Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
1. apr 2010

fleury, veru patranie sa moze ukoncit, dogulala som sa 😀

zuzkebar a minius velka gratulacia k babatkam! rychlo sa dajte do poriadku dievcata, vela mliecka nech sa dostavi a spolu s tatinkami sa teste s deticiek!

kami, no tak to je prekvapenie! stale si myslim ze to bude dominik...ked to videli na 3D.

prenasackam a terminovkam nech sa to rychlo rozbehne!
kiwi, drz sa!

mne vcera povedal jeden kolega (btw, patolog 😀) ze do dvoch tyzdnov idem....tak neviem ci sa s nim mam stavit, alebo mu verit 😀
dnes poobede nam kolegovia robia oslavu, takze bude pekny den. pocasie je uplne ukazkove, ma byt 24C takze rozmyslam ze poobede zduchnem ;)

michalag
1. apr 2010

ideme von ked je tak krasne, vecer nakuknem 😉

fleury
1. apr 2010

moni len ktovie ako to ten patolog myslel, ze do 2 tyzdnov ides 😀
btw uz ste sa prestahovali?

moni
1. apr 2010

fleury, hehe..myslel to tak ze porodim, bo vraj uz vacsie brusko je nemozne mat 😀
stahovanie bude teraz cez vikend, vies aby sme sa nahodou nenudili...

fleury
1. apr 2010

jaj tak to fakt este porodis skor, ked teraz stahujete..zeby si sa predbehla nakoniec??!! 🙂

fleury
1. apr 2010

o lucinke nema nikto nejake spravy? jej tiez mali vyberat steh teraz niekedy

ludka140281
1. apr 2010

cinocka hlava?.....

moni
1. apr 2010

fleury, chcem vydrzat aspon tie 2 tyzdne este, nech ten trchol maly dorastie 🙂 mm je teraz taky poplaseny od kedy som sa vykydla, ze uz ozaj nemozem nic robit. na vikend ma zenie z domu 😀
kludne ti dam prednost, nebudem sa predbiehat, len pre boha nenechaj ma cakat do augusta 😀 😀 😀
na lucinku som presne vcera myslela, oni sa mali tiez stahovat, a do toho ten steh vybraty....

fleury
1. apr 2010

moni neboooj, ja tiez chcem 2 tt este vydrzat, ked uz som sa vytrapila doteraz, nech si malicka este uzije brusko 🙂 Lucinke uz ten steh vybrali??

moni
1. apr 2010

fleury, neviem ci je to vybrali, mne sa zda ze vy ste tak v rovnakom case isli...

veve23
1. apr 2010

no uz som spat, Epi vybavena, zaplatena, poucila ma tak uz mam pokoj, taka mila mlada dr. tam bola tak sme pokecali......
potom som si bola kupit spenat, ludi v obchodoch ja ......, no tak som sa natlacila spenatiku nech mam zelezo a teraz si lezim , lebo som sa zapotila, cely den som bola jak srnka, a ked som prisla domov, tak hned krize, brucho stvrdlo, krce, ale uz je dobre...takze dnesny plan splneny...
Kami...no to by bola aka sou kebyze mas nakoniec dievcatko, ale pravdu mas, hlavne nech je to zdrave, pindulak ci suska, to je jedno
Moni, mas cas.....2 tyzdne pred sebou, patolog sa nezda 😀

fleury
1. apr 2010

moni mne vybrali uz v 36tt a jej mali az 38tt cize teraz niekedy, ona ma TP predo mnou par dni tusim..ved mozno nas prekvapi uz spravou s prirastkom dalsim do tabulky 🙂
Vyzera to tak, ze po vikende uz polka apriloviek odrodi 🙂

moni
1. apr 2010

veve, no ty si sikovnica! spenat by som si veru aj ja dala, ale cez vikend sme navarili do bludu tak musime podojedat.
ten nas patolog je strasne zlaty! taky starostlivy, pozorny, so zmyslom pre cierny humor 😀 na dverach kancelarie ma svoju fotku v plasti s nejakou hadicou ako stoji pri pitevnom stole (este z cias ked robil ozajstnu patolu), a ma tam napisane: nech sa paci, vstupte, urobte si pohodlie, hned som pri vas 😀

fleury, ahaa. no chaos mam v tom, kto kedy co 🙂
veru aprilovky sa rozbehli, zvedave deticky to budu!

zuzuj
1. apr 2010

baby ja len nakukam a normalne som hotova, kolko novych babatiek... 😕 😕 😕
JAj tak sa tesim s Vami a gratulujem....ale ved niektore pockajte aj na mnaaaa 😀
Precitam Vas vecer...zatial adios

fleury
1. apr 2010

moni tak sa odfotim s bruskom a spytas sa ho, kedy porodim ja 😀

moni
1. apr 2010

fleury...ze by august? 😀

veve23
1. apr 2010

Moni, a u vas je zajtra tiez sviatok?? alebo iba v pondelok?
no zajtra sa chystam na nakup, musim donutit polovicku nech ide so mnou...udene uz mam, aj vajicka, len on chce aj salat a bla bla tak mozem vyvarat.....ale nevadi, nech sa este dosyta naje
😀 😀 😀 😀 😀 😀

moni
1. apr 2010

veve, ani zajtra ani v pondelok....to by predsa bolo politicky nekorektne oslavovat cirkevny sviatok. jedine vianoce maju tuto vysadu, aj to je volno len 25.12.
sunku musim splasit aj ja, ale akokolvek jednoducho to znie, natrafit na taku s normalnou chutou je problem.

fleury
1. apr 2010

moni nezabudaj, ze mas termin az po mne 😀 😀

moni
1. apr 2010

fleury, uuups 😀
beriem spat, nic som nepovedala...ani o predbiehani/nepredbiehani 😀

monva
1. apr 2010

Podavam dnesne hlasenie z poradne - sa lekari radili, ci ma poslu domov, alebo si ma tam nechaju, no som doma. Otvorena som na 2 prsty navolno, teda nieco vyse 3cm, krcok skrateny na 0,5-1cm, malinka ma ozvy v poriadku, akurat mne na CTG nevedeli zmerat kontrakcie, lebo sa im pokazil pristroj, tak sa mam sama sledovat 😀 .
Vysvetlovala som im, ze mne brusko tvrdne, ale kedze ma to neboli, neviem posudit, ci su to kontrakcie. Tak som mala zaciatok aj pri dankovi, skor je to stresove tvrdnutie. Vcera mi napr. netvrdlo vobec, dnes aj 2-3 krat za hodinku, tak neviem. Vraj to moze trvat par hodin, kym porodim, no aj par dni, som zvedava.
Ale uz som z toho paradne nervozna - rano som bola uplne v pohode, ziadne bolesti, no od vysetrenia, tym ze sa stale pozorujem, mam pocit ako pred statnicami, ze aj ked som pripravena, ci to zvladnem 😀

Mini - gratulujeeeem 😉 😵
Kiwi - drz sa moja, prajem nech je to co najrychlejsie a co najmenej bolestive 😉

fleury
1. apr 2010

monva a najblizsie mas ist kedy na poradnu?

fleury
1. apr 2010

kiwi bude prva, ktora porodi presne na termin 😅

kikarv
1. apr 2010

evil ty sa čo tolko vyškieraš? 😀 zasekla sa ti klávesnica 😀 😀 😀

babenky mňa akosi velmi bolí v podbrušku sem tam až krčovito. ale nestopujem len kontrolujem zátku a plodovku 😀 ale už sa mi to zrejme kráti lebo tie bolesti sa zo dňa na deň stupňujú. no možno aj tá sobota výde. keby bola by som rada 😅

moni
1. apr 2010

fleury, no statistika nepusti...len 5% deti sa rodi presne na termin 🙂

monva, tak sme zvedava ako dopadnes. fuj, pocit ako pred statnicami by som uz nikdy nechcela zazit!

kika, hehe...ja by som si myslela ze stopovanie je dolezitejsie ako plodovka a zatka 😀

kikarv
1. apr 2010

monva a kolkokrát za hodinu má bruško stvrdnúť a počíta sa to za kontrakcie? a máš pri tom sedieť ležať alebo čo? lebo ja mám bruško tvrdé stále ked sa hýbem tak ako to mám ja odsledovať? poradte mi neviem ozaj 😅

monva
1. apr 2010

fleu - no vraj mam prist do poradne (ak neporodim dovtedy) o tyzden, no mam sa dohodnut s mojim lekarom - lenze on ma sluzbu v nemocnici az 10.4. tak neviem. Celkom by som bola rada, ak by som rodila teraz v sobotu-nedelu. Aspon by som bola so Seuskou a zase cez sviatky je doma svokra, mohla by sa postarat o maleho a po sviatkoch uz bude moja mama k dispozicii.
Ak by som si vcera neostrihala nechty, tak si ich dnes isto poobhryzam, to su neeervy 😀

monva
1. apr 2010

kika - tiez neviem, no mne sice tvrdne, ale fakt ma to neboli, je to tak raz za 10-30 minut, trva to asi minutu, ale je to len take akoby "scucnutie" a uvolnenie. Niekedy je to 2-3 krat za hodinku, potom polhodinka nic, potom 4 krat za hodinku ... som z toho jelen. Fakt si myslim, ze je to zo stresu a nie su to kontrakcie. 😀

moni
1. apr 2010

akurat vcera som citala o jednej pani ktora bola bola pri prvom porode totalne zatvorena, a porodila do par hodin ako jej lekar povedal ze z toho este nic nebude. pri druhom porode zas chodila na 4cm, makky krcok, babo dole od 32tt a nakoniec prenasala. sama povedala ze pokial sa babo same nerozhodne, a nevyvola kontrakcie tak bez toho to nepojde.
mne sa tym len potvrdilo, ze sa treba obrnit trpezlivostou, a pockat si 🙂

evil15
1. apr 2010

kika nezasekla len mám dobrú náladu dnes ved je krásne vonku a už máme apríl tak už sme originál Aprílovky 😀 tak prečo sa neusmievať 😉

no bruško tvrdne aj mne stále trošku zátky mi odišlo asi tak pred 2 týždňami tak teraz už len čakám na den D dr povedala v pondelok že vydržím do konca ale ja jej neverím 😅 uvidíme čo mi povie v utorok zase 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre