Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
15. sep 2009

mne prvy robila vaginalny, lebo cez brusko by vraj este nebolo vidiet...tak neviem

cheerlady
15. sep 2009

stanusa no mne prvy robil cez brusko ale nebolo vidiet este nic,lebo som otehotnela neskor ako v polovici cyklu a vlastne som vtedy bola len v 3tt podla vysledkov krvi. ale povedal,ze maternica je presiaknuta,takze to vyzera na tehu,ale este sme museli cakat 😉

ikushik
15. sep 2009

tarinka, mne robil len vaginalny a cez brusko v 7 tt ale nebolo toho velmi vidno tak opat vaginalny..je presnejsi asi..

cheerlady
15. sep 2009

inak mam v albume foto zo zaciatku 10tt,takze tam uz je vidno 😉

matat
15. sep 2009

Ahojte baby, ja cakam prve babatko, som v 10 tt , sme totalne stastny lebo nam to trvalo rok,,, 😵 a termin by som mala mat 18. aprila, tesim sa ze sa budem mat s kym porozpravat o rovnakych zazitkoch a postrehoch.

stanusa
15. sep 2009

ahoj mata, aj my sme velmi velmi chceli a neslo to rok a nieco. podla ovulacie od novembra 2008

cheerlady
15. sep 2009

ahoj matat a vitaj 🙂

civavava
autor
15. sep 2009

ahojte kocky, aspon na chvilu vas pozdravim, vitam nove tehulky
😉

tarinka, uz zaciatkom 11tt sa da robit sono cez brusko 🙂 mozno aj v 10tt. mne robili min.piatk, bola som 10tt+1 a uz sa mimi hmyrilo a kopkalo 😵

dnes sme boli s muzom v Gyori a kupila som si 2ks tehu nohavic a tricko 😝
😀 uz aby som to nosila, zatial nosim stare oblecenie.

babenky, kolko ste uz pribrali? Bo ja nic , skor naopak a uz koncim prvy trimester pomaly....a je mi furt zle, fuuuuuj 😖 jem len nasilu, obcas vraciam....

tak dobru nocku, a nech sa dari mimisom v bruskach 😉

ikushik
15. sep 2009

ahoooj civavka 🙂 hmm,no bud rada ze nepriberas, lebo ja sa teraz uz citim ako slon, pomaly uz nic neobleciem 😖 budem musiet tiez na nakupy 😅
ste este na slovensku?

peknu noc 😉

saudi
15. sep 2009

pisali ste o chuti na sladke a pohlavi dietata. tak ja som prve tehu nemohla sladke ani citit a mam babu a teraz mi tiez sladke nechuti, tak som zvedava, ci bude to iste, alebo chlapec. 😉 inak sa citim uplne inak, ako pri prvom, len nechutenstvo a to sladke mam rovnake

jannuulik
15. sep 2009

Ja pri Olinkovi som sa nemohla dojesť sladkého, chutili mi studené, veľmi studené nápoje. Musela som stále niečo požierať, lebo inač mi bolo zle 😒 , do 16 tt som pribrala asi 13 kg 😀 😀 ..
Teraz..chleba vo vajíčku, pečené klobásy 🙂 🙂 a neviem sa dojesť kyslých uhoriek, čalamád a pod., keď nič nejem bolí ma žalúdok - asi kyselina a keď sa najem, alebo napijem, stačia iba dva hlty príde mi brutálne zle a asi 10 min. musím rozdychávať 🤐 Tak podla týchto indícii nakoľko je to úuplne iné by to mala byť baba 🙂
A cítim sa tiež úplne inak ako pri prvom, možno pre to, že aj robím úplne iné veci, napr. každý deň s malým 2-3 hodiny poobede spím 😉

stacynka
15. sep 2009

no zasa som sa sem dostala az teraz,
ten moc teda asi zoberiem
no ja nastastie nemusim prist na lacno, lebo krv mi brali uz minule, teraz mam tam byt az o 13:15 tak to by som asi nezvladla nalacno
co sa tyka priberania, tak som nieco schudla ale gate ma na brusku tlacia skoro vsetky, takze dnes som uz bola aj v tehu rifliach, co pri malom az v piatom mesiaci, no co uz
inak aj ja kazdy den s malym poobede spim, zajtra bude zaberak, kedze musim ist dr. neviem ako do vecera potom vydrzim...

cicimon
15. sep 2009

stacy - mne povedala sestricka, ze na poradnu mozem prist po lahkych ranajkach, kedze krv mi brali minule ...uz minule mi tam skvrkalo v bruchu 🙂)

a vzdy ako otvorim chladnicku ma napne, takze pri otvarani zadrziavam dych 🙂

fruchtbar
16. sep 2009

dobre rano,zenicky!
Moja sesterka vcera porodila babo,ma jednu chybicku,raztep pery,tiahne sa az do podnebia a nostek... 😢 ...vraj mamine chybala kyselina listova a pricina moze byt aj v prekonani chorobi na zaciatku tehotenstva!!!!.

fruchtbar
16. sep 2009

ale mam aj dobru spravu ,ktorou sa vam hned pochvalim....vcera mi drahy kupil auticko,takze od teraz nemusim viac do prace na motorke!!! 😀 😀 😀 😀 😎

Ja som sa sestricky pytala,ci musim chodit na odbery nalacno a ona mi povedala,ze sa v klude mozem najest....

jannuulik
16. sep 2009

Jéj to je náhoda, aj ja som tento týždeň dostala autíčko, včera som sa bola prvý krát previesť 😎 , taký adrenalín, že ma aj hlava rozbolela 😀 😀 Rázštep pery je vidiet na 3D ultrazvuku, horšie ako kozmetická vada je to, že to býva spojené s inými poruchami ☹ , napr.so srdiečkom, ale nemusí. Držím palce, aby to bolo zdravé bábäetko.

tarinka333
16. sep 2009

Ahojte dievocky,
juj ma vcera tak rozbolela hlava... a boli ma aj teraz... najradsej by som lahla a spala, ale nemozem, lebo musim byt v praci... och... a kedze je rano, aj zle mi trosku je...
Inak dievky, aj vy mate obcas pocit, ze sa zobudzate s plochymi bruskami a chodite spat s vypuklym bruskom?

klongova
16. sep 2009

No ja som dostala auto tiež no už ho mám 2 týždne mám jednu nevýhodu som jediný šofér v rodine. Muž vodický nemá ale stále ma buzeruje za niečo už mi to ide na nervy.

baby chcem sa spýtat môže sa niečo bábu stať keď sa zlaknem ? Mám nalého drobca doma a večne niečo vyparatí včera mi napr. nafúkal balón a on z ničoho nič praskol tak som sa zľkla a ešte jedna vec aj vy ste nervóznekšie ako keď ste čakali prvé bábo ja nenormálne. Mali je moc aktívny a ja nestíham. Stále sa len rozčulujem aj to asi škodí mala by som ubrať. ☹

tarinka333
16. sep 2009

klongova, posledny tyzden som aj ja strasne nervozna, vsetko ma vytoci a potom sa len ukludnujem, ale vytacaju ma take hluposti... to tie hormony, podla mna je to normalne... niekedy sa clovek nevie upokojit len tak... no treba to rozdychat 🙂

michalag
16. sep 2009

Dobre ranko 🙂
fruchtbar, to ma mrzi, ze malicke ma rastep ☹ ☹ ☹ 😢 , ale dufam ze inak je zdravucke

baby, vy ste sa s tymi autami nejako rozbehli 😀

tantama
16. sep 2009

Ahojte no s tými autami je to sranda lebo aj my sme kúpili v pondelok🙂)) bolo náročné ráno behom na bus a malého kus do školy a potom do práce.

Klongová myslím že na ublíženie by to musel byť fakt veľký stres alebo situácia... ale skus sa trošku ukludniť....sprav si nejaký čajík a aspoň pár minút relaxuj.. napr keď malý spinká....

fru hadam to bude dobré.. lekári to už dokážu spraviť... dúfam že bude zdravučké.

klongova
16. sep 2009

Ja chodím ešte do roboty takže mám aj oddych v robote sa nejdem nejako pretrhnúť ani tej roboty nemám nejako veľa no doma je to trochu horšie. Ja si uvedomujem že to ani mne ani bábu nerobí dobre no až vtedy keď už je neskoro. Včera som mala riadne kŕče už v noci a ťahalo sa to až do večera. najhoršie že aj muž chytá nervy. Ja som dosť unavená tak len polihujem a on musí behať. Niekedy s tým problém nemá no niekedy keď je celý deň v kuchyni tak mu to ide asi na mozog. 🙂

inak ani mne nerobí dobre fajčiarsky dym, muž fajčí a neviem mu to nejko vyhovoriť. Ide to do peňazí a my nie sme na tom tak dobre aby vyfajčil krabičku denne. Pomôžte mi čo mám robiť. Už som skúsila hádam všetko podobrom aj po zlom. Som naozaj zúfalá. Viem že sú aj iné baby čo majú omnoho väčšie problémy ako ja no už naozaj neviem čo mám robiť. ☹

tantama
16. sep 2009

Moj manžel tiež fajčí..... ja som to vzdala lebo som pochopila že ak nechce sám tak to nijako neovplyvním..... ale jedna vec sa zmenila síce fajčil len v kuchyni ale od kedy som tehu tak si v byte nezapáli... iba na balkóne... a zistila som že aj menej fajčí...... 🙂 a možno v zime sa mu nebude chcieť do chladu tak prestane 😀

klongova
16. sep 2009

inak baby viete čo raňajkujem ? Dnes som skúsila detskú výživu. Potrebujem niečo riedke nemôžem chlieb, a pečivo aspoň na ráno nie potom "vraciam kusy" takto to bude riedke. Uvidím dnes ma len naťahovalo takže zatiaľ je to v pohode.
čo raňajkujete vy - hlavne tie čo vám býva zle

zuzana232
16. sep 2009

ahojte baby.. ty kokso ako toto neželám nikomu.... ja som si šla kupit do obchodu rýchlo niečo na ranajky,ale som musela s toho obchodu aj hned vypadnút mne sa zahmlelo pred očami a len som utekala domov 😠 no hrúza 🙄

klongova
16. sep 2009

ja som zarazila fajčenie aj na balkóne už som myslela že keď ho vyženiem do zimy a von pred bytovku tak to trochu obmedzí no mám pocit že fajčí viac. Asi s tým nič nenarobím no je bez roboty a teraz ťahám rodinu ja a nestíham. Mám dve roboty i keď tá druhá je len 2 týždenne na 2 hodiny no je to pre mňa dosť. Muž chodí na nejaké fušky no sú platené mizerne asi tak na jeho cigarety. Je to na prd + ja som tehotná takže ten príjem čo mám padne a robota v nedohľadne.

klongova
16. sep 2009

zuzi a čo ti prišlo zle alebo sa ti len zatočila hlava ? Ja v obchode chodím len po najnutnejšie veci okolo mäsa a výrobkov ani nemôžem prejsť lebo by som to tam určite pustila. Ešte že máš ten obchod tak blízko. Mne sa takéto veci stávali v autobuse musela som vystúpiť 4 zastávky skôr. Ešte že tie autobusy nie sú také preplnené no aj tak je tam zlý vzduch a keď si chce otvoriť okno tak zase jačia že im je zima - dačo strašné. Asi budem chodiť do práce na aute. 🙂

klongova
16. sep 2009

baby počuli ste niečo o nejakom skočnom - malo by to byť pre chlapov za to že urobili dieťa a priznali ho za svoje. Hľadala som to aj na internete no nemôžem tam nič podobné nájsť. Mne to vravela švagriná no ona si to nevybavovala vraj nemala na to čas. V sociálnej poisťovni som sa pýtať ešte nebola.

kika29
16. sep 2009

ahojte.
No tak ako tak čítam tak niejako vám tie nevolnosti neustupujú. Mne chvalabohu už povolili aj ked napínanie ešte pokračuje ale už pomenej tak snad to prejde úplne.
Pravdupovediac ma najčastejšie napína od chladničky a nrjaké pachy 😝 . Dakedy ma napne aj ked sa kus viac namáham. Dnes idem na kontrlu po mesiaci PN tak som zvedavá čo mi povie doky. Možno ma už vypíše aj do roboty.
Aj môj muž fajčí a tiež nevie prestáť ale aspoň chodí na balkon. U nás sa v byte nemôže fajčiť.
V akých potravinách je tá kyselina listová? Ja neviem čo mám jesť.
Ja raňajkujem podľa toho aký mám žalúdok. Dakedy je to len teplý čaj a piškoty, inokedy pagáč alebo buchta.

tarinka333
16. sep 2009

Ahojte mojky,
no moj manzel nefajci... ja neznasam dym odkedy viem, ze viem 🙂 Jednoducho vsetci vedia, ze pri mne nemaju fajcit a teraz detto, ked som tehu 🙂

Hm, viete mi inak niekto povedat, co vlastne znamena, ked zena spini? Neviem to rozoznat... Ja mam vytok - taky biely hlienovity - niekedy je slabo zltucky... na slipovej vlozke zase sa po case zmeni na taky organzovy.. ale to som citala, ze to je prirodzena reakcia hlienu, ze jednoducho skorodovie...
No tak ja uz potom fakt neviem, ze aky je rozdiel medzi hnedym vytokom (ktory uz nie je dobry) a oranzovym... pomozete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre