Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
19. dec 2009

hej teší ale stromček zdobí vždy on... a to bývala celkom sranda.. posledné vianoce čo som bola s bývalým mm bol taký malinký a tak som mu to dala zdobiť lebo ja som už na to nemala chuť a to boli všetky salonky na 2 haluzkach a zbytok nič... bola sranda🙂)

seuska
19. dec 2009

no ved aby ich mal vsetky po ruke nie? 😀 No buduce vianoce uz aj my budeme vesat ozdoby trosku vyssie, lebo nase mimi budu mat uz okolo 9 mesiacov a to uz sa im bude pacit ze sa to blyska 😎

blondy12
19. dec 2009

seus dnes uz konecne vypadnem tej prahy a idem domov..konecne uz sa tesim na MM..aj na tu vianocnu naladu..sice bude zhon..ale tak co uz asi vianoce bez zhonu by neboli vianoce..u nas vzdy zdobim stromcek ja..moj maly brasko 9rocny ma sice chut ale rychlo ho prejde..ale tak minuly rok uz viac pomahal tak mozno aj tento rok bude..ono to je take krajsie ked to dieta je v dome urobi z toho inu atmosferu

a viete co babenky na co sa tesim??na rozpravky 😀 😀 😀 😀 jaj take pekne..a vzdy to skonci krasne a rovnako.ale trosku tej romantiky aspon na vianoce ked uz realita je trosku ina.. 🙄 ale toto k vianociam nepatri..

sice MM tento rok nebude na vianoce pride az o pol 9ej vecer z prace nedal mu volno,no aj tak si tie vianoce urobime pekne.. 😀

budeme u nasich..on s jeho rodinou ma rusnacke vianoce takze my oslavujeme stale 2..mame to dobre ziadne hadky u koho tento rok..lebo my mame 24ho decembra a oni 6.1 😀 ...

tantama
19. dec 2009

blondy to máte super... 2x darčeky 2x plné brušká.......... no to sa niekto má 😀 no babulky ja sa pomaly rozlúčim pôjdem už za chvíľku domov práce a ked mi vyjde čas tak sa večer pripojím a hodím do albumu vecičky a možno seuske aj tu výzdobu🙂)) tak sa majte a pohladkajte brušká... 😉

blondy12
19. dec 2009

seus a vy nemate dvoje vianoce?ty nie si z He ako som pochopila ale ci MM hm?

seuska
19. dec 2009

tamtami no hod do albumu nejaku inspiraciu na vianocnu vyzdobu....

blondy, ano mm je z HE a ja z NR, tento rok ideme na Vianoce k nasim do NR, konecne! ja sa tesim na svoju rodinu, lebo z manzelovou rodinou moc nevychadzame, ale aj ked sme mali Vianoce tu v HE a este sme vychadzali tak oni nie su Rusnaci mali normalne 24.12 vianoce.... ja sa tiez tesim na rozpravky a hlavne v pondelok vecer idu Pelisky na to sa strasne tesiiiiim.....

domika9
19. dec 2009

kamilka mne knižku vystavili až po tehotenskych odberoch myslím a to bolo asi v 9tt
silvia 7 aj ja viem o tom že je ovela horšie ked sa babo prehrieva ako ked mu je trošku chladnejšie zo začiatku bude babo spinkať v zavinovačke a potom mu dam paplonik ale uvidím aky kupim ale vankušik nebudem použivať , tie spacie vaky čo su su dobre v tom že nemusíš male kontrolovať či nieje odkopane ale zas mi pride že tie ručky ma vonku tak či mu prave nebude chladno na ramienka

blondy12
19. dec 2009

seus ja mam v novych sadoch rodinu..aj v nitre a v novych zamkoch..ale nechodime tam skor ked som bola mensia...tak ani ja s MM mamou nevychadzam ako s celou jeho rodinou ano ale jeho mama ma povazuje ako za nejaku hrozbu by som povedala...ale neriesim..nevidela som ju 3mesiace a ani mi nechyba a nase malicke bude mat inych ludi pri sebe...ale tak ak bude MM chciet tak nech si k nej zajde..
ti verim inac ze sa uz musis velmi tesit...na svoju rodinu ..doma je predsa lepsie..my teraz s MM budeme byvat u nas nezvladol by to s tym platom ....ironia je ze mame 3domy ale ani jeden kde by sme mohli sami byvat ...

no tami daj nieco do toho albumu aj ja sa inspirujem 😀

silvia7
19. dec 2009

čaute kočky..
no ja som sa totalne nevyspala, zaľahla som o jednej ráno, no už od 4.40hod som len ležala, lebo neviem prehĺtať a tak stále kašlem a smrkám.. som bola ráno v lekárni, nič mi nechceli dať - ani paralen!!! a nakoniec nejaké kvapky pre detičky od 1roka - skorocelový sirup a pak na cmúlanie čisté bylinkové cukríky.. ale nič, to si dám a mám pokoj 15min asik... a to som dnes a zajtra mala robiť (brigáda), aby som mala peniažky na dárky nejaké aspoň.. ah jo.. vkuse ma drhne a dusí a kašlem.. ☹ vraždaa 😢 to som chcela aj piecť dačo aj ísť kuk do obchodov aj upratovať.. a normálne nič nemôžem, lebo by som si vykašlala aj mozog z hlavy..
dúfam, že vy ste zdravé a aj budete a že my choré rýchle vyzdravieme.. 🙂

stanusa
19. dec 2009

ahojte,
my budeme na Vianoce s mm pekne spolu, pojdeme na bohosluzbu a potom dame veceru vo dvojici, aspon sa nemusime dohadovat u ktorich rodicoch budeme.
tam pojdeme na druhy den, ku kazdym aby sa nehnevali 🙂

silvia to keby si sla do nasej lekarne, tak ti predaju co len chces - tehulka netehulka 😀 ...
len lezkaj, cajik s citronom a vela oddychuj

tarinka333
19. dec 2009

Ahojte babulky, tak ja v poslednom case vobec nestiham navstevovat MK 😒 Behame stale hore-dole najma po nakupoch a potom som uplne hotova.
Bola som v stvrtok na ten cukor, bleee 😖 Sladota, vysledky budu hadam 29.12. na najblizsej poradni. Idem skusit docitat, co ste tu popisali za posledne dni, aby som bola v obraze aspon kusok 🙂

cicimon
19. dec 2009

caute,

tak ja dnes klasicke upratovanie, len este musim pozehlit a pobalit darceky aj nas a zajtra na vychod 🙂 a vecer mi dojde po 4 mes brat s frajerkou, tak pekne pojdeme zajtra vsetci spolu, uz sa tesim. Snad aj pocasie vyjde, teraz je taka kosa a snezi..

dejna3
19. dec 2009

ahojte,

ja mám dnes na pláne poupratovať, ale to až keď príde mm domov, lebo toto moje šidlo je všadeprítomné a furt by sa mi aj tak motalo pod nohami 😝 zatiaľ aspoň periem...

zajtra by sme mali ísť na nákupy do NR, stromček a výzdobu poriešime až v týždni... aj tak si neviem predstaviť, koľko potrvá, kým malá niečo vyvedie so stromčekom 🙄

inak, máme doma veľmi zlé noci, sofi sa od minulého týždňa budí takmer každú noc s obrovským plačom a nedá sa tak ľahko utíšiť... dnes som bola hore takmer 3 hodiny 😖 idú jej ďalšie zuby, už ani neviem, koľko ich má, lebo ma nechce pustiť prstom do pusy, ale dnes sa podarilo, a tuším tam mala ďalšie 2 nové 😲 to je dokopy 6 zubov v priebehu 2 týždňov 😝 chúďatenko malé 😔

na štedrý večer budeme pravdepodobne u drahého babky, aby nebola sama, ale to tam budeme len popoludnie a večer, spať pôjdeme domov

zuzana1971
19. dec 2009

ahojte
majlik pre brusko
26. týždeň tehotenstva
Milá mamička

Vaše dieťatko ste počali pred 24 týždňami.
Od vašej poslednej menštruácie ubehlo 26 týždňov.
Ste v 2. trimesteri - v 7. lunárnom mesiaci tehotenstva.

Ako rastie vaše bábätko
Dieťatko môže po dlhom čase, kedy boli viečka zrastené otvoriť oko. Už je takmer dokonalé, sietnica má štyri vrstvy a dúhovka je modrej farby. Postupne začne rozoznávať svetlo a tmu. Pamätáte sa, ako sa oko vyvíjalo?

3. týždeň od počatia: očné mechúriky sa ako stopky spájajú s mozgom. O týždeň neskôr bolo už vidno pigment, prvý základ oka. V 8. týždni viečka zrástli oproti sebe a navzájom sa zlepili, aby ochránili ešte nízko položené očká.

Ak by sa narodilo teraz, v nemocnici s jednotkou intenzívnej starostlivosti, malo by šancu na prežitie asi trojštvrtinovú.

Je veľké asi ako chlebík, taký 750 gramový.

Aké sú vaše pocity
Končí sa druhý trimester tehotenstva. Väčšina žien ho prežíva veľmi aktívne, spolu s plánovaním odchodu z práce chystajú vhodné miesto pre bábätko, časté je sťahovanie a stavebné úpravy. Aj keď ste sa do všetkých týchto veľkých zmien pustila s vervou, myslite na to, že posledný trimester tehotenstva budete možno musieť viac šetriť silami, možno budete unavenejšia a bábätko vás čím ďalej viac bude obmedzovať v pohybe. Preto čo najskôr "domaľujte"!

Môže sa stať, že v tomto období sa začnete cítiť nepríťažlivo, máte obavu z pribúdajúcich kíl. Ak ste však doteraz pribrali + - 9 kg, je to v poriadku.

Telesné príznaky
Vaše telo sa výrazne zmenilo. Váha sa zdvihla, tehotenstvo je už krásne viditeľné. Telo si vytvára tukovú zásobu na obdobie dojčenia. Niektoré mamky zápasia s prílišným priberaním. Verím, že viete, že klasické „pravidlo“ našich babičiek: teraz musíš jesť za dvoch, už neplatí. Do konca tehotenstva by ste mali pribrať cca 12 – 14 kg.

Prečo toľko?

Dieťatko bude vážiť cca 3 – 3,5 kg
Plodová voda cca 1 kg
Placenta 0,5 – 1 kg
Maternica sa z obvyklých 70 g zväčší takmer na 1,5 kg!
Prsia spoločne dosiahnu nárast váhy skoro o 0,5 kg
Fyziologické zväčšenie objemu krvi a tekutín v tele tvorí ten zbytok
Vyšetrenia, ktoré vás čakajú
V tomto týždni vás nečaká nič špeciálne, len bežné poradne.

Čo však, ak vám v moči nájdu baktérie?

Počas tehotenstva je badateľná zmena i na močových cestách a obličkách. Kvôli hormonálnym zmenám dochádza k rozšíreniu nielen krvných ciev, ale i močovej trubice. V dôsledku toho sa dokážu baktérie dostať do močového mechúra omnoho jednoduchšie.

Už sme písali ako získať objektívnu vzorku moču:

Veľmi často sa stáva, že „problémy“ s močovými cestami a baktériami sú spôsobené nesprávnou vzorkou. Teda – odovzdať na vyšetrenie máte stredný prúd moču.

Prečo? Väčšina baktérií sa nachádza na začiatku močovej trubice. A tak sa môže stať, že váš moč, ak by ste ho správne „odobrali“ by bol vlastne negatívny, v poriadku.

Najprv na záchode prvú, počiatočnú časť moču „vypustíme“ do misy. Strednú časť moču už môžete vycikať priamo do pohárika. Zbytok môže ísť tiež do záchodu.

Čo ak problémy i napriek tomu pretrvávajú?

Noste výlučne bavlnené alebo pravé hodvábne nohavičky, prípadne doma choďte bez nich
Pravidelne navštevujte toaletu
Vždy po sexuálnom styku choďte vyprázdniť močový mechúr – hneď tak odplavíte všetky zárodky baktérií
Výrazne obmedzte sladké – baktériám chutí
Jedzte potraviny s vysokým obsahom vitamínu c – ten baktérie pre zmenu oslabuje.
Veľa pite
Urobte si čaj z medvedice, brezových listov, zlatobyle, rumančeka...
Tip:
Začnite sa obzerať po dobrom pediatrovi. Opýtajte sa známych, ale vyberajte podľa vlastného uváženia.

zuzana1971
19. dec 2009

silvi ja som kupila paplonik za 300 sk a vanklusik za 100 sk (sorry, ze este premyslam v sk cenach) v ikey

kiwinka
19. dec 2009

silvi7 dakujem,ano moc sa tesim,,verim, ze cysta je uz definitivne prec potvora jedna.. citam, ze mas termin 01april?? aj ja :P
kde ty budes rodit vlastne???
ja som dnes 25tt+2

civavava
autor
19. dec 2009

ahooj babenky, zdravim vas z BA! nestihla som vas este precitat od stvrtka co som nebola na konikovi, ale do zajtra to spravim, len mame toho vela teraz 🙂)

sme OK aj s renuskom, dnes som mu dopriala typicke slovenske chute na obed - drzkovu polievku, bryndzove halusky a velku capovanu kofolu 😀 😝 nekopkal, tak asi sa mu to pacilo 🙂

vcera v aute ma pekne kopkal, asi sa tesil ze ide na SK 🙂)

ideme zdobit stromcek a dufam, ze vecer si uz s kludom precitam konika 🙂) zatial pa pa

😉

zuzkabar1983
19. dec 2009

Ahojte babenky,

civavka vitaj na Slovensku a poriadne si to tu uzi!

Kiwinka velmi sa tesim s tebou, ze malicka je v poriadku 😵

Ja som mala dnes den mrcha, taka daka nesvoja som bola. A pred vecerom som sa poriadne povadila s mm, ze ma potom aj brusko bolelo a ma to velmi mrzelo a teraz mam vycitky svedomia. ☹ Dufam, ze som malemu neublizila, lebo to by som si neodpustila ☹

sasurin
19. dec 2009

Ahoj, dievčatá, my sme dnes neupratovali, lebo Sofia mala poslednú súťaž v gymnastike v tomto roku takže som celý deň strávila v telocvični, ale oplatilo sa máme doma ďalšiu zlatú medailu aj pohár a striebro za súťaž dvojíc. MM a syn ostali doma a vylihovali nerobili nič až ked sme sa my dotrepali domov tak začali vysávať 😵 , to aby bolo vidno že celý deň tvrdo makali haha 😀 , ale nevadí ešte ostáva zopár dní do Vianoc takže sa všetko stihne, a hlavne netreba to s tým upratovaním preháňať, lebo Ježiško sa narodil v stajni, na slame, tak aby sa toho poriadku u nás nenaľakal 😝

vejula
19. dec 2009

čavte kočky...
čivavka tak drobec už kopká jedna radosť to je super.... A uži si naše pekné Slovensko kým tu budeš 😉
zuzka ja sa s drahým hádam každú chvílu a myslím že je to normálne, preto dufam že maičkému to nemôže uškodiť.
sasurin tak vám gratulujem ku zlatej medaily, určite si na dcerku hrdá.

My sme dnes boli v Polsku sme kupili stromček a čosi naň a ešte kabát mi drahý pod stromček kupil, taký aby pekne zohrieval a bol na brušku dobrý. Zatial je fajn a potom sa prešiju gombičky lebo je tam dosť veľká vôla. Tak som celkom spoko.. Inač bola strááášna kosa drahému tak zašiel mráz za nechty že ručal jak pri pôrode... No ked som to videla som si povedala jak dobre že tí chlapi nerodia, lebo vôbec nevedia znášať bolesť 😀

lubkamik
19. dec 2009

ahojte 🙂
ja sa uz tesim na vianoce - mam skoro vsetko uz pripravene 😀 Pridu ku nam aj svokrovci aj moji rodicia a surodenci - som zvedava ako to dopadne 😀 😀

vejula
19. dec 2009

Jeej lubka tak to budete mať super Vianoce ked Vás bude toľko pri večery. Ja budem večerať len s mojim drahým a s psíkom 😀 Ale potom pôjdeme aj ku jedným aj ku druhým rodičom, to by bolo smutné keby sme boli celý večer len sami. Niežeby sme nemali čo robiť 😅 Akle tak som zvyknutá byť na sviatky aj s našimi a s bráškami a tak 😵

lubkamik
19. dec 2009

esteze mame velky stol 😀 😀
Hadam bude sranda 😝

vejula
19. dec 2009

No to u nás v tom našom jednoizbáčiku sa tak najeme my dnaja ani návštevu na obed nemôžeme pozvať 😀 😀 😀 Ale zatial to takto stačí, nie som náročná, hlôavne že mám kde spať 😉

adasik
19. dec 2009

Ahoj babenky,
civi- vitaj v BA 😉

Nemali ste/alebo nemate niektora problemy s obličkami? Ja som dnes bola na sone a dr. mi povedal, že malý tlaci dost na obličky a treba to sledovat, aby nevznikol zapal...Chodim dost casto cikat, ale inak bolesti žiadne...

ludka140281
19. dec 2009

ahoj kocky..... 😀 uz mam konecne napecene,upratane a mozu prist vianoce....
moni.....pri malej som take brusko nemala,bolo mensie a o dost,teraz kope cele dni 😀 a je to aj riadne citit a vidiet 😀 😀
uz nech je april,
vejula neviem co to bude,ale v kutiku by som chcela opat dievcatko,pretoze mam veci po dcerke a pre chlapceka neviem vybrat meno 😀

vejula
19. dec 2009

adasik ahoj. Ja problémy s obličkami nemám, ale niektoré baby tu písali že majú. Kamilka viem že bola aj v nemocke kvôli tomu aj lieky brala.

vejula
19. dec 2009

Ludka takže z praktického hladiska by sa viac hodilo dievčatko 😀 😀 😀 A maličká chce tiež radšej sestričku ako bračeka? A mm nieje taký že chce pokračovateľa rodu? No ludka to si ťa fakt neviem predstaviť v 9 mesiaci 😅 brušeno máš veľké ale je to fakt krásne a moc ti pristane 🙂

adasik
19. dec 2009

veji- dakujem krasne,ano už si spomínam,,,,

kami- a tebe čo povedal dr. na tie obličky? Ja mam akože stázu moča 1 a 2 stupna, neviem, co to podrobne je, ale povedal, že sa to ma kontrolovat, aby nevznikol zapal...a tomu už zvnutra neviem ako zabranim,,,,

ludka- prakticka mamina 😉

A ešte mi dnes zistili fibroadenom-nezhubný nador na prsniku v priemere 8mm...takže som si aj poplakala, aj som nechcela, že to na maleho zle vplýva, ale nedalo sa ☹ len dufam, že je to nezhubné...mala by som ist aj na punkciu, ale mam citlivý prsník, tak asi nepojdem, bojim sa zapalu...vraj je to z estrogenu, ktorý produkuje placenta a prsník na to takto reaguje...

ludka140281
19. dec 2009

vejula..mala chca sestricku,aby si pozicala jej nove babiky 😀 😀 😀 😀 Karinku.mm je to jedno,on chce uz aktivnejsiu maminku 😀 😀len nech je v poriadku.a ty nemas velky kotlik?
adasik..drzim prsty,nech to dobre dopadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre