Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzanka.j
17. sep 2010

@karmelka77 vyskusam teda 🙂 a aj to treba nejak prihriat?

maya30
17. sep 2010

@zuzanka.j ja prikrmujem 2tyzdne, ale ten prvy bol tiez o nicom, viac jedla bolo vsade naokolo ako v ustach...teraz je to uz lepsie, zje ca 2-3 polievkove lyzice prikrmu, ked som to odvazila bolo to 90g, to je po 2 tyzdnoch slusne. Ale aj nam sa stava ze potom nema chut na mlieko, vtedy cakam kym si sam vypyta...U nas sa to rozbehlo ked sme si nasli nejaku techniku, ja mu vlozim lyzicku do ust a on si z nej tu zeleninku "cucka". Skusala som mu dat prikrm aj vo flasi ale to vobec nechcel, takisto ani hippky nemusi, pre neho je to riedke, skor zje ked mu doma navarim hustejsie...treba skusat. Ten prikrm ma byt teply, hippku hrejem tak ze vlozim do misky s horucou vodou.

zuzanka.j
17. sep 2010

@maya30 dakujem 🙂 tak snad urobi pokroky nasledujuci tyzden. 😉

cheerlady
17. sep 2010

@maya30 ja som tiez dnes zvolila "techniku",ze som dala malemu do pusy lyzicku a on si to z nej scuckal.lebo ked som mu to dala do pusy ja,tak mi to pripadalo,ze nevie,co s tym ma robit 😅

cheerlady
17. sep 2010

a inak ja sa snazim davat mu vsetko s lyzickou-ani kasicku mu nedavam do flasky.

maya30
17. sep 2010

@cheerlady no ved presne, vacsinou to len zmiesal so slinami a namiesto prehltnutia vyplul...alebo sa zasekol s otvorenou pusou a len na mna hladel tymi okalmi, kym mu to samo nevytieklo von...zlatusik 😵

karmelka77
17. sep 2010

@maya30 s tymto sme my nastastie nemali problem, ale tiez som si vsimla ze obcas ked to je riedke tak to cuca a soska🙂) a vtedy nie je ani spinavy🙂)

maya30
17. sep 2010

davali ste niektora aj cukinu ? ja by som chcela zajtra skusit - s cim to mam skombinovat ? a ako pripravit -nastruhat alebo nakrajat na kocky a tak dat varit ?

karmelka77
17. sep 2010

@maya30 ja davam cukinu casto lebo mu to chuti, ja to ocistim a dam prec jadierka a tak to potom parim...inak v pohode s mrkvou a dokonca mozes aj brokolicu pridat

almita
17. sep 2010

@miska246 neviem ako sa ten caj vola,maju ho tu v jednej predajni, ale nie je na sklade uz 2tyzdne,tak cakam,kedy ho dostanu.Vyskusam,ak bude dobry,mozem poslat.Ja si davam na noc nealko pivo a mam pocit,ze mi to malu trosku pomaha 🙂 Pri tych homeopatikach som nepocitila ziadnu zmenu.Predvcerom sme boli u lekara a som sa pytala na to prikrmovanie.Lekar povedal,ze medzi piatym a siestym mesiacom mozem zacat a sestricka tvrdila,ze uz mam zacat teraz.Ja si ale myslim,ze nam nic neujde a skusim pockat do toho siesteho.Aj kedTi pravdu poviem ani sama neviem, co je spravne, vcetci sa v tych nazoroch na prikrmy rozchadzaju.Ty pockas az do konca siesteho?A ozaj sme z Trencina 😉

juliap
18. sep 2010

@magic08 kludne mozes robit polievku z obycajnej vody, prejde dost dlhym varom, zbytocne by si vyhadzovala peniazky za dojcenske vody ...

juliap
18. sep 2010

@almita ja teiz cisto kojim a zacnem prikrmovat az od konca 6 mesiaca, pekne zatial pribera, tak nemam co stratit, len ak by som videla, ze je nespokojny, hladny, vtedy by som zvazila zaradit prikrm skor ... pri emke som napr od pol roka do roka davala len 1x za den jedlo a to poobede cca o 5, inac bola plne kojena ... tak uvidime, aky papkos a hlados bude jarko 😀

magic08
18. sep 2010

babenky, zase potrebujem radu...
malej som namerala teplotu 38,1 v konecniku... teda minus 0,5, tak mame zvysenu teplotu... je nepokojna, len place... pred chvilou zaspala manzelovi na rukach, ale spanok prerusuje plac...
myslite, ze byto mohli byt zubky?

maya30
18. sep 2010

@magic08 neviem ci ti na toto bude vediet niekto odpovedat, ja by som urcite isla na pohotovost ak to do vecera neprejde, lebo tak isto ako zubky to mozu byt aj uska alebo hocico ine...sama som bola pred tyzdnom s malym u doktorky lebo mal teplotu do 39, vysetrila ho, zobrala vytery a nakoniec mu nic nebolo, na druhy den po teplote ani stopa...ale ak je chora tak v noci jej bude pravdepodobne este horsie...je to na tebe

magic08
18. sep 2010

@maya30 teplotka nam klesla a teraz spinkame, tak sa modlim aby zase nestupla...
ona inac je hrava, vobec nevyzera ze by mala byt chora... a mozno bola len prehrieta, lebo tatinko ju len stiskal a na rukach nosil skoro cely den...

karmelka77
18. sep 2010

@magic08 prehriata z nosenia??? nesranduj🙂) ved uvidis, ale aby vas to v noci nechytilo a neutekali ste na tu pohotovost...my sme pri zubkoch nemali teplotu iba po ockovani..aj ked aj pri zubkoch byva teplota to je fakt, ale ako maya30 hovori moze to byt hocico...

magic08
18. sep 2010

@karmelka77 ona bola dost naobliekana, sa mi zdalo ze je chladno u nas...
no uvidim, v byte pod nami byva pediatricka, tak v najhorsom jej pojdem zazvonit...

cheerlady
18. sep 2010

baby,poculi ste nieco o tom,ze by sa babatkam este nemal davat zemiak??? 😕 vraj je tazky na travenie a mozu bat z neho krce v brusku 😒 ja som mu ho dnes davala,ale ziadna slava,zjedol len par lyziciek 😖

karmelka77
19. sep 2010

@cheerlady ja keby som aj chcela tak bez uspechu, mne maly zemiak uplne odmieta🙂)) Ale to su podla mna take reci ako so vsetkym...ako s tym ci varit alebo davat surove ovocie🙂)

miska246
19. sep 2010

Ahojte maminy, tak moj anjelik je chorucky, mali sme strasnu noc ☹ ☹ ☹ Zobudila sa o pol 1 a zaspali sme okolo pol 4rano, stale iba plakala a plakala. Plackala aj zo zavretymi ockami. Rano mala strasne cervene ocicka, stale jej slzili, kycha a ma sopliky. Cely deen bola mrzutucka, pospala minimum, teraz mi zabuvala, tak dufam, ze bude spinkat aspon hodinku... Plakala som aj ja... ☹ ☹ ☹ Zajtra pojdeme ku dr., dufam, ze sa coskoro uzdravime... ☹ ☹ ☹

karmelka77
19. sep 2010

caute baby - riesite uz niekto stolicku na papanie??? Snazim sa totiz nieco vybrat ale zatial nemam nejaky prehlad..chcela by som urcite nastavitelnu, aj polohovatelnu, na kolieskach..hladala som aj taku aby sa dala rozlozit na stolicku a stolcek ale nasla som take iba drevene, asi by som bola radsej plastovej...pomoze mi niekto v hladani???

karmelka77
19. sep 2010

@miska246 to mi je luto...chuda male dufam ze jej to rychlo prejde...u nas je babka chora tak sa snazime nebyt s nou si ani neviem predstavit co by bolo keby bol maly chory...

cheerlady
19. sep 2010

@karmelka77 ja som ju zacala riesit,lebo v tom lehatku je to neprakticke a da sa tak fungovat len docasne.ja som si vybrala chicco-uz pouzivanu,ale v super stave.je polohovatelna-aj opierka aj pultik,ma 5/bodove bezpecnostne pasy,to je u mna zaklad 🙂 jednu taku plastovu som tusim videla na mimibazare,skus pozriet tam 😉
@miska246 juuuuuj,chudatko malinke,skore uzdravenie prajem ☹

annika11
20. sep 2010

@karmelka77 aj ja už mám vyhliadnuté nejaké stoličky. U nás je ocko stolár, takže drevenú so stolíkom vyrobí podľa nábytku do detskej izby. Ale ja by som chcela ku linke takú polohovateľnú, aj výškovo nastaviteľnú. Ako som hľadala videla som aj plastové také, čo sa dajú rozložiť na stolík a stoličku...takže ak chceš takú nájdeš. Skús si to dať do googla.
@cheerlady ja tiež chodím na mimibazar alebo ešte aj babybazar alebo aj na český mimibazar...

karmelka77
20. sep 2010

@annika11 som bola dnes pozerat v obchode stolicky, ale nejak som z toho mimo...tie co sa mi pacia su strasne drahe a tie co stoja menej su nejake moc velke...neviem...to este bude hladania...

juliap
20. sep 2010

@karmelka77 tak tie su naozaj ze dizajnovo pekne a vyhoda, ze teraz vysoka stolicka z toho a potom do detskej izbicky rozlozene ... a ta s ceresnou je uplne na zjedenie mnam 😉

karmelka77
20. sep 2010

@juliap presne tu s ceresnou pozeram, alebo aj tu jablko🙂) ved to ze potom to ma aj ako stolcek a stolicku a moze si tam aj kreslit aj papat🙂)

cheerlady
20. sep 2010

@karmelka77 ta je super 😉

karmelka77
20. sep 2010

@cheerlady a este len bude, svokrovci na nu prispeju🙂)) pojdeme ju pozriet a ked bude vsetko ako vyzera tak bude Filipkova🙂) inak baby kukajte🙂) pripajam dnesnu fotku maleho kupila som mu deku na ktorej sedi🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre