Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

sammy
3. nov 2009

Tak dik baby za odpovede, vidim, ze nie je to az take ojedinele, ze som nepribrala, tak sa tesim 😉

A zelam vam pekne tehu a nech vsetko dobre dopadne!

stanusa
3. nov 2009

pozeram roxi, ze mas tp den po mne a to si len 18tt, mali by predsa sme byt rovnako tt 😲

odchadzam na sono, tak drzte nam palce
caute 🙂

ludka140281
3. nov 2009

ahoj princeznicky.... 🙂 dnes ste aktivne skor ako ja....prisli mi vysledky testov krvy,no doki po telefone nechcel povedat a tak ma objednal na stvrtok,vraj sa nemusim bat.............ani neviem co si mam mysliet.....pekny dnik 😉

roxi
3. nov 2009

stani - vlastne máš pravdu, ja som už v 19 tt, vo štvrtok sa prehupnem do 20, som z toho pomotaná, lebo ja som celkom nevedela, kedy som mala posledný menzes, a tu som sa v nastaveniach len pohrala tak, aby mi sedel dátum pôrodu, ktorý mi lekár stanovil podľa sona, takže preto ten zmetok 😉

roxi
3. nov 2009

ludka - držím palce, nech sú vysledky, ok,
ja už musím bežať, malá teraz raňajkuje a musíme utekať k susedke, maturuje s marcipánovou tortou a nejako sa s tým trápi tak ideme pomáhať, pa

civavava
autor
3. nov 2009

dobre ranko kocky,

drzim palce na poradnu aj na vysledky, nech su len najlepsie!

vidim, ze ste pisali o vybavicke, ja to budem musiet est raz prejst, pozriet co sa da kupit z druhej ruky a tak.
dakujem aj za rady co je podtatsne a co ie, klongova asi mas pravdu a kojaci vankus je ozaj blbost...a stoji 70 eur, tak asi nebude
😒

odsavcaku vsak ja budem mat lebo ja sa budem musiet vratit do prace po 6-7 mesiacoch, z financnych dovodov

My babatko nebudeme mat v spalni, bude si od malicka zvykat na svoju postielku , na svoje kralovstvo 🙂 robili to tak moje kamosky a boli spokojne.
Ked vam babatko zaplace, aj tak musite vstat a ked ste uz zobudene, je UPLNE jedno ci sa prejdete k postielke v spalniu, alebo do druhej izby. my mame 3izbovy byt a ta vzdialenost cotreba prejst do izby dietatka je ozaj zanedbatelna.

😉

klongova
3. nov 2009

kika - nemám pocit že som nejako moc zariadená kúpila som len perinku a s hlavničkou lebo tú čo sme mali pri malom sme museli vrátiť takže sme kúpili nové, kúpili sme buginku a čo sa týka oblečenia vôbec nič. Ešte som kúpila tie plienky všetko chvalabohu ostalo po malom takže aspoň niečo sme ušetrili. Ja sa nechystám nejako moc vyhadzovať za zbytočnosti pretože nemáme moc peňazí takže len to najnutnejšie. Ako poznám naše rodiny tak pod stromček nedostaneme nič pre bábo pretože je to vraj moc skoro takže budeme mať len to čo si kúpime sami. Keď budeme vedieť čo to bude tak možno niečo kúpim - oblečko no nie nejko moc a najskôr po sviatkoch.

kika29
3. nov 2009

ja by som tiež rada niečo už kúpila aj ma to veľmi ťahá ale momentálne naša finannčná situácia nám nedovolí tak musím len uspokojiť oči ked niečo pekné vidím 😉 nevadí nieje to až tak zlé. teraz sme mali troška financ krízu lebo som bola na chorej 5 týždňou a sociálka žial platí tak ako platí tak nám urobila škrt ale teraz už budem mať výplatu nie síce bohvie akú lebo ktovie čo nezarábam ale určite na nejaké dupačky alebo košieločku si uchmatnem a kúpim sebe pre radosť 😀

klongova
3. nov 2009

civavava - ak máš viac izbový byt nie je s tým problém no ja mám len 2 izbový takže to bábo bude s nami a ešte + Samko takže sa tam budeme mierne tlačiť. Neviem si predstaviť mať dieťa v druhej miestnosti už len kôli tomu, že sa stáva že dieťa do 1 roka môže prestať z ničoho nič dýchať asi by som nebola spokojná keby bolo preč. Možno po roku áno no do roka určite nie. Ale to je môj názor bez urážky.

kika - aj náš malý spával medzi nami no ja som to zatrhla a spí len vtedy keď je chorý a on to vie a akceptuje. Bolo obdobie keď padlo 24.00 hod a on si zobral svoj vankúšik a predstavil sa pri mojej posteli že chce ísť ku mne no to už bol vrchol. Chvíľu trvalo kým si na to zvykol aj plakal no museli sme to urobiť, lebo by to bolo len horšie. Teraz vie že má každý svoju posteľ a ráno keď máme vstať do škôlky tak na pár minút príde ku mne a to mu stačí.

vejula
3. nov 2009

čavte kočky... Ludka tebe držím palčeky s krvou.
Ja som mala včera večer akési blbé stavy... Som dostala strach z určitých vecí... Ako ja neviem či je to normálne, že niekedy z úplnej hlúposti dostanem strašný strach o maličké a potom aj plačem a tak.... A teraz si strašne vyčítam že maličké vystavujem takým stresom zbytočne... Ale ked v tom stave si nejako neviem racionálne pomôcť... Mám teraz výčitky, kvôli bábatku, že ho takto streszjem už v brušku. Len dúfam že cíti že ho strašne lúbim a že sa ničoho nemusí báť. Nerada by som bola aby bol potom v živote nejaký príliš ustráchaný a utrápený... Bože baby prepáčte že vás zaťažujem takýmito problémami, ale ma to trápi a chcela by som vedieť čo si o tom myslíte. Ja som si povedala že dieťatko už nemôže zažiť nič zlé, že už sa nad všetkým budem povznášať a nestrachovať sa stále. Len neviem či to zvládnem 😢

kika29
3. nov 2009

klongová toto poznám aj ja. malá sa nad ránom okolo 6 zobudí a zvikne si ľahnúť ku mne tak si ju na tú hodinku lebo o7 vstávame pritúlim. Dakedy som ju musela uspávať v našej posteli ale to som postupne zatrhla. Teraz ja si lahnem na postel ona na svoju a spinká až do rána. Tiež máme len dvojizbový byt a neviem ako riešiť izbu. No nejako sa len pomestíme a časom uvidíme či sa nám podarí trojizbový byt. Ked momentálen si ho nemôžeme dovoliť.

cheerlady
3. nov 2009

vejula presne viem o com hovoris-ja som mala vcera tiez take zmiesane pocity-citala som si temu marec2010 a tam baby pisali ako uz boli na morfo aj na 3d a ze maju zdrave deticky a tak a vo mne sa prebudil taky strach,ze som na to potom cely vecer myslela 😔 uz aj ja chcem mat po tych utz a vediet,ze je vsetko v poriadku 😵

kika29
3. nov 2009

vejula nevyčítaj si nič. ja som takéto pocity mala pri malej ked som ju čakala. V noci som sa budila a v obývačke som plakala. Neviem prečo ale tiež z ničoho nič ma pochytil strach a nevedela som prestať plakať. Chvalabohu malá je ok je z nej pekný šibal neublížila som jej tým. Aj teraz pri druhom ma niekedy chytí pocit neistoty a strachu ale neplačem toto tehu mám iné. Ale ver že viem čo prežívaš ja som si tým prešla v prvom tehu. Možno ked budeš čakať druhé bábo už to bude iné.
A ešte som mávala v prvom tehu aj strašne výkivy nálad chvílu som sa smiala o chvílu revala alebo kričala no môj mužík si ma užil to vám poviem chudák 😅 no čo tie hormony si robia čo chcú 😀

vejula
3. nov 2009

Ďakujem vám kočky veľmi... Je mi ľahšie ked viem že chápete čo prežívam... No ten strach je tak silný, že si človek nevie rozumom rozkázať... Ale však viete o čom hovorím 😔 Dúúfam že to bude lepšie. Asi už aj potrebujem ísť na poradňu nech sa uistím, že maličké si spokojne nažíva v brušku. Alebo aby už začalo kopkať nech viem čo tam robí vo vnútri...

adasik
3. nov 2009

Čaute existujuce a buduce maminy...čo sa týka tej výbavičky, ani my ešte zatial v podstate nič nemame-okrem toho kočíka a vajíčka. Je super, že su tu aj maminy, ktore už maju dieta-usmernia nas a trocha schladia pri vyberani výbavičky
😉 kika29 mna trapi kasel už 2 týžden, dnes rano o 3.20 muselo male dost natriasat, taky zachvat som dostala...ide ma už z toho poraziť! Ja užívam SEPTISAN-pastilky na cmulanie, možu ich aj tehule, ak nie si alergicka na med-tak PROPOLKI-tiež sa cmulaju, predtým som brala STODAL-homeo sirup proti kaslu a proti skrabaniu v hrdle Homeogene 9-je to tiež homeo+ovocný a čaj pre tehotne, med+citron a šatka okolo krku...
vejula-neboj tieto stavy su kvazi "normalne"-výčiky, či sa vobec budes vediet o male postarat, či je zdrave a tak, aj ked to nevieme ovplyvnit to male určite citi, že ho mas rada 🙂
ja som doteraz pribrala 4kg, predtým som mala 58 pri výške 171 a teraz už 62-bože telo si robí zasoby...ale manžel sa už vytešuje, že konečne mam riť a brucho, no teda...ale ja sa už teraz citim jak baloooon.
Som zvedava ako my a nasa výbavička-totiž mali sme už mat dastavaný byt a teraz koniec výstavby zmenili na zima 2009+kedy to skolauduju, tak to bude tak na knapp.Dufam, že zima 2009 u nich nebude končit v marci al. v apríli. 😠

martina05
3. nov 2009

Ahojte, Vejula úplne ťa chápem aj mňa občas pochytí depka a strach, či je všetko ok!!! Kedy ideš k lekárovi?? Ja v piatok a už sa neviem dočkať. Pôjdeme aj na sono. Včera ma prepadla depka z chrípky a strach aby som neochorela. Potom hovorili, že proti H1N1 budú prednostne očkovať tehotné, ale zase neviem .... mám z toho strach, veď tie vakcíny v podstate asi nie sú ešte dlhodobo otestované...

Už asi týždeň cítim v brušku také mrvenie, neviem čo to je . Opakuje sa to, raz tam , raz inde, je to ako keby ma niečo zvnútra svrbelo alebo šteklilo. Ja si myslím, že by to mohli byť také slabunké pohyby ale kamoška mi tvrdia, že to sa mi len naťahuje koža na bruchu ... Tak neviem...
Inak baby, dnes ma napadlo meno pre chlapca z ktorého som úplne hotová - čo hovoríte na Teodor Ján ???? zatiaľ som sa nestretla s veľkým nadšením ale páči sa mi že som našla, že Teodor znamená Dar Boží a Ján by bolo po tatinovi.....

pipimiska
3. nov 2009

caute babky 🙂
dnes som mala poradnu aj triple testy,babo krasne rastie 😵
pomozte mi,uz to tu bolo urcite viac krat spomenute,ale nemam cas to tu hladat..potrebovala by som vediet,na zaklade akych udajov sa robi triple test?
mne sa zda ze som niekde citala,ze sa bere do uvahy aj vaha matky,ale niesom si stopercentne istaa...
a dnes ma moja sestricka nepocula asi dobre,lebo ja som jej povedala,ze mam 60kg a ona mi napisala 66kg 😖
tak len preto sa pytam,ze ci jej brnknem abo netreba..

martinka,ja som citala,ze to uz mozes citit tie pohyby,v zaciatkoch je to steklenie a mrvenie 😉
od kedy to pocitujes?

vejula
3. nov 2009

Čavik Mati. Ja idem na poradnu až 12, čiže budúci týžden vo štvrtok. No dúfam že to do vtedy vydržím 😅 Ja mám väčšinou strach zo všelijakých chorôb a infekcii ale aj rôznych vecí okolo mna čo by nemuseli byť celkom OK nezávadné a tak... Je to psychicky dosť náročné... A na očkovanie by som sa asi aj ja bála teraz ísť, lebo som aj o tom počula všeličo... Teraz mám také predsavzatie, že prestanem všetko brať tak smrteľne vážne a budem viac veriť tam hore a nespoliehať sa tak strašne na seba. Uvidím do kedy mi to vydrží, ale momentáílne som celkom odhodlaná.

No s tým menom je super že si našla niečo z čoho si nadšená. Ja pre chlapca vôbec neviem... Chcela som Damiána ale priateľ to zamietol že je to nejaké príliš jemne a zženštilé... Mne sa vôbec nezdá 😒

vejula
3. nov 2009

Ahoj pipi... Tak bábo v poriadku, hej? To je super, moc gratulujem... A s tými triplle vôbec neviem čo sa berie do úvahy 😖 Ale myslím že tých pár kíl tie vysledky nejako nezmení. Ale niesom si istá.

cheerlady
3. nov 2009

no ja by som sa urcite ockovat nedala! moja mama sa dala proti obycajnej chripke a tak ju to polozilo,ze 2tyzdne sa nevladala ani pohnut a ked sa pytala na nazor imunologa-alergologa,tak ten povedal,ze on osobne by to absolutne nedoporucoval a uz vobec nie tehotnym.pretoze ked ta zaockuju,tak bud to telo tu davku prekona,alebo nie a dostanes tu chripku do 2tyzdnov.no a mat tak silnu chripku "zbytocne", to by som urcite neriskovala v tehu 😲
ja idem k dr.takto za tyzden a uz sa neviem dockat,ved drobca som nevidela na sone od 12+1tt! ☹
martinka ja citim skor ako keby take vlnenie alebo slabe prevalovanie uz asu tyzden,no tiez som si neni ista,ci je to ono 😅

martina05
3. nov 2009

Pipi, pri tripple sa berie do úvahy vek, váha, poradie tehotenstva ... to určite. Ja by som tam asi radšej zavolala, nech nedôjde k omylu a zbytočne sa nestresuješ...
To šteklenie cítim už cca 1-2 týždne- je to tak že sem tam, hlavne večer alebo ráno, keď som v kľude, najčastejšie, keď ležím v posteli.. no a sem tam aj keď v robote makám pri PCčku...Je to asi tak 1-2x za 2-3 dni...Spýtam sa na to lekára...

Vejula, aj pre mňa je chlapec ťažší...no keďže nechceme vedieť pohlavie, musím vymyslieť obe mená... pre prípad... no MM tvrdí, že to bude chlapec a ja , neviem vôbec ....a nemám ani vysnívané pohlavie, hlavne chcem aby bol drobček zdravý a pekne rástol. Máš pravdu musíme veriť - tam hore .... 😉 😉

vejula
3. nov 2009

😀 No my sim yslíme že to bude chlapec... _KAždý mi to hovorí, lebo mám bruško do predu také špicaté a aj podla ptstienka to bude chlapec. Ale v podstate sú to len také babské metody 😉 No ale však uvidíme najbližšie nám už hádam povedia.
No a s tým očkovaním, ja by som určite nešla súhlasím s tebou cheer... Radšej budem dalej nasávať zázvorový čajík na imunitua teplo sa obliekať.

pipimiska
3. nov 2009

dik mati,myslela som si,tak ja tam idem zavolat 😉

vejula ahoj moja,na ultazvuku bolo babo v poriadku,aj manzel bol som mnou tak je rad 😵
este tie triple testy,bojim bojim,ale verim,ze to bude v poriadku 😉
idem sa naranajkovat,bo sa mi uz straasne kruti hlava a odpisem ti na ip 😉

pipimiska
3. nov 2009

ani ja by som sa nedala ockovat 😉

vejula
3. nov 2009

jasnačka, dobru chuť pipi.

pipimiska
3. nov 2009

volala som tak neviem ci je sestricka hlupa alebo nie,ale povedala,ze nieee to sa urcite neberie,to nevadiii...
tak ja neviem,co tym myslela,ze sa neberie..ale tak kaslem teraz na to,keby nieco,poviem to aj doktorovi 😒

pipimiska
3. nov 2009

veji dakujem 😉

vejula
3. nov 2009

No ved jasnačka. Už si nerob starosti, volať si volala, nič iné spraviťž nemôžeš. KEd povedala sestrička že váha tam nerobí nejakú veľkú ulohu, tak asi tých 6 kilo nemôže skresliť tie výsledky.

klongova
3. nov 2009

vejula - neviem no ak sa dobre pamätám tak chceš mať 5 detí, tento stav v ktorom sa nachádzaš je dočasný a pre prvorodičku dosť bežný. Keď budeš čakať 2-3 dieťa ani ti to tak nepríde pretože budeš mať iné starosti a nie riešiť svoj stav. Viem to z vlastnej skúsenosti. Teraz nemám čas rozmýšlať či je všetko OK,ja už cítim pohyby takže som na tom trochu lepšie ako ty,no mám aj iné starosti. Momentálne mám syna chorého s teplotami a riešim jeho nie moje tehotenstvo. Keď som čakala malého nemala som internet a nepripúšťala som si veľa vecí už vôbec nie nejaké triplle testy ani som netušila že to môže byť aj zlé. Ani ten internet nerobí až tak dobre ako si niekto myslí. Zbytočne sa pozastavujeme nad vecami ktoré sú v podstate bežné a úplne normálne. Skús sa zamerať na niečo iné a neriešiť stále tehotenstvo a stav v akom sa cítiš. Neboj zvládneš to treba len nejakú činosť vymyslieť, ktorá ťa aspoň na chvíľu zamestná. Uvidíš,že sa budeš cítiť lepšie.

fruchtbar
3. nov 2009

ja som pribrala z povodnych 53 na 58 a pomaly to ide nahor.......☹
Ale zadocek nenarastol,iba brucho a prsia,alebo ze by sa to tak pekne rovnomerne ukladalo? Ja neviem,ale celulitida vystupila,co som uz aj mm podakovala za ohladuplnost,ked mi to tak jemne naznacil....... 😀

chumaj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre