Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
23. nov 2009

tarinka ved v 3-kombinacii mas aj autosedacku a to uz od narodenia! oni sice pisu,ze do 13kg,ale mojej kamosky malemu bola mala uz ked mal pol roka 😒

zuzana1971
23. nov 2009

cheerlady tiez sa pridavam s narodeninovym zelanim 🙂

inak je to zaujimave, ze kazda mame iny nazor na amnio, epiduralku, kociky, vecicky...

najlepsie je ze mne samej sa kazdy den niekedy meni vkus, jeden den, ze nekupim hlboky, dalsi ze ano, dnes ze zase nie 😝 , dufam, ze aspon meno vyberiem definitivne do poirodu 😀

stanusa
23. nov 2009

tarinka pri autobuske na Krivej je dr. Bauer, objednal ma na stvrtok...dali mi nanho kontakt z fakultnej nemocnice, tak dufam ze je dobry. Budem si platit za vysetrenie, lebo ma berie mimo ordinacnych hodin.

do vanicky sa nam babatka urcite zmestia, budu este male a bez fusakov, dufam ze do sportiaka v zime s fusakom tiez - budu mat vyse pol roka. ale s pribudajucimi mesiacmi im uz bude maly, pocitam ze trojkombinaciu vyuzijem tak do roka, maxim. roka a pol. potom asi budeme zhanat nejaky golfovy, ten je praktickejsi aj na skladanie aj nosenie.

stanusa
23. nov 2009

zuzi a co chces namiesto hlbokeho? 😕

stacynka
23. nov 2009

michalag tak som postavila tu polievku...

inak tu autosedacku mne sa maly timko do vajicka zmestil tak do 5 mesiacov, bol junovy a pred vianocami sme uz nahanali vacsiu autosedacku, lebo ked uz bol viac obleceny tak sa mi tam nezmestil... ale tak on bol valibuk... 🙂

tarinka333
23. nov 2009

hm, ale nie je rozdiel vajicko a autosedacka? 🙂
lebo napr. tu http://www.e-kociky.sk/?64,bexa-b3 je na obrazku vajicko, aj ked to nazvali, ze autosedacka.
Autosedacky su uz pre vacsie deti, napr. toto:
http://www.babystyle.cz/scripts/hledej.php?rz=1...

Sucastou trojkombinacii su vacsinou vajicka...ktore sluzia ako "autosedacka", kym su malicke a kym nesedia a nemaju urcite vysku a neviem co este. Potom treba autosedacku do auta, tu klasicku. Ci sa mylim?

michalag
23. nov 2009

no neviem ako vy, ale ja som maleho nedava sediet pokial to sam poriadne nevedel, takze vanicku sme pouzivali cca.9 mesiacov a nie do 6-tich, ale to vsetko zalezi od babatka

fruchtbar
23. nov 2009

Cheerlady,vsetko najlepsie k narodeninkam.......

Ja si epiduralku tiez isto nedam,zaujimal ma vas nazor.....tiez som pocula,ze to nie je nic dobre ani pre dieta,lebo mu tieto latky samozrejme preniknu tiez do telicka,takze pride vlastne na svet pod vplyvom liekov....a taktiez som pocula,ze maju niektore miminka neskorsie aj problemy so spankom,nemozu spinkat.....

neviem,vela sa toho napise....

stacynka
23. nov 2009

potom sme kupili auosedacku taku co je vraj od nula a do 18, ale tak mimco malinke by som do nej nedala, da sa to trosku nahnut aby uplne male nesedelo

fruchtbar
23. nov 2009

ja nebudem mat pri porode ani mm pri sebe,ktoremu by som vynadala,ze to len koly nemu mam take bolesti 😀

fruchtbar
23. nov 2009

Tak ja idem zase okna umyvat,cesto na jablckovy kolac uz odpociva v ladnicke.... u nas je dnes zase tak krasne,slnko svieti,nebo je jasne....vcera som dokonca sedela na terase len v tricku na ramienka a bolo mi horko!!!!

stacynka
23. nov 2009

fruchtbar ja som mm mala pri sebe ale nenadavala som mu len tak zo srandy sme hovorili ze tak ako vo filmoch ti to teraz vykricim :D inak mm bol chudak taky vystraseny ked ma videl- ze chod si lahnut a ja ani za svet lebo potom porod pomalsie postupuje ja som kontrakcie vacsinou stala...

stacynka
23. nov 2009

no baby u nas to s vianocnym upratovanim bude o nicom nemozem sa namahat tak okna nic a ani ine nejak vo velkom upratovat nebudem, som zvedava co mi povie dr. na poradni, ale mam co najviac lezat takze tak...

fruchtbar
23. nov 2009

ja neumyvam okna koly vianociam,ale preto ze mi ich za kratky cas muchy neuveritelne osr....li a vyzera to desne a kedze je dnes tak krasne,ide to vlastne od ruky.....inac by boli Vianoce isto rovnako krasne aj s osr....tymi oknami!

Nelam si hlavu Stacynka,mysli na to,ze buduce upratovanie pojde uz lahsie!

seuska
23. nov 2009

Cheer vsetko naj k narodkam, vela zdravicka.... 🙂

Ja s EPI ratam od zaciatku, bez prislubu anesteziologa ze mi ju pichne ani rodit nejdem 😀 nastastie moja suseda je lekarka a tyka si s primarom co picha u nas EPI, tak mi slubila ze po novom roku pojdeme za nim sa dohodnut. Moje 3 kamosky rodili s EPI a nevedeli si to vynachvalit a ziadne vedlajsie ucinky ani jedna nemala, takze ja som ani inak neuvazovala...a mm asi nebude tiez pri porode, este uvidime...

Stacy ja by som sa vobec netrapila s nejakym upratovanim ak nemozes, ved na tom Vianoce nestoja, uvidis ani ti to nepride ze nemas okna umyte a budu to tiez pekne vianoce 🙂

kiwi drzim palce, som zvedava ako si dopadla ozvi sa...

alicc
23. nov 2009

ahojte,
veru vianoce sa blížia a to upratovanie tiež. ale ja to veru tento rok tiež nejako prehánat nebudem, pekne si to rozdelím a čo stihnem sstihnem, čo nie tak nie. už som piekla oblátky, takže vôňu vianoc už doma mám, chytám sa piecť medovníčky, ale to môžem len s dcérou, lebo ona to neskutočne miluje. a potom nás ešte čaká ich zdobenie a to je paráda. tešííím, tešíím 😀 😀 😀

lenka7984
23. nov 2009

ahojte
stacynka a prečo musiš čo najvic ležať?

stacynka
23. nov 2009

ja som piekla medovnicky este minuly tyzden, to som bola ok este tak uz nam to tu vonalo a maly sa strasne tesil a pozeral ake tvary su tam a papal 🙂

lenka zacalo mi brusko tvrdnut, tak beriem magnezium a mam sa setrit, idealne co najviac lezat...

tantama
23. nov 2009

baby mne sa čo pred chvíľou stalo.... bola som v lekárni kúpiť synovi sirup a tak ma napadlo že si kúpim aj niečo pre malu... som chcela že rektálnu rúrku a jednorazove prebaľovacie podložky... a pýtam tu rúrku a baba mi hovorí že ale mi tu erotické pomôcky nedržíme.... to bola aká strašná hanba...... skoro som odpadla... 😠

lenka7984
23. nov 2009

ahá
bo ani u mna nebude dake velke upratovanie, bo mi sa tiež musime šetriť
ale mimi je predsa prvorade, no nie 😎

seuska
23. nov 2009

😀 😀 😀 😀 tantami mas 100 bodov za dnesny zazitok 😀 😀 😀 To su tie protekčné magistri v lekarnach, tiez poznam jednu taku co robi v lekarni a prd makovy vie 😀 😀

stacynka
23. nov 2009

tamtami, mozno ona si nou spestruje sex :D

tantama
23. nov 2009

no baby je to možné ale tí ľudia čo stáli okolo mňa si museli myslieť..... 😒 už tam fakt nikdy nepôjdem..... keď som to hovorila v aute mm tak sa smial že nemohol naštartovať.... 😀

stacynka
23. nov 2009

inak som sa dobre zasmiala 😀 😀
no opustim vas, ideme sa napapat a sup do postele sak este sa stavim

fruchtbar
23. nov 2009

babenky,a co dnes varite?
Ja som dnes len o chlebe,ale upiekla som jablkovy kolac,cely vikend som mala nan chut a teraz,ked je upeceny,tak ani uz tak velmi nie! 😒

zuzuj
23. nov 2009

Baby inak co sa tyka EPI ja som ju chcela ale zatial teraz som ze nie..., ale poculi ste o pristroji TENS...tusim tak sa to pise alebo TEENS neviem, nemam tu tu knihu som v praci, ale funguje tak ze to mate prilepene na krizoch a chrbte a pri stahu porodnom si to pustite a vysiela to male elektricke vlny a tym dochadza k znizeniu bolesti a napatia v svaloch. Zevraj niektore porodnice to maju, alebo sa to da zapozicat niekde...neviete niekto o tom?? pisu tam v tej mudrej knizke ze to nema ziadne vedlajsie ucinky ani na Vas ani na dieta a pouziva sa to spolu s dychanim...
Ozaj tantama...fakt dobre 😀 😀 a potom si to tej lekarnicke vysvetlila?? ci ee.. 😀

tantama
23. nov 2009

zuzuj nie akosi som stratila reč...... ani ten sirup som nekúpila v tom zmätku🙂)) nech sa doučí sama🙂)

malalady
23. nov 2009

takže pohlavie neznáme ☹(((((((((((( otočilo sa ritkou fnuuuuuuuuuk... 😢 😢 😢 ale inakšie máme 294gramov 🙂 😵 😵 😵

malalady
23. nov 2009

kedy sa robí ešte sono?? joj.. ach

martina05
23. nov 2009

Frucht, ja pracujem, tak sme sa boli spolu s MM napapať a dali sme si indickú kuraciu polievku a londýnsky šalát /ryža, anglic. zelenina, mäso..../ Bolo to fajn a teraz mám stráášnú chuť na sladké, dala by som si z toho tvojho koláča ........
Ja som v piatok varila franc. zemiaky a zeleninovú polievku no a MM celý ten pekáč zjedol sám. Jedol tie zemiaky aj v sobotu aj včera až som sa čudovala, že mu to ešte chutí... No ale tvrdil, že sú super .... v sobotu som robila bábovku ...

Čo sa chystáte piecť na Vianoce ??? Dajte nejaké tipy. Ja asi klasika medovníky, vanilkové rožky, medovníkovú roládu a gaštanovú roládu ...

Ozaj a čo vaši manželia a pôrod ??? Ja neviem či tam mám toho môjho chcieť ... On sám tvrdil najskôr. že nie, teraz že áno ...tak neviem ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre