Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
17. jan 2010

cicimon neboj nezlomi sa 😀 je to kvalitny material a na tu odsavacku pasuje akakolvek flasa s awentu alebo via poharik...je urcite lepsia ako chicko...ale vsetko je vec nazoru a ci ti bude vyhovovat to mas ako 100ludi 100 chuti...a ide aj o to kolko chces investovat 😉 najlepsie je sa popytat osobne niekoho v okoli co vyskusal viac variant

civi ahojkaj nie nezanevrela neboj hoji sa krasne dnes sa na to bola kuknat kamoska s chyrurgie a povedala ze super to asi tym tehotenstvom mozno sa mi aj dolu to tak rychlo zahoji 😀 ak ma nastrihnu 😅 jasne zuzku pozdravim samozrejma vec volame kazdy vecer,aby jej smutno nebolo a na izbe ma daka kocka net tak vraj sem tam napise ak sa bude dat...inak skus varit na pare v parnom hrnci to je tiez dobry harampak do domacnosti...ja tak varim ked polovicka je doma.... 😉 dietne

martinka coze? tolko? aj ja by som chcela daky kos na smradosske plienky idem to pokukat aj ja

cicimon
17. jan 2010

kamila - ja este nemam vybratu, tak robim prieskum 🙂

ja z kozmetiky nemam celkom nic 🙂) zatial len textil nejaky...teda oblecko, osusky, zavinovacku a tak

postielku a kocik ani nehovorim, ale objednam z netu

kamilakd
17. jan 2010

cicimon ja som aj za madelu skus napisat dejne ona ju ma aj moja svagrova s nou bola spokojna velmi le ju rozbila a mala awentacku a ta je tiez fajin podla jej slov....

cicimon
17. jan 2010

kamila a co na nej rozbila - flasu ci ten odsavaci system?

moni
17. jan 2010

cicimon, nic si z toho nerob, ani ja nemam skoro nic 🙂
podla mna je najdolezitejsie mat aku-taku predstavu co budes potrebovat, pripadne si urobit nejaky zoznam veci.
my mame relativne maly byt, takze nechcem aby mi tu tie veci zavadzali. ale zas na druhej strane je dobre, ked sa tie vydavky trosku rozlozia, lebo potom kupovat vsetko na jeden sup, bude asi pekne palka 😖

kos na plienky som ja zavrhla, tatinko bude chodit vynasat castejsie 😀 pripadne dokupime ked bude treba 🙂

nanika
17. jan 2010

Baby, tych par veci z kozmetiky dostanete v porodnici, aspon na kramaroch to tak bolo, lieh, olejcek, rybacia mast, gazu. Po prichode domov je na dokupenie stale casu dost. Lieh sme uz doma nepouzivali, dokonca som citala, ze sa od neho upusta, lebo zabija aj dobre bakterie, ktore pupcek hoja. Doma sme pouzivali uz len krem na ritku, olej do vody, detske mydlo, samponik a telove mliecko, lebo olej nam nerobil dobre. Kupovat treba malicke davky, aj tak je to na strasne dlho, lebo sa minalo len malicko.

Nechcem strasit, ale tie aventacke odsavacky, ta paka sa lame. Bolo to na fore k odsavackam, nestalo sa to len jednej mamine. Preto plati, ze rucne na obcasne odsavanie, elektricke na intenzivne vyuzivanie. Flasky ale pasuju aj ine, ale uz neviem ktore... Nie je to problem, lebo sa to da vyreklamovat, ale mesiac bez odsavacky, no coment.

minius
17. jan 2010

no babenky my uz mame takmer vsetko, ja mam taky panicky starch ze ma to chyti predcasne a ze nic nebudem mat pripravene ze dnes sme boli dokupit veci pre mna do porodnice a okrem plienok pre babo mame vsetko alebo zvysok veci je na ceste. 😀.
Tak z kozmetiky pre babo mame iba olivovy olej, krem na zadocek a utierky na ritku.

Vcera tu bola kamaratka tak sme presli cez veci na oblecko pre mimco takze to mame rozdelene od najemnsej velksoti ktoru asi od februara zacnem pomalicky prat a zehlit kym sa mi este da. 😉

A potom uz budeme len cakat na april 🙂

moni
17. jan 2010

nanika, presne o tom liehu som vcera citala aj ja. zevrja sice vysusuje ranu, ale urboi sa vacsia/hrubsia chrasta a zdrave tkanivo naokolo ked je vysusovane alkoholom sa moze poskodit. tak som na rozpakoch 😒

super minius! uz mozes len nohy vylozit a cakat 😎 zatial co my 'nepripravene" budeme behat ako s nasolenym zadkom 😀

mm sa vcera zacital do nejakych tehu casopisov a uz mudruje ako musi byt aj on pripraveny 😅

vejula
17. jan 2010

ahojte kočky...
No tak ja mám dnes s mm taku tichu domácnosť.. Zo včera sme obaja akýsi sflusnutí, a ani sa mi nechce nič riešiť...

A z kozmetiky mám len olejček detský, aj to od kamarátky 😀 😀 Čo sa týka tých odsávačiek tak si niesom ešte istá... Ale čo tu pred pár dnami hodila link michalag tak tá druhá, nejaká Tommee Tippee ale bo tak nejako to znelo sam i zdala celkom fajn a nie až taká prehnane drahá. Ale neviem v obchode som videla len aventky a chicco, ešte uvidím.

Inač v noci ma pálila zas hrozná záha, ale niekto tu radil surové mandle tak som ich aj v noci schrumala a bolo lepšie... Len teraz ich jem o niečo viacej a čosi som počula že obsahuju nejaký amygdalin a neviem či to nieje nebezpečné... Neviete niečo o tom niektorá???

moni
17. jan 2010

veji, k tym mandliam.. amygdalin (je aj v kostkach marhul, a broskyn, a ako deckam nam zakazovali jest tie jadierka) sa rozklada na kyanovodik a ten je nebezpecny. ale vraj by si musela zjest viac ako kilo mandli, lebo obsahuju len 0.1% takze v pohode 😵

lubkamik
17. jan 2010

Ahojte 🙂
pozeram ze uz robite velke pripravy 🙂 Ja som este vobec nezacala prat detske veci, ani kozmetiku nemam nakupenu - hadam je este casu 😀
Este ani kocik nemame kupeny - ale to je chvilka. Postielku uz mame, vecicky hadam vsetky - ak nie tak sa lahko dokupia, par balikov plienok som uz kupila - nad kosom na plienky som ani nerozmyslala 😖 , odsavacku mam aventku elektricku - dufam ze vydrzi 😝 , sterilizator neplanujem kupovat...

lubkamik
17. jan 2010

Inac necitali ste niekde aka je idealna teplota v miestnosti kde bude spat babo? Lebo my s mm sme skor na zimu ako teplo 😀 Kazdemu je u nas zima - v spalni mame tak 19 stupnov max 😝
Ja si myslim ze chladny odchov nebude pre maleho zly - aspon sa bude otuzovat 😀

kamilakd
17. jan 2010

cicimon no ona ju praskla tak ze mala ju polozenu v taske a moj uzastny 120kilovy brat sa o tasku zakopol a rozsliapol ju... 😅

nanika ty sa mas u nas v okoli v porodnici nedostanes nic vsetko si musis doniest aj oblecko pre mimi dostala som komletny zoznam co do porodnice a s tou pakou silne pochybujem pri normalnom pouzivani sa nema sancu zlomit..e to blbost si precitaj na fore ako mrncia baby pri chicku odsavacke atd napise tam jedna a uz to ide...jasne beriem to tak ze je to nazor ,ale preco znacka awent je svetova a v teste kvality ma prve miesto?a ma niekolko oceneni za kvalitu a pouzitie nezavadnych plastov???skusila si uz tresknut flasku z aventu na podlahu a nejaku inu plastovu flasku????ako chemicku technologicku skusku plastov staci porovnat...takze tak

minius
17. jan 2010

vejulka neboj ono to mm prejde, iba potrucuje 😀 a tie mandle su vraj pre nas dobre a mne to tiez pomaha na tu zahu.
Na tu Tommee Tippee odsavacku som nasla nejake recenzie a veru nic moc, vraj z toho prsia strasne bolia a aj mliecko vyteka viac povedla, ale ono to urcite zavisi individualne.
Ja uz mam tu Madel... cosi aj Dejna ju ma odskusanu a pochvalovala si ju.
Ale ked mi to doslo tak tam bolo pisane ze ono to zavisi aj od toho velkosti nastavca.
My Tommee Tippee mame sterilizator a zopar malych flasiek.

Moni vsak pockaj mna to nezastavi ja som s tym nakupovanim ako posadnuta. Ale malicke vecicky uz urcite nakupovat nebudeme iba ak nieco lahucke na leto 🙂

vejula
17. jan 2010

jaj dakujem moni, si ma ukludnila, ja sa tak rýchlo vyplaším, vieš že aby som bábu niečo nespravila.... Ešte že su tu medzi nami také odborníčky 🙂

Lubka, kolko v miestnosti kde je bábo neviem, ale normálne viem že izbová teplota by mala byť okolo 21 stupnov C... myslím.

minius
17. jan 2010

lubka idealna teplota pre babo je vraj medzi 17 a 20 stupnov v izbe no neviem ako sa nam to v tom lete podari tak znizit 😀

cicimon
17. jan 2010

kamila - no to by nevydrzala asi ziadna odsavacka 🙂)

ja zacnem prat asi az na materskej, teraz cez robotu nie je kedy

celkom sa mi pozdava http://kojenecke-obleceni.eu/ kde asi nakupim viac veci

a sterilizator ani kos na plienky nejdem ani ja

teplota v miestnosti ak sa nemylim by mala byt cca 22C, pri kupani 24

kamilakd
17. jan 2010

baby moje no tak u nas je prave teraz 24 stupnov a pri tyh 19tich si to neviem predstavit ale vraj mimina sa nemaju prehrievat a dakde som veru citala ze spanok pri 19-21stupnoch

vejula
17. jan 2010

no mini, dufam že nás to prejde oboch... V noci som sa zobudila a asi hodinu som nemohla zaspať a v hlave stále také katastrofické myšlienky, ako bude mať nás malý detstvo ked bude chodiť na víkendy ku otcovi a tak... Vieš v noci ti ešte všetko príde ovela horšie a ja som si už predstavovala, ako budem sama vychovávať dieťa a ako to všetko zvládnem... Ja by smo mohla písať nejaké drámy asi 😉
A vdaka za radu čo sa týka tých odsávačiek, tak si to asi ešte rozmyslíém...

cicimon
17. jan 2010

jasne, ved to je len teplota na dychanie, babo bude oblecene a zakryte a ked sa narodi, uz bude celkom teplo a ide do leta, tak si myslim, ze zimy sa nie je preco bat

lubkamik
17. jan 2010

kami, na tych 24 by sme asi nas dom ani nevykurili 😀 😀 Mame v obyvacke taku galeriu cez 2 podlazia - jedine ze v krbe budeme cely den kurit a to by som asi umrela od tepla 😀 😀

minius
17. jan 2010

vejulik skus na netrapit miminko to citi ☹ tatko musi iba ukazat kto je doma sefom tak sa skuste nejako pomerit 😉 a nemysli na najhorsie!

Baby a to nebude miminku zima ak sa bude kupat pri 24 stupnoch ked voda bude mat 36?

ludka140281
17. jan 2010

ahoj kocky...dlho som nepisala,Sarka ma zamestnava a ked je v skolke,mam tu sestrinu 2rocnu dceru.....to aby som sa nenudila 😒 ....ona uz pracuje
necitite niektora bublimky,akoby skvrkanie bruska aj po najedeni? dnes mi skvrka cely den.....niesom hladna,tak neviem

kamilakd
17. jan 2010

cici veru nie 😀 ved vies kolko bolo kriku???ked moja uzastna svagrova vsetko dava na zem pod nohy...a potom sme ju nevedeli zohnat tak mala awentacku a bola nadmieru spokojna jej vyhovovala.. ja sterilizator mam ale len taky do mikrovlnky to staci a ten kos som chcela lebo sak kde to budem davat tie plienky ked som v 2izbovom byte a smetny kos mam v kuchyni ale hovnickove a cikackove plienky tam hadzat nebudem urcite...este to vyriesim mozno tak ze supnem daky kos na ten moj miny balkon a bude ale v byte urco nie,pokial nebude ten protizapachovy.

lubkamik
17. jan 2010

Mne sa zda tych 24 stupnov v kupelke vela a nie ze mu bude zima 😀

lubkamik
17. jan 2010

a okrem toho v aprili sa uz mozno ani kurit nebude ak bude vonku teplo, tak asi bude musiet babo vydrzat aj trosku zimu 😝

moni
17. jan 2010

no vdaka bohu za klimu, lebo my by sme sa tu v lete uvarili. jednak z tepla, a jednak z tej vlhkosti 😝 vobec neviem ako budem riesit prechadzky, asi len skoro rano 🙄
v lete vzdy bojujeme, lebo mm to vzdy nastavi tak nizko ze mne je zima 😒

minius
17. jan 2010

kamilka nedaju sa kupit take sacky na spinave plienky, my tiez sa nechystame ten kos kupovat budeme chodit vysipat castejsie

blondy12
17. jan 2010

no ja uz od februara si urobim zoznam a zacnem nieco tiez kupovat ako pre seba do nemocnice nech mam preistotu... 😀 ....u oblecenia sa uz nebojim ako som dnes bola po taku obrovsku tasku tak mam na zaciatok nejakych 14 body s dlhym rukavom, 14kosielok, nejakych 10 body s kratkym rukavom, aj bundicky na zaciatok...aj take komplety ako dupacky s dlhym rukavom aj s nozickami...a viac velkosti keby bola drobucka aj keby tucko 😀 ...
tak mi ostava poriesit nejake veci na kupanie,pedikuru,kocik, vanicku a tak...pre seba nieco do nemocnice...

no u nas doma dievcata je v lete aspon 25stupnov 😅 ...strasne teplo mame...tak to asi budem musiet nejako poriesit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre