Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
30. mar 2010

civava to je fajn, ze ste uz doma a v poriadku a maly je zlatucky 🙂

seuska
30. mar 2010

Stani a ty co? Nic nerobia s tebou?

stanusa
30. mar 2010

kika dnes pichli druhu, zatial nic, tak dnes sa maly nenarodi...aj ked datum je dobry 😖 😀
mam obcas take tlaky a slabsie stahy, ale kontrakcie ani zdaleka, zajtra pokracujeme vo vyvolavani

marika na porod to ani u mna nevyzeralo a od nedele uz maly klesol nizsie do porodnych ciest, je to niekedy otazka par dni 😉

stanusa
30. mar 2010

seuska cakame, som sa aj otvorila na asi 2 prsty...uvidime co zajtra
jednu babu uz poslali na prepichnutie plodovky, bola na 3...tam este daku infuziu daju a potom sa rozbehne porod

civavava
autor
30. mar 2010

tak uz som tu, maly je suchy a syty 😀 😵

jankako, deniska, gratulujeeeem!!! juuj zacina sa nam sporodnievat 🙂

dakujem vam vsetkym za podporu
😵

tak baby, mam za sebou CS co kazdy tak odsudzuje a boji sa ako cert kriza..viete, ze to bol jeden z najkrajsich zazitkov? doki neklamal, ked sluboval pohodovy CS, po ktrom budme na druhy den fit...uz v ten vecer som sa totiz postavila a trocha chodila!! aspon na WC sa vycikat a kusok na chodbu....

v den operacie ,so spinalnou anesteziou, na jednej strane plachty sme sa rehotali s mm, mi rozpraval ftipy,ja som komentovala, co citim ked doki vyberal maleho (bolest samozrejme nie, len obcas take tlaky najma na zaver ked ho uz vyberal, a raz nejaky sum ked odsaval plodovu vodu), na druhej strane plachty doki s dcerou - sme sa skamaratili za tych 9 mesiacov a ide studovat medicinu, tak ma poprosila, ci moze asistovat otcovi..ja ze pohoda, nech sa dievca uci 😉 , tak jej tatko hovoril, ze co prave robi a ze nech dava pozor, lebo ze to bude mat na bud. semester v anatomii.... 😀 😀 , komentoval jej vsetko co prave robil, tak sme sa aj my s mm priucili🙂)

zasival ma 2 hodiny!!!!, ale ked som si vcera pozrela po odlepeni ranu, baby, neuverite, takmer nic nie je vidiet! Bolest bola znesitelna, analgetika som mala len 2 dni po operacii, odvtedy nic, ranu necitim...
skor ma obcas este pichne maternica ako sa stahuje...dnes mam uz aj vlozku cistu, krvacanie skoncilo, tak asi sa to uz zregenerovalo dost....

na druhy dne po operacii som uz chodila ,aj ked trocha zhrbena a drziac si brucho... sla som sa opsrchovat, nechapali zap mna.....ale ked sa ma pytali kto je moj doki a povedala som jeho meno, tak len uznanlivo kyvli hlavou 😉 vecer po porode som uz aj aj v pohode vecerala, sice len dietne, ale bola som taka hladna, ze som zjedla asi 10 sucharov a 4 male marmelady 🙂)) jaj a este smad bol hrozny, lebo od polnoci pred operacoi som nemohla jest ani pit...hned jak ma doviezli na izbu, som sa napila, aj ked som mala este cakat 3 hodky...a nic sa nestalo...
😎

taktiez ziadna bolest halvy po anesteze...len ten strasny smad.... 😕

pre mna existuje porod uz len CS, ak este raz bude 😉 😉

baby, najhorsi zazitok co mam z porodu, bolo napichovanie kapacky na infuzku do ruky , to je hnusna bolest, fuj, nikdy viac
😠

malinky po vybrati ihned silno zacal plakat, Apgarovej skore mal 10 😉 dali ho manzelovi do ruk a mne pri hlavu, trocha sme ho muckali, potom ho sli aj s mm osusit a odvazit = odmerat, doniesli mi ho na prsnik, potom bol u mm, kym ja som cakala, ze mi prestane ucinkovat anesteza a ked ma odviezli na izbu, hned mi ho dali opat na prsia.

akurat mi maly nechcle pit, mlieko sa mi spustilo na 3 den, cize piatok, ale nie a nie sa prisat poriadne, uz som bola zufala a aj som si poplakala.... ☹ schudol na 2490g... ale potom sa to nastastie otocilo a vcera pri odchode mal uz takmer porodnu vahu...

to kojenie je strasne, nevedela som ako si ho prilozit, on sa odtahoval...no strasne..bradavky som mala total zapalene a dohryzene...ako sme to nesparvne robili....potom ale dosla jedna super sestricka a naucila nas niekolkym grifom, tak teraz zvladame zatial kojenie poleziacky, po sediacky to este nejde, tak snad sa do toho dostanem..inak neviem co bude vonku na verejnoisti, sak tam si nemozem lahnut aby som nakojila 😎 😀

vecerajsia prva noc doma nebola najlepsia, celu noc preplakal, v nemocke bol v pohode, budil sa len kazde 3 hodky na kojenie...som aj plakala vcera, ze CHCEM IST NAZAD do nemocky 😖

snad tuto noc to bude lepsie 😀

tarinka333
30. mar 2010

Ahojky,
civavavka, Renko je nadhernucky 🙂 Blahozelam Jankako k prirastku 🙂
Seuska, ty sa ako citis? Teba to uz tiez moze prepadnut kazdu chvilku 🙂

tarinka333
30. mar 2010

Civavka, si teda jedna z mala, ktore maju na porod naozaj dobre spomienky 🙂 TEsim sa s Tebou 🙂

malalady
30. mar 2010

čivavka malinký je prekrásne babatko juj 🙂 nádherný je velmi 🙂

malalady
30. mar 2010

tarinka cs není zlý aspon prvý.. hm som zvedavá na tento.. druhý, že býva bolistivejší.. že tá jazva sa horšie hojí.. však uvidím no 🙂 ale pri prvom to bolo tak isto super.. tiež som sa rýchlo zotavila jak čivavka píše 😉 😀

malalady
30. mar 2010

aj ja chcem už termin cs ☹ už to chcem mat za sebou a malinku mat v naruči ach 😔

stanusa
30. mar 2010

malalady budes mat narkozu?

stanusa
30. mar 2010

civava tak sa len tesim zdravotnictvu u vas,
s kojenim su na zaciatku trosku problemy - presne kym sa rozbehne mlieko, aj u nas jedna mamicka este vcera len skusala - to bola den po porode...

malalady
30. mar 2010

stanuška ja ešte ohladom tohto nič neviem.. ale prvý krat ked som rodila tak som rodila normálne že som bola pri vedomí.. 🙂

seuska
30. mar 2010

Stani a davaju ti infuzky na vyvolavanie ci tabletky vkladaju? No drzim palce teda zatial..... Nie je to vacsi stres ked si takto v nemocke a vsetko mas v priamom prenose?

Civi to fakt klobuk dole z takehoto porodu, mozme snivat.,... ale super ze to ide vsetko aj takto setrne.... Renecko je fakt nadherny...

Tari ahoj moja... no nic, ziadne indicie nenasvedcuju tomu ze to do tej soboty nepotiahnem.... ale ako citam s tou vyvolavackou to neni len take jednoduche ze to hned aj v sobotu zaucinkuje, tak z tohto mam strach, ze tam budem kysnut zbytocne par dni.... Prosim ta ked budes na poradni mozes sa spytat kto ma sluzbu v sobotu a v nedelu aky lekar? Budes taka dobra? A ty sa ako citis? Mm nestresuje este?

Idem si trosku zdriemnut potom Vas docitam....

stanusa
30. mar 2010

jaj to asi az potom poriesite
idem kamoska dosla kuk

denisa1111
30. mar 2010

ahojte babulky,civi to je super ze ste domka,urcite druha noc bude super,s tym kojenim je fakt problem,ale malicky sa aspon prisaje,len to mliecko by sa mohlo tvorit rychlejsie,my sa akurat slnime,bo sme dostali zltacku,ale dufam ze to bude ok.baby drzte sa,prajem vam rychle a pohodove porody a co je uplne najdolezitejsie,cez kontrakcie dychat veeelmi zhlboka a pomaly,bo vam bude inac ovela horsie

kiwinka
30. mar 2010

ahojte babulenky,,, tak ja som doma z nemocky, ale este ako kinderko 😀

v nedelu ma hospitalizovali,,mala som hnacky, malatnost a z toho som bola dehydrovana, nejedla som atd... takze bolo nutne ist na pohotovost,,odtial rovno na porodnicu ma dali,kedze sme 40tt...malinka mala tachikardiu na monitore zaznamenali,,lebo ja som mala horucku a malinkej to ubliozvali,,nasadili mi infuzku- glukozu, chlorid sodny,antibiotika... no veela sa rodilo,, mam rozne zazitky co som videla pocula zazila... a bolo to teda rôzne! 😅
dnes ma pustili a obden sa hlasim zasa na monitor,,, a od rana mi dnes odchadza hlienova zatka,, tak neviem ako dlho to potrva este!

baby, prosim zhrnte mi to, KTO porodil? ja som bola tu na posledy pri civavke.

a silviu7 dnes prijali do nemocky,,, je 41tt,,,

kikarv
30. mar 2010

no ako vám závidím čo už máte bábätká a ste už aj doma 🙂
mne mm urobil šoky len v čera sme dali inzerát na predaj bytu a dnes mi tu nabehol realitný makler. dopritom sme sa s mm dohodli že nebudeme predávať cez realitku a mm aj tak urobil ináč. jeho je dakedy málo zabyť 😠
najlepšie je že majú o náš byt záujem ale my čo máme vyhliadnutý byt bude volný až koncom júna tak teraz dilema čo robiť.

alicc
30. mar 2010

dejna tak spala som tiež hrozne, snívalo sa mi, že sme zaspali, nestihla som sa ani osprchovať a ked som sa prebudila musela som veru tuho rozmýšlať či je to pravda alebo mám ešte jeden den, normálne som bola spotená ako myš 😝

alicc
30. mar 2010

civi malý je nádherný, 🙂

moni
30. mar 2010

ahojte, gratulujem janke a manzelovi k babatku! zajtra budu minimalne dve, ale aj dnes by sa nejake hodilo, co poviete ;)
stanusa, preco teba vyvolavaju este pred TP? nejako som to nezachytila, aj ked si to isto pisala. drz sa, nech to mate rychlo za sebou!
alicc, a co dobre si tvojej bande navarila?
kiwi, hlavne ze ste v poriadku!
civavka, vitaj doma! renko je krasny 🙂 vela mliecka, spanku a bezproblemove kojenie prajem!

prosim pekne, vcera sa mi podarilo spadnut! nejako sa mi zamotala hlava, a na poprsanej rozmocenej trave mi usla noha. dopadla som na kolena, a aj ked som sa snazila rukami ubrzdit, tvarou som drbla do tej travy. a este mi to bolo aj smiesne! chudak mm sedel v aute, vyletel z auta aby ma ratoval. nechapem ako rychlo sa to udialo. potom som bola cely vecer taka oplestena, ale herecka v brusku kopala ako o dusu asi aby ma ukludnila 🙂 a v noci mi to zratala, potvora mala.

kiwinka
30. mar 2010

moni,, ano, dakujeme,, sme OK a to je hlavné!

deniska, civi,,gratulujem k uzlíčkom! 😀

ziadna pomaly v termine na kramare??? to vsetky idete ruzinov a antolska?

marika1902
30. mar 2010

Baby myslite ze mozem uzit Panadol? Strasne ma boli hlava. ☹

moni
30. mar 2010

marika, urcite mozes..ten obycajny panadol (nie extra rapid, alebo ultra rapid) je v pohode..

marika1902
30. mar 2010

Kiwi super ze ste v poriadkku dufajme ze do nemocnice pojdes uz len porodit 😀 😀

Civi vitaj doma a dufajme ze Renusko ta necha aspon trosku vyspat. Inak kojenia sa aj ja dost bojim. Sice v poslednej dobe mam pocit ze sa bojim uz vsetkeho.

marika1902
30. mar 2010

Moni diky musim si dat lebo ak nieco neuzijem tak sa moja bolest hlavy zvacsi do enormnych bolesti. Inak nikomu neprajem. Stava sa mi ze od bolesti aj vraciam tak to musim rychlo stopnut.

moni
30. mar 2010

marika, ja som pred tehu mavala migreny, takze bolesti hlavy som si uzila az az. musim zaklopkat, v tehotenstve ma to obislo, lebo neviem ako by som dopadla.
daj si veru cim skor tu tabletku aby to neprepuklo naplno, zbytocne sa vytrapis.

veve23
30. mar 2010

ahoj Moni, davaj pozor kade chodis. este ze ma mala airbag 😉 ...muz musel dostat infarkt ked ta videl rozcapenu, este ze sa nic nestalo

majca424
30. mar 2010

ahojte 🙂
moni, Ty si trdlo, dávaj si pozor až už nepadáš...

marika, presne viem o čom hovoríš, ja mávam presne také isté bolesti hlavy, síce nezvraciam, ale moc mi do toho nechýba, keď ma bolí hlava, tak mi je uplne na nič... 😒 a panadol môžeš, aj ja som minule na Koníkovske rady užila panadol 😀

civi, super, že už ste doma, neboj, nájdete si rytmus a malý bude len papkať a spinkať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre