Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
11. mar 2010

civavka myslím že ten výter na streptokoka je uplne zbytočné ti brať ked ideš rodiť CS. Lebo tam ide práve o to že bábatko ked pôjde pôrodnými cerstami tak by sa mohlo nakaziť. Cisárskym rezom sa nemá ako nakaziť 😉

civavava
autor
11. mar 2010

vejuli, tak asi preto mi doki nic nevravi... 😉

civavava
autor
11. mar 2010

zajtra zacinam 37tt, huraaaa 😀

vejula
11. mar 2010

jj určite 🙂 Tak drahý už smeruje za tebou??? To je super. Neboj ani sa nenazdáš a ste spolu 😉

veve23
11. mar 2010

Civi....nie, to by som krpcovi neurobila, vsak by dostal sok ze mamina "nezerie" 😀 , ale niak mi tlaci asi na zaludok a ked nieco zjem tak mi to stoji v krku ☹
no a o chvilku mas mm doma, dufam ze si mu napisala ze ho caka "sladke pokusenie" 😉

subidubi
11. mar 2010

ahojte, mam taku otazocku, ci ste boli na prietokoch, alebo aj na merani BPD, AC a FL. Zaujimali by ma hodnoty ktore vam namerali, lebo mne namerali take rozdielne, ze aj skoro vyse 3tyzdnovy rozdiel ako ma byt, ale dr. nepovedal nic nato, len ze ved kazdy sme inak veliky, ale aj tak sa bojim :/ BPD 91, AC 323, FL 66. v 36tt+4dni.

Inak dnes som bola v porodnici na exkurzii 🙂 cakala som ze je to tam horsie 🙂
... babatka boli take malinke a krasne 🙂

vejula
11. mar 2010

subidubi mne meral, ale nepísal mi ten rozmer ale priamo tt na ktorý to pasuje.... Bola som v 31tt a bolo to OK. A ked ti doki nič nevravel tak si myslím že by to malo byť v poriadku... A všetky rozmery mal s posunom 3tt čo len niektoré???

Na prietokoch som ešte nebola 😒

civavava
autor
11. mar 2010

veve, vie o tom 🙂) ale dorazi az po polnoci tak neviem, ci sa na to hned vrhne 🙂

vejulcek, rano to vyzeralo, ze dnes ani nepride, kvoli snehu...uz som ho aj oplakala, ale nastastie poobede sa to zlepsilo a vyrazil 😉

subi, mne prietoky mera kazde 2tt, ale udaje neviem...len tolko, ze je vsetko tak ako ma byt...tak ti drzim palce, nech aj u teba je vsetko OK!

cicimon
11. mar 2010

subi - ja som bola 23.2, na prietokoch, asi 1 rozmer posunuty, ale inac ok....ved keby daco, asi by povedali. A v ktorej nemocke si bola?

subidubi
11. mar 2010

no ono prietoky su teraz asi ok, lebo len predtym davnejsie mi ich merali asi 3x, ale teraz ked aj tieto parametre co som napisala, tak vlastne ze hlavička-BPD nieje ako 36+4 ale ako 37+5, to je sice asi v poho lebo len tyzden, ale stehenna kostička-FL je 34+0, takze z toho vychadza ze medzi hlavičkou a kostičkou stehennou je dost rozdiel. fnuk

subidubi
11. mar 2010

jej cicimon vsimam ze si tiez z BA. bola som v ruzinove, tam budem rodit.

vejula
11. mar 2010

subi ono na tých prístrojoch môže byť odchylka až na 2tt, takže je možné že to nieje taký velký rozdiel... A pýtala si sa dokiho že či je to OK??? Ono na tej hlavičke sa meraju ešte také komory a tie su dôležité kvôli nejakej chorobe, takže ak su tie komory& v norme tak zrejme nebude žiadny problém, len bude mať maličká väčšiu hlávku, ale to sa časom môže všetko urovnať. Neboooj, uvidíš všetko bude dobré 😉

čivavka 😵 tak sa tešíš...

subidubi
11. mar 2010

tie komory sa asi meraju ci pozeraju ked treba, ale teraz mi len prietoky meral a tieto rozmery, a ked som vysledky z UZV dala porodnikovi, tak hovoril ze no niektory ludia maju vacsiu hlavu, niektory to a to, ze niesme rovnaky, ale aj tak mi to vrta v hlave, najblizsie sa ho spytam na tie komory, alebo ze ci by bolo nieco vidno ak by to nebolo v poriadku
... baby dakujem, dobru nocku

zuvinka102
11. mar 2010

no ved hej kazdy ma nieco ine velke ja ked som bola na poslednom ultrazvuku tak mi len dr povedal, ze nas malinky ma velke gulky na svoj tt ale to je dr ktory si vzdy robi srandu tak som to tak aj zobrala..

civavava
autor
11. mar 2010

zuvi 😀 😀 😀

moni
11. mar 2010

subidubi, aj moja mala ma vzdy hlavicku vacsiu ako brusko. pokial lekar neuporozni, je to ok. tie merania nie su presne, maju odchylku a pouzivaju sa na stanovenie vahy dietatka. asi tvoje dievcatko nebude mat dlhe nozky ako sklenarikova ale kocka bude 😵

ani mne lacaluct pasta nezabera, uz ju pouzivam dlhe roky. ale s inymi je to este horsie 😝
tak uvidime za par tyzdnov 🙂

moni
11. mar 2010

civi, torta vyzera mnamkozne! manzel sa do nej isto hned pusti 😵
sa z teba stava cukrarka!

zuvi 😀

vejula
11. mar 2010

jj subidubi určite nestresuj.. ja s mojimi bráškami ked sme boli malý tak sme mali také šišaté hlavky 😀 😀 No a dosť velké, a teraz by si to už na nás nepovedala 😉

zuvinka 😀 😀 Tak to je ten lepší prípad 😉

jaj kočky tak sa ja osprchovať a zalahnuť do pestele 😝 celkom ma driemoty chytaju. TZak bruu nocku 🙂

zuvinka102
11. mar 2010

no ved uvidime aky bude nas drobcek, som rada ze sami podarilo vas trosku rozosmiat..

zuvinka102
11. mar 2010

idem skusit maleho ukecat, ze dnes nech ma necha spinkat, ze aj on to potrebuje.. a ak bude dobry zajtra bude zmrzlina...

monva
11. mar 2010

Subidubi - fakt sa nemusis obavat, mne pri dankovi povedali, ze ma hranicne hodnoty na hydrocefalus v 7. mesiaci a narodil sa v pohode a tu hlavicku ma sice trosku vacsiu, ale vobec nie tak, ze by to vadilo, ani nevidiet, len tazko mu tahat pulovre cez nu, vtedy place. Ale aj ja som ako dieta mala vacsiu hlavu a aj mm.

mysleli ste tuto rozpravku o chrobakoch?:
http://videorozpravky.sk/traja-chrobaci-brouci/...

je tam inak veeela rozpravok z nasho detstva, pustam ich aj dankovi 😀

a na krvave dasna aj mne pomahal Lacalut alebo Elmex 😉 no na krvavy nos som zatial nic dobre nenasla, stale mam krvave sople uz 8 mesiacov v kuse, bez Stérimaru by som ani nezaspala.

monva
11. mar 2010

No myslim tym, ze Stérimar mi pomáha dýchat, no tie krvave sople nelieci, dokonca mam pocit, ci nie su prave od neho este zhorsene (je to predsa len morska slana voda, sice to zvlhcuje, no sol moze zhorsit krvacanie, neviem ...)

majca424
11. mar 2010

Ahojte,
tak ja som dnes uplne vyšťavená 😅
bolí ma asi celé telo, už aj vlasy ma začínajú bolieť 😀
Ešte predvčerom som dostala krč do nohy a dnes ma bolí tak, že poriadne ani nemôžem chodiť, a teraz večer je to ešte horšie.

subidubi, určite sa nemáš čoho báť, vieš že bábätka majú najväčšiu hlavičku až do neviem ktorého mesiace, preto aj idú hlavičkou von z bruška 🙂

a mne totálne krvácajú ďasna, ale nejakú špeci zubnú pastu ani nepoužívam. Mám sensodyne, ta sa mi zdá celkom dobrá...

A vy ako sa dnes máte? 🙂

monva
11. mar 2010

Majci - 😀 takze aj vlasy bolia, to je dobreeee 😀

No mne je uz fajn, od rana som bola nejaka nervna, aj mi dost tvrdlo brusko, no ked som sa poriadne najedla (este o pol desiatej vecer som si dala plny tanier krupice so skoricou, grankom a cokoladkou) - tak sa to hned zlepsilo a aj malej sa zase ckalo, nalogala sa sladkej vodicky 😀 Teraz chcem este trochu pobehat po nete a mam zavazok ist skor spat, lebo posledne 1-2 tyzdne chodievam spavat az o jednej v noci a bojim sa aby to malej nezostalo v rezime spanku, aj danko nam dost ponocuje (chodi spat medzi 22:00-22:30), lenze MM prichadza z prace tak cca o 20:00, vecerame spolu, pozrieme telku vsetci traja, potom okupat maleho a uz je kopec hodin ...

majca424
11. mar 2010

monva, no mám dojem, že ma aj vlasy začnú už bolieť, som dnes akási divná.
Asi pôjdem radšej spať, to bude asi najlepšie. A aj Ty máš rada krupicu? Ja som ju nemala rada vôbec a teraz keď som tehu, tak ju jem skoro stále, nechápem, ale ja len s grankom 😀 škoricu moc nemusím 😀

moni
11. mar 2010

majci, ze vlasy 😀

monva, mne ten solny roztok nepomaha vobec. obcas si to nastriekam, ale to len pre lepsi pocit. ja mam skor opuchnute tie sliznice, nez plny nos. ale uz je to lepsie ako pred par mesiacmi kedy sa mi krv pustala z nosa aj pocas dna 😝
to je presne ta rozpravka!!!! 😵 😵 😵

krupicu si veru spravim aj ja dnes! ja len so skoricou zas 😅

monva
11. mar 2010

my sme obaja s mm "krupicovy" 😀 😀 😀 robim stale z 1l mlieka. Dnes mi bolo az danka luto, chudak, tak si chcel dat s nami, normalne mal nostek v mojom tanieri, ze "sceem kupicu", no jemu davam este umele mlieko, no a granko ani cokoladu mu nedavam (teda ani kravske mlieko) kvoli atopickemu ekzemu. Nema potvrdenu konkretnu potravinovu alergiu, ale snazime sa co najviac vyhybat alergenom (citrusy, cokolada, mlieko ...). Ma totiz znizenu imunitu. Uz je to klop-klop ovela lepsie, ako minuly rok, no teraz ma ekzemik chuda od cumlika pod celou pusou, na lickach vyrazky a ramena a lakte ma suchu kozu. Tak len kremikujeme a liecime 😖

monva
11. mar 2010

o.k. baby, tak vas opustam, akurat som si spomenula, ze som dankovi zabudla dat lieky 😒 tak mu skusim dat pospiacky, uvidim, ci sa mi to podari.

dobru noooc 🙂

lubiku
12. mar 2010

Ahojte aprilovky 🙂

Neviem ci si ma niektore este pamatate, pri troch detoch som vas vela nestihala, no posledne tyzdne som vas aspon citala, tak viem ze mame uz dve babatka 😵
Ja zajtra (vlastne uz dnes) rano nastupujem do nemocnice, malicke sa uz derie von, tak mozno cez vikend bude aprilovciatko tretie 😵
Dam vam vediet po kockach z temy 3a viac. Mam vcelku strach, babulky su uz po babkach rozvezene a ja nemozem spat a uz stresujem 😒 tak mi drzte palce, dakujem 🙂

Vsetkym vam prajem vela sil v tychto posladnych tyzdnoch, nech vam to rychlo ubehne a nech sa kazda docka toho svojho vysnivaneho babatka 😵

moni
12. mar 2010

lubiku, drz sa! budeme na teba mysliet aby si mala babatko rychlo pri sebe 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre