Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kaktusik007
23. aug 2010

@juliap ano? tak to je potom super... a je jedno ci 2mesacne alebo 4mesacne, ved kojenie ma prednost... aspon do 6tich mesiacov... co by sme my za to dali, ak by sme sa este kojili... 😠 no ale tak co uz, ze ano...

mona12071
23. aug 2010

obre ranko zelam maminky dakujem za privitanie ste zlate
musim sa vam pochvalit maly sa mu budil asi 4-5x za noc a dnes/spinkal skoro celu noc az na jedno papanie ja som prespana do ruzova 😀

fruchtbar
23. aug 2010

@juliap ty si ina odbornicka,same cudzie slova slova 😀 .....ale tiez si myslim,ze dvaja modrooki mozu mat hnedooke dieta....a ako je to s vlasmi,mozu mat dvaja blodaci,tmavohnede diete (alebo naopak)?????

lenushka
23. aug 2010

Ahojte 🙂 Monka ma predbehla 😀 Som sa chcela pochvalit, hlavne Annika 😉 Maly mi krasne spinka 🙂 Uz 4 noci som vyspinkana do ruzova 🙂 Zaspi okolo osmej, zobudi sa na papanie okolo 3tej a tak spina este do 6tej, siedmej 🙂 Ked sa mi prvu noc zobudil o stvrt na dvanast, len som ho pohladkala, aby vedel, ze som tu a zaspinkal, druhu noc sa zobudil o piatej, to som ho nechala tak a ked som ho isla pohladkat, tak zaspinkal sam a teraz uz spinka pekne 🙂 🙂 Super, dakujem 🙂 A este ze, nezobudi sa s placom, ze je hladny, ale sa rozprava s kolotocom, blaboce si, usmieva sa 😉 Zlaty 🙂
Moni, tesim sa s tebou 🙂
Nas maly je cely tato, len farbu oci ma moju 🙂 Hnedu 🙂 Tato ma modro sive, ja hnede.. 🙂
@miska246, je mi luto, ze toto musis riesit ☹ Nech to dopadne dobre ☹
Uz mame len tri dne na mrkvicku 😉 Tesiiim sa 🙂 Ako vam to ide dalej?

annika11
23. aug 2010

@kaktusik007 neviem, veď preto som sa to pýtala...či sa to dá 😒 ale ja si myslím, žeby sa to malo dať vybaviť... 😖

annika11
23. aug 2010

@lenushka ahoj leni...teším sa s tebou tak si to dokázala 😀 😀 😀 aj my už papáme mrkvičku, teraz robím pokusy, zajtra chcem primiešať zemiačik 😀 uvidíme ako to pôjde 😀 😀 😀

maya30
23. aug 2010

ahojte baby 😉 povedzte so mam robit s tym mojim spachtoskom, ten mi len spi a spiiiii 😀 ....poobede spal v kuse 4 hodiny a o 6 mi zaspal znova a spi doteraz 😵 . A to uz mal byt davno okupany a napapany !

@lenushka super ze spinkate 🙂 Tak s tou mrkvickou ma predsa len predbehnes...som sa rozhodla ze zacnem 1.septembra 😉

karmelka77
23. aug 2010

@maya30 tak ho bud, ja som ho odzacitaku budila cez den kazdy 3 hodky dostal papat a isiel zas spat...a preto mi aj prespi celu noc, lebo v noci som ho nechala, teraz je ako hodinky, budi sa presne na minutu sam🙂)

karmelka77
23. aug 2010

@annika11 mojmu malemu mrkva so zemiakom nechutila, bolo to horke🙂) skus potom aj brokolicu, to nam chutilo🙂)

annika11
23. aug 2010

@karmelka77 tiež si myslím, že by si ho mala budiť, bude ti v noci buntošiť, lebo bude vyspatý... 😲 😀

sasikas
23. aug 2010

@maya30 - podaruj nam aspon 2 hodky spanku... 😀 my cez den max 4x denne po pol hodke, niekedy ani to nie... 😝 a teraz este nespime a to je uz napapana, okupana.... 😠

annika11
23. aug 2010

@karmelka77 brokolicu už mám vymixovanú v chladničke...nevedela som sa rozhodnúť medzi ňou a zemiakom,ešte sa na to vyspím 😀 😀 😀 s čím je kombinovateľná brokolica??? a ešte jedna otázka...ked toho navaríš viac, čo robíš zo zvyškom? mrazíš?

annika11
23. aug 2010

tááááák naša už spí 😉 dnes bez dudky 😀 sama od seba vypľula a už nechcela a spí ako zarezaná...

maya30
23. aug 2010

@karmelka77 @annika11 sama som zvedava co to s nim spravi, uz sa nam to raz stalo ze takto zaspal, ale ked sa prebral tak sme ho len narychlo okupali, dostal mliecko a spal dalej ako zvycajne, tak spolieham na to ze aj teraz to tak bude....bola som ho pozriet, spi riadne tvrdo ako v noci (ved uz aj je) tak to risknem a zajtra dam vediet ako sme dopadli.
Zajtra mam behacky po doktoroch, idem ku koznej s tymi mojimi vlasmi, stale mi vypadavaju, uz 2 mesiace 😠 , snad mi na to nieco da...a ideme na kontrolu s klbikmi 🙂

karmelka77
23. aug 2010

@annika11 ja som sa tiez nevedela takto rozhodnut, skusila som zemiak a chyba🙂) aspon pri mojom malom, ale zmixovala som ho s mrkvou tak asi blba kombinacia. Brokolicu som mu dala tiez s mrkvou a v pohode. Ja varim kazdy den a ostava torska a to vyhodim, nemrazim🙂) ale asi zacnem, dnes sme dostali pohariky na stravu, tak dam do toho a zmrazim🙂)

karmelka77
23. aug 2010

@maya30 skus, u nas to zaberalo, mne to poradila lekarka ked sa narodil a je to super, vdaka tomu prespime celu noc, pochopil ze v noci sa spi🙂) inak s tou koznou - a nemas problem aj s potenim v noci??? Lebo mne tiez strasne padaju vlasy a strasne sa potim v noci...a zistili mi teraz poruchu stitnej zlazy, ktoru mam uz asi dobre dlho...:((

miska246
23. aug 2010

@annika11 nie, nemozem, dr. ma nahovara aby sme davali malej UM a s tym nesuhlasim...

annika11
23. aug 2010

@miska246 a odkiaľ si, ak môžem vedieť? lebo poprípade by si mohla skúsiť v inej nemocnici...

annika11
23. aug 2010

@maya30 ja mám tiež problém s vypadávaním vlasov...ale zatiaľ som to riešila len s tetou v lekárni 😉 , ktorá mi dala len nejaké vitamíny, lebo nie všetky prípravky sú vhodné pre dojčiace ženy, beriem calibrum mami aj femibion mami, ale nemám pocit, žeby sa to zlepšilo...tak daj potom vedieť, čo ti povie doktorka

annika11
23. aug 2010

@karmelka77 mne mama namrazila mrkvičku tak, že dala do formičiek na ľad, potom vyklopila a vznikli z toho kocky mrkvy, potom sme ich dali do sáčku, vyberám po jednej-dvoch a dobre sa to bude aj kombinovať potom. A ked už malá nebude chcieť alebo nebudem potrebovať, dám do polievky...ja si chcem narobiť také kocky z viacerých druhov zeleniny a potom kombinovať.

karmelka77
23. aug 2010

@annika11 tak to mas super:!)) ja tiez teraz rozmyslam co dalej, zajtra este brokolica, ale co potom...skusim zemiak ale bez nicoho, mozno to tak bude chciet...uz by som mu najradsej dala banan, alebo jablko, ale to asi na obed nie, az potom na desiatu🙂) mala ti potom este pije aj mlieko ked spapa mnrkvu? Lebo moj maly aspon na moj vkus moc tej mrkvy nespapa a potom si este potiahne mlieka aj 150, no dnes iba 90 ale aj tak, viem ze to trva aj tri tyzdne kym prejde na obed uplne na zeleninku, ale nezda sa mi to...

maya30
23. aug 2010

@sasikas 😀

No, mlady pan sa zobudil, vysmiaty ako napoludnie, uz som ho nekupala, len poutierala obruskom, prezliekla, dostal mliecko a znova zalahol 😵 ...snad to bude do rana dobre...Teraz ma napadlo ze poobede som mu UM zarabala do caju od Hami pre celkovu pohodu, mozno ten ho tak zmohol. Inak vrelo odporucam, iny caj nevypije a ani brusko neboli 🙂

@karmelka77 nastastie s potenim problem nemam, len to vypadavanie - musim s tym nieco robit lebo vpredu v kutoch to mam vypadane uplne ☹ Ja uz jednu hormonalnu poruchu mam, nestras so stitnou zlazou 😀

miska246
23. aug 2010

@annika11 Dolny Kubin 😔

annika11
23. aug 2010

@karmelka77 je možné, že mu zemiak zachutí 😉 ja plánujem aj tekvicu, lebo mám toho roku narástli krásne, potom aj kaleráb, baklažán,karfiol, petržlen ...a budem to dávať dokopy neskôr s ryžovou kašičkou a potom k tomu mäsko, toť moje plány 😉 😀 uvidíme čo na to povie malá. Teraz som akurát čítala článok, v ktorom sa písalo, že ovocím treba nahrádzať desiatu alebo olovrant.
Mne malinká spapá už za misku a potom exne ešte 180tku mliečka, tiež z nej nemám pocit, že tak skoro prejde na čisto zeleninkový obed, možno potom, ked už bude mäsko, ...zatiaľ to neriešim.

annika11
23. aug 2010

@miska246 och, tak to bývaš ďaleko...lebo možno u nás v šaci v súkromnej nemocke by sa také niečo dalo vybaviť. A nemáte tam nejaký nadštandart pre také prípady??? nie je to od lekárky práve správny prístup, ked ťa nahovára na UM, ked ho nepotrebujete, práve ona by mala vedieť, aké je dojčenie dôležité.
Tak ak nebude iná možnosť, tak by som operáciu odložila, aspoň do 6.mesiaca. Záleží od toho, či máš veľké bolesti alebo iné problémy, ktoré môžu zapríčiniť, že od stresu alebo bolesti prídeš o mliečko.
Ono to je všetko o tom, ako sa rozhodneš a každé tvoje rozhodnutie bude správne, pretože tvoje dieťatko potrebuje zdravú mamku, ktorá bude mať sily sa mu venovať. Nemaj preto výčitky ak prejdete na UM a nikto ti nemá právo to vyčítať.

juliap
23. aug 2010

@fruchtbar ano mozu byt aj rozne kombinacie na farbu vlasov, vzdy je to o tom, ze dieta dedi aj tie "potlacene" geny, nielen tie, co su znakmi u rodicov ... u nas mame este aj to , ze moj dedo, otec aj bratranec mali do 10 rokov uplne blond vlasy a potom im naraz stmavli, takze maju cierne a vlnite jak havran 😉

fruchtbar
24. aug 2010

ahojte,
my sme dali dnes karfiol so zemiakom a celkom mu chutilo....hned na to zaspal....ja uz mliecko po zeleninke/ovoci nedavam....spapa tak 100 g naraz! 😉

karmelka77
24. aug 2010

@fruchtbar a staci mu to??? Kolko potom vydrzi bez jedla?

maya30
24. aug 2010

@annika11 aj petrzlen ? Nam do roka zakazala davat aromaticku zeleninu ako petrzlen alebo zeler...

annika11
24. aug 2010

@maya30 ja som dostala takú tabuľku,kde píše, čo dávať a tam je aj petržlen a dokonca aj zeler...ale asi sa na to opýtam, kým to budem dávať, ešte popozerám po internete... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre