som strasne chcela bez ale nie som ani velmi proti uvidim aky bude dlhy porod a hlavne aky bolestivy ale ja by som chcela rodit vo vode a vtedy sa epi nemoze dat.

Hlavne ze tu sa nemusi objednavat dopredu ako doma a aj ju daju zadarmo len si ju treba vypytat vcas aby uz potom nebolo neskoro 😖

juliap
11. mar 2010

fleury, vsak som isla vcera s tym, ze mozno mi povie ze dievcatko a dr hned ze boze jaky chlapisko, az som sa zlakla. meno este nemame vybrate, lebo tomasko, co sa paci vsetkym, sa nepaci mm, mame teraz zoznam mien a z neho skrtame, no mm ma zase mena, co sa vobec nepacia mne, tak nakoniec uvidime, ale kamoska mi odporucila mu povedat, ze ked si vynosi a odrodi dieta sam, tak nech si dava meno ake chce on ale teraz som si to odtrpela vsetko ja, tak bude meno, co chcem a hotovo ... 😀

zuvinka102
11. mar 2010

no ja odkedy chodim cvicit mam pochybnosti nakolko tam ta dr povedala, ze nemusim citit tak kontrakcie a vela mamiciek nevie potom dychat tak ja neviem.. ale ak by som isla bez epi chem darovat do vseobecnej databazy pupucnikovu krv

alicc
11. mar 2010

tak som konečne dočítala, píšete ako strhané 😀 😀 😀

denisa1111
11. mar 2010

Ahojte babule,tak dnes je jeden z tych uzasnych,rano som sa postazovala ze ma boli prava strana chrbta,tak dr.ze to je oblicka.tak vysetrenia,prisla za mnou sestra ze ma vycievkuje ale pred tym ze zaznam,tak zaznam uplne zly,bo som mala take stresy a ked domerala tak ze ma cievkovat nebude ze sa staci vycikat,bo by som z toho mohla mat zapal,a este ma zbuzerovala,ze ako to ze tie kontrakcie necitim,ked su ako gerlachovsky stit...

fleury
11. mar 2010

julia kamoska ma pravdu, spravny pristup!! 😅

alicc tak sa pridaj a bud tiez strhana 😀

zuvinka102
11. mar 2010

cicimon no ale mozno to mozes este ist skusit.. ja som si povedala, ze na vysetrenia pojdem nech to mam aj v knizke zapisane, mozno si ju aj zaplatim ale pichnut si ju asi nedam a potom nech mi vratia peniaze

fleury
11. mar 2010

denisa a neotvaras sa, ked ti ukazuje vysoke kontrakcie uz?

alicc
11. mar 2010

fleury, ked ja to nejako nestíham, musím ísť dokončiť polievku, ju tu svokra, tak aby mala čo jesť 😉

alicc
11. mar 2010

ale tie tvoje sny sú fakt úžasné, to je normálne zážitok ich čítať a pre teba asi snívať 😀 😀 😀

denisa1111
11. mar 2010

Tak asi nie bo nalez som mala taky isty,ale ved ja ani tlaky necitim,podla mna je to uplne v pohode,si myslim ze je to stresom,bo keby mi odmerali kontrakcie zaludka,tak by sa im ten stroj aj pokazil🙂ja mam taku blbu povahu,ze strasne stresujem...

vejula
11. mar 2010

juli tak super, že chlapčiatko... mm je určite rád že bude mať následníka tronu 😀 😀 😀

deni, no tak ty maš aký preh bolesti ked necitiš tie kontrakcie, budeš mať porodik v pohodičke zrejme 😉

Inač varím si malinikový čaj, dva dni som nan akosi pozabudla tak dnes sa ho nalogám 😝

fleury
11. mar 2010

alicc rozhodne sa neda povedat, ze mam nudne sny 😀

denisa tak to by chcelo zmerat ti tie kontrakcie po oznameni, ze ta pustaju domov 😅

lucinka1104
11. mar 2010

denis vydíš to ja ich už 6 dní cítim kvalitne a poviem ti je to taká bolesť, že by som hned s tebou menila......
ja si musím isť čaj kupiť ešťe somsa k tomu nedostala

juliap
11. mar 2010

vejulka no praveze my sme chceli od zaciatku dalsie dievcatko do partie, no a tu zrazu princ 😀

no mne zase tlaci maly na ten nerv, tak chodim krivajuco od rana, ale uz bude obedik navareny, dala som piect kurciatko doruzova a k tomu len zemiaciky a dam si nejaky salat alebo cviklu na krvinky ...mnami
a na nedelu sa chystame kolozvarsku, bo je mlete masko zlacnene v kauflaci, tak dufam ze budu mat

denisa1111
11. mar 2010

Ja si aj tak myslim ze ten pristroj pise blbosti,bo ak to bude takto aj pri porode,tak nebudem vediet kedy tlacit,ale myslim ze to bude o inom,ale bola by to sranda,ale mozno tam nemam nervove zakoncenia🙂alebo od kedy ma boleli 2 tyzdne zuby,tak mi stupol prah bolesti🙂

denisa1111
11. mar 2010

Lucinka a ako to citis?bo mna boli len ten chrbat,ale to ma bolel aj pred tehu.ked som dlho lezala a kopance malickeho🙂akurat tu mamca rodi a dost vrieska,som z toho na nervy

fleury
11. mar 2010

denisa ty lezis na sestonedeli ci gynekologii?

juliap
11. mar 2010

denisa ja som tak mala pri martinke, ze mi merali pred porodom a sestricka ze ved vy mate silne kontrakcie, no a ja som mala len take bolesti jak pri menzes, tak som si myslela, ze to ani nie je to, ale potom zas super, lebo ma dali na stol ked som bola uz otvorena, ja ze stale ma to len tak popichava , no a potom jedna taka silnejsia kontrakcia, a uz bola na svete ... tak mozno budes aj ty mat tak, ze ani nebudes vediet a uz bude po vsetkom

denisa1111
11. mar 2010

Ludia mne je tak luto tejto zenskej,konecne place mimi,ale to bola hruza,uz tu rodilo dost mamiciek,ale toto bolo fakt ako z tych filmov,hrozne rucala,som to radsej nemala pocut,lezim na sestonedeli

vejula
11. mar 2010

julia, joj ja by som chcela aj chlapčeka aj dievčatko... To je podla mna super, ale tak určite by mi nevadilo aj keby som mala samých chlapcov alebo samé dievčatá... Ved to je vlastne jedno, ale myslím že každé pohlavie má svoje čaro, tak by som si rada odskušala obe 😵

deni, tak to ti nezávidím, to počuvať 😅 Ja sa bojim že budem taká istá 😝 Na lahký pôrod si nerobíém žiadnu nádej, kedže som celá mamina a ta si vždy dobre potrápila, a to je ona velmi silná žena určite silnejšia než ja 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre