Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
10. sep 2010

ahojte baby,
Riska dnes varoval mm,lebo som bola na zapise v skole a si predstavte,ze mu spapal najprv 160ml a za chvilu dalsich 120ml mliecka Hami! 😲 jemu uy asi fakt nestaci len mliecko,zajtra davame prvu mrkvicku,hladosovi 😀

karmelka77
11. sep 2010

@cheerlady tak drzim palce, ked uz takto pekne taha, treba zacat prikrmovat...uz netreba cakat🙂)) napis co povedal na mrkvicku🙂)

cheerlady
11. sep 2010

@karmelka77 no tak dnes sme dali tu mrkvicku,najprv sa tvaril ako keby sme ho chceli otravit,potom ho z toho akoze naplo,potom trosku vyplul,ale nacahoval sa stale za lyzickou ako keby tyzden nejedol 😀 takze zajtra pokracujeme zasa a som zvedava,ako rychlo si na to zvykne 😀

maya30
11. sep 2010

@cheerlady super ze uz zeleninkujete 🙂 my sme mali po prvych 2 dnoch krizu, plakal a nezjedol ani za lyzicku, hned to vyplul, trvalo to asi 4 dni, teraz mu uz zeleninka chuti, akurat pije ovela menej mlieka, lepsie povedane pocas dna uplne vynecha 1-2 davky...Dnes dostal prvykrat kasu, od Nestle, ryzovu, aj sa vola Moja prva kasa, ale mliecka spapal velmi malo - rano o 7 mal 180ml, potom az o 14 znovu 180ml, o 17 mal trosicku tej kase, mozno za polievkovu lyzicu a odvtedy nic, teraz cakam kedy sa zobudi na veceru, ale zrejme bude papat az niekedy v noci. Odkedy prikrmujeme ma uplne rozhadzany rezim, predtym papal ako hodinky kazde 4 hodiny a teraz vo zvycajnom case mlieko odmieta a papa s velkymi casovymi odstupmi...Okrem toho mal dnes aj tuhu stolicu, vcera a predvcerom papal mrkva+zemiak+kalerab...mohol ho ten kalerab zapiect ? No, dost som znechutena z toho ze to neklape tak ako som si prestavovala, ale tak viem ze zaciatky byvaju tazke...len vydrzat... ☹

vejula
11. sep 2010

ozaj kukali ste dnes na stv tu relaciu o oičkovani??? 😒 ak heh čo si o tom myslite?

karmelka77
11. sep 2010

@maya30 my mame ten isty problem...tiez mi vynechava mliecko, ale ja sa tesim, lebo 2 x za den uz vobec mliecko nepije ale papa iba zeleninku...to tak ma byt, aj ked ty si neskor zacala ako my...neboj keby bol hladny to vidis...asi mu to staci..aj ja soms a divila a tlacila donho mlieko ale potom som pochopila ze im to staci...kamoska koji, ale malemu to nestaci a ked jej lekarka povedala aby zacala prikrmovat, som sa divila najskor ze naco je to dobre ked tym vyriesi iba 1 jedlo za den, a co ostane, ale ono to fakt zabera...nie je uz hladny..a s tou stolicou - my mame tiez posledne dni tvrdsie, ale nemam pocit zeby ho bolelo brusko, tak je to o.k. hlavne ze to dostane von🙂)) Inak ten kalerab - je to tym, aj nas zapiekol...skus brokolicu, tekvicu alebo cukinu, to u nas najviac frci...

karmelka77
11. sep 2010

@cheerlady sranda vsade je to rovnake, no skoro🙂) ale je super pozerat na nich ako sa tvaria...moj sa uz tvari tak ked mu dam zrazu mliecko🙂) uz si zvykol na lepsie🙂) tak sa drzte nech pridavate a aby chutilo...

karmelka77
11. sep 2010

@maya30 inak teraz ma napadlo este - moj maly tym ze vynechava 2 krat mliecko za den, mi potom vytiahne cca 220 ml.. mliecka🙂) dohana...ale vy pri 180 ml..podla mna papate super, lebo kym som nezacala prikrmovat maly mi jedol tak 150 ml..a pritom je dost velky...inak ja mam mindraky z ovocia, lebo to mi skoro vzdy vytyckuje:(((

cheerlady
11. sep 2010

@maya30 no moj praveze mal posledne 2tyzdne rozhadzany rezim-ja som ho kojila predtym pravidelne a zrazu aj po hodine,hodine a pol si zasa pytal,tak uz si to aj sam vyzadoval 😉
@vejula a co tam bolo?? 😕
@karmelka77 no hej,mm to aj natacal 😀

vejula
11. sep 2010

no bolo tam viacero žien ktorych deti ako reakciu na očkovanie dostali diabetes a jedna žena ktorej dieťa nasledkom očkovanie sa stalo autisticke.... dosť že sila 😕

vejula
11. sep 2010

@cheerlady ta pred tym odpoved bola pre teba

karmelka77
11. sep 2010

@cheerlady ano u kojenych deti sa prave pre toto zacina prikrmovat...ja som fotila, ale nezachytili sme ten vyraz:((( co uz no..))

karmelka77
11. sep 2010

@vejula moja krsna ma postihnutu dceru a ked som sa pytala co sa stalo povedala ze ked isla s malou v 3 mesiacoch na ockovanie mala zvysenu teplotu a lekarka ju aj tak zaockavala, napriek upozorneniu...mala nakoniec dostala detsku obrnu z toho a doteraz (ma 16 rokov ) nechodi atd...stat sa moze vselico to je fakt a strasne som sa bala aj ja...keby sa dalo neviem ci by som niekedy dala maleho ockovat..ale je fakt ze na niektore choroby to musi byt...ale to je ako s prasaciou chripkou podla mna, farmaceuticke firmy potrebuju zarabat, vyvijat...a my na to doplacame...

maya30
11. sep 2010

@karmelka77 aha, tak na kalerab si dam nabuduce pozor, zajtra bude brokolica 🙂 Mne ani tak nevadi to ze vypije menej mlieka, vsak aj moj je dost velky, skor mi vadi ze vobec neviem odhadnut kedy bude chciet papat a neviem si nic naplanovat, predtym som vedela kedy pojde spat, kedy bude jest a teraz nic z toho...co uz, hlavne ako ty vravis, ze ho neboli brusko ani ine problemy z toho nema...Ja si na ovocie este netrufam, aj ked dnes som bola v pokuseni kvoli tej stolici, ale este asi tyzden,dva pockame - skusala si aj kombinovat so zeleninou, trebars mrkva + jablko ? Alebo dusene jablko ?

karmelka77
11. sep 2010

@maya30 tak ho bud a davaj mu kazde 4 hodky ako bol zvyknuty, ponukni ked nechce nechaj tak...ked vynecha mliecko vtedy neje zeleninku?? Moj papa kazde 3 hodiny...ja som robila ze jablko + mrkvova stava, potomsom davala cisty banan...nic vsetko von...teraz som kupila hipp jablko + mrkva, alebo ciste jablko...alebo jablko banan...hippky ako tak je, aj ked dnes aj to skoncilo v podrabniku, ale lepsie ako cerstve ovocie..neviem...

cheerlady
11. sep 2010

@vejula
@karmelka77 je to hrozne,ale lekari sa vacsinou brania,ze nie je dokazany takyto vplyv ockovanim 😔 ale co narobime 😖 inak my sme dali Riska zaockovat aj proti rotavirusom,ale to sa nepicha,to len spapaju taky sirupcek.

tak ked poskusam vsetky zeleninky,tak potom pridam masko 6x za tyzden a 7.den bielko z vajicka,ci ako to je? 😕 a potom zacnem s ovocim?? 😕

karmelka77
11. sep 2010

@cheerlady bielko neeee preboha!!! zltko musis, bielko sa do roka nemoze🙂) vidis ja som zltok este nedavala...a to uz mame aj masko zvladnute...musim skusit...ked ti zvladne obed so zeleninkou mozes davat potom ovocie...ale mne lekarka aj tak povedala ze to nie je tak ze sa ma zvladnut jedno jedlo...ze mozem davat kludne aj desiatu a olovrant ovocie, ale to by mal chudak z toho dobry chaos..tak to skoro po mesiaci robim tak ze kazde druhe jedlo ma nieco bud zeleninku alebo nieco ovocne...

maya30
11. sep 2010

@karmelka77 ved to ze ani zeleninu ani mlieko - dnes od 7 do 14 nechcel vobec nic, ja mu darmo ponukam mliecko, nevypije ho...o 17 mal tu trochu kase, ale len za lyzicu, takze dokopy dnes spapal 360ml mlieka a lyzicu ryzovej kase - to uz co je ?

cheerlady
11. sep 2010

jejda,som sa pomylila,som chcela napisat zltko!!!tak to vyzera,ked robim viac veci naraz 😠 😀 inak preco sa nemoze? 😕

karmelka77
11. sep 2010

@maya30 mne sa tu kazdy divil ked som napisala ze mi Filipko nejedeol od 06.00 - 12.00 ..ale stalo sa mi to asi 3 krat...no neviem je to dost malo...a v noci ti papa este? Lebo moj ide spat o 19.30 zobudi sa o 06.30 ako dnes, cize neje 11 hodin a vsetko je o.k. dokonca ma rano mensiu spotrebu mlieka ako cez den...musime vydrzat...keby to trvalo dlhsie zavolaj lekarke a povedz co sa deje...ona ti urcite poradi...

vejula
11. sep 2010

@karmelka77 to je strašne 😔
@cheerlady je fakt že lekari to nikdy nepriznaju že je to z toho... aj tie ženy hovorili že žiadnu zodpvednosť za to nikto neprevzal na seba

karmelka77
12. sep 2010

Baby poradte - malemu som objavila pod pazuchou - iba podd jednou asi v utorok zapareninu, mal to mokvave, cervene...zacala som mu to natierat Imazolom - krem na plesnove kozne ochorenia ktory nam dala lekarka tesne po narodeni ked sa mu to stalo medzi nozickami...myslela som ze uz je dobre ked sa tam zrazu vyhodila jedna vyrazka a nechce to ustupit - co to moze byt???

maya30
12. sep 2010

@karmelka77 ja davam na vyrazky vsetkeho druhu sudokrem, ale ak to neprejde tak by to asi mala vidiet kozna - ak je to nieco ako vriedok, moze sa tam po prasknuti zaniest infekcia...tazko poradit, ked neviem ako to vyzera 😒

annika11
13. sep 2010

@karmelka77 😒 nepríjemné....my tiež používame sudocrem. Skús, viac krát denne umyť, osušiť a natrieť, aspoň 3x denne a ked nebude miznúť chod ku kožnému.

annika11
13. sep 2010

@maya30 u nás je sudocrem tiež všeliek na vyrážky 😉 aj ja ho používam občas namiesto nočného krému 🙂

karmelka77
13. sep 2010

@maya30
@annika11 baby dakujem, boli sme dnes u lekarky, tak je to zaparenina a kvasinka sa nam tam vtrela svina jedna...🙂) dostali sme candibene krem a pityol, ze zmiesat na ruke a natriet...🙂) takze budeme liecit...my nemame problem s vyrazkami, raz mal medzi nozickami, ale vtedy pomohol ten Imazol...a na tuto kvasinku nie...takze snad za chvilu bude o.k. hlavne ze ho to neboli a nesvrbi, je moj maly hrdina🙂))

karmelka77
13. sep 2010

jaaaj a ozaj namiesto vigantolu mame davat rybi tuk dve kvapky denne...lekarka mi povedala ze babatka mozu zostat bez vigantolu max. dva tyzdne, lebo ze potom im uz zacnu maknut kosti...tak skusime ten rybi tuk ako nam kazala...

annika11
13. sep 2010

@karmelka77 a ten rybí tuk kúpiš alebo ti predpísala?

karmelka77
13. sep 2010

@annika11 akurat som bola v dvoch lekarnach - v jednej mi povedali ze sa to nevyraba uz dlho a v druhej mi rybi olej navazili a predali, je to bez predpisu...len este zohnat nieco cim mu to budem kvapkat do ust🙂)

venita
13. sep 2010

Ahojte,

sice kusok neskoro, ale predsa 🙂 Mozem sa pridat do temy? Moja mala prinzezna sa narodila tiez v aprily a som rada, ze je takato tema 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre