Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
2. okt 2010

@annika11 tak to si si uzila s tou chorobou teda...hlavne ze uz je dobre...ja som sa zlakla ze pije iba cajik, preto som sa pytala🙂) my nepijeme mliecko za jedlom uz dlho, tak ma to nenapadlo..mne teraz maly uz druhy den zas nechce moc papat prikrmy. Neviem co je s nim. Ale asi to bude aj tym ze dnes som mu primiesala karfiol a dost ho tam bolo citit, tak mu to nechutilo..inak je dobre vychcany, ked som mu davala ja, tak zavrel usta a sklopil hlavu ale ked prisiel tato tak hned papal🙂) pekne ti mala vypije, my pijeme 210 niekedy az vecer ked vynecha prvu veceru🙂) tak potom neviem z coho mi tak pribera ked vy jete tolko🙂)

maya30
2. okt 2010

ahojte, tak my sme tento tyzden spravili obrovsky pokrok - alex sa naucil krasne otvarat pusinku a prehltat, takze na obed spapa celu flasticku zeleninky s maskom a na veceru kasu a odvtedy prespi celu noc. Dokonca vzal na milost aj cajik, ale zatial len 30-50 ml za den...lepsie ako nic...my sme teraz nakupili v tescu - kase aj prikrmy mali 2+1 zadarmo, podla mna sa oplatilo...chcela som sa opytat ci varite normalne maso zo supermarketu alebo mate z domaceho chovu, ja stale vaham ci mu dat tu hormonmi nadopovanu kuracinu..neviem

karmelka77
2. okt 2010

@maya30 daj nech si zvyka🙂) co uz ak mas moznost daj mu domace, u nas sa to neda..🙂) mne cajiku tolko nevypije ani nahodou...niekedy sa stane ze stiahne 30ml. ale viac nie...a gratulujem k uspesnemu prikromovaniu a hlavne spaniu celu noc...my sa teraz budime trosku asi koli zubkom...je to nespravodlive ze takymto drobcom musia ist zuby a este ich to boliet ked nevedia povedat co im je...

maya30
2. okt 2010

@karmelka77 no ved to ze domace neviem zohnat preto zatial davam flasticky, ale kazdy den sa to neda, doteraz som nepozerala co stoja, len vcera som nahodou pozrela na cenovku kolko je to v korunach a skoro som odpadla...
Maly sa mi naucil spravne papat tak, ze som mu dala do ruky hracku a ako si ju chcel stale davat do ust tak som ho vzdy predbehla a strcila som mu tam lyzicku s jedlom, vtedy to zrejme pochopil a nemame problem, dokonca uz sa ani nezakyda...no tesim sa 🙂

cicimon
2. okt 2010

@maya30 ja nebudem mat odkial domace masa, takze normalne pojdem tesco a pod...ale nie balene.... teraz som aj ja nakupila v tescu tie masove prikrmy - ved skade budem kupovat telacie, jahnacie a pod....kuracie nie je problem, ale ine...

maya30
2. okt 2010

@cicimon ako myslis ze nie balene ?

karmelka77
2. okt 2010

@maya30 mas kupene tie maska vo flastickach??? Aj ja budem musiet lebo ked Filipkovi uvarim masko nechce to...ale ked su masove prikrmy hotove kupene tak to si da...ale nemyslim si ze to nase kuracie by mu mohlo uskodit..aspon si zvykne na alergeny a kto vie co este a moc tych moznosti nemame..🙂)) tak si nasla sposob🙂) ja som hracky drzala v ruke aby na ne pozeral, teraz niekedy robime s lyzickou lietadielko ktore mu pristane v ustach, no zabavim sa niekedy..

cicimon
2. okt 2010

@maya30 no tie pultovy predaj, na vahu

maya30
2. okt 2010

@karmelka77 nemyslela som alergeny, davali to aj v telke ze tym kurencom davaju rastove hormony aby rychlejsie narastli a ze to ma vplyv na deti, skorsi nastup puberty a tak, no ale tiez nemam inu moznost. Momentalne mu najviac chuti morka s gratinovanou zeleninou, ale najsuper je zemiak s kukuricou, to je teda bez masa, ale to som s lyzickou nestihala. Akurat mi vadi ze pri niektorych flaskach nie je napisane aka zelenina tam je, len podla obrazku, ale aky pomer bohvie...
Ja som skusala rozne triky (recitacia 😝, telka, hracky) ale bolo to cim dalej horsie, jedlo bolo vsade,maly mrnkal, potom mu zabehavalo a toto ma napadlo vlastne v zufalstve, nastastie to vyslo

karmelka77
2. okt 2010

@maya30 hej to sa aj hovori ze im treba dat nieco do ruky..to si dobre spravila. Co sa tyka tych hormonov, nie len to ale aj vselijake antibiotika atd...ale v dnesnej dobe zabranit predcasnej puberte asi nepojde len tym zeby si davala vsetko domace🙂) tie deti nam nejak skor dospievaju ako mi volakedy aj tak🙂) ako moja kamoska hovori to co do nich nedame do 11 rokov uz potom nie...tak mame co robit🙂)

maya30
2. okt 2010

@cicimon lebo su cerstvejsie ? Mne sa parkrat stalo ze som v bille kupila vzduchom chladene maso a doma mi v chladnicke do rana zosmradlo...a to nebolo ziadne akciove ale asi 2-3 dni pre datumom spotreby 😒 Asi sa skor oplati ist do normalnej masiarne, alebo este lepsie mat znamu predavacku ktora odlozi

cicimon
2. okt 2010

@maya30 no predsa len sa mi to vidi take...no ze apson to maso vidim z oboch stran, ked je tam pod sklom a poviem predavacke, co mi ma odrezat....ja tie balene kupujem len kurcata..A je pravda, ze v najst masiaren je tiez umenie..

maya30
2. okt 2010

@karmelka77 do 11 ? Z vlastnej skusenosti ti poviem ze co z neho vykreses do 6 rokov, kym nejde do skoly, tak to v nom zostane...do 11 ta mozno bude ako tak posluchat ale skola ho bude tak ovplyvnovat ze uz nespravis nic...a tie dnesne decka su fakt tak vyspele ze sa nestiham cudovat co vsetko uz o svete vedia 😎 a ake rozhovory dokazu viest 😕

annika11
3. okt 2010

@miska246 to s čím začneš, nezáleží od toho, či kojíš alebo nie....myslím, že to s tým vôbec nesúvisí 😅 🙂 mrkvička je klasika, tou sa nič nepokazí

annika11
3. okt 2010

@maya30 ja som malej dala už aj čerstvé domáce mäsko, ale aj kúpené. Bývame na dedine, občas sa pritrafí domáce, ale už to nie je ako pred rokmi, ked ľudia toľko chovali doma.
Momentálne je u nás veseloooo...Manžel má babku gazdiňku, ktorá má doma aj kravičky, tak ja teraz trocha s ňou aj so svokrou bojujem, lebo nám chcú nanútiť domáce kravské mlieko a nevedia pochopiť, že to malá nemôže a ja ho nechcem. Dokonca už ani manžel ho nevypije, hoci dávnejšie stiahol v pohode aj 2 litre naraz... 😉 stále počúvam, že oni na tom odchovali deti a aký sme my terajší rodičia,nič si nevážime, peniaze rozhadzujeme 🙄 🙄 ...niekedy ma až 😖
Tak, aby som si ich nepohnevala, cupitám s igelitkou k mojej mamke 😉 tá si s mliečkom poradí.

annika11
3. okt 2010

@maya30
@karmelka77
ženuška ja teda pracujem s detičkami do 6 rokov a poviem vám, že kým chodia do škôlky je to všetko super, ale len čo prekročia prach školy, niekedy aj z tých najslušnejších sa stávajú prvotriedny grázlici...takže, čo im chcete vtĺcť do hlavy, tak šup šup šup čo najskôr 😉
Ale ved my si zatiaľ môžeme naivne nahovárať, že naše také nebudeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

karmelka77
3. okt 2010

@maya30 juuj tak to mame co robit teda🙂)) ten moj je uz teraz tvrdohlavy to je vidiet...no ved barani...mal byt byk tak neviem co by bolo lepsie...

karmelka77
3. okt 2010

@annika11 ale buduuuuuu🙂))

lenushka
3. okt 2010

Ahojte 🙂
@annika11, pozeram, ze mala vam krasne hopka 🙂 Aj nasmumalemu sa paci sedenie 🙂
Skoda, ze si bola chora, snad si uz ok 🙂 U nas je to opacne..Nikto chory (teda moj brat bol) a maly ma dvoje atb ☹☹ Mala je nadherna 🙂 Ja sa tesim, ked budeme mat dievcatko🙂

Inak, s tym mlieckom... Ja som sa pytala, maleho dokrmujeme od uk. 4.mesiaca..je kojeny aj na UM. Dokyna nam povedala, ze mame na dvojku prechadzat postupne. Prvy den len jednu davku UM2, druhy den uz 2 davky... Ale je pravda, ze my mame HA mliecko..mozno to ma s tym suvis..Ale aby sa nezatazil organizmu tak naraz...

Baby, poistili ste svoje babätka, alebo im nejakym sposobom setite? Napr. pre mna rodicia setrila neviem akym sposobom a nasetrili mi na svadobne saty a zakusky asi 😀 😀 Co je najvyhodnejsie? Chcem si nieco najst na nete, od coho sa mam odpichnut? Ď. 🙂

maya30
3. okt 2010

@lenushka my sme maleho poistku riesili prave minuly tyzden, nakoniec sme ho dali pripoistit k muzovej poistke, nakolko nam ani tak neslo o sporenie ako o samotne poistenie, kedze sme mu pri narodeni zalozili terminovany ucet a tam mu sporime vsetky peniazky ktore dostane od rodiny alebo od nas (ked mame 😉 ) Riesili sme to cez financnu poradkynu a ta nam jednoznacne odporucila stavebne sporenie v pripade ak chces malemu nieco odkladat do dospelosti. Dostavas tam slusny urok a pribuda ti tam aj statna premia a po 6 rokoch mozes s tymi peniazmi robit co chces, prip. sporit dalej...avsak musis si byt ista ze mu tam tie peniaze budes vediet pravidelne vkladat, bud kazdy mesiac alebo raz rocne...my sme rozhodli radsej pre ten terminovany ucet - takto ked mam tak dam a ked nemam tak nedam 🙂 Existuje aj venove sporenie alebo stipendijne ale tam v podstate dostanes len to co si si nasporila takze z tejto strany sa viac oplati to stavebne, ale ako vravim, musis tam vkladat urcitu sumu pravidelne a pre niekoho moze byt prave toto problem, zalezi od vasej fin.situacie

cicimon
3. okt 2010

@maya30 ak za chvilu zrusia statnu premiu a tie peniaze zo stavebka budu ucelovo viazne, uz to nebude take vyhodne,
my dame malu pripoistit k muzovej poistke a sporenie na terminak

maya30
3. okt 2010

@cicimon ja osobne voci nim nemam velku doveru , davnejsie som brala medziuver a dost som to preplatila na urokoch, avsak tato poradkyna to dost ospevovala (zeby kvoli provizii?) no ale ak sa chystaju taketo zmeny tak som o to radsej ze sme to nezobrali, mne najviac vadili tie pravidelne vklady

cicimon
3. okt 2010

@maya30 ja som mala stavebko, skoncilo mi pred 2 rokmi a prachy som pouzila ako som chcela...ale uz by som do toho nesla
http://peniaze.pravda.sk/stavebne-sporenie-uz-b...

maya30
3. okt 2010

@cicimon aha, tak je to jasne, stat chce zase usetrit len tak ze vybabre s ludmi...som si mohla mysliet 😝

lenushka
3. okt 2010

jeeej, dakujem baby 🙂 Ste zlate 🙂 Mam to aj s vysvetlenim 😉 Idem citat, studovat 😉

lenushka
3. okt 2010

Jaaaj a som sa zabudla pochvalit 😀 Od 21. mame prvy zubok a 29. maly vazil 8020g 🙂Na poradni nas pochvalili, aky je maly sikovny a usmievavy 🙂

miska246
3. okt 2010

@lenushka My sme malej zalozili v juli stavebku a tam sme si urcili cielovu sumu a pomalicky jej sporime... aby mala do zivota aspon nejaky start... 🙂

karmelka77
3. okt 2010

@cicimon statnu premiu nezrusia len sa bude davat iba na to na co to bolo od zaciatku urcene, preto sa to vola stavebne sporenie🙂) sa im ani nedivim, lebo ta premia ked ju stat dava sa ma pouzit na co je urcena a nie na kupu napr. auta...takze ak chces naozaj sporit a prepdokladam zeby si sporila preto aby male malo raz kde byvat, alebo aspon nejaku cast na byvanie tak mozes dlhodobo a potom moze ona pokracovat v tom dalej...ja si myslim ze lepsiu vec este nevymysleli, vzdy lepsie ako predrazne hypoteky, alebo nezmyselne poistky, z ktorych clovek aj tak nic nema, a nedajboze sa nieco stane tak uz vobec...

karmelka77
3. okt 2010

A uz sa v noci budime:(( Filipkovi ide dalsi zubok, ale svina dobre musi boliet, place hrozne ale pri tom spi...musim ho prebrat aby sa ukludnil....vymenila by som si to s nim chuda male... ☹

annika11
4. okt 2010

páni, tak tu už asi snáď každéme rastú zúbky len nám nieee 😉
Včera prišla na návštevu sestra, má 4 mesačného synčeka.....a čo vidíme??? dva zúbky má už beťár jeden...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre