Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
1. feb 2010

cicimon myslis, ze tie nohy budeme mat uviazane cely cas aj 30 hodin, ci len na tu dobu tlacenia?

veve23
1. feb 2010

pripajam sa k nepripravenym, co sa chystaju na akciu ..pranie, zehlenie, nakupy cca koniec februara ..marec, ja sa k tomu niak neviem dokopat, sa spolieham ze mam este cas.....asi mi chyba hektika a stres..... 😝
no a ja si objednam po porode nealko mochito 🙂 , takze slamku beriem 😀 😀 😀

moni
1. feb 2010

cicimon, ja som tiez myslela ze len na tlacenie su nohy hore. ved to musi byt super nepohodlne 😝 a naco je to vobec dobre, ved krcok sa bude otvarat aj bez toho, nie? no nechapem 😅

veve, zalozime klub nepripravenych 😀

cicimon
1. feb 2010

zuzi- vraj len pocas tlacenia...2ha doba p., vraj by to nemalo dlho trvat

aj ja sa pripajam k nepripravenym....mm mi hudie uz 2 dni, ze co ja budem na materskej robit, ze sa budem nudit 🙂) tak ja ze prinajhorom pozerat filmy 😀

moni
1. feb 2010

cicimon, sak visiet na koniku budes 😀
inac v niektorych nemocniciach tu vobec nemaju tie strmene (ci ako sa to vola) na nohy, takze pocas tlacenia jednu nohu drzi manzel/partner a druhu sestra. tak neviem co je lepsie

veve23
1. feb 2010

hej, hej, cez vikend sme zakladali klub osamelych tehotnych....tak dnes zalozime..klub nepripravenych 😀 😀 😀 😀 ........a este klub priatelov francuzkych zemiakov 😀 .....moni sme prve clenky
inak takto sme zacali aj vek mamiciek, uz si nepamatam kto kolko ma, ale cca priemer 30-32, takze pohoda

moni
1. feb 2010

veve, tak patrim do vsetkych, v aprili budem mat 31 😀

kamilakd
1. feb 2010

baby ake nohy vam kde budu vyvezovat pre boha to kde sa tak rodi???tak u nas v okoli som o takom ani nic nepocula a to akoze si nemozete ani vybrat poloho pri rodeni???to ake storocie?

veve23
1. feb 2010

to tie strmene musi byt strasne, to neeeee, si budem pripadat jak cunik na zabijacke ☹

cicimon
1. feb 2010

moni - ano, konik bude bokovka popri zehleni a pozerani filmov 🙂)

pipimiska
1. feb 2010

ahojte 🙂 roky som tu nebola 😝 ale citam vas,len zase som 30 stran po zadu 🙄 neviem vas dohonit 😅

zuzka,sa cudujem,ze ti ten cisarak nedaju samozrejme..

..a kcem sa opytat,mojmu babu sa cka,cikutka uz stvrty krat dnes..podla vas to nevadi? ovplyvnuje to nieco?myslim ci neviete z coho by to mohlo byt a co preto robit aby to tak nebolo...ako su na tom vase baba?
inak sa mu vzdy nejmenej dva krat do dna cka...

silvia7
1. feb 2010

čafte - tak čítam čítam a že zapojím sa..

tie "strmene" - tak kamoška, čo rodila v novembri, mi povedala, že bola rada, že jej tam uviazali nohy, lebo že bola taká vyčerpaná, že nevie, ako by ich tam udržala vlastnou vôľou.. takže to je asi aj od situácie a tak.. ale jasne, ono to asi nie je príjemné väčšiemu počtu rodičiek... 😉

no čo ja viem, tak vyberať si polohu pri rodení sa dá, ale koľkokrát neakceptujú a aj tak ti to vyvrátia, že prečo je to pre teba zlé a nevyhovujúce.. viem, že kramáre fungujú na klasike a potom je tam aj box nastavovací - ale tak neviem, že "ako sa tam dostať" (či je to bežné a či treba vystihnúť dobrého dr.) ...

moni
1. feb 2010

kami, vitaj v 21storoci 😀 mne je to tiez nepochopitelne, ale bohuzial to vo vacsine porodnic tak funguje 😝

pipi, moja mala strasne casto stikuta (3-4x denne) 😅 a podla mna aj dost dlho. a jasne ze potom z toho chyti nervy, lebo sa zacne metat chudatko. najprv sa mi zdalo ze ked sa najem, ale nie vzdy to je tak. neviem preco chlipu tu vodu tak pahltne 😅

cicimon
1. feb 2010

tak ja neviem, ci mala stikuta, ale kope ako diva, hlavne posledne dni je ako odtrhnuta z retaze...a hlavne na lavej strane a hore

veve23
1. feb 2010

pipimiska...tak to neviem, my stikutame tiez skoro kazdy den, ale jak citim max tak raz, 4 krat ...to som este necitila, tak neviem ci je to zle, .....
kami...21 storocie je vo svete u nas som si ale neni ista 😲

kamilakd
1. feb 2010

tak ano ale u nas sa rodi na chrbte ale pololezmo sedmo nie ako chrobak na chrbte a tak to je aj v TO aj v PE a ba dokonca aj bojnice tak preto sa cudujem...a urcite to uvezovanie je od okolnosti ale nie rutina...inak uz aby sme mali potom...ja chcem aj pamat stratit 😀 fuuu alebo sa dobre nahulit alebo co...

dejna3
1. feb 2010

zuzi - u mňa to bolo neplánovane, takže žiadne predoperačné som neabsolvovala... keď dr. rozhodla o sekcii, tak ja som len povedala, že nechcem celkovú anestézu (kvôli tej nádche by to aj tak bolo riziko).. anesteziologička mi dala vypísať taký dotazník, tam som uvedú všetky choroby, operácie a lieky, ktoré berieš, resp. si brala počas tehu...

keďže som bola pri vedomí, mala som možnosť "vnímať" operáciu, i keď aj tak som bola otreštená nejakými medikamentami.. takže žiadne hlasy a ni zvuky nástrojov som neregistrovala... ansteziologička mi stála pri hlave a hladkala ma po vlasoch 😀 a snažila sa komunikovať.... malinkú vybrali neskutočne rýchlo, hádam za 2 -3 min., ja som len cítila nejaké štekleni, ťahanie na bruchu som si myslela, že mi ešte natierajú brucho tými gebuzinkami 😅 až o pár sekúnd mi docvaklo, že vlastne už počujem plač môjho bábätka (aj mi ju hneď ukázali)... potom mi zrejme ešte vyberali placentu a robili tie ostatne veci, to mohlo trvať cca 15 - 20? minút

po operáciii ma previezli na JIS-ku, tam ma do 22h (rodila som o 13,20) monitorovali prístrojmi, musela som vodorovne ležať a ako som spomínala veľa piť... asi po 2,5 - 3hod. mi začali také slabšie bolesti, ak pri ms, a sestričky asi odhadli čas, lebo práve vtedy došli s tým, či nacítim žiadnu bolesť... tak mi hneď dopichli analgetiká a bola pohoda... pred tou 22h mi pomohli vstať z postele a prejsť do kúpeľky... čím skôr sa človek rozchodí a rozhýbe, tým lepšie 😉

na druhý deň po vizite ma preložili na pooperačné - to už bola v podstate izba ako na 600nedelí, ale viac nás sestričky kontrolovali a pomáhali nám... na tej izbe som bola 2 dni a potom ma dali na klasické 600nedelie, to už mi dali malinkú aj na noc... rodila som v sobotu, domaov ma pustili vo štvrtok, ale rovanko tak aj kočku, čo v sobotu porodila prirodzene 😉

ja som nemala žiadne problémy (síce ma rozbolela hlava, ale hneď mi dali infúzky, ktoré zabrali a bol pokoj), takže mám z toho pozitívnu skúsenosť a dúfam a želám si, aby to ani teraz nebolo horšie 😉

ešte k tomu "rozhýbaniu" v nedeľu som síce chodila ešte trochu prikrčená, ubolená, ale v pondelok som si to strihla už aj do lekárne o 2 pavilóny ďalej 😝 😀

stručná som teda nebola, ale snažila som sa opísať to ako to bolo 😅

ak ešte chceš niečo konkrétne, tak sa pýtaj

kamilakd
1. feb 2010

veve ja som si uz nicim neni ista pre istotu 😀

cicimon
1. feb 2010

ja som dnes kupila odsavacku hlienov na vysavac 🙂

silvia7
1. feb 2010

kami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja si prajem mať to šťastne za sebou... ale silno sa bojím, ako to budem zvládať.. myslím aj tie pokročilejšie týždne tehu... zatial žijem, akurát, že na prechádzke s hafankou dnes, ma začali bolieť kríže asi 5min od domu, tak som teda dlho nebola aj keď som ju chcela "vybehať" ...

baabule dnes nám môj tati oznámil, že sa podarilo vybaviť nám byt 🙂 🙂 🙂 🙂 síce 1izbák + zvlášť kuchyňa a nájomný, ale tak aspoň budeme mať trošku súkromia ako takto v 2izbovom 4dospelý a mimi 🙂 🙂 🙂 tak som rada, ešte zajtra mi zistí tatino podrobnosti - že kedy by sme ho dostali, koľko by bol nájom a tak.. a určite je v takom stave, že ehm.. ale tak neeevadí.. a drahý skoro odpadol - nakoľko sme robili "nadstavbu" akože poschodie v tej našej izbe a už to dokončil, len schody chýbajú, tak hovorí, že to je ako na potvoru.... hehe.. ale som rada moc.. len teraz čakám, kedy sa dovalia zase nejaké horšie novinky a správy.. (ako vždy..)

😉

veve23
1. feb 2010

kami....vsak ani ja, uz si z toho robim srandu, lebo inak sa neda......

zuzana1971
1. feb 2010

dejna dakujem za infosky, a v ktorej nemocke si rodila? asi nie na krramaroch, ze?

babule, ja asi musim uz ist spat, vsak zajtra vstavam o 5,45 kvoli tej krvi, aby som tam bola 7,30 😝 mna asi porazi 😠 neviem ci tam odpadnem od ospalosti, alebo kvoli tomu odberu 😝 a rano bude urcite kosa a poriadne smyklavice 😝

myslite na mna aj okolo 12.30 ked budem na tehu poradni

dobru nocku vam aj babuliatkam malym

dejna3
1. feb 2010

v topoľčanoch

moni
1. feb 2010

silvii, to je super sprava! drzime palce nech si malickeho priveziete do noveho byvania 😵

dejni, perfektne si to zvladla! podobny postup je aj tu, vela tekutin aby sa predislo tym bolestiam hlavy, a chodit ked to ide.

kami, co chces hulit....radsej tie drinky 😵

zuzana1971
1. feb 2010

silvi a ake musi clovek splnat podmienky, aby dostal najomny byt? myslis, ze aj ja by som mohla, ked budem osamela matka s dietatom a nebudem si moct platit tuto garsonku? ci asi nikoho nebude trapit, ked s malym ostanem na ulici...

majca424
1. feb 2010

ahojte, pripojím sa aj ja 🙂
Viete prečo sa uviazujú tie nohy hore? Lebo keby Vám spadla noha dole vtedy kedy nemá, tak by ste svojmu bábätko mohli nepekne ublížiť a možno aj horšie. Ale nebojte sa, vraj tie priviazané nohy sú asi to posledné na čo si v tej chvíli spomeniete 😀 😀 😀

dejna3
1. feb 2010

jáj, super babuľky, vy sa tu toľké chystáte do nového 🙂
no my sa pár rôčkov ešte potlačíme v tomto našom bytíku a časom to tiež nejak poriešime... keď už detičky viac podrastú, zatiaľ sa pomestíme 😉

moni, no mala som šťastie, že sa mi aj rana rýchlo a pekne bez komplikácii zahojila a hlavne rpi bábätku človek zabudne aj na bolesti, tak ma niekedy až sestričky museli krotiť, iank ny som asi po chodbe behala😀
a je pravda, že v našej nemocke sú fakt výborní lekári, je takmer jedno, u koho odrodíte, všetci sú dobrí... ale predsa len sa chcem dohodnúť s dr. ktorá ma operovala minule... keď už mám s ňou skúsenosť 🙂

pipimiska
1. feb 2010

baby dik za odpovede 🙂

dejna,aj ja asi idem na cisarak,keby si si mala vybrat,kcela by si radsej rodit prirodzene,alebo tak ako prvy krat?

a este jednu vec,dnes som bola skontrolovat krcok,lebo mi pred mesiacom zacal maknut a cez vykend som prvy krat pocitovala cele dni nieco ako tvrdnutie(pocit ako keby sa mi napinali svaly) no nastastie sa neskracuje ani sa neotvara.upozornil ma,ze budem mat po vysetreni ruzovkasty vytok..
ked som zhruba po dvoch hodkach isla na wc,mala som takmer celu slipku hnedu,miestami jasne cervenkastuu..
gynekolog uz nebol u seba a nekcela som zbytocne robit paniku na pohotovosti..este vzdy spinim,hnedaste,nie cerstvu krv a nie vo velkom mnozstve..mate s tym nejaku skusenost?dik 😉

silvia7
1. feb 2010

zuzi - no toto je nájomný byt v škole (tati robil školníka, teraz robí pre miestny úrad a na pol. úväzok školníka a mamka tu upratuje) a ten byt nám vybavili tak, že je len pre zamestnancov (školy, úradu, a ešte tlačenka) a na mňa ho dať nemohli, tak bude písaný na maminu - na ocina je písaný ten, kde bývame teraz - super je, že je to cez chodbu..
ohľadne nájomných bytov v rámci BA pre soc. slabších, tak sme sa boli informovať na magistráte v BA a mám aj tlačivá, že čo musíš spĺňať a aké sú podmienky a čo všetko uviesť v žiadosti.. môžem to oskenovať - resp. prepíšem ti to do IP??? 🙂

veve23
1. feb 2010

Zuzi, ak chces socialny byt v BA, musis mat bud vela znamych na spravnych miestach, alebo dlho ziadost na urade ako socialny pripad, alebo stastie../comu ja osobne neverim/, ty si vlastnicka nehnutelnosti, takze musis byt bezmajetna.....kamoska si to vybavuje uz treti rok, tak mi vravela co vsetko treba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre