Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
15. okt 2010

@maya30 Dnes idem na Urad prace tak uvidim, ale to by bolo fajn keby som dostala cely🙂)

karmelka77
15. okt 2010

@cheerlady jasne ze vyberaju🙂) ja to vidim na Filipkovi, nedajboze dat mu dva dni po sebe to iste...napr. jablka mi vobec nechce ani banan, stale nieco vymyslat...inak mne ked maly strajkoval s jedenim tak mu bud isli zuby, alebo som mu dala kupovane z poharika cize som mu trochu zmenila chut a potom mi zas chcel moje varene🙂)) No ja ten vigantol idem tiez zhanat, ale toto s tymi ruskymi vigantolmi mi normalne povedala baba v lekarni...som aj nechapala ze to vobec pustila z ust...ale uz ma pozna tak asi preto...no ved skusim zhanat...

cicimon
15. okt 2010

@karmelka77 rodicak sa nekrati, aj keby si bola len 1 den v mesiaci na RD dostanes tych 256/164e

cheerlady
15. okt 2010

@karmelka77 no tak dnes skusim nieco nove a uvidim ako sa zatvari-asi cukinu so zemiakom.inak to je sila s tym vigantolom,mne zas povedala v lekarni,ze dostali len 10ks-akoze dost malo na cely Pezinok!! 😠 😲

lenushka
15. okt 2010

ahojte 🙂 Snad prvykrat, odkedy su sukromne temy, mozem napisat, ze fiiha, vy ste toho zapisali 😉 Nebola som tu az 1 den a "mala som co robit, aby som vas precitala" 😀😀😀 Uz ani neviem, k comu som sa chcela pripojit 😉 😀 😵 Len tak dalej 😉

karmelka77
15. okt 2010

@cicimon ano bola som na UP a povedali mi to, akurat som nechapala, lebo mam narok aj na nejakych 25% zi 164 EUR ako prispevok na dieta za polovicu septembra kedy som cerpala dovolenku🙂) takze dostanem nejakych 41 EUR za september polovicu a aj cely RD za oktober /dovolenku som mala aj polovicu oktobra)...parada...

karmelka77
15. okt 2010

@cheerlady aj u nas mali zevraj iba 10 ks🙂)) nam chuti najviac kombinacia mrkva + cukina + tekvica alebo brokolica🙂))

cicimon
15. okt 2010

@karmelka77 a dokedy sa da ziadat o tych 41e?lebo ja tiez cerpam dovolenku..

karmelka77
15. okt 2010

@cicimon no u mna to bolo tak ze som bola na materskej do 14.9. odvtedy az do 14.10. som mala dovolenku a oddnes som na RD a ked som tam bola mi povedali ze za september dostanem tych 41 Eur, a kedze som nemala zo sebou dnes este to potvrdenie zo Socialky, mi povedali ze ked mi pride nech to prinesiem naraz ze mam cas do konca mesiaca...

cicimon
15. okt 2010

@karmelka77 no ja som bola na MD do 20.9, a odvtedy cerpam dovolenku a na RD idem az od 19.... to by som mohla o ten prispevok poziadat,ked pojdem podpisovat rozhodnutie o RD,ze? a co k tomu treba?

fiffinkaa
15. okt 2010

@karmelka77 aj mne končila materská 14.9...tak naší krpci sa narodili asi v jeden den 😀 , moj 12.4 o 03:50 😵

karmelka77
15. okt 2010

@fiffinkaa moj 8.4. o tri tyzden skor ako sa mal...a isla som 8 tyzdnov pred na matersku...🙂))

karmelka77
15. okt 2010

@cicimon sa divim ze ti to nedali na UP, lebo mne to dali uz ked som tam bola po porode, je to ziadost o prispevok na starostlivost o dieta...myslim ze to tlacivo je aj na internete...akoze nechapem preco to vobec davaju aj ked potesi...ale nejak neviem pochopit o com ten prispevok je...no ale nezober ked davaju🙂))

fiffinkaa
15. okt 2010

@karmelka77 aháá...tak sa poponáhlal🙂 😀 ..my sme na termín🙂

karmelka77
15. okt 2010

@fiffinkaa on ani nie, ale blbo sa rozhodol si lahnut (na pecen) a musel ist chuda von...najhorsia vetu aku som pocula vtedy bola ze teraz je dolezitejsi vas zivot ako zivot dietata..:(

karmelka77
15. okt 2010

Baby poradte - ako mam vynechat malemu jedno jedlo??? Mame takyto jedalnicek teraz:
6.00 mlieko
9.00 jogurt, alebo ovocie
12.00 zeleninka + masko
15.00 mliecko
17.30 kasa
19.15 mliecko
Hlavne tie poobedne intervaly sa mi nezdaju, lebo ma toho na noc nejak vela...ale neda sa mu to posunut ani vynechat ani nahodou...strasne vyvadza ked nedostane po troch hodinach jest a po kupani je tiez na to nauceny...uz mu davame menej mliecka na noc, konecne negrcka, lebo kazdy vecer uz grcal...

annika11
15. okt 2010

@karmelka77 fíha to s tým pôrodom teda musel byť zážitok 😒 Ja som to tiež nemala ružové, ale zas nie až tak ako ty...to si neviem predstaviť, žeby mi niečo také povedali, asi by mi puklo srdce, ale hlavne, že ste obaja o.k.
A k tomu jedlu, máte to podobne ako my, len s tým rozdielom, poobede my papáme len o 15.30. Skús vynechať to mliečko a dať o 16.30 kašu...ked to chceš trocha upraviť. Možno deň dva bude štrajkovať, ale privykne si, len treba vydržať. Prípadne, ked mu dáš kašu urob ešte trošičku mliečka, ale len 60ml, potom 30 a potom už nič, tak mu to odstupňovať. Inak to máte úplne navlas rovnaké ako my.

karmelka77
15. okt 2010

@annika11 no nastastie som vedela ze je uz velky ved sa narodil a mal 3760 g. v 37tt...takze v pohode...a na druhej strane s odstupom casu som aj rada ze isiel skor aspon som nemusela riesit posledny mesiac a cakat kym to na mna pride🙂)) beriem si to lepsie z toho...a nie radsej o 15.30 mu dat kasu??? o 16.30 sa mi to zda velmi dlho od obeda...no skuim to nejak natiahnut teraz cez vikend ked budeme na to dvaja🙂)) juuj ten bude zurit... ale dik🙂)

annika11
15. okt 2010

nám dnes prišla stolička na krmenie 😀 už sme aj vyskúšali, je super. Polohovacia opierka chrbta, aj polohovanie výšky. Proste super, veľmi odporúčam, malú som z nej nevedela dostať 😉

annika11
15. okt 2010

@karmelka77 ja som sa pomýlilaaaa chcela som napísať 15.30, som to ja ale trdlo, už som asi prepracovaná alebo čo 🙄 😅 😀

annika11
15. okt 2010

joooj baby a ešte vám posielam PLIENKOVÉHO POMSTITEĽA 😎
a ktorá nájde moje dieťa na druhej fotke, dostane 100 bodov 😀 😀 😀

maya30
15. okt 2010

@annika11 ze plienkovy pomstitel :D :D :D, manzel je srandista, ze ? To sa ti mala sama tak zamotala do paplona ? Odpadnem, ja uz by som stresovala ci sa mi nezadusi ... aj v noci sa takto babusi ?

cicimon
15. okt 2010

@karmelka77 no ja neviem,je tam nejaka mlada nova...a ze maxdo 2t sa mi ozve s rozhodnutim o RD a mne RD zacina v utorok a ona furt nic..

karmelka77
15. okt 2010

@cicimon mne ta baba tvrdila ze tento prispevok sa neschvaluje, ze netreba nanho rozhodnutie...a preco sa bojis ze sa neozyva, mozu ti akoze neschvalit RD??? Mne RD zacala dnes a este nemam nic podane...je to v poriadku podla mna...

cicimon
15. okt 2010

@karmelka77 no ja som tam sla 6., podat ziadost o RD a ze max do 2t sa mi ozve ze si po to mam prist, po rozhodnutie a furt nic. mne o tom prispevku nehovorila a mna to nejako nenapadlo, tak skusim ked pojdem po to rozhodnutie

annika11
16. okt 2010

@maya30 neee, ona spinká úplne pokojne, ani sa nepohne, ale ked vstane a kým ju vyberiem z postieľky, je schopná rozobrať celé hniezdo, prepasírovať zajka cez mreže, takto sa mi schová pod paplon a medzitým rozväzuje šnúrky, ktoré potom po celej dlžke oslintá. Niekedy, ked sa jej podarí, prevráti sa na bruško a obhrýza mreže na postieľke 😀 😀 😀 Plače jedine vtedy, ked manžel urobí uzlík na šnúrkach a ona nevie rozobrať hniezdo...to sa potom celá natlačí zaň, chytí mreže, akoby bola v base a zlostí sa 😀 😀
to aj vám robia deti takéto cirkusové kúsky v postieľkach???

karmelka77
16. okt 2010

@cicimon aj tak divne ze pridte si, no nech to poslu, kto ma cas tam na stokrat chodit...🙂))

fiffinkaa
16. okt 2010

@karmelka77 ...och, tto vážne?..no ešte že to takto dobre dopadlo 😀 😉

fiffinkaa
16. okt 2010

@karmelka77 ...skús malému sposunuť obed na 13:00, aj desiatu na 10:00, o 16:00 daj kašu a po kupeli mliečko🙂 🙂

karmelka77
16. okt 2010

@annika11 musim sa ti podakovat🙂) dnesny jedalnicek
6,15 mliecko
9,15 jogurt - ale biely nechutil tak sa primiesala presnidavka a potom to spapal
12.45 zeleninka masko
15.45 kasa + 60ml. mliecka
19.15 160 ml. mliecka - vynimocne skoncil pri 160🙂))
uvidime aka bude noc a zajtra pokracujeme🙂)

@fiffinkaa nastastie dopadlo vsetko dobre, len som nekojila vobec, a bola som stastna ze sme doma po dvoch tyzdnoch v nemocnici🙂) ale vracia sa mi to na malom, krasne spinka celu noc uz od 2 mesiaca, sam v izbe, vecer ho dame spat a hned ideme prec a ani nemukne...🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre