Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minius
21. mar 2010

zienky ze sa vam da poobede pospat 😕 vam normalne zavidim....
pred materskou by som kedykolvek zalahla ale teraz sa mi akosi nechce.

stanusa
21. mar 2010

minius práveže predtým som nevedela takto spať, ale tieto posledné tt som hotová a večer tiež nemám problém zaspať

minius
21. mar 2010

stanusa no vsak treba pospat kym sa este da. Nabrat kopec energie do zasob 😀

ludka140281
21. mar 2010

stanusa...zajtra 39tt....mala sa mi narodila 40tt,hned prvy den,tak asi to bude rovnako
aj ja sa v noci budim,nemozem zaspat,sledujem ako babo kopka,tak som cez den unavena a zaspim aspon na 2 hodky...to akoze ukladam Sarku,ale ja zaspim vzdy skor 😅

cicimon
21. mar 2010

stanusa - no ja som bola naposledy 3 tyzdne dozadu u lekarky, podla nej to je ok, resp vtedy to az take velmi nebolo,,,,ved ani prsty som nemala take strpnute ako teraz...ono sa to nejako stupnuje. Ved uvidim co mi povie dr. v nemocke na poradni. Ja idem v utorok, tak dal vediet zajtra, co tebe povedia

grekyna23
21. mar 2010

ahojte, aj ja by som si teraz zdriemla, len sa mi nejak nedari zaspat 😒
a dnes ma nejako viac bolia tie panvove kosti, asi je to s bliziacim sa TP
zajtra mam poradnu, tak uvidime co povie dr., ale dufam, ze aspon 2tt este vydrzime 2v1 😉
ja sa bojim skor aby este teraz do porodu bolo s nami vsetko v poriadku, a tiez ako to bude ked pridu kontrakcie ako zajdeme do nemocnice a tak, ale na babtko sa s mm veeeeeelmi tesime 😵
baby, starostlivost o mimi urcite vsetky zvladneme na 1, vsak je to v nas, materinsky cit nepusti
alicc, civi, nech cr dopadnu dobre a nech su babatka zdravucke, uz to mate za par, urcite sa tesite 🙂

civavava
autor
21. mar 2010

frucht ja viem, ze je to predsa najkrajsie meno 🙂))
😝

ludka, idu ho vyrat kvoli tomu strasnemu svrbeniu co mam, maly mi silno tlaci na pecen a ja mam s pecenou problemy, takze to nie je dobre, ze mi teraz funguje este menej, ako by mala.....navyse vraj babo moze zomriet, aj ked riziko je male, ale stavq sa to, takze cim skor ho vyberu, tym lepsie....

v podstate nie je velky rozdiel, lebo prvy termi na sekciu som mala od dokiho bol 26.3., presne 14 dni pred riadnym TP, ja som potom vymyslala, ze chcem 30.3 lebo je to krajsi datum ako 26 😀, no a nakoniec priroda rozhodla aj tak inac 🙂))

tarinka333
21. mar 2010

NO dievocky, dnes ste toho vela nepopisali, aspon som nemusela dlho citat 🙂
Inak myslite, ze ked babu obleciem dupacky (dlhe rucky aj nozky), reklik, ponozticky, celeho ho supne do takej flisovanej deky do autosedacky, ale ruky nebudu zakryte, potom ho zakryjem ete normal dekou a dam do vajicka aj s nanoznikom (samozrejme ciapocka, rukavicky, postolky), ze to bude stacit?

ludka140281
21. mar 2010

aha.....drzim prsty,nech vsetko dobre dopadne...
ja sa uz neviem dockatposledne dni su najhorsie....kazdy den cakam,ze uz to pride a stale nic
som nedockava ako dieta 😖

cicimon
21. mar 2010

tarinka - podla mna hej, ved uz velke zimy nebudu a v aute bude tiez teplo

ludka140281
21. mar 2010

tarinka,ja davam aj pancusky,body dlhy rukav,dupacky,este hrubsie ruka,noha dupacky,ciapocku,rukavicky...aj deku do autosedacky...sedacka s nanoznikom.....snad toho nieje vela

kikarv
21. mar 2010

tarinka aj ja tak budem mať približne nababušenú malú a myslím že to stačí úplne. m ínus už nebude tak a kým sa narodia bude aj teplo.

tarinka333
21. mar 2010

cicimon, tiez dufam... ked to je take tazke obliect take mimi, ked neviem, ake bude pocasicko... ach jo 🙂
Ale uz sa velmi velmi tesim...

Inak viete, co som dnes zistila? V tych prenatal boxoch, co sme dostali, bol aj kavovinovy napoj Nestle Caro. Kedze to ma vytazky jacmena, vraj to podporuje tvorbu mlieka. Mam to dokonca overene z prvej ruky.

tarinka333
21. mar 2010

Ludka, nad pancuskami som uvazovala aj ja, ale jednak si neviem predstavit, ci do toho male nasukam a jednak, ci nebude az velmi teplo... hm, ja dufam, ze hned z porodnice nasadneme do auta a z auta hned dnu...

kikarv
21. mar 2010

malá sa šialila a tak spadla na ústa že si natrhla zvnútra peru chúda. hned jej išla krv. šmykla sa na plávajúcej podlahe v punčoškách 😒 ale už je dobre už neplače 😵

tarinka333
21. mar 2010

Moje chudatko male ☹

kikarv
21. mar 2010

mám takú dilemu. vyzerá to že porodím dakedy koncom marca asi a my máme priebežné meno vybraté Lea a ona má 29marca meniny a to sa mi nepáči že bude mať meniny aj narodeniny tak blízko seba. mm sa na mne rozčuluje že mi to vadí ale ja si akosi nemôžem pomôcť 😒 čo vy na to?

kiwinka
21. mar 2010

ahojte dievcata,,,

tak sme doma z oslavy, taka som precpatá uff.. 🙂 snad ma to dnes nechyti,,lebo ani klistir nepomoze,,take pomalé travenie mam a takto sa prezerem fuuuha 😠 az mi je tazko...

baby ako vas citam,,mame kazda rozne tazkosti od puchnutia noh cez vytoky a poodbne...
chcem sa vas opytat mavate niektora take pichania ako ja,? dojde to narazovo a trva to niekolko minut a potom to prejde,,ale taka bolest pichava dolu v pipine, ze uz len cakam kedy plodovka vyjde,,no strasna bolest, az mi ksichtom krúti... vecer to mavam. nemate toto niektora? u mna je to pravidlom uz dlhsie,,, az sa bojim kedy ide vecer zas... =(
aj ja sa tesim na nasu karolínku, ale uz nech je tu,,lebo trpim tym pichanim,, a dokina vravy ze je to OK! stale som zatvorena, i ked ze hlavicka klesla uz nizsie. ja mam pocit ze puknem kazdu chvilu,,ako bublinka,, aj vacsie opuchy mam,, tusim uz cele telo puchne a nie len členky... 😒

kikarv
21. mar 2010

to pichanie mám aj ja niekedy ale netrvá to dlho. sem tam pichne ale poriadne to bolí 😒 nič príjemné.

cicimon
21. mar 2010

kika - ja som tiez nechcela meno, co by bolo blizko narodiek...

puncosky pre take male? ja by som sa to bala obliekat, a zas ak pojde rovno do auta, nie je to zbytocne?

kiwinka
21. mar 2010

kika, ale ja to mam tak intenzivne, ze neviem co v tej chvili robit, musim cakat kym to prejde,, no je to strasneeee 😅 akoby ma bodal nozom niekto v pipi... =( au au au =(

kikarv
21. mar 2010

no aj ja musím zastáť ked to pichne a aukám ale mňa to prejde hned netrvá to dlho. ale opakuje sa to. dakedy pri chôdzy ale aj pri sede sa mi to už stálo. kiwinka ale u teba to už asi je celkom normálne ved o chvílku budeš rodiť a zrejme sa ti pripravujú pôrodné cesty. no neviem nechcem mudrovať len si myslím 😅

kiwinka
21. mar 2010

asi mas pravdu kika,, len tak to velmi bolí ked to dojde 😠
aj mne to zacalo asi na zaciatku deviateho, aj skor... ze pri chodzi ma sem tam pichlo a zastala som a preslo to... ale teraz to dojde narazovo intenzivne silno , no fuuuha, ledva dycham,,doslova predychavam... a prestane to, ze neni to vo viacerych intervaloch HM,, ale tak to boli,, ze neviem ako potom bolia ozajstne kontrakcie a porod 😢 ja uz zacinam mat stavy z tohto...

seuska
21. mar 2010

Ahojte, tak som preletela zhruba dva dni...

Monvi nebooooj, este som tu, aj ked uz by som hned isla..... Ma strasis s tym porodom!!! 😀

Aktak gratulujem k Barborke a prajem vela zdravicka....

Civi tebe drzkam v utorok silno palce aj Renkovi, zvladnete to....

Dnes rodit este nemozem, lebo som poslala mm na pivo, namakal sa cez vikend doma, som ho vyzmykala, tak si dve pivka zasluzi, aspon dufam ze to na mna v noci nepride, lebo nemam odvoz do KE.

kikarv
21. mar 2010

kiwinka verím že to je nepríjemné ale už len vydržať treba a potom už bude ok.

moni
21. mar 2010

k tomu obliekaniu...tu je zasada dat babu o jednu vrstvu viac ako dospely, takze sa budem riadit podla toho. nechcem aby sa prehriala chuda male.

kika, lea ma meniny 29.aprila nie marca 😕

veve23
21. mar 2010

Ahojte baby,
prave sme dorazili domov, som jak po tyzdnovej ture, vsetko ma boli a som unavena, ale pohoda. Nahovorila som polovicku na Velkonocne trhy,bolo tam super a celkom vyslo pocasie 🙂 no a potom sme boli na nakupy, tak dnes uz len lezim....... Idem docitat co ste popisali.......

kiwinka
21. mar 2010

kika, ja viem,, nechcem sa stazovat ,,dnes mam citlivu naladu asi alebo co,, asi tehu hormony 😀 ved ja sa tesim na malinku, aj brusko je pekne a ked sa malink ahybe v brusku tk je to uplne nadherneeee a treba si to este vychutnat lebo za chvilku kinderka uz nebudemeeeee 😀

cicimon
21. mar 2010

moni - keby som sa u mojej malej mala tymto riadit, tak asi sa podchladi 🙂) bo mne je furt teplo. Teraz tu bola moja mama, tak ona tricko, sveter, vetrovka a bola jej zima a ja tricko a vetrovka a som chodila spotena co mi bolo teplo 🙂
aj tu po byte len chodila a zatvarala okna, na noc sme jej museli pustit radiator...a ja naboso cele dni 🙂

kikarv
21. mar 2010

moni no tak ja som sa sekla sorry pomýlila som sa 😅 bola som v tom že Lea je teraz v marci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre