Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lucinka1104
11. aug 2009

mala som viaceré ale najlepší jeod teekane tehotenský je na nevolnosti

lucinka1104
11. aug 2009

Takže podľa HCG som tehotná 4 tt + 3 dni presne ako som si to vyratala 😵

zuzana1971
11. aug 2009

babulky dakujem za gratulacie k meninam a ostatnym Zuzkam, tiez prajem vsetko NAJ, vidim, ze nas je tu dost Zuziek 😀
Bola som u lekara a mam aj dobre aj zle spravy 😖
dobra - som tehotna v 6tt, vacok ma 6mm a zodpoveda velkostou 6tt, ale zial ujo doktor nepocul este srdiecko, tj nebol si isty ci bi je ci nie, tak mi to VELMI nahana strach, kedze uz mam jedno MA za sebou a tiez nebilo srdiecko, ale tam aj babo zaostavalo na vyvine...musim prist buduci tyzden este raz na sono, dokonca tam teraz doki nebude 2 tyzdne tak musim ist inde inemu, co ho zastupuje 😖
zla - to srdiecko, ze nebije, plus mam vysokorizikove tehotenstvo a to kvili viacerym veciam - hlavne vek, jedno MA za sebou a som diabeticka, tym som sa tu velmi nechcela chvalit, aj ked som uz nieco raz naznacila 😒, no a doki ma postrasil, ze dieta moze byt postihnute, mozem potratit, atd, atd, ratala som s ty, ved som si to uz pozerala na internete, ale pocut to nazivo.... 😒
no a doki poveal, ze najradsej by ma dal na PN kvoli vysokorizikovemu tehu 😒 , to nerada, kedze peniazky sa mi ako slobodnej mamine zidu, ale povedal, ze vzhladom k veku ma byt teraz mojou prioritou tehotenstvo a nie praca 😖
no a nechcel mi dat fotku zo sona, ze nedava, ked este nebije srdiecko, ale nakoniec som si ju vydupala, stala len 4 eura, no nekup to 🙂
tak pozitivne je aspon to, ze to nie je mimomaternicove, toho som sa tiez bala
No a pri takejto zmesi pozitivno-negativnych sprav neviem ci sa tesit, alebo bat, takze nadalej sa velmi tesim 🙂 a aj bojim 😝

zuzana1971
11. aug 2009

no a zabudla som si uplne vypytat duphaston, lebo som bola na nervy, ze srdiecko (este) nebije 😒

zuzana1971
11. aug 2009

no a este som zabudla, ze krv sa im nepodarilo zobrat, musim sa tam vyhrkanymi busmi trepat vo stvrtok zas a termin porodu mi dal nie 3.4., ale 4.4., ale tak to je aspon krajsi datum

martina05
11. aug 2009

Zuzi, netráp sa...a mysli hlavne na to pozitívne.. je tam Bábo HURÁAA - kamoške našli bábo na sone až v 12tt a dovtedy je pichli 3 injekcie na vyvolanie MS .....

lucinka1104
11. aug 2009

zuzka neboj sa všetko bude dobré hlavu hore srdiečko začne byť šetri sa všetko dobre dopadne

maxii
11. aug 2009

zuzi super je ze je uhniezdene tam kde ma byt 😅 😅 😅

srdiecko ma cas tusim kludne do 8 tt,nie? 😕 😕

ja sa nemozem dockat co u mna uvidia zajtra 😝 😝

zuzana1971
11. aug 2009

uz to vedia pisomne v robote, zobrali to v pohode 😝

maxii
11. aug 2009

zuzi ty si rychla 😉 😉

fida
11. aug 2009

Zuzi neboj srdiecko bude, ja som na tom podobne mne srdiecko tiez este nebolo vidno ale babo rastie tkze to vyzera byt na dobrej ceste. Mysli pozitivne

aktakk
11. aug 2009

Ahojte, ja som bola tiez vcera na sono, tehotenstvo potvrdene, srdiecko tiez nebilo...som na tom podobne ako Ty Zuzi, ze som vystrasena co bude buduci tyzden, ale zas na druhej strane doktor vypisal knizku, tak snad by ju nevypisoval ak by tam bol nejaky problem. Je dost mozne, ze sme otehotneli neskor, tzn. aj dva- tri ci viac dni mozu robit rozdiel a srdiecko sa urcite rozbucha. Tiez mam za sebou jeden spontanny potrat, takze teraz musime verit, ze vsetko vyjde a dotiahneme to do uspesneho konca.
Drzim Vam pasticky vsetkym!!! A aj sebe samozrejme 😉

maxii
11. aug 2009

fida, aktak, super a srdiecka budu 😵 😵 😵

dievcata ja zaspavam, neviem udrzat oci otvorene estek tomu to pocasie!!!

carrie4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aktakk
11. aug 2009

Jasne, musime verit...ved nikto nam so 100% istotou nevie povedat, kedy sme presne otehotneli...
Len ziadny stres, to neprospieva.

zuzana1971
11. aug 2009

babulky ja som doteraz nepochopila co je to ze napr 4tt plus 3 dni....co je to plus 3 dni? Mne lekar povedal, ze som v 6tt plus 2 dni, ale neviem co to znamena 😒
No lekar nebol moc nadseny, ze to srdiecko este nie je viditelne 😒 aspon mi tak pripadal

maxii
11. aug 2009

zuzi to ze si 6tt +2 je ze si v 6 tyzdni a +2 dni oni to rataju podla poslednej menstruacie a potom upresnuju podla velkosti miminka myslim 😕 😕 😅 😅

a ja som citala niekde ze srdiecko bilo az v 8tt a bolo to OK🙂

zuzana1971
11. aug 2009

maxiinke a vsetkym co idu zajtra dokymu drzim palceky 😅
este seuska mala ist dnes k dokymu

pridam tu moju malu gulicku do albumu, ak chce niekto pozriet, ale nie je to moc zretelne foto, fotila som fotku z ultrazvuku fotakom na zachode v robote 😝
doma skusim este lepsie pofotit 😝
doky povedal, ze babo sa schovava na jednu stranu maternice (je tak na boku), tak dufam, ze to je ok...

maxii
11. aug 2009

dakujem zuzulik 😉 aj sa tesim aj sa bojiiim 😅
neviem ako vyckam do zajtra 😕 😕 😕

zuzana1971
11. aug 2009

maxii ja som isla k dnes dokymu total v strese a v strachu....ano krv mi nedokazali nakoniec zobrat 😕
ale musis si povedat, ze malemu neprospievaju taketo stresy, teda mna vzdy potom zacne boliet brucho... 😒
a vydup si fotku 😉 , teda ja som strasne rada, ze ju mam 🙂
ja sa musim strachovat dalsi tyzden do dalsieho ultrazvuku 😒
ak budes mat moznost spytaj s atvojho dokyho prosim, ci je normalne ked v 6tt este nie je srdiecko

martina05
11. aug 2009

Zuzi, kamoška je lekárka a tvrdila mi že je to OK.... srdiečko má čas... Neboj.....dopraj si kľud a užívaj si to, veď ja to neopakovateľné , nie ???

martina05
11. aug 2009

Baby, ešte 2 dni a 3 noci .............................. a pôjdem k lekárovi aj ja !!!!!!!!!!!!!!!

aktakk
11. aug 2009

Zuzi, to 6tt+2 dni znamena, ze ak bola posledna MS napr. v nedelu 28 juna, tak presne o sest tyzdnov, tzn. v nedelu 9.augusta si 6tt+0.(kukni do kalendara) V utorok je to uz 6tt+ 2 dni (tzn.pondelok+ utorok), v stredu budes 6tt+3dni , v sobotu 6tt+6 a v nedelu 7tt+0. 🙂.

aktakk
11. aug 2009

Aj ja Vam drzim paste, urcite vsetko dobre dopadne!!!

zuzana1971
11. aug 2009

aktakk, cize to nie je velkost baba 6tt plus 2 dni ale len vypocet podla poslednej mrchy?

aktakk
11. aug 2009

Zuzi, je to vsade individualne. Mne napriklad podla velkosti doktor nic nepovedal, podla poslednej MS mi proste sestricka vypisala knizku, kde mam termin podoru 1.aprila 2010. Neriadia sa tym, kolkodnovy mam cyklus, rataju to podla 28-dnoveho cyklu. Co ja vobec napriklad nemam.
Ked som vsak bola pred par mesiacmi na sone na pohotovosti 2 dni po sebe(pri mojom prvom neuspesnom tehotenstve), tak mi v stredu lekar napisal ze 5tt+ 6 dni (podla velkosti plodu) a dva dni na to mi lekar v druhej nemocnici napisal 6tt+4. ..cize to uz pisu na zaklade romeru babatka ( podla poslednej MS som vtedy uz bola minimalne 6tt+6. Kazdy lekar ma podla vsetkeho svoju tabulku.

aktakk
11. aug 2009

Myslela som samozrejme porodu, nie podoru 🙂)).
PS: Myslim, ze na zaciatku tehotenstva to aj tak nevie ziadny doktor presne urcit na dni.

zuzana1971
11. aug 2009

no mne najprv povedal doki, ze babo vyzera o mesiac starsie, ci som mala minulu mrchu normalnu, potom zahlasil 4 tyzdne, ja som sa zmatane isla obliect, a ked som vysla, tak povedal, ze sa mam ist zase vyzliect a na kozu, ze to zle zmeral 😒 a do tretice to uz bolo 6 tyzdnove 😝

aktakk
11. aug 2009

Tak to sa uz vobec necudujem, ze si teraz taka vylakana, ked sam doktor takto zmatkuje. Hlavne sa Zuzi nestresuj, a nesurfuj po nete...Ja som si po prvom potrate povedala, ze uz nebudem cumet a vyhladavat veci ako velkost plodu, akcie srdiecka atd...lebo prax je ina a skutocnost kolkokrat ina a zbytocne nas naplasi.
Kedy ides najblizsie k lekarovi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre