Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aktakk
10. máj 2010

Mame nausnicky

zuzadula
10. máj 2010

fleur 🙂.. fotecky uuuuuuuuuuzas!!!.. 😀 ... tak pre take fanynky by sa mali ti nasi chlapci naozaj posnazit!!! 😀

Vejul!!! 🙂... super, ze ste si ten vcerajsok uzili naozaj slavnostne!!! 🙂... a skvele, ze ta manzel tak podporuje!!.. svokry su uz take!!! 😖 .. mne tiez obcas zostava rozum stat!!!...

cicimon
10. máj 2010

aktakk - mojej sa tiez nepaci na brusku, chvlu len tak lezi a potom zacne revat, ziadne dvihanie sa

vidim, ze problemy so svokrami mame viacere.....a vejulina je fakt uzas..

kikarv
10. máj 2010

aktakk ani moja Lea nieje rada na brušku. cirkus jak hrom spustí a hlavičku hádže zo strany na stranu od zlosti. no des. ale zase ked zaspí tak spí aj 2-3 hodinky na brušku. tak nechápem.

zuzadula tak dnes ju neokúpem večer ale ráno a uvidíme čo to sňou spravý. teraz spinká ale tiež bola urevaná ako večer. ja si už myslím že jej niečo je ked je taká nespokojná len neviem prísť na to že čo. ☹ kakala naposledy v piatok ráno žeby to ju trápilo neviem. ja sa už začínam báť o ňu aby som niečo nezanedbala - neprehliadla ☹

kikarv
10. máj 2010

fleury bomba fotečky mm si dal záležať malá je kuuuul. 🙂 🙂 🙂
aktakk zlatučká je malá. kedy ste jej dali prepichnúť ušká a ako? plakala ?

aktakk
10. máj 2010

Kika- niekto tu inak pisal, ze kupe rano, lebo vecer tiez male potom nespinkalo, a ze super.
Dali sme prepichnut normalne sestricke. Malinka plackala iba ked jej to prepichla sestricka, hned som jej dala dudlik a prestala...ale nebolo mi vsetko jedno,aj ja som si poplakala. Ale myslim, ze bola celkom statocna.

Cici- no nasa to iste, ostane lezat a zacne rucat.

kikarv
10. máj 2010

aktakk preto sa pýtam lebo Vande sme tiež dali prepichnúť ušká doktorke a plakala len kým sme ju držali a vyšli von z nemocnice už bolo dobre už sa ukludnila. V tedy mala Vanda 3 mesiace a za statočnosť som jej kúpila kolotoč nad postielku lebo mi jej bolo lúto. A Leu to ešte len čaká no neviem ešte kedy.

zuzadula
10. máj 2010

Kika 🙂.. neboj!!!.. si dobra maminka a tieto stavy malej urcite nie su sposobene tym, ze by si nieco zanedbala!!! 🙂...niektore deticky su proste pohodaci a ine trosku menej.. a hlavne do 3 mesiacov mavaju mnohe taketo placlive vecerne stavy!!!... takze chce to len vela, vela trpezlivosti.. vystriedat sa pri malej!!.. nech to nemas na pleciach len ty!!.. a verim tomu, ze postupom casu to prejde!!! 🙂... a to kupanie mozes vyskusat.. ved uvidis!!!..🙂

aktakk
10. máj 2010

Kika- no my sme dali co najskor, som sa pytala doktorky a povedala nam cim skor, tym lepsie. Inak vela zien preferuje nastrelovanie ale ja myslim, ze aj to deticky boli, takze ja som vybrala tento sposob, nakolko ja osobne nemam s nastrelenim dobru skusenost.

kikarv
10. máj 2010

aktakk nechcem jej dať nastreliť ušká nedôverujem tomu tak. kamoškinej malej 2x strielali lebo jej krivo nastrelili do jedného uška.

aktakk
10. máj 2010

Kika- no ja som mala ten isty problem a ucho mi "narastlo" od zapalu do inych rozmerov

zuzadula
10. máj 2010

ja som malej dala tiez prepichnut uska.. asi ked mala 6 mesiacov... boli sme normalne na krcnom.. lekarka to pichla v pohode.. akurat sme bojovali s infekciou!!! 😠 .. bolo to hrozne.. a to sme mali nausky dezinfikovame ako len to slo!!!.. ale aj tak mala Kika za uskami velke vacky hnusu!!!.. chuda!!! 😒 ... bojovali sme s tym niekolko mesiacov.. cistili.. ach.. bolo to neprijemne..cele okolie na mna tlacilo, ze jej to mam vybrat.. ale nechcela som, lebo ja sama som si uzilato prepichovanie asi 5 krat.. a neslo to!!.. ale zvladli sme to!!.. potom sme prisli na to, ze ma alergiu na nikel, ktory je obsiahnuty v zlatych nauskach, tak sme kupili biele zlato a uska boli OK 🙂

grekyna23
10. máj 2010

ahojte
aktakk, uz aj ja chcem taku fesandu s nausnickami 😵 , my sme este nevybrali nausnicky 😢
fleury, mala zlato fandila 🙂 , masa prave naopak, prvykrat sa stalo, ze spala uz o 20:30, inak vecer zaspava neskor, asi ju ten hokej straaasne nebavil alebo vedela, ze sa neoplati pozerat 😀
kika, take place v pravidelnom case suvisia aj s kolikou, treba len vydrzat, bude lepsie, ja viem, je to pre rodicov strasne vidiet ako ich babatko tak upenlivo place ☹ ☹

monva
10. máj 2010

ahojte maminy 😀
dodatocne nam prajem vsetko naj ku vcerajsiemu dnu matiek 😵
fleu - fotecky su suuuuuper, waw, pochval fotografa aj modelku - vydarene 😵
aktakk - ani Tanicke sa na brusku nepaci, hned sa rozplace a zabori hlavicku ... , tak som si lahla ja na chrbat a dala som ju bruskom na moje brucho a bola v pohode a dokonca dost dlho drzala aj hlavicku hore (v mudrej knihe som nasla, ze rucicky im vtedy treba dat do tvaru obrateneho pismena V pred sebou, zhruba v urovni prs)

my sa este stale trapime so soplikmi, uz mam obavy, aby to nepreslo do niecoho ineho, no cez den je to v poho, len v noci jej to v nosteku az chrci, dnes som v noci dokonca odsavala pred aj po kojeni, s hadickovou odsavackou mi nejde vysat nic, tak odsavam vysavacovou odsavackou - mala vobec neplace, v noci sa ani nezobudila, len mam taky pocit, akoby sa tvoril v hlavicke podtlak, no citala som v navode, ze je to bezpecne aj pre novorodencov, tak dufam, ze jej to nevadi, ved keby ju to bolelo, tak by isto plakala, ze ???

cicimon
10. máj 2010

monva - my tiez malej odsavame nos vyasvackou odsavackou, ale tahame este len ustami, nedavame na vysavac a teda sople idu von dobre

zuzadula
10. máj 2010

xi,xi.. hnisu to malo byt 😅

kikarv
10. máj 2010

môže mať bábo koliku aj ked je len dojčené? nemajú ju len detičky čo pijú aj UM? dávam si pozor čo jem. aj ked v čera som jedla plnené kysnuté rošteky s orechamy. orechovú plnku môžeme? nezjedla som toho vela.

kikarv
10. máj 2010

čitala som májovky rodia jedna radosť. sú ako my pred mesiacom 🙂 krásne to spomienky 😀

fruchtbar
10. máj 2010

baby a neviete,co je s Minkou a jej Vaneskou? Nasim prvym babätkom?

mackopuf
10. máj 2010

ahojte maminky 🙂
Idem sa s vami podelit o vcerajsi zazitok 😒
Utierala som prach a maly spal v nasej posteli v spalni. Zacal uz plakat,lebo sa blizil jeho cas papania. Vanesska isla k nemu,tak som isla rychlo odlozit veci,umyt ruky...a zrazu som sa otocila a z kupelne som videla moju ani nie 3-rocnu dceru ako trepe maleho na rukach!!!! 😲 😲 😲
Normalne som na 2 sekundy zmeravela a nevedela som co mam robit..Nechcela som na nu skriknut,aby sa nezlakla a nepustila ho na zem 😝 . Tak som rychlo pribehla a zobrala ho,az potom som zvrieskla na malu. Ale nastastie stali pri malom asi vsetci anjeli 😅 .
Az o par minut mi to doslo a pustili sa mi slzy 😵 ..ked som si predstavila co vsetko sa mohlo stat 😖

fruchtbar
10. máj 2010

kika,ja si myslim,ze koliky maju vsetky deticky,bez rozdielu pohlavia a mlieka.....ich boli to,ked sa ta strava posuva v crievkach,niektore to boli viac,niektore menej ..... si ja myslim,nevem,ci je to tak naozaj,ale to asi nevie nik! 😅

aktakk
10. máj 2010

Frucht- sice Minka nepisala do temy ale videla som, ze pridavala fotky...takze je asi vsetko okej!

Mackopuf- teeeeda, tak to by som sa s prepaceniem "posrala" od strachu. 😲

cicimon
10. máj 2010

mna by tiez zaujimalo ako to je s tou coko a orechmi - ja mam plnu chladnicku kolacov s cokoladou a orechmi a neda mi nedat si 🙂

mackopuf
10. máj 2010

aktakk-no vela mi k tomu nechybalo 😅

michalag
10. máj 2010

tak my sme sa tiez rozhodli dat malej nausnicky ked bude mat niekolko mesiacov lebo strasne sibrinkuje ruckami a bojim sa aby si ich nestrhla z uska

baby ako uspavate deticky? davate ich po jedeni hned do postielky alebo ich aj nosite na rukach?

michalag
10. máj 2010

ja som dnes prvy krat sama doma bez draheho a mala mi nechcela ani za svet zaspat v postielke a v kuse plakala, tatino ju uspaval na rukach a takto to aj vyzera ☹

grekyna23
10. máj 2010

mackopuf, no neprijemny zazitok, az ma zamrazilo, nastastie sa nic nestalo
seuska, veji.. tema svokry nikdy neumiera 😉
moja je v poho, len som pri kazdej navsteve pocuvala, ci malej davam cajik alebo prevarenu vodicku, ze je urcite smadna chudatko, tak som jej mailom poslala clanok, kde boli dobre dovody preco sa to pri plne dojcenych detoch neodporuca a odvtedy uz o cajiku nepadlo ani slovo 😉 😵

zuzkabar1983
10. máj 2010

Ahojte maminky,

dodatocne prajem vsetko najlepsie k vcerajsiemu sviatku 🙂
My sme akurat dosli z mesta, behali sme po uradoch a boli sme dohodnut krst. Krstit budeme az 19.6 lebo dovtedy stale niekto nemohol, tak sme sa museli prisposobovat 😠 Ale som trosku sklamana, lebo v kostole, kde chcem dat maleho pokrstit robia krsty iba v sobotu rano o 8.30 😠 A ked sa nahlasi viac deticiek, tak to krstia vsetky naraz. Ked ja som si to predstavovala, ze to bude ''nas'' krst a potom sme chceli urobit slavnostny obed niekde v restike. NO neviem ako to vymyslime teraz, lebo obed o deviatej asi nedame ... alebo zeby sme urobili ''slavnostne ranajky''?? 😅

Monva, co sa tyka tej odsavacky, ja malemu odsavam vysavacovou (aj ju mam napojenu na vysavac) asi od druheho tyzdna. Ja som sa na to pytala detskej lekarky a ona povedala, ze sa nemam nicoho bat, ze je to uplne bezpecne. A inak malemu sa to total lubi .. 😅

fruchtbar
10. máj 2010

grekyna,ten clanok by si tu mohla aj vycapit,myslim,te su viacere svokry-mamky,ktore by si to "radi " precitali ! 😉

zuzadula
10. máj 2010

mackopuf.. verim, ze to bola pre teba neprijemna situacia.. a je fajn, ze sa to skoncilo dobre!!!.. 🙂... verim, ze dcerka to spravila, lebo chcela byt "velka starsia sestricka"..a hlavne "maminkina pomocnicka "!!! ... 🙂

Kika .. koliky mozumat aj dojcene deti.. suvisi to s metabolizovanim mliecka.. prinom vznikaju v crevach bublinky.. a tie sa potom dostavaju von lahsie, alebo tazsie.. v zavisloti od zrelosti crievok babatka.. 🙂.. ale zaroven dojcene deti nemusiamat stolicu aj niekolko dni.. !!!... spominam na svojho maleho.. ten si to vzdy ukladal do zasoby pre svojho krstneho otca 😀 .. ked ho ten vzalna ruky.. tak vzdy dostal darcek 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre