Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
25. jan 2010

jaj ked vidim v 112 ako zneuzivaju alkoholici a drogosi zachrannu sluzbu 😝

cici tak to mas pravdu, keby som robila, ani ja by som uz vecer nevladala prat a zehlit 😝

objednala som si na mimibazare avent odsavacku za 29euro aj s prislusenstvom, tak uvidime ci sa posta zlepsila 😀

inak aj tu na bazari jedna predava avent odsavacku len za 20 euro, ale dlho mi neodpovedala, tak som si objednala tu drahsiu, a dnes mi odpisala ta za 20 euro, ze este ju ma, tak ked ma niekto zaujem...

rozmyslam, ze nebudem este chodit na tu predporodnu pripravu, az ked budem na materskej, lebo neviem ci by mi to tolerovala socialka ak by prisli na kontrolu, a aj pocasie je zle...a aj tak mam najblizsie 2 tyzdne dost behaciek po lekaroch, vybavovanie materskej, papier na peniaze do roboty, ukoncenie pn, atd...

dobru nocku

monva
25. jan 2010

Roxi - diky za infosky, som rada, ze "v tom nie som sama" 😀 😀 😀 ozaj a ten nastup na MD 8tt pred porodom - to zalezi od lekara, alebo od teba, ze kedy chces nastupit? Mojho som sa pytala a nemala som pocit, ze v tom ma jasno, alebo sme sa nechapali. Nasla som tu uz na MK diskusiu: Materska-rodicovska- opat materska velmi dobre prispevky aj rady, cele poobedie som sa cez to luskala, tak budem aj zajtra 😀 tam baby pisali, ze podla http://www.socpoist.sk/starostlivost-o-dieta/13... si nastup na MD zena urcuje sama, tak si idem prepocitat, co vyjde v mojom pripade asi vyhodnejsie (kedze materska sa pocita na dni a RP je za mesiac), skusim to.
A ten zakon o "zahadnom prispevku" 😀 uz mam vytlaceny a prichystany 😀 no este par dni sa musim na nete pohrabat, pozistovat, potom spisat, aby som nebola potom nepripravena ako pri 1. porode,
Seuska - velmi pekna postielka, dobry vyber 🙂
Cicimon - tvoja postielka ma fakt super cenu, nieco podobne su tie 2 postielky, co mame doma, no stale ma to taha na tu 3. 😀 😀 😀 kedze jednu mam v kuchyni na "denne" uzemnenie Danka a na noc budu potrebovat kazdy vlastne miestecko 😀 😀 😀
Zuzka - to je fajn, ze to takto sama s pranim zvladas, pri tvojom zdrav. stave a "pomoci rodiny" fakt klobuk dolu. Az ma normalne "nakopavas", aby som zacala, este stale len triedim, co je pre malu, co treba oprat, co je Dankovi male ale pre malu este velke (to davam do vakuovych obalov a odlozim nateraz).

seuska
26. jan 2010

dobre ranko kocky.

Kamilka ano uz ju mame poskladanu to je ona na tej fotke 🙂

Ja som SZČO a tiez este vobec netusim co mam kde zaniest alebo nahlasit ked budem na MD, mne to komplikuje aj situacia ze nebyvam v mieste trvaleho bydliska. No zavolam si na socialku radsej, lebo vsade to mozu mat inak...

Babyyyy ja sa uz nevmestim do vetrovky, teda este tyzden - dva a uz ju nezapnem ☹ a teraz v takej zime,ja neviem co budem robit, ale kupovat novu sa mi nechce...

dnes mam fasa den o jednej zubarka a vecer poradna....dufam ze budeme ok....

martina05
26. jan 2010

Ahojte, čo je tu nové???
Seuska ...krásna postieľka - my sme zatiaľ ešte nekúpili ale máme vyhliadnutú tú žirafovú čo kúpila lubkamik, chcela by som k nej neskôr dokúpiť aj celú izbu... Len ma trošku mätie že nemá sťahovacie bočnice... Myslíte že by to mohol byť problém ???

Včera sme boli na cvičení, malá "cvičila" o 106 - super sme sa ponaťahovali a aj sme si pokecali ....
Normálne by som tam chodila aj častejšie ...

martina05
26. jan 2010

Seus...ja som sa už nevmestila do kabátu, tak mi mamina požičala svoj, je to taký rovný - skoro pánsky strih... Nemáš ziež niekoho od kto by ti vetrovku, príp. kabát na pár týždňov požičal, prípadne by ste si tie vetrovky dočasne vymenili ??

Ozaj a kde ste kupovali postieľku ?? Koľko Vás vyšla ??

tarinka333
26. jan 2010

Ahojte kocky,
mna teraz napadlo, ze som si nedavno stahovala jednu vec z netu, kde je vsetko o vsetkych prispevkoch, pridavkoch, kde, kto, dokedy... je to vo Worde a ma to 26 stran! Tak idem pouvazovat, ako Vam to mozem poskytnut...

cheerlady
26. jan 2010

dobre ranko,dnes som nejak skoro hore-to je zakon schvalnosti,lebo nemusim ist do roboty 😠 no neva,ved ma toho caka dost-upratovanie,varenie,ucenie na skusku 😖

seuska ja sa tiez uz skoro nezapnem do bundy 😲 musim kuknut nejaku lacnu niekde na tie 2mesiace.

inak baby,ked citim zvnutra bruska take pravidelne "zachvevy" - neviem ako to mam popisat 😀 tak to je ta stikutka? 😕 😀

tarinka333
26. jan 2010

DAVKY A PRISPEVKY:
Takze ten 26-stranovy text s prispevkami najdete tu:

www.gmail.com
meno: aprilovky2010
heslo: nasebabatka

Setko s malym bez diakritiky. A mozete stahovat 🙂

blondy12
26. jan 2010

bre ranko dievcata...seuska krasna postielka.. 😀 ...a co kedy sa chystate na UA?teraz asi v takej zime nie co?

cheerlady ach ucenie mi ani nespominaj ☹ 😒 🙄 ........uz mam toho za cely mesiac vyse hlavy..ja este posledna na konci tyzdna..a snad uspesne a ideme domov...

jaj tak to ja sa do svojej bundy nevmestim uz asi mesiac..nosim kabat taky rovny strih po mame..presne preto lebo ta moja mi bola akurat ked som nebola tehu...zuzena v pase..a nejako pri tehu sa to neda 😅 .....

uz by mohlo byt teplo lebo sa v tom citim ako macko nejaky...

cheerlady
26. jan 2010

baby ktora ste si to objednavali tu viacdielnu sadu do postielky od tej baby tusim z vistuka,ci odkial to bola???

blondy budem ti drzat palce,mna caka posledna vo stvrtok 😒

stanusa
26. jan 2010

dobre ranko,
tarinka dik, uz to mam ulozene 😉
este mi nie je jasne s II.pilierom, pojdem sa opytat do soc. poistovne buduci tyzden
1. 2. mame poradnu a 2. mame sono

v tejto zime sa bunda alebo kabat oplati, dokonca od stvrtka ide snezenie 😨
martinka postielka je zlata, pekna je aj cela izbicka
my zatial len postielku dame do spalne a casom uvidime co dokupime do detskej

inac uz mam objednanu postielku, matrac a 8D sadu...sa tu vytesujem 😀

stanusa
26. jan 2010

cheer mysli tu podvodnicku?

cheerlady
26. jan 2010

stanusa nie,myslim taku druhu-niektora bola priamo u nej doma a mala aj postielky aj tie sady a vraj velmi pekne 🙂 tak som chcela ist mrknut na to-radsej ako objednat cez net.

no u nas akurat prestalo snezit 🙂

stanusa
26. jan 2010

u nas je kosa -16 a sneh nikde 😝
neviem ktora to je ale skus prejst inzeraty, teda ak bola z MK

martina05
26. jan 2010

Stanus, odkiaľ ste objednávali ?? Ja sa stále neviem rozhodnúť pre tú sadu , že koľko dielnu . Čo všetko tá 8D obsahuje ?? Inak už som sa konečne rozhodla pre tie látkové plienky - Kúpim tie Gro Baby ale zatiaľ len 2-3 ks na skúšku ... Ak sa mi neosvedčia využijem ich, keď sa budeme odúčať od plienok ... Hádam ...

stanusa
26. jan 2010

martinka nakoniec z MK od kristiny11 - hniezdo, baldachyn, drziak na bald., perinka, vankus, obliecky a vreckar...je ta ista ako na pampyshope
vcera pisala mirus za gro baby, ze jej uz dosli, dnes mi posiela
odkial objednavas?

tarinka333
26. jan 2010

martina, ja som kupila 7D sadu - vankusik, paplonik, obliecka na vankusik, obliecka na paplonik, baldachyn, vreckar, mantinel.
8D ma mozno v sade aj stojan na baldachyn, alebo zavinovacku, alebo ete daco, ale som zabudla ...

malalady
26. jan 2010

ahojte babule🙂 o čom píšete? o postielkách?

cheerlady
26. jan 2010

stanusa a kolko si dala za tu 8-sielnu sadu? teraz som jednu nasla,ale nie od kristiny11.
tarinka v tej 8-dielnej je stojan na baldachyn.

alicc
26. jan 2010

ahojte babulky,

veru ani ja sa už o chvílu nevmestím do vetrovky, ale mám taký kabát, ktorý som si kúpila dávnejšie a potom som ho nenosila, lebo mi bol veľký, tak ten teraz využijem.
inak ja som pribrala 7 kg a už mám z toho depku a cítim sa ako vzducholod, teraz tá váha stúpa nejako rýchlejšie hoci mám pocit že vôbec nejem viac.

ja som objednávala od tej kristíny súpravu do postielky - baldychýn a hniezdo -myslím že bola 8 dielna(byldachýn, hniezdo, návlečka na perinku a vankúšik, protialerg. perinka a vankúšik, konštrukcia na baldachýn a kapsár) a prišlo mi to na dobierku a pomerne rýchlo, asi za 2-3 dni som to mala doma. stálo to aj s dobierkou tuším 52€.

stanusa
26. jan 2010

hniezdo-mantinel ...to je to tusim to iste
baby a idete prat aj vankusik a paplon?

ahoj malalady, seuska ma peknu post. v albume 😉

tantama
26. jan 2010

dobré ránko....cheer myslím že tá baba bola z budmeríc ale kto to objednával neviem....... a moni to s tou ružovou sedí.. ja som malej kúpila aj niečo modré..... ved nemôže byť vo všetkom ako jahodová pena 😠

seuska postieľka je super🙂)

tantama
26. jan 2010

ja som kupila len baldachýn a hniezdo ved vankúš a paplón bude potrebovať až v zime skôr isto nie...a mám skoro nové jediné čo mám po synovi tak kupim len v rovnakej farbe potom obliečky na to a hotovka..

stanusa
26. jan 2010

cherrlady 49, posle mi aj darcek - kolieska na postielku 🙂

mne to posiela kurierom za 9eur, tiez na dobierku...nemam odvahu poslat na ucet taku sumu
tantama ani nas maly nema len modre, ale ruzovu ee...aj ked niektorym chlapom pristane 😀

cheerlady
26. jan 2010

no to je klasicka cena tych 50 eur,tak idem jej napisat,ci este nejake ma 🙂 ako presne sa vola?
ozaj a aky je to material-nie je to nejaka umelina?

stanusa
26. jan 2010

ved prave, ze asi ich odlozim do skrine a potom ked budeme potrebovat poperiem, vankus do 1 roka nie a paplon asi v zime

stanusa
26. jan 2010

kristina11...dufam, ze nie

cicimon
26. jan 2010

ahojte,

tarinka - dik za doc, precitam v praci 🙂

ta postielka...ja som tiez uvazovala, ci sa oplati s tou stahovacou bocnicou ci nie, ale vraj je to lepsie aj kvoli chrbtici, ked budeme babo davat do nej a vyberat..

cheerlady
26. jan 2010

stanusa co dufas,ze nie?

stanusa
26. jan 2010

cheerlady, ze to nebude umelina
so stahovacou bocnicou sa oplati, lepsie sa vyberia dietatko z postielky hlavne ked je tazsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre