Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
25. aug 2009

ozaj ,pohladala som si na nete tie testy na downov syndrom....tu sa to vysetrenie robi medzi 13 a 14 tyzdnom,robia to len zenam po 35-ke a na poziadanie,dokonca sa to ani nepreplaca.....
Tak neviem,pokecam a poradim sa s mangelom

marika1902
25. aug 2009

baby ked ja nechcem strie fnuk ale asi sa tomu nevyhnem. Moja segra tak ta mala tak riadne a zo zaciatku su este take nechutne fialove az po case zblednu ☹

marika1902
25. aug 2009

tato stranka sa mi celkom pozdava celkom dobre tam opisuju ake prenatalne vysetrenia sa robia a kedy a hlavne doplnkove vysetrenia ak nahodou vysledky nedopdnu najlepsie

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=71

ikushik
25. aug 2009

ahote,tak som doma od z nemocky..och mam zmiesane pocity ☹ podla konika som v 8tt, ale kamos co mi robil predchvilkou robil ultrazvuk meral gestacny vacok,a podla rozmerov je to 5tt a 4d..je mozne aby v tom bol taky rozdiel?ms som mala nepravidelnu a povedal ze to moze byt z toho,ze som mala posunutu ovu..ale az o tolko??? takze ani srdiecko 😔 bojim sa lebo je to velmi malinke..este ze mam takeho ochotneho kamarata a teda aj pristup k ultrazvuku..ale mam strasny strach ci fazulka je v poriadku 😢

marika1902
25. aug 2009

Ikushik neboj sa uvidis vsetko bude ok. Ak mavas nepravidelnu mrchu tak si kludne mohla mat ovu tesne pred mrchou. Ja som uz druhy raz tehotna a prvy krat som otehotnela hned po mrche asi dva dni takze ono tie vypocty naozaj nemusia podla konika sediet.

marika1902
25. aug 2009

konik vypocitava termin a tt podla idealu (28dnovy cyklus na 14den ovu). ale nie som si ista kolko percent z nas je ideal

jannuulik
25. aug 2009

Ahojte, dnes mi malý spal len 40 min., tak zvyšok dňa bude určite nádherný 🙄 🙄 Boli sme v ZOO, najviac ho zaujímali kamienky na zemi, .....čo tam po zvieratách 😀
Ja som na strije používala Elasti Q, majú ho v lekárni.Je to samozrejme dedičné, ale myslím si, že kebyže v mojom prípade sa nenatieram, tak by som dopadla asi horšie 😒
http://www.elasti-q.sk/

Tie testy má prekvapujú, myslela som si, že je to jednotná schéma u každého gynekológa 😕

ikushik
25. aug 2009

juuj marika mas pravdu, ale fakt mam strach..urcite to sedi len malo tehulkam presne na den, ale ja to mam posunute az vela 😒 o 2 tyzdne ! jooj. uz si domyslam blbosti, ze mi nechcel povedat ze nieco nie je v poriadku.. 🙄 ale mam ist za nim este buducu stredu a pozrie sa zas..ked dovtedy bude vsetko v poriadku..povedal mi ze keby som mala bolesti alebo zacala co i len trochu spinit mam prist hned..och..idem sa radsej napapat a lahnut.

civavava
autor
25. aug 2009

ikushik, neboj sa, ako pise marika, kon to rata len podla idealu, ale vela kociek ma k idelau daleko. Ja mam sice presny 28dnovy cyklus ako hodinky, ale ZIADNA z mojich priatelek nie, takze sa nestrachuj, fazulka je urcite v poriadku 😉

michalka, no jasne , ze tu ostan medzi nami 😉 a ozaj, chystas pre Samka na zajtra oslavu? 😉

ja asi ostanem doma stvrtok-piatok, bo mi je nanic. a to teda dost nanic. a buduci piatok idem k dokymu na UTZ, uz sa neviem dockat, zaroven sa aj bojim 😔

fida
25. aug 2009

Ikushik, nechcem ta strasit, ale presne takto mi skonstatovali MA, baba boli mensie o 2 tyzdne, lenze ja som aj spinila. Takze kym nespinis je to ok, tak ok Civavka pise.

Ja som sa dlhsie neozvala, ale sledujem vas kazdy den. Nemam sa velmi dobre, dnes som opat trosinku spinila. Strasne sa bojim. Do poradne mam ist na bud. tyzden 2.9. Ja uz v dobre neverim stratila som optimizmus....

zuzana1971
25. aug 2009

ikushik, ved uvidis buduci tyzden, je super, ze mas moznost ist tam este raz a mas tam znameho, ved sa ho na rovinu spytaj, ak mas pochybnosti, ja by som sa ho pytala 100 veci denne 😀

januulik, ja som bola s kamoskou a jej 2 detickami minule v ZOO, zaujimalo ich tiez vsetko ine okrem zvierat od nanukov az po detske ihrisko, len zvierata nie 😀

babulky vy si nerobite taky spomienkovy tehu kalendar? Ja som vzdy snivala, ze ked budem tehu budem si zapisovat, fotky lepit, teraz som uz v 3 mesiaci a nic som si este nezaznamenala 😝 Isla som dnes do Polusu, lebo tam mali taky mini kalendar Anne Geddes, ale uz ho nemaju ☹ , potom som isla do knihkupectva, alebo raz som videla taku knihu zltu, ze tehotensky kalendar, ale ani to uz nemali 😝
tak mam este taky maly zosit Anne Geddes, tak asi tam si to zacnem pisat a lepit... 😀

martina05
25. aug 2009

Ahojte, tak som si čo to dočítala.... Mne je skoro stále blbo..nevraciam ale je to také podobné ako to popisuje civavava .... Nechutí mi nič zdravé, z papriky sa mi prevracia žalúdok- žijem na jogurte, detskej výžive ...

Na nete som objavila toto , nemáte s tým nejaké skúsenosti ??

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5224920

Na najbližšie sono ideme 16.9. - už aby to bolo......

martina05
25. aug 2009

Zuzi, ten tehotenský kalendár som dostala od MM ale ešte som si tam nič nezapísala... Musím začať, ešte že hovoríš !!!

baby, fiduš...pozitívne myslieť...ja viem že to niekedy ťažké ale nerobme si to same ešte horšie .....

civavava
autor
25. aug 2009

martinka, ja to nepoznam..ale vyzera to lakavo! a ja tiez tlacim vascinou jogurty, ovocie, dam si aj obed nasilu, ale fakt nasilu. a predvcerom som zjedla 9ks Kinder country cokoladky, dostala som na to obrovsku chut..

zuzi ako ti dopadol meeting?

a to je aky ten tehu kalendar? co sa tam dava? ja mam akurat odlozene fotky tehu testov a 1. UTZ....

fida, ikushik, nebojte sa, ako pise martinka, aby sme si to nerobili tazsie, nez to je...aj ked chapem vsetky tehulky, co sa boja, najma tie z nas co mali MA alebo inak potratili.

ja sama pocas prvehu tehu min.rok som ANI LEN nepomyslela, ze by nieco nemalo byt v poriadku...ani len na milisekundu...bola som presvedcena, ze je vsteko OK....a az UTZ v 12tt ma vratil z omylu do krutej reality 😔 😔
takze teraz sa jasne ze v kutiku duse bojim a asi aj budem, az kym neporodim 😒

lubkamik
25. aug 2009

Ahojte,

mozem sa pridat? 😀 Som tiez v 8tt - termin vyzera na 13.4.2010 🙂
Pridavam sa k tym co im je stale zle 😠 A dnes mam obzvlast zly den - stale ma napina - kolegyne sa tu zo mna smeju 😖 Inac mam dake ovocne tehotenstvo - asi som musela mat fakt nedostatok vitaminov lebo tolko ovocia co som zjedla za tento mesiac som nezjedla za posledne 3 roky dokopy 😀 😀

zuzana1971
25. aug 2009

fida, ale nespinis v dobe byvalej ovulacie a mrchy? Lebo ja som 2x spinila a bolo to myslim v dobe mrchy a ovulacie, tak teraz mam obdobie druhej mrchy niekedy, tak sa pripravujem, ze mozno budem spinit.
Moja kamoska co ma 8 mesacne babo spinila vkuse do konca 6 teho mesiaca a maly je zdravy a krasny!!!

Babulky co mali MA ako to prebiehalo u vas??? Ja som bola na ultrazvuku asi v 5tt vtedy, doky videl gestacny vacok, srdiecko este nebolo, tehu priznaky som mala a poriadne, len som nevracala, asi v 10. tyzdni som spadla nepekne zo schodov, mala som aj ine zranenia, bola som osetrena na pohotovosti, pytala som sa aj ku gynekologovi, ale povedali, ze pokial nekrvacam, a nemam bolesti, tak nie, a kto sa bude hadat s lekarmi (teraz by som si to asi uz vydupala) a ked som bola potom v 13 tyzdni na ultrazvuku (ten co sa chodi v 12 tyzdni), tak doky zistil, ze srdiecko nebije, poslal ma do nemocnice, tam mi tiez robili ultrazvuk, pozeralo ma 5 alebo 6 lekarov, neboli si isti, ci je babo fakt mrtve, tak ma dali od dalsieho rana do nemocnice, babo malo rozmery na 10 tyzdnovy plod a nie 13 tyzdnovy, bola som v nemocnici od stvrtka rana, s tym, ze ak si budu v utorok rano isty, ze babo je mrtve, tak mi ho budu musiet zobrat, tak som preplakala cely cas, modlila som sa, ze ak je mrtve, radsej nech zacnem krvacat, aby mi nevybrali a nezabili zive babo, no a v pondelok vecer som zacala krvacat, a potratila som...Cely cas som ale nespinila a nekrvacala pocas tehu, ani raz, ani trosku!!! Doteraz neviem ci sa babo zle vyvijalo a dotiahlo to len na 10 tyzden, alebo ci bol na vine pad, ale ani sa to uz nikdy nedozviem...Oficialna sprva znie MA

martina05
25. aug 2009

http://www.martinus.sk/?uItem=51017
Civava tu som to našla .... je celkom fajn, sú tam miesta na fotky, miesto na poznámky, všelijaké rady ....

martina05
25. aug 2009

Ahoj Lubi .... 🙂 🙂
termín ti vyrátal lekár alebo si si ho určila sama...lebo mne lekár povedal až 25.4. lebo ja som mala také cykly/necykly 45-50 dní ......

marika1902
25. aug 2009

asi je dobre ze to neviem ale co je to MA?

martina05
25. aug 2009

A Lubi mne tiež zo začiatku ovocko chutilo ale teraz ... len jablká a banány a červený melón..

civavava
autor
25. aug 2009

ahj lubka, vitaj medzi nami 🙂 ano, aj ja som ovocna a jogurtova 🙂)

moj MA bol taky ze 1x som sla na UTZ v 6tt, uz bolo srdiecko, ale doky videl len jedno mimi. to bolo 13.9. potom som bola objednana na dalsi - uz NT UTZ na 14.10. a tam mi povedali, ze su tam dvojicky, ale ze neziju a velkost plodov zodpovedala 8-9tt. Nikdy som ani raz nespinila, mala som bezne tehu priznaky, ale nevracala som..v podstate som sa citila vyborne....o to horsia bola ta "studena sprcha" u lekara ☹ no a o 2 dni som sla na kyret 😢

civavava
autor
25. aug 2009

marika, MA je missed abortion, alebo zamlknuty potrat...kedy si myslis, ze je vsetko OK, nespinis, nekrvacas, akurat ze babanko v tebe zopar tyzdnov nezije a zistia ti to az na UTZ ☹

lubkamik
25. aug 2009

Termin mi povedal lekar - podla poslednej MS - ale citim sa akoby uz malo byt vacsie babo - na ultrazvuku malo 3.5 cm a aj brusko mi trochu narastlo 😖 Teraz 9.9. pojdem konecne k svojej lekarke - mala dovolenku tak hadam za dozviem viac ako od tohoto zastupujuceho lekara 😒

civavava
autor
25. aug 2009

martinka, dikes za link, idem si to objednat 😉

civavava
autor
25. aug 2009

lubi, to uz zodpoveda velkostou na 10tt! 🙂

zuzana1971
25. aug 2009

civavka, su rozne kalendare, a rozne velkosti, videla som zatial len asi 3 typy, v niektorych mas aj informacie o tehotenstve, mozes si tam lepit fotky...Kedze som nezohnala, budem si lepit fotky a pisat do prazdneho zosita, nieco ako pamatnicek volakedy...alebo dennik
V tych kalendaroch boli dni vytlacene ako v normalnom kalendari, tu si budem musiet sama pisat dni...

lutovala som, ze som isla na meeting, dosla som s 5 minutovym meskanim, uz zacali, vsetci sedeli, a nikto mi neuvolnil miesto z tych ca. 25 ludi, pritom vedia, ze som krvacala, mam vysokorizikove tehotenstvo, mozno mi hrozi potrat (dufam, ze nie), tak som sa musela predierat medzi stolickami v uzkom priestore a preskakovat take rury na zemi, divze som sa nepotkla, kde bola volna stolicka pod platno, tu som si musela este preniest, aby som nezavadzala...pritom nemam nosit nic tazke...tak som potom zadrziavala slzy, ze aki su vsetci hnusni a ja som ich mala rada a chybali mi, no a bolo tam dusno teplo, potila som sa ako kon, a nikdy mi nie je na grcanie, akurat v prostred meetingu mi prislo na grcanie, tak som sa musela zase cez rury a vsetkych predierat na wc a potom zasa spat...a to mohli byt radi, ze som ich neogrcala, kym som sa popretlacala...nakoniec som negrcala...no a potom som sa dozvedela od kolegyne, ze vsetci ohovaraju a zavidia, preco ja mozem robit doma na pocitaci a oni nie, ze no a co ked som tehotna...jednej sef povedal, ked sa ho pytala, ci moze robit aj ona doma na pocitaci, ze az potom,ked bude tehotna. Az na to, ze ja nie som doma len preto, ze som tehotna 😖 😠 , no a este si niektori myslia, ze doma to flakam, pritom okrem mojej roboty mi posiela robotu este 3 ludia, lebo nestihaju, cize robim za 4 ludi a kolkokrat nevypnem pocitac ako oni o 17 hod, ale robim, az do vecera...No a toto ma dnes dost zosmutnelo, sklamala som sa, a teraz som sa vam vyzalovala 😝

lubkamik
25. aug 2009

Baby a vadia niektorej z vas vonavky, mydla alebo avivaz? Ja sa idem zblaznit 😠 Najma vo vytahu kde je plno pachov - keby som nerobila na 25 poschodi tak chodim peso 😀

martina05
25. aug 2009

no 3,5 cm je teda už dosť veľké bábo .... veď ja som mal na sone 14.8. len 3mm !!

lubkamik
25. aug 2009

tak neviem ci sa nesekol 😒
Dost bol neprijemny ten lekar - asi preto ze k nemu nepatrim... Ako prve mi povedal ze co tu vlastne chcem ked niesom este ani poriadne tehotna 🙂

martina05
25. aug 2009

lubi mne niektoré voňavky hroozne vadia a pachy tiež. Cez ulicu máme pri úrade čínsky bufet a to je teda 😝 😝 😝
No a aviváž som predtým používala Ecover a ten sa mi minul a ja som neprezieravo kúpila LENOR sensitive a vadí mi tiež ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre