Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
4. feb 2010

gaji - mňam mňam

a čo ste vešteky už pospali? okrem moni - tá asi v práci nemôže spať 😀

dejna3
4. feb 2010

všetky 😅 😅

moni
4. feb 2010

dejni 😀
ale dobrovolne priznavam ze by som si schrupla 😅

marhule su pre mna uzkoprofilovy tovar, raz za cas ich mavaju v ruskom obchode, ale inac nikdy nic 🙄 taky kolacik by teda bodol 🙂

dejna3
4. feb 2010

keď už spomínaš ruský obchod - už je aj v BA... minule som tam vyslala bráška, tvrdil mi, že tam majú všetko... chcela som kvas (nealko nápoj, mňam mňam)... bum bác - zrovna ten nemali 😝 😒

monva
4. feb 2010

este nespiiim 😀

monva
4. feb 2010

ale uz by som asi mala, lebo budem zase rano ako prevalcovana.
Ked ja sem stiham prist az vecer, ked chlapi spia, potom uz nestiham zaujimave debaty o manzeloch (seus - s tvojim musi byt riadna sranda 😀 ), vibratoroch ... ani o problemoch

moni
4. feb 2010

monva, nic si z toho nerob, takych je nas tu viac. mne unika vacsina debat ktore su tu rano-cez den, a chytam sa az ku veceru/v noci 🙂
radsej si ale chod oddychnut, ved uz mate novy den 🙂

monva
4. feb 2010

o.k. moni, tak ta tu opustam, poslusne odchadzam do hajan 😀 😀 😀 bruuu noc 😉

moni
4. feb 2010

dobru vsetkym, ja padam z prace 😅

dejna3
4. feb 2010

dobrú noc všetkým a moni pekný večer 😉

evil15
5. feb 2010

Dobré ránko maminky dúfam, že se sa dobre vyspali 😀 chcela by som sa spýtať či aj vy niektoré máte na brušku popraskané fialové žilky nie su to strie ale len také žilky nepekné mám to aj na stehnách a neviem ako sa mám toho zbaviť natieram sa dostatočne a aj si robím piling a nejako sa to nezlepšuje ☹ a ešte jedna taká otázočka mávate nočné mory??? mne sa to v poslednej dobe stáva dosť často že mám otrasné sny a hlavne o pôrode a potom mi zomrie bábo ☹ ☹ ☹ pritom som celkom veselá a je mi fajn nemám nejaké väčšie stresy ani nič podobné ... tak ja teda neviem

stanusa
5. feb 2010

dobre ranko,
dnes opat skore vstavanie, nejako neviem dlhsie spat 😖 aj maly sa zobudil a napil sa plodovej vody az tak, ze ho zacalo pravidelne natriasat - to bude to ckanie co ste spominali

vejula blahozelam k skuske...poslednej 🙂
evil popraskane zilky sa mi objavili na stehne, zatial s tym nerobim nic, aj moja mamina ma take, takze to bude aj dedicne 😝

stanusa
5. feb 2010

este som ti vygooglila narychlo napr. tento krem
http://www.mojalekaren.sk/dr-hoj-na-popraskane-...

evil15
5. feb 2010

Ďakujem stanka 😉

stanusa
5. feb 2010

nemas za co 😉
mirkina mala Harmony ma dnes tyzden 🙂

evil15
5. feb 2010

super a ako sa majú čítala som ich príbeh až som plakala držím im palce aby boli šťastné a hlavne zdravé

stanusa
5. feb 2010

pisala, ze mala trosku schudla, ale zatial vyzera byt ok...nikdy clovek nevie ako sa situacia vyvinie, ale treba dufat 😔

stanusa
5. feb 2010

a ty ako s pankreasom?

evil15
5. feb 2010

no ja som na diete ale nejako sa mi to nepáči lebo ma stále pobolieva to bruško a už aj táto dietna strava mi nerobí dobre tak snád sa to umúdry a bude lepšie lebo ak nie tak budem musieť ísť do nemocnice ☹ ☹ ☹ tak uvidíme

fruchtbar
5. feb 2010

Dobre ranko kocky,tak sa vam musim pochvalit,ze uz od zaciatku tyzdna som na materskej a je to super!
skoda,ze to potrva (mozno) len dva mesiace....

Babulky moje mile,prajem krasny den a dufam ze sa mate vsetky dobre........lebo priznam,ze vas uz vobec necitam,nestiham,len sem tam nakuknem a podvedome vam poprajem vsetko dobre!

veve23
5. feb 2010

dobre rano babule,....
evil, tak to ja mam tiez nocne mory, az sa bojim, tiez sa tam zomira a tak, aj sa bojim o tom rozprava co sa mne vsetko sniva 😢

stanusa
5. feb 2010

evil drzim palce, nech ste ok 😉

fruchtbar akoze len 2 mesiace... 😲 tak ale teraz si uz isto najdes viac casu na MK 😅

martina05
5. feb 2010

Ahojte, tak všetkým želám kráásne ránko ... Dnes ideme na psychofyzickú prípravu aj s MM a potom sa chystám doma robiť francúzsky Kisch, mám jeden osvedčený recept od tety ...ale možno by som vyskúšala niečo nové. Nemáte náhodou nejaké dobré tipy... Civav ...???

Včera som piekla mufiny a boli super, našla som na nete zopár recepriv na úplne jednoduché koláče, tak Vám ich sem dám, možno sa Vám hodia

Hrnčekový koláč s ovocím

Potrebujeme:
2 hrnčeky polohrubej muky
1 hrnček kryštálového cukru
2 vajíčka
1/2 hrnčeka mlieka
1/4 hrnčeka oleja
1 vanilínový cukor
1 prášok do pečiva
1 polievkovú lyžicu kakaa
ovocie

Postup:
V miske zmiešame múku, cukor, vajíčka, mlieko, olej, vanilínový cukor a prášok do pečiva a polovicu cesta vylejeme na plech. Do druhej polovice cesta zamiešame kakao a vylejeme na biele cesto. Na vrch poukladáme ovocie a pečieme 20 minút na 180 stupňov. Hotový koláč posypeme práškovým cukrom.

Škoricovo-jogurtová bábovka

Potrebujeme:
350 g polohrubej múky
250 g práškového cukru
150 g tuku na pečenie Palmarin
1/2 bal. PDP
1 vajíčko
2 biele jogurty
2 čajové lyžičky kakaa
2 čajové lyžičky škorice

Postup:
Všetky ingrediencie zmiešame v miske, maslo nemusí byť roztopené, stačí ak je zmäknuté, cesto nalejeme do bábovkovej formy a pečieme.

Margotkový koláč

Potrebujeme:
4dl polohrubej múky
2dl kryštálového cukru
1 šľahačka (33% )
2 vajcia
1 prášok do pečiva
1 vanilínový cukor
1dl mlieka
0,5dl oleja
1 veľkú margotku

Postup:
Všetky prísady postupne vymiešame, pridáme nastrúhanú čokoládu a ešte premiešame. Vylejeme na vymastený pekáč. Pečieme asi 30 min na 190°C. Koláč polejeme polevou.

Koláčiky s ovsenými vločkami

Potrebujeme:
300 g polohrubej múky
200 g ovsených vločiek
400 g kryštálového cukru
200 g nahrubo mletých orechov
150 g masla alebo rastlinného tuku
2 polievkové lyžice medu
50 ml teplej vody,
1,5 čajových lyžičky sódy bikarbóny

Postup:
V mise zmiešame preosiatu múku, vločky, cukor a orechy. Vo vodnom kúpeli rozpustíme maslo, pridáme med, teplú vodu, sódu bikarbónu a premiešame. Spojíme so sypkou zmesou a vypracujeme dobre tvarovateľné cesto. Podľa potreby opatrne po lyžičkách pridávame teplú vodu. Z cesta vytvarujeme guľky a uložíme ich na plech vyložený papierom na pečenie. Guľky rozmiestnime ďalej od seba, pretože cesto sa mierne roztečie. Vložíme do vyhriatej rúry a pečieme 12 minút pri teplote 160 C. Orechy môžte nahradiť 160 g strúhaného kokosu. Koláčiky vydržia dlhšie, ak ich uskladníte v nádobe z potravinárskeho plechu alebo v sklenej dóze.

Ivetine rýchle mafiny

Potrebujeme:
250 g polohrubej múky
120 g kryštálového cukru
1 vrecúško vanilínového cukru
1 vrecúško prášku do pečiva
1 vajce
75 ml oleja
1 téglik bieleho jogurtu
štipku sódy bikarbóny
čokoládu polámanú na kúsky, hrozienka a posekané vlašské orechy – podľa chuti

Postup:
Všetky suroviny dáme do misy a dôkladne zmiešame. Cesto rozdelíme do vymastených jamiek (nie úplne doplna) v mafinovom plechu na 12 kusov alebo do formičiek a pečieme v rúre vyhriatej na 180 °C asi 30 minút.

Čas prípravy: 10 minút
Počet kusov: 12

Hrnčekový koláč

Potrebujeme:
2 šálky polohrubej múky
0,5 šálky kryštálového cukru
0,5 šálky oleja
1 celé vajíčko
1 prášok do pečiva
1 šálku mlieka
1 kompót

Postup:
Všetko spolu zmiešame (okrem kompótu) v jednej miske, vylejeme na plech, potom navrch poukladáme ovocie a dáme piecť.

Rýchla citrónová bábovka

Potrebujeme:
200 g práškového cukru
250 g polohrubej múky
4 vajcia
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
1 dcl oleja
1 dcl horúcej vody
citrónovú kôru
šťavu z citróna
maslo na vymastenie formy

Postup:
Oddelíme tri bielka od žĺtok, k žĺtkom pridáme jedno celé vajce, práškový a vanilkový cukor. Z bielok a 1/4 práškového cukru vyšľaháme sneh Žĺtka s cukrom vyšľaháme elektrickým šľahačom dopenista, prilievame horúcu vodu a stále miešame. Keď je cukor roztopený, pridáme preosiatu múku, prášok do pečiva, olej, kôru z umytého citróna a šťavu z citróna (bez kôstok) a dobre premiešame. Jemne vmiešame sneh - a šup do rúry! Pečieme 35-40 minút na 200 stupňoch.

Upozornenie: Neotvárajte rúru počas pečenia aspoň 25 minút - inak cesto spľasne!!!


Pomarančový koláč na zahriatie

Potrebujeme:
220 g margarínu
220 g kryštálového cukru
1 vanilkový cukor
štipku soli
4 vajcia
250 g polohrubej muky
2 čajové lyžičky prášku do pečiva
5 pomarančov
pomarančový (alebo marhuľový) džem
pomarančový likér (alebo šťavu)

Postup:
Zmäknutý margarín vyšľaháme do peny s cukrom a vanilkovým cukrom, pridáme štipku soli, potom po jednom zašľaháme vajcia (cesto najskôr zredne a potom šľaháme, až kým nezhustne do peny), pridáme 2 polievkové lyžice džemu, múku a prášok do pečiva. Cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Vedľa seba nahusto poukladáme kolieska pomarančov a pocukrujeme (pretože upečené pomaranče mierne zhorknú). Štyri polievkové lyžice džemu rozmiešame so 4 polievkovými lyžicami šťavy alebo likéru, potrieme ním pomaranče a dáme piecť (180˚C, cca 25 min.). Hotový koláč pocukrujeme.

Zuzkin smotanovo-tvarohový koláč

Potrebujeme:
2 celé vajíčka, 25 dkg práškového cukru, 25 dkg polohrubej múky, 1 dcl oleja, 2 pochúťkové smotany, 1 lyžičku kakaa, 2 lyžičky sódy bikarbóny

Postup:
Všetko spolu zmiešame a vylejeme na plech. Malou lyžičkou dáme kopčeky tvarohovej zmesi (1 tvaroh, 1 vanilkový cukor, 1 vajíčko, 3 lyžice práškového cukru, 1/2 lyžice škorice) a pečieme cca 40 min. na 180 stupnov.

stanusa
5. feb 2010

margotkovy kolac je fajnucky, davno som ho nerobila 😝

inac dnes sa chystam piect lekvarove buchty, tak dufam ze sa vydaria

martina05
5. feb 2010

No ja som ten koláč nerobila ešte nikdy, ale včera ma ten recept zaujal ...

A toto spravím na večeru ..
http://www.oblubenerecepty.sk/index.php/zelenin...

Stanus, držím palčeky na buchty...

Včera som objednala tú Mama tato mega sadu do postieľky, tak už sa naňu teším a objednala som aj tie Gro Baby, tak som zvedavá 😉 😉 . Ešte musím dokúpiť nejaké veci z lekárne a mali by sme byť pripravení na komplet ...

martina05
5. feb 2010

Inak Stanus presne ten istý kolotoč ako máš v albume sme kúpili, lenže so psíkami ... Bol jediný, ktorý mal podľa mňa normálnu cenu ...lebo 2500Sk za kolotoč som nebola ochotná zaplatiť.. Tento nás vyšiel tuším 15E a je super..MM sa s ním hral predvčerom ako sme ho doniesli 😀 😀 😀

stanusa
5. feb 2010

spenatovy nakyp sa opytam mm co povie, ale tipujem ze nadseny nebude...hoci on tvrdi, ze zje vsetko 😀

ja som zase dnes objednala Angel care300 s plienkovym kosom gratis a k tomu sandalko-capacky...nakupy su super!
tak idem zamiesit buchty, nech kysnu
majte sa

martina05
5. feb 2010

Baby napadla ma taká otázočka...aké jednorázové plienky kupujete na začiatok - Pampersky, Babyblove, Huggies alebo niečo iné ???

veve23
5. feb 2010

martina..ja tie pampersky new born na zaciatok...kamosky mi ich odporucili

adasik
5. feb 2010

caute baby,
martina05- normalne si mi urobila chutky s tymi kolacikmi 😝 ja som nejadla sladke asi 10 rokov, nechutilo mi to, ale asi tak od 6-7 mesiaca tehu si nieco sladke musim dat...takze dnes vyberiem nejaky kolacik z tvojej popnuky 😵

mam zatial kupene Huggies a babylove plienky, akcia v DMke 😉

baby ake matrace ste kupovali do postielok? Chcem pozicat aj monitor dychu Nanny asi, je tam dobry kokosovy-PES-kokos hrubky 10cm?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre