Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

luka03
12. júl 2011

Ahojte!
po dlhsej pauzicke sa ozyvame.
Pozeram, ze sa tu zacala riesit tema druheho tehu... 🙂 Gratulujeme @fraufrt, prva lastovicka, uvidime, ci spravi leto... 😀 Ja som povodne chcela co najskor druhe (hned po roku sa zacat snazit), ale uz bude mat Kamilka pomaly 15 mesiacov a este sa nesnazime... presne ako @miska246 tiez sa neviem rozhodnut. Su dni kedy by som chcela, su dni kedy sa na to este necitim a potom su aj dni kedy mam pocit, ze mi jedno dieta bohate staci a aj to by som niekedy najradsej vratila... 😀 Tak uvidime. Ale ten decembrovy termin @aaadinka sa aj mne zda celkom realny, tak dovtedy hadam nieco poriesime lebo tiez nechcem mat velky vekovy rozdiel medzi drobcami.
Co sa tyka liekov, tak my sa s tym tiez neparame lebo inak sa to neda. Proste jej strcime do ust striekacku a tlacime a tlacime a nema sancu ani protestovat 🙂 Je to vybavene "bezbolestne" za par sekund, uz mame odskusane, ze ked sa na nu beru ohlady a velmi sa lutuje a clovek sa snazi dostat to do nej podobrom, tak to trva 10x dlhsie a je pri tom ovela viac placu 🙂
Inak @aaangella asi mame za sebou aj my 6 chorobu ☹ Mame teraz take blbe dva tyzdne, najpr bol chory mm minuly tyzden, tak som ju ani nedala zaockovat (presunuli nam to na tento stvrtok ale asi to zase posuniem) a dva dni nato jej vyskocila z nicoho nic horucka, mala az 39,5, boli sme aj u pediny, ta na nej nic ine nevidela ale pre istotu sme boli cez vikend este aj na kramaroch aj s mocom, tam tiez nic nezistili, urobili jej aj rontgen hlavicky kedze nam medzicasom aj stihla spadnut z postele (ked sa dari...) ale teraz som dost vyplasena, lebo nam kazali ju dva dni sledovat a ze keby bola spava alebo podrazdena alebo keby jej nechutilo jest a vracala by... ze mame prist. No a Kamilka je posledne dva dni na nevydrzanie protivna a urevana a ani nepapa tolko ako pred tym a teraz neviem ci je to tym padom alebo este dozvuky tej choroby ☹ Este je aj vysypana, teraz je to treti den co sa vysypala, tak hadam sa to upravi ked sa da celkom doporiadku... No proste mame rusno.
Ale poviem vam, je fakt otravne urevana a zlostna... 😖
@karmelka77 @aaangella vy ste uz ok?

aaadinka
12. júl 2011

@luka03 No ja zatial asi nepoznam mamu z nasho okolia,ktorej nepadla dieta z postele alebo z gaucu...Dokonca aj nasej pediatricke padlo dieta z pracky a jej sestricke 2krat z postele....Takze to sa neboj.Nam padla mala z gaucu,boli sme na rtg aj na vselijakych vystreniach,bo mali podozrenie na prasklinu lebky,ale ked tito nasi krpci su jak z gumy.To by museli inak padnut....Nasa mala vcera neodhadla vzdialenost od stola,lebo pozerala spievankovo tak zanietene,ze ine nesledovala,smykli sa jej ruky a tak nestastne treskla na roh stola,ze ma taku modrinovu podliatinu od ust az po ucho....Do toho som v soboztu chytila brusnu virozu,mm vcera tak ja len pevne dufam,ze mala bude mat tak dobru imunitu,ze to od nas nechyti,lebo bolo to neskutocne intenzivne a hrozne.....Takze u nas to je tiez divoke....☹

karmelka77
12. júl 2011

@luka03 no my mame asi za seboz sopliky a kasel, ale hnackujeme🙂)) ale uz sa zacinam na tom bavit...lebo filipkomusi vzdy ku chorobe jednej nieco pribrat...ale vyzera to tak ze sme dostali hnacky z ACC co nam dala lekarka na kasel, zajtra ideme na kontrolu aj so vzorkou takk uvidime, ale chvalabohu od obeda nekakal...ale pikoska - filipko pil cely den cierny cajik, ze na hnacku, a nejak sme si to neuvedomili, lebo ty, ze nejedol sme donho liali aspon cajik a teraz nam tu beha jak duracelko🙂)) a hlavu hore s tym padom, my sme ich tiez vela prezili, a presne nam doktorka povedala ze oni maju teraz elasticku hlavicku...🙂))

aaadinka
14. júl 2011

Joj baby,tak my sme sa trapili s brusnou virozou,prehanalo nas jak fras a to nase dievcatko je uz treti den zapecene.....Ale asponze to od nas nechytila....

luka03
14. júl 2011

@aaadinka @karmelka77 dakujem baby za podporu 😉 Vcera sa uz zdala byt celkom v pohodicke cez den ale vecer sme ju museli ulozit uz o stvrt na osem lebo bola taka unavena a upistana, ze sme do nej ledva dostali aspon trochu kase na veceru. Neviem neviem ci to nebude tym teplom a slnkom lebo bola uplne odpalena... dnes je zase nejaka divna a umrncana, tak uvidime. Nech je to co chce (zuby, teplo...) uz nech to prejde!
A vy ako? Vidim, ze kazda mame nieco, ze? To aby nam nebolo luto 😉

karmelka77
14. júl 2011

Tak u nas je uz aj hnacka na ustupe uz sme mali normalnu kaku dnes🙂)) tak dufam ze uz budeme mat pokoj a ze v stredu mozme vyrazit na dovolenku🙂))
@luka03 no bud teplo alebo zuby🙂)) deti zle znasaju horucavy, ved povedzme si komu bolo vcera dobre??🙂)) ved to sa neda v tom teple ani zit a dychat a nie este behat a tvarit sa stastne🙂)
@aaadinka super mala hrdinka to je🙂))

aaadinka
14. júl 2011

@luka03 My sme mali vcera tak isto....Tiez som ju musela ulozit skor,som si myslela,ze ta brusna viroza uz aj na nu lezie a ona bola len ustata z tepla
@karmelka77 veru je to hrdinka,zatial nic nechytila,ja len trpnem,lebo keby to dostala,tak netusim ako by to v tomto teple zvladala.... 😒

karmelka77
14. júl 2011

@aaadinka ale zvladla, my sme zvladli rotairus a teraz tiez hnacky v navacsom teple...potom ti dam rady🙂)) uz som profesional v kakani🙂))

fraufrt
14. júl 2011

Ahojte babenky, takze dnes som bola u gynek. a ta mi potvrdila, ze som naozaj "v tom". Huraaaa 🙂 budeme mat babenko, uz zaciatkom februara... 🙂 🙂

luka03
15. júl 2011

@fraufrt Velka gratulacia!!! 😀 A ako sa citis? Jeeeej, tak si ma asi trochu nakopla, musime aj my nieco poriesit 😉 Asi bude najlepsie zbytocne nad tym nepremyslat (co bude ako bude), urobit to a hotovo 🙂
Tak sa drzte baby a pekne podavaj hlasenia ako sa mate, ako to prebieha, podla moznosti co najviac pozitivne!!! 😉

fraufrt
15. júl 2011

@luka03 Dakujem. Presne tak, nepremyslat a hup na to. Pri prvom som ani netusila, ze som tehotna, absolutne ziadne priznaky, ziadne nevolnosti, proste nic a teraz to bolo trosku horsie, bola som hladna,ale nemala som chut, ked som sa najedla, bolo mi slabo, vadil mi najmensi pach cohokolvek, vona jedla, vonavky, cistiace prostriedky...vsetko mi vadi(lo), uz je to lepsie. 🙂

luka03
15. júl 2011

@fraufrt Jeeeeej, to som mala ja ked som bola tehu 🙂 Presne - hladna som bola, strasne by som nieco zjedla ale vobec na nic som nemala chut... Ja som prve mesiace ficala na sucharoch s karickou a musli tycinkach 🙂 A pachy mi tiez strasne vadili a hrozne mi liezlo na nervy, ze vsetko tak citim. Som si pripadala ako polovnicky pes 😀 A v podzemnej garazi som nemohla vydrzat co mi to tam tak smrdelo vyfukmi a o cigaretach ani nehovorim...
Tak sa drz, ubehne to rychlo, za chvilku budete v cielovej rovinke 😉 Drzime palce!

fraufrt
15. júl 2011

@luka03 tie podzemne garaze mi ani nespominaj, aj teplo mi robi este problem, ale tomu sa mi dari celkom vyhybat...inak presne ako hovoris.

lenushka
19. júl 2011

Ahojte 🙂 Jeeej, tu sa riesi druhe babo 🙂 @fraufrt Blahozelaaam 🙂 Ja by som brala vsetkymi 20timi hned, ale zial, s mm sme sa dohodli, ze ako prve musim Bc.dokoncit, pretoze by mi 4 semsetre len tak zbytocne prepadli... ☹ Tak bude druhe babätko a pokracovanie na Ing 😉
Jaaaj, vsetky tu dovolenky riesite...dovolenkujete... Noo, aj my sme boli-neboli... Boli sme v Tatrach, stihli sme prist, vybalit, prespat, ist sa prejst na zahmlene Strbske, pobalit a vratit sa domov ☹ 😀 😀 Maly nam ochorel a bojujeme doteraz ☹ Uz druhy tyzden ☹ Prve atb. mu nezaberali a z kontroly nas poslala na ORL, kde mu zistili zapal stredneho ucha zo zle liecenej silnej nadchy ☹ ☹ ☹ Som nestastna ☹ Stale som robila vsetko preto, aby k tomu nikdy nedoslo.... A nakoniec takto...zo zlej liecby ☹ Uvidime, co nam povedia zajtra na kontrole... Ale zdravie vyzera inac ☹
Vy sa drzte a prajem krasne leto, aby vase dovolenky vysli minimalne o 150% lepsie 😉

karmelka77
19. júl 2011

@lenushka chuda male, je mi to luto...ale neboj dva tyzdne uz je dost na to aby uz bolo lepsie...🙂)) drzim palce...vidis my ideme zajtra na dovolenku a s hnackami...sopliky a kasel ustupili a chytili sme zas nejaky sprosty virus tak hnackujeme uz vyse tyzdna...zalezi strasne na tom co mu dam jest...ale lekarka nam povolila dovolenku,ze uz by to malo byt na ustupe a ze mu to len prospeje, tak dufam ze sa nebudeme musiet vratit a ze prideme zdravy jak rybicka aspon do dalsej buducorocnej dovolenky🙂))

lenushka
19. júl 2011

@karmelka77 🙂 Dakujem, ja tiez dufam, ze uz bude dobre. Je mi luto, ze ste opät chorucki, Filipko si uz toho tiez vela preskakal ☹ Verim, ze mu dovolenka naozaj prospeje 🙂 Uzite si ju 😉

karmelka77
19. júl 2011

@lenushka dik🙂)) ale kym su to sopliky a hnacky tak to neberiem tragicky🙂)) kym to nie je nic horsie s tymto sa da v pohode fungovat a aspon nabera imunitu🙂) my sme totiz stale medzi detmi tak sa nanho nieco nalepi...🙂) ale zatial nastastie ani ATB nebral este tak som rada...🙂)

luka03
19. júl 2011

@karmelka77 Uzite si dovcu a stastnu cestu! Potom pekne zreferujes zazitky a dojmy, uz sa tesim 😀
@lenushka tak to ma mrzi, ze vam takto dopadpa dovca a ze drobec to takto "schytal" kvoli zlej liecbe! 😠 Nech sa rychlo vylieci! Ako pise karmelka, uz je to veru dost dlho, uz bude urcite len lepsie 😀

fraufrt
19. júl 2011

@lenushka to je na tom najlepsie, ze mi sme neplanovali. Pri prvom sme velmi chceli a bolo to dost stresujuce, ked stale nic... a preto sme teraz velmi radi, ze zrazu 😀 , som uz v 12tt... Tusenie som mala uz skor...ale, ked to vidite na monitore je to ine. Inak je mi luto, ze tu citam zvacsia o chorobach vasich babatiek, len nech ste rychlo vsetci zdravi. My si musime zaklopat, uz dlho sme nemuseli nic riesit..., az sa bojim, aby som to nezakrikla.... teda predsa len nieco... mala malo papa a a nechce velmi pit. ☹

vianan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aaadinka
21. júl 2011

@fraufrt nasa mala tiez nejako nepapa,povedala by som , ze to tym teplom ale co ked vonku je otrasne 🙂.Ale my mame problem s papanim od malinka.Som rada ked do nej denne narvem malu hippku ovocnu,par lyziciek zeleninoveho prikrmu a poto poobede hippkovy ovocny jogurt (ten nahodou ma rada alebo puding a vecer kasu.....okrem toho dvakrat ju este cez den kojim,inak neviem z coho by to dieta zilo....Inak vazi 10,8,co nie je az tak malo, v okoli su aj lahsie deticky 🙂))),ale neviem ako ju motivovat k jedlu.Keby bolo na nej,tak nepapa vobec....

lenushka
21. júl 2011

@karmelka77 waaw, tak to je super, ze ste zatial vsetko uhrali bez atb 🙂
@luka03 Dakujem pekne 😉 Uz sme boli na kontrole, tak ma este dobrat lieky a ze bude dobre 🙂 Tak dufam 🙂 Este aj tak by som rada sla na definitivnu kontrolu, co poviete? Zastupujuci doktor povedal, ze ma este prave usko cervene, ale ze mame dobrat lieky a bude to ok a na kontrolu, len keby bol apaticky, nechcel jest.... No ale ja by som zasla asi aj tak, hmmm?
@fraufrt 🙂 Nezakriknes 🙂 Vela zdravicka prajem 🙂 Druhe tehu asi rychlejsie zbehne ako prve 🙂 popri prvom babätku, ze? Das nam potom vediet, ako to vnimas 🙂
Animoj maly nechce pit, ale teraz, ked boli tie horucavy, na moje prekvapenie, nieco som do neho dostala..🙂 Ale to len maximalne 220ml za cely den... 😖 ale oproti tomu nic je aj to uspech 🙂 Predvcerom sme mu kupili pollitrovu Lucku vo flasi s tym cucakom 🙂 A prenho to bola zabava z toho pit 🙂 Vyskusaj 🙂
@aaadinka Ved mala ma krasnu vahu🙂 ked pises, ze ti nechce vela papat. Nas vazi 11,1kg a nehovorim, ze nepapa, ale vymysla pri tom 😒

magic08
21. júl 2011

ahojte, obcas sem zajdem, precitat si vasu diskusiu, no nikdy som nevedela cim prispiet. No teraz by ma zaujimalo, kolke z vas este svoje dietatko dojcia a ako je to u vas s obnovenim cyklu po porode. My mame vyse 15 mesiacov, stale sa dojcime, no mrcha este nedorazila...tak by ma zaujimalo ako su na tom ine mamicky

juliap
21. júl 2011

@magic08 ahoj, my tiez este poctivo "vyciciavame" mamicku, ale tentoraz mam od marca mrchu, sice nepravidelne, ale mam, no pri Emke som kojila takmer 2 roky a cely cas som menzes nemala, az po skonceni mi normalne nabehla do 2 mesiacov ... ak nemas nejake problemy, malo by to byt v poriadku

aaadinka
21. júl 2011

@magic08 bud rada ,ze tu mrchu nemas😀,mne dorazila asi po roku😉

aaadinka
21. júl 2011

@lenushka
No trosku som v strese z toho papania,snad sa to zlepsi.Cim viac ju nutim ,tym viac jej to jedlo protivim.Dnes to boli riadne sceny...☹

magic08
21. júl 2011

@aaadinka ja by som uz ale prijala surodenca... preto ta tuzba po mrche... 😀 inak mi nechyba ani nahodou...

luka03
21. júl 2011

Ahojte! Kamilka uz spinka, tak som nakukla co mate nove 😉
@aaadinka podla mna nemusis mat vobec stresy z papania. Deticky ich nemaju 😉 papaju presne tolko kolko chcu a kolko potrebuju. Viac do nich aj tak nedostaneme akurat im to, ako pises, sprotivime. Ja som kvoli papaniu nikdy nestresovala, ked chce tak papa a ked nechce, tak nepapa - nenutim ju. Podvyzivena nie je ( a to este musim povedat, ze mate krasne miery 🙂 Kamilka ma len 9,5 kilecka a to uz pekne dlho), cika a kaka pekne, je tak akurat tak neriesim 🙂 Ak to nie je vyslovene z nejakejk priciny, napr. ze je chora anechuti jej alebo tak, tak si myslim, ze mozes byt kludna a zbytocne vas obidve nestresovat 😉
@fraufrt my toho tiez vela nevypijeme ale este kojim, tak aj na to sa spolieham. Ale prisla som na to, ze ked skusame nove veci, tak ju to bavi a vypije celkom dost len tak "zo srandy" presne ako pise @lenushka. Tak sme uz skusali pit z flase z rajca so sosakom, pit z flase bez sosaka (to jej celkom islo) a najnovsie sa celkom pekne naucila pit z normalneho poharika. Dokonca aj sama - drzala si ho dvoma rucickami a pila 😀 A cim viac sme ju chvalili a vytesovali sa, tym viac ju to bavilo a pila a pila... Aj sa poriadne pooblievala ale to vobec nevadi 😀
@magic08 ja tiez este kojim, uz vacsinou len rano a vecer pred spanim, sem.tam si spomenie aj cez den a vypyta si, tak jej dam alebo pred dennym spankom. A kramy som dostala 1.x presne na Kamilkine prve narodeniny (vtedy som kojila este dost casto), zatial je to teda dost vselijake co sa cyklu tyka, ale zase ja som nikdy nemala pravidelny cyklus takze... Inak boli na moje prekvapenie dost slabucke a kratke tak uvidime co sa stane ked prestanem uplne kojit, lebo vacsinou co som pocula skusenosti tak boli skor opacne, ze po porode zvyknu byt silne.

aaadinka
22. júl 2011

@luka03 No tak s tou vyhou si ma potesila.Ja by som ani nestresovala, ze mala malo papa,ale raz som bola v materskom centre - dotiahla ma tam segra - na diskusii o zavadzani prikrmov a tam ma riesila laktacna poradkyna,ze mala musi zjest 200g zelenoveho prikrmu denne,aby mala dostatok zeleza a inych potrebnych vitamoniv.Vraj ked nezje tolko,tak jej musim dat urobit krvne testy a podobne reci tam viedla....Lenze ja ked citam o ostatnych detoch, tak som este nenasla maminu,ktora by to nejako riesila....Takze ste ma ukladnili 🙂))

karmelka77
26. júl 2011

Ahojte baby, tak hlasim prichod z dovolenky🙂) sice o den skor ale stastne sme prisli...🙂) moje dojmy - ist na dovolenku s akcnym dietatom v tomto veku uz asi nie...🙂) akoze moje dieta nabralo v chorvatsku dvojnasobnu rychlost co ma doma, a to mi verte doma som mala pocit ze je hyperaktivny...Inak cesta - uplne ze super, ja som sa toho tak bala, ze som mala nachystany dithiaden, ze ked bude zle mu to dam, a on nam prespal vacsinu cesty, akoze s jednou prestavkou sme sa dostali tam aj spat...za toto ho musim pochvalit....co sa tyka pobytu tam - uz nikdy nepojdem na miesto kde niekto zo znamych nebol, a hlavne s rovnako starym dietatom - my sme byvali na sukromi - chyba - aj ked podla mojho mm to bolo jedine riesenie koli akcnosti Filipka...ale my sme presli cele pobrezie Istrie a tam tusim nikto nepomyslel na take male deti...akoze ihriska skoro ziadne...ked prsi clovek nema absolutne kam ist... no a co on tam predvadzal, on nechodil on behal cely cas, tolko padov co absolvoval, sa mu nepodarilo odkedy vie chodit...🙂)) najdolezitejsie pady boli jeden z trojkolky, a jeden z postele🙂) zijeme, dychame...ziadne nasledky🙂) raz nas pichla vcela, tak sme si aspon vyskusali ci nemame alergiu - nemame🙂) som rada ze sme doma, a veeelmi si rozmyslim ci niekam v najblizsom obdobi ak nie rokoch este pojdeme...🙂) to nie je dovolenka pre rodicov toto, to su nutene prace🙂)) ale smejem sa z toho co uz...jaaaj a mimochodom voda sa nam nepacila ze studena bola, takze sme sa cvachtali po clenky pri brehu🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre