Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuvinka102
22. feb 2010

ahojte no konecne mam cas sa k vam pridat nachvilku.. no aj nas malinky cez vikend bol moc aktivny.. mm sa velmi smial ked som vyberala na nete kolotoc nad postielku a drobcekovi som povedala, ze ak neprestane kopat tak mu ho nekupim a ma smolu.. 😀 tuto vetu som hned olutovala nakolko som dostala tolko silnych kopancov.. mm ten len nechapal, ze tak silno vie kopnut.. takze mali si kolotoc vybojoval.. som mu povedala, ze sme mu vybrali uz a v pohode sa ulozil na mechur a asi zaspal.. 😀

martina05
22. feb 2010

Civav, držím palce na zajtra ... ja idem až 5.3... tak dúfam, že to dovtedy vydržím .....

jankako
22. feb 2010

čaute kočeny..ja som dáka biedna.zase mi bolo v noci divne..začne to akoby zimnicou,bolenim tela ako pri chripke,to trva možno pol hodku a potom celu noc spotena natotál,ako z práčky vytiahnuta...ráno rovno dosprchy..neviem čo je toto za stavy...teplotu nemam...aspoňže tak..
moja tie včera čkala ako besna,záha ma pálila večer ukrutne..a v noci mi išla mala rebro na pravej str.rozkopať.nadránom mi dala taku šupu,som skočila na posteli,akoby ma elektrina kopla..
juli,aj moj manžel ked dá ruku na brucho,tak mala stíchne ked dá dole zase ako blázon...ja ked sa chytim,tak vystrája nonstop...neviem či ju jeho ruka ukludnuje,alebo sa jej boji????
dneska musim žehliť...posediačky...nemam toho vela..

fleury
22. feb 2010

civi na endokrinologiu a hematologiu budem musiet chodit nejaky cas aj po porode 😝 v lete budem mat v kratkom tricku zily jak fetak
drzim ti palce na zajtrajsej poradni 🙂 mna caka vo stvrtok ako blondy

fleury
22. feb 2010

janka potenie je v tehu normalne, mna zleje hockedy cez den. V noci som bola spongia ked som brala ATB.

susanita555
22. feb 2010

fleury a ty si cele tehu nemala ziaden problem az teraz? 😒

jankako
22. feb 2010

ale predchádza tomu zimnica a bolenie tela...ja mám inak tieto zimnicovo-potiace sa stavy už od novembra..možno tak moje telo reaguje na tehul...sproste slabošske telo.len nech to malej neubližuje ☹
fúúúúj ako ma boli žalúdok...to bude zase záha ako vinko...
včera som povedala mužvi že poviem lekárovi nech to v 38tt ukonči...muž hovori že to sa asi nebude dať...neviem.bol trochu zaskočeny,ked som to povedala.ale stretla som sa s tym že išiel ukončovať tehul skor..napr. z dovodu vysokeho tlaku,alebo že sa žena nemala dobre a pod.ale neviem či musim byť pripravena/otvorena/.

fleury
22. feb 2010

susanita
mala som furt problemy (krvacanie, grcanie), ale s krckom nie, az zrazu v 5 mesiaci..ty si mala nejake problemy?

janka
a preco to chces skor ukoncit??pokial ides cisarskym nie je problem, ale vyvolavat spontanny ked netreba skor..

vejula
22. feb 2010

čavte kočky tak kukam že vám sa už poväčšine zdá že maličký chcu už na svet... No ja mám pocit že malému sa v brušku veeelmi páči a teda dufam že do toho TP si to rozmyslí. Asi mám preto taký pocitže je dosť vysoko, aj mamina sa smiala že také bruško ešte nevidela. Mám väčšie bruško nad pupkom ako pod ním, a to čo kukám tak väčšinou je to naopak... Tak ale tomu zodpovedá aj ta záha už môžem zjesť hocičo tak sa dostasví hlavne na večer a na noc. Tak sa už ani nekntrolujem lebo je to zbytočné 😒 Inač drobec sa poväčšinou prevaluje a prehadzuje ale kope už pomenej, asi taqm má menej miesta, kedže ja som taký kraťus 🙂

No jankako neviem či sa to dá tak ako hovoríš... Pokial nie su na to nejaké extra zdravotné dôvody tak pochybujem. Ale záleží tiež na lekárovi.

zuvinka102
22. feb 2010

jankako inac velmi dobre na zahu pomaha citronova voda.. takze to skus 😅

jankako
22. feb 2010

ja neviem,asi kvoli tomu ako sa cítim.a bojim sa že to ubližuje malej..ešte aj tie pliagi čo mam.. ☹

vejula
22. feb 2010

jankako myslím že doki pokial mu veríš tak najlepšie zhodnotí situáciu, a keby usudil že je lepšie aby bolo mimi vonku tak to urobí. MY sme ustráchane ja tiež, nieekdy rozmýšlam či by malému nebolo lepšie vonku skôr aby sa nahodou nemohlo niečo prihodiť, ale viem že su to len moje obavy... Neboj janka určite doki urobí to čo uzná za najvhodnejšie a preda len s tým maju už trocha väčšie skusenosti ako my.

susanita555
22. feb 2010

no nejaký velky problém som nemala len take bezne co ma asi kazda tehulka vytok zo zaciatku nejky bacil ale to sa s problémami ake mas ty neda ani porovnat ja som grcala mozno 3 krat prvy mesiac potom uz pohoda ja to tehu zvladam celkom fajn inak do 6 mesiaca by mi nikto ani nebol povedal,ze som tehotna vobec som nemala brusko len take male 😖

jankako
22. feb 2010

skúsim..inak lubim spapať aj cely citronik.mňam..kysle jedlá to je moje!!!!!!! 🙂

fleury
22. feb 2010

janka tolko si vydrzala, vydrzis uz to malicko 😉 lekari vedia co robia, aj do mna pchaju kopec liekov, treba im kusok doverovat. A ber to tak, ze malickej je najlepsie v brusku, tak naco ju nasilu brat vonku, nech sa pekne vyvinie ako ma, keby chcela ist skor von, sama sa vypyta. Aj ked ta uplne chapem, ze uz mas toho dost, ja som si tiez predstavovala tehotenstvo inak, ale mame to uz fakt len za par 🙂

jankako
22. feb 2010

asi už tie zdrav. problemy psychicky nezvládam...tým to bude.vobec som si takto tehul nepredstavovala.. ☹

fleury
22. feb 2010

susanita ja som na tom podobne, tiez brusko rastie pomalicky..som si na zaciatku kupila tehu rifle a furt su volne 😀

inak mne na zahu pomahaju mandle

kiwinka
22. feb 2010

dobre ranko babule, tak ako dnes?
ja som nespala v noci dobre... 😖 potom to dospavam do obeda,, a pol dna v keli,,, clovek nestihne nic potom..no, co uz 😖
a to pichanie o ktorom tu pisem casto je zase castejsie a intenzivnejsie,,snad sa neblizi porod preboha,,este nieeeee, este niesom nachystana 😀

susanita555
22. feb 2010

fleury ja tehu rifle ani nemam nosim svoje a tehu ani kupit neplanujem teraz uz vlastne ani netreba 🙂
aj ja mam niekedy pocit,ze uz budem rodit ale to asi kazda na nic ine v poslednej dobe ani nemyslim,len mam strach o maleho aby bolo vsetko ok 😀

fleury
22. feb 2010

kiwinka dokial plodova voda nevytiekla nestresuj 😀

janka podstatny je vysledok, na to zle potom zabudneme, aspon dufam 🙂)

kiwinka
22. feb 2010

jankako,,ja sa prezliekam do 2 pyzamiek vzdy v noci ako som spotena na myš! a dnes do konca aj tretie pyzamko som musela pouzit,, uz ani dve nestacili... len nemavam zimnicu,, i ked ta zimnica troisku ma chyti vtedy ked sa prebudim ako som spotena,mi dojde zima a hned si muism vymenit pyzamo,, ale potom to hned prejde ako som uz v nespotenom,, 😠 ale rozculuje ma to. s MM sme ma nazvali, ze "smradlavy psík" :D

fleury
22. feb 2010

susanita
tak dufam, ze mas aspon bedrove, inak si to neviem predstavit nosit este stale povodnu netehu velkost 🙂)

kiwinka
22. feb 2010

Ok fleury, dakujem 🙂 ! verím, ze ked odtece voda, tak si toho budem vedomá hihi :D
a potom sa este pekne osprchujem a oholim prezlecem vezmem tasku prichystam sa a šupy dupky do porodky 😀 takto to plánujem . haaa 😀 😀 😀 /uvidíme/.

martina05
22. feb 2010

Kiwi, no máš to pekne naplánované .... 😉 😉
Baby, čo znamená to pichanie, ja to tiež cítim ........

fleury
22. feb 2010

kiwinka a ja uz len dodam, ze po prichode do porodnice ta skontroluje lekar a povie, ze ved vy ste uz uplne otvorena, sup na salu, rodiiime .. jj, aj mne by sa tento scenar pacil 😀

susanita555
22. feb 2010

su bedrove take vysoke by som urcite neobliekla 😉 a teraz posledný mesiac ich nosim na gumicku 😝 idem ja kocky daco varit dnes sice mm pride neskoro tak este mam cas ,ale ja budem mat urcite hlad 😝 normalne rozmyslam,ze asi idem upiect vianocku nasla som dobrý recept tak uvidim zatiaľ sa majte

juliap
22. feb 2010

kiwinka, lenze plodova voda ti vobec nemusi odtiect, vela zienkam prepichuju az tesne pred porodom na stole, tak som to mala aj ja a je to lepsie, lebo babatko takpovediac potom vyleti s tou vodou von ... 😉

juliap
22. feb 2010

janka a nemas zhorsene pecenove testy? pri problemoch s pecenou a zlcnikom su take stavy ako opisujes, ze chyti zimnica a hned nato obleje pot, pri tych vsetkych liekoch co si uz pobrala, ti nerobili kontrolne, ci sa ti nedvihli pecenaky?

fleury
22. feb 2010

susanita
tak prijemne kuchtenie 🙂

julia
pssst!!!ja som chcela, aby sa kiwinka zbytocne nestresovala a ty takto .. 😀

cheerlady
22. feb 2010

baby,tak ja som sa odvazila a od poslednej poradne spred 3tyzdnov som nic nepribrala! 😲 som zvedava,co mi na to doki povie,no snad maly pribera aj tak.. letim sa vycikat do skumavky,osprchovat a sup na poradnu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre