Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

monva
15. mar 2010

Tarinka, Seuska - mame to podobne s nasimi babatkami 🙂 najprv si sladko spia, akoby nas chceli vyprovokovat, aby sme sa napapali a rozhybali, az tak sa zobudia 😀
Mne dal dalsiu poradnu v Saci na 24.3. tak sa Tari zase o chlp minieme. Seuska a kedy ides ty? No mozno sa stretneme pri tom porode - vsetky tri spolu na izbe 😀 to by bolo super. Alebo este lepsie - spolu na sale 😀

Inak práve som mala návštevu - bola tu jedna holka (viac manželova ako moja známa) aj so synom. Najprv som sa potešila, no keď som sa jej opýtala, ako sa majú, či sú zdraví a pod. - tak vraj teraz boli obe deti 2 týždne choré a aj ona bola, no keďže je tiež práve tehu, tak nemohla ATB. No ale že už je to za nimi. No super - ale ako zdravotníčke jej asi nič nehovorí inkubačná doba a keď to mali všetci traja, tak je to isto aj infekčné a ona mi s tým príde na návštevu, pričom vie, že som pred pôrodom :nahnevany a ešte jej malý sa hral aj s dankovými hračkami :nahnevany to nemám ani šancu vydezinfikovať (skoro všetko bral do rúk od lego kociek ...). Danko síce ešte spí, no potom sa s nimi bude hrať aj on ... Už som vyvetrala, ale náladu mám z toho pokazenú komplet ...

juliap
15. mar 2010

ja som toho streptohajzlika mala v stere v januari, to mi dala dr cipky, vo februari mi nerobila ani ster ale rovno mi dala zasa 6x cipok + ant na 7 dni, tak teraz uvidim na poradni mi ma brat zase ster, ci bude uz o.k.
inac ak sa dietatko nakazi pri porode moze to mat rozna nasledky od mucenky na jazycku az po problemy s oblickami ... takze tiez je to individualne a zalezi od odolnosti mimi v prvych hodinach zivota

juliap
15. mar 2010

monva sa ti necudujem ze si nasr..., ja som dnes bola na vysetrenie, maju tam na dverach napisane, ze pacienti, ktori mali chripku, maju chodit na vysetrenie az 2 tyzdne po ukonceni vsetkych priznakov, no a tam jeden taky chlap cca 25 rocny v cakarni chrchlal, tahal furt do nosa, az som mala chut mu povedat, ze ci si nevie vysmrkat nos, furt si utieral pot z cela, tak parada, cista chripka, este som mu mohla povedat ze asi ani citat nevie ... debil ...

monva
15. mar 2010

teraz som si precitala, co som napisala - nemyslela som inkubacnu dobu, ale dobu, po ktoru je nakazeny clovek nositelom virusu aj ked uz nema vonkajsie prejavy, sorry 🙂

monva
15. mar 2010

juli - uff, tak pred takym by som utekalaaaa 😀

vejula
15. mar 2010

monva no to chápe, že si nahnevaná, tiež by som bola... Ale uvidíš všetko bude OKač... Ja som sa bála tak pred svadbou... Mamina tak velmi ochorela, no bolo to hrozné, myslím že zápal pluc... Bolo mi jej strašne luto, nemohla ani hovoriť ani nič... No a samozrejme že sme boli pred svadbou spolu v kontakte, ked sme chystali stoly a tak. No a chvalabohu sa nič nedialo...
A dnes ked som čakala u obvodnej som zaklopala či môžem ísť dnu, lebo všetci okolo su chorí, no a ona mala hrozne pindy, že však ochorieť môžem hocikde... Na tak hej môžem, ale tak v čakárni v nemocnici, kde je plno chrchlajucich ludí tam je predsa len väčšia pravdepodobnosť, no a ked ma teda pustila, tak na mna kukala jak keby som z mesiaca spadla, nechala ma stáť pritom tam jeden 20-ročný fagan sedel pri nej na stoličke a obidvaja sa na mna dívali jak na nejaký zjav alebo čo.... 😒 Bolo to fakt neprijemné.

aktakk
15. mar 2010

No ja som toto mala v praci nonstop. SOm az nervy mala, ked niekto prisiel chory do roboty a sedel tam ako sprosty. Raz sa aj dobra nadcha na mna nalepila. Tak som bola happy. No chripka nastastie nie.

alicc
15. mar 2010

niektorí ludia sú fakt neohladuplní, takých by bolo najlepšie nakopať do .... 😠

aktakk
15. mar 2010

Veji- no vidim, ze sa s "telatami" nestretavam iba ja.... Inak, poviem Vam pravdu, ze odkedy som tehotna sa mi este nestalo, ze by mi dal niekde niekto prednost. Dokonca som v piatok bola v tescu, ledva som stala na nohach a samozrejme prednostna pokladna obsadena takymi, co s tehotenstvom ani s telesnym postihnutim nemali nic spolocne. A taka skatula vykladala tovar na pas a cumela na mna ako tela na nove vrata. SOm jej chcela povedat ze nech necumi a ide k inej pokladni ale predo mnou bola este jedna tehulka, takze tak ci tak by som sa tam nemala ako strcit. Strasne mam na to nervy.

monva
15. mar 2010

no vidim, ze mame viacere "prijemne" skusenosti 😠
Fakt si to asi ludia neuvedomuju, ze kym oni si to mozu doma vylezat a vegetit od prace, tak na nas to moze mat vazne nasledky nielen pre nas samotne, no aj pre este nenarodene mimi.

Veji - teda to je pristup, normalne mi sanka padla, nielen ze by ta nechala v "bacilarni", ale este si aj pekne postoj, vsak chalanisko je iste unaveny 😠

aktakk
15. mar 2010

Veru tak- ja neviem, ale asi si niektorí neuvedomuju, ze tu nejde o to, ze ochorieme my ale moze to mat vazne nasledky na babatka, tak ako pise Monva...

monva
15. mar 2010

normalne rozmyslam, ci nenakvapkat antibakterialny gel na handricku a pustit sa do cistenia tych hraciek

a este sa mi pokazilo aj DigiTv, MM to neriesi, mam si to vybavit sama 😠

no a to mi este vcera "vykypela" friteza, normalne sa olej spenil a vytiekol mi na linku von z fritezy, rychlo som vytiahla kabel, kosik s hranolkami sup do drezu a schmatla som fritezu aj s vriacim olejom a zlozila som ju na zem. Zacala som utierat linku, ked v tom sa otocim a za mnou vypnuty fritak normalne este raz vychrlil olej von. No viete si to predstavit, so slzami na kolenach a utierat tu koooopu mastneho oleja 😖 😖 😖 som sa bala, co na to mm, no pridal sa k cisteniu, este to odlahcil, ze aspon sa nam leskne dlazba teraz 😀 len sa dost este smyka, musime to parkrat este poumyvat ...

Takze dufam, ze smolu som si uz na tento tyzden vycerpala a uz bude len a len lepsie 😀

aktakk
15. mar 2010

Ked sa dari tak sa darii...

marika1902
15. mar 2010

Inak s tou pokladnou v tescu mam rovnaku skusenost. Podla mna by pokladnicka nemala obsluzit ludi co tam nemaju co hladat. Naco ju tesco potom zriadilo.

jankako
15. mar 2010

no monva,toto aj ja milujem ked sa k nám dokiepi niekto chory,bezohladny../napr.segra s deťmi/ešte ked niečo poviem,tak sa urazi... 😠 a ešte ako aktakk napísala,ked sa darí,tak sa darí..

cicimon
15. mar 2010

mne sa tiez este nestalo, zeby ma niekto prednostne pustil....ani u lekara ani v obchode.....zrejme si ludia hovoria, ze tehotenstvo nie je ziaden postih alebo co..

vejula
15. mar 2010

no tiež som bola z toho mimo, akože celkovo bol hrozný den, všetci ma akosi odpisovali a chovali sa ako keby som chcela od nich neviem čo nenormálne...

monva neboj, ja si myslím že z tých hračiek by sa malému nemalo nič stať... Teda ako už nestrká tie hračky do pusy... Tie čo dáva do pusy by som asi ošetrila. Ale z toho lega by si sa zblznila, a lego určite malý do pusy nestrká, či???

marika1902
15. mar 2010

no ja mam zas u svojej obvodacky prijemnu skusenost ked ma sestricka videla hned ma volala dnu aj zubarka hned starosti ci som ok a tak

vejula
15. mar 2010

joj marika, tak ty máš príjemné skusenosti, mne akože sa velakrát postavili v buse alebo tak, ale dnes ma to dorazilo o to viac že je to sestrička a že by mala mať ešte viac ohladu s tehotnými, aspon podla mna 😒

marika1902
15. mar 2010

baby zajtra idem do poradne neviem sa dockat co mi povie ako sa ma kubko a tak

marika1902
15. mar 2010

vejula mna by to nastvalo tiez.A ak je to sestricka tak sa jej dost divim, Mne sa casto v praci stavalo ze kolegovci prisli chori ale to som im hned povedala ze nech sa ku mne ani nepriblizuju a ked sme mali poradu normalne som mu povedala nech si sadne na druhy koniec na drzaka vsak som nechcela byt chora

monva
15. mar 2010

Marika - drzim palce na zajtra a prajem ti len same dobre spravy 😉

mna pocas tehu akurat 1x pustila sadnut v MHD jedna mlada kocka, bolo to ked som sa dozvedela vysledky kombinovaneho testu (mame hranicne hodnoty na Downov syndrom 1:250) no a vtedy som isla od dokyho znicena taka, ze som vyzerala isto ako smrtka, lebo sa ma kocka hned pytala, ci mi nie je zle, ako mi moze pomoct a pustila ma sadnut...bola zlata

uz som dezinfikovala hracky, aspon tie, ktore si pamatam, ze mal v rukach, este raz som vyvetrala a uz to nechavam na vyssiu moc, verim, ze dobre s nami a zle prec 🙂

veji - do ust si uz nezvykne davat hracky, no casto pri hrani jedava chlebik, rozky, banan ...

moni
15. mar 2010

ja mam tiez len prijemne skusenosti, ale zas tu je bezne ze vas cudzi clovek na ulici pozdravi a prihovori sa. teraz mi kazdy cumakuje na brusko, a ludia sa usmievaju, velmi mile 😵
k lekarovi sa objednava vsade na presny cas, a teda vzdy sa to dodrzi takze vlastne clovek necaka.

marika, aj my ideme pozriet nasu malu bosorku. teda, neuvidime ju, len popocuvame ci je doma 😀

civavava
autor
15. mar 2010

ahoj babule,

zuzanka je zatial este kinderko, stale caka, dnes je v 37tt+1, vraj snad v stredu by jej mali spravit CS a Maxik bude na svete 😵 😵 drzme jej palceky 😉

veve23
15. mar 2010

no mne sa tiez este nic zle nestalo, co sa tyka neochoty, nechcem to zakriknut, ale v obchode mi ujo pomahal nabalit nakup, predavacka slusne pockala kym si vylozim nakup a u nas v obchode sa mi uhybaju predavacky nech prejdem cez ulicku, lebo idem nasiroko 😀 😀 , u dr. nemam problem lebo idem na objednany termin, no aked idem v aute nikto nevidi ze som tehu, tak iba vtedy mi nedaju prednost, tak ale ja jazdim jak blazen, sa strcim vsade 😉 😎 😀 , no dufam ze ten mesiac sa nic zle neudeje

........to len svedci o ludoch aki su......

vejula
15. mar 2010

tak to máte fajn, že ste objednané presne na termín. To mi totiž vadí najviac ked mám prei všetkých tých chorých ludoch čakať, psychicky ma to fakt ničí 😒

veve, moni, tak to je super že mate len príjemné skusenosti, do dneška som aj ja mala viacmenej lne tie dobré, ale po dnešku to je fakt hrozné... Aj šofer sa na mna vykašlal ked som ho poprosila či by počkal pol minutky kým si listok kupim... Najprv sa tváril že dobre a ked som ho teda išla vybrať tak zavrel dvere a odišiel, mala som hrozné nervy.. Hnusný šofer, však jemu sa to raz vráti 😠

tarinka333
15. mar 2010

No ja cim som vacsia, tym viac mam pocit, ze ludia kukaju na moje brusko, ale zeby nejak extra som mala vyhody, tak nie... v pokladni furt cakam, ci prednostna, ci nie, nikto Vas nepusti. Ach jo...
Inak Seuska, Monva, super, keby sme hzobrali trojku izbu 😀 myslim, ze stoji 250 na noc na hlavu 🙂

moni
15. mar 2010

veji, tak to bol cisty pako ten sofer 😠 sa mu to vrati aj s urokami chrapunovi 😠

no ja mam "zle" skusenosti jedine s aziatmi v obchodoch, ale oni su v podstate taki vsade a stale, takze si clovek zvykne. ked sa taka mala jedovita cinanka ruti s nakupnym vozikom nalozenym meter vyse nu, tak radsej uskocim 😀 ale ked do mna stuchne, tak vratim...nerada som dlzna 😀
ak idem metrom raz za cas, tak kludne stojim, to mi nejako neprekaza.

cez obed som bola na prednaske o kojeni, teta nam pustala krasne video o tom ako babatka vedia podla hmatu a cuchu najst bradavku ked ich polozia mamicke na hrud. drobatka male huspeninkove ako sa snazili 😵

dejna3
15. mar 2010

ahojte,
ja som bola dnes prvý krát v poradni v nemocke... dr. ma vyšetrila a drobček je vraj úplne dolu hlavičkou a hrudníkom (veď aj chodím už ja kačica 😝 ), takže sa máme "snažiť" aspoň týždeň vydržať... zatiaľ krčok drží, tak hádam sa to podarí 😉 (umývanie okien som už zrušila 😅 )... ak to vydržíme pokope, tak po ukončenom 38tt mi urobia sekciu, presný termín si dohodneme budúci tt, ale istotne to bude medzi 29.3. - 31.3., neskôr už určite nie...

aktakk
15. mar 2010

No ja som teda stastie na ludi ozaj nemala...dokonca sa mi stalo, ze ma jedna stara skoro prevalcovala...Do riti by som ich nakopla.

Veji- soferi to su samostatna kapitola...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre